Logowanie

Firma Zalman - koreański gigant słynący głównie z produkcji wysokiej jakości systemów chłodzących podzespoły naszych komputerów posiada również w swojej ofercie klasowe zasilacze z przedziału od 360 do 1000W.

Dziś przyjrzymy się modelowi ZM770-XT, który dysponuje maksymalną mocą szczytową sięgającą 770W. Produkt ten oczywiście zaliczany jest do klasy High-Performance.
Jego cztery linie zasilające +12V bez problemu poradzą sobie z superwydajnymi i jednocześnie superprądożernymi kartami graficznymi. Możliwe jest również zestawienie kart w tryb NVIDIA SLI oraz ATI CrossFireX, co w przypadku tego pierwszego potwierdza certyfikat "NVIDIA SLI Ready".
Zasilacz wykonany jest z najwyższej klasy podzespołów. Polimerowe kondensatory utrzymują stabilność oraz podnoszą żywotność zasilacza. Jednak w tym przypadku nie zabrakło również zwykłych kondensatorów elektrolitycznych. Dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie w konstrukcji zasilacza specjalnych mostków "Wafer Bridge", które łączą poszczególne strefy produktu eliminując w dużym stopniu zastosowanie przewodów zajmujących sporo miejsca, przez co utrudniających wentylację wewnątrz zasilacza.
Zasilacz może pochwalić się dużą sprawnością wahającą się w przedziale 82 - 88%, co potwierdza certyfikat 80 PLUS BRONZE. Jak na klasowy produkt przystało - zasilacz posiada aktywny układ PFC oraz szereg filtrów zabezpieczających:

- OCP - Over Current Protection
- OVP - Over Voltage Protection
- OTP - Over Temperature Protection
- UVP - Under Voltage Protection
- SCP - Short Circuit Protection

W przypadku produktu Zalmana - bez innowacyjnego systemu chłodzenia nie obeszłoby się ;) W modelu ZM770-XT, jak również w większości zasilaczy Zalmana, zastosowano system chłodzenia oparty na miedzianych rurkach cieplnych heat-pipe oraz aluminiowym radiatorze zbudowanym z wielu ciasno ułożonych finów tworzących sporą powierzchnię rozpraszania ciepła. Całość wspomaga duży - 140 milimetrowy, podświetlany na niebiesko diodami LED, wolnoobrotowy wentylator osadzony na dwóch łożyskach kulkowych, co sprawia, że jest on niemalże niezniszczalny oraz w ogóle niesłyszalny.

Obciążalność i moc poszczególnych linii zasilających:

Zasilacz
Zalman ZM770-XT
Napięcie+3,3V+5V+12V1+12V2+12V3+12V4-12V+5Vsb
Obciążenie
30A
30A
20A
20A
20A
20A
0,8A
2,5A
Moc linii
160W
720W
22,1W
Moc
770W


Modularne okablowanie zasilacza:

● 24-pin (20+4) ● EPS12V 4+4 ● PCI-E 8-pin (6+2) ● PCI-E 6-pin ● 4x SATA ● 6x MOLEX ● FDD ●

Cena zasilacza Zalman ZM770-XT, to ok. 700 zł.

Źródło: http://zalman.co.kr/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· seba86mu dnia 17/03/2009 16:30

Według serwisu ArsTechnica już na początku kwietnia pojawi się w sieci najnowsza wersja robaka Conficker C. Cinficker, znany także jako Downadup, atakuje komputery już od listopada 2008. Dotychczasowe wersje A i B zostały zablokowane, ale jego twórcy są już w 1/3 drogi do nowej wersji Conficker.C. Nowa wersja nie będzie już posiadała części narzędzi replikacyjnych pochodzących z wersji B, będzie natomiast potrafiła wyszukiwać i zabijać niektóre procesy systemowe, w celu ich usunięcia.

CA (dawniej Computer Associates) opublikował szeroki raport na temat nowego zagrożenia, w tym jak stwierdzić, czy wersja C została uruchomiona w systemie. Jest to szczególnie trudne, gdyż Conficker.C przyjmuje defensywne stanowisko i rzuca szereg przeszkód utrudniających wykrycie robaka.
Conficker.C będzie wybierał 500 domen z losowej puli 50000, a nie jak poprzednia wersja tylko 32/250. Spowoduje to, że znacząco wzrosną koszty eksploatacji botnetu, monitorowania i zapobiegania rejestracji sieci botów.

W zainfekowanym systemie, Conficker.C wdraża szereg nieprzyjemnych zachowań. Przede wszystkim będzie on próbował wyłączyć Windows Update oraz automatycznie zablokuje dostęp do Centrum Zabezpieczeń systemu Windows. Ponadto będzie w stanie wykryć i zabić SysInternals Process Explorer, a także będzie wchodził w konflikt z innymi aplikacjami typu search-and-destroy, np WireShark czy SysClean.
Ponadto będzie resetował i usuwał punkty przywracania, będzie wyłączał różne usługi, w tym WinDefens, BITS-Background Intelligent Transfer Service, ERSvc - Usługi raportowania błędów, czy WerSvc - Windows Error Reporting Service w systemie Vista. Ostatecznie uniemożliwi on połączenie z którąkolwiek ze stron oferujących oprogramowanie antywirusowe, a także zablokuje połączenia ze wszelkimi usługami przez nie oferowanymi.

Niestety zapewne zanim ktoś upora się z nową wersją zobaczymy już wersję Conficker.D, która będzie jeszcze groźniejsza od poprzedniej. Pytanie tylko, co nam jego twórcy będą jeszcze w stanie zgotować? [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 17/03/2009 16:26

Twórcy biblioteki GTK+ udostępnili jej nową wersję 2.16.0. Nowa wersja wprowadza wiele poprawek i nowości przy zachowaniu zgodności z poprzednią wersją. Początkowo GTK+ był tworzony z myślą o programie do obróbki grafiki GIMP. Jednak stał się on także opcjonalnym narzędziem dla programistów np GNOME.
Z nowości można wymienić, dla widżetów poziomych, wprowadzono GtkOrientable a dla widżetów przechwytujących działania, GtkActivatable. Zmodyfikowano także GtkEntry, GtkScale oraz GTKStatusicon i wiele innych. Wszystkie zmiany znajdziemy na stronie http://mail.gnome.org/archives/gtk-list/2009-March/msg00075.html.

Logo: commons.wikimedia.org [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 17/03/2009 12:37

Programiści linuksowej dystrybucji Ubuntu rozpoczęli pracę nad projektem Chromium, czyli odpowiednika przeglądarki Google Chrome dla tego systemu. Dotychczas Chrome na linuksie można było zobaczyć tylko dzięki Wine. Google nie przygotowała odpowiedniej wersji na ten system. Otwartoźródłowa wersja Chromium aktualnie znalazła się w pierwszej fazie alpha. Można ją już zainstalować w Ubuntu 8.10. Sposób instalacji przedstawiono tutaj.

Źródło: http://www.heise-online.pl/
Foto: http://www.stefanoforenza.com [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 17/03/2009 11:30

Asus zaprezentował koncepcję nowej płyty głównej ASUS Marine Cool. Jej unikalna konstrukcja bazuje na technologii o nazwie Ceramic-Metal Thermal Module (ceramiczno metalowy moduł cieplny). W module tym połączono ze sobą ceramikę i metal, które razem mają podnieść wydajność chłodzenia, a tym samym umożliwić płycie pracę w nawet najbardziej niesprzyjających warunkach. Całość została pomalowana w unikalne kolory: szary z broni palnej oraz metaliczny wojskowy w odcieniu zieleni. Razem z radiatorami stylizowane są na chropowate pojazdy pancerne, które symbolizują stanowczość i niezawodność.

Wszystkie kluczowe moduły płyty głównej są chłodzone za pomocą specjalnego metalowego modułu, umieszczonego z przodu płyty głównej. Natomiast z tyłu płyty znajduje się połączona z laminatem ceramiczna płyta. Dzięki unikalnej technologii mikro-porów ma ona za zadanie zapewnić jak największą powierzchnię rozpraszania ciepła. Producent zapewnia, że pozwala to podwójnie poprawić chłodzenie.
Co ciekawe, Asus zdecydował się umieścić na pokładzie Onboard UPS, będącą polimerową baterią, która ma zapewnić dodatkową moc w przypadku nastąpienia awarii zasilania. Pomaga to uniknąć uszkodzenia komponentów, czy utraty plików i ważnych danych.

Płyta została dodatkowo wyposażona, w pochodzący z serwerów, standard Failover Memory. Zapewnia on dodatkową wbudowaną pamięć, która jest wykorzystywana podczas procesu uruchamiania systemu. Gwarantuje to poprawność wykonania startu systemu bez względu na to, czy zainstalowana pamięć operacyjna jest niekompatybilna z płytą, czy też uszkodzona.
Szczegółowe dane na temat płyty nie są jeszcze znane.

Źródło i foto:
http://uk.asus.com/
http://pl.asus.com/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 16/03/2009 23:42

Dotychczas w telefonach iPhone, wymiana plików poprzez Bluetooth była wyłączona poprzez świadome działanie firmy Apple. Firma ta nie wyjaśniła do dzisiaj kwestii podjęcia takiej, a nie innej decyzji.
Spowodowało to, że grupa programistów rozpoczęła prace nad próbą otwarcia Bluetooth w iPhonach, które posiadały ten moduł. Stworzyli oni do tego celu program iBluetooth. Umożliwia on wszystkim na swobodne korzystanie z wbudowanego modułu i wymianę plików. Program można już testować przez 6 dni, po czym należy zakupić stosowną licencję w kwocie 20zł.

Źródło: http://www.myapple.pl/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 16/03/2009 18:56

BBC odpiera zarzuty o złamanie prawa spowodowane przejęciem sieci botów. Otóż 14 marca br, BBC w programie Click, pokazała w jak prosty sposób można przejąć sieć botów i wykorzystać ją do działalności przestępczej. Zakupiła ona do tego celu odpowiednie oprogramowanie i zapanowała nad 22 tysięczną siecią komputerów zombie. Wykorzystała ona je do pokazowego eksperymentu, w którym przeprowadzono atak DDoS na wybraną witrynę internetową. Wszystko to się odbyło po wcześniejszym uzgodnieniu akcji z jej właścicielem. W ataku tym wystarczyło zaledwie 60 maszyn, aby daną witrynę sparaliżować. Właściciele tych maszyn zostali następnie poinformowani o całej akcji poprzez stosowny komunikat na pulpicie.
Problem leży jednak nie w samej akcji, lecz w tym, że mogło dojść do przekazania pieniędzy przestępcom za zakup odpowiedniego programu do kontroli botnetu.
Rzecznik BBC odpiera zarzuty i w rozmowie z redakcją Heisie stwierdził: "BBC jest zdania, że z punktu widzenia interes publicznego bardzo ważne było zademonstrowanie, w jak łatwy sposób komputery mogą być zarażone złośliwym oprogramowaniem. Właśnie w tym kontekście należy rozpatrywać nasz eksperyment".
BBC nie zamierza się wypowiadać na temat rzekomej płatności, a całość leżała w kwestii interesu publicznego.
Ponadto w całym programie nie zostały przekazane żadne szczegółowe dane techniczne, które by mogły komukolwiek posłużyć do przeprowadzenia podobnego ataku.

Źródło: http://www.heise-online.pl/
Zrzut ekranu: http://news.bbc.co.uk [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 16/03/2009 18:45

 Z forum
 Nasze statystyki
Statystyki strony:

· Liczba newsów: 12877

· Liczba poradników: 378

· Liczba recenzji: 192

· Liczba gier: 124

· Liczba programów: 943

· Użytkowników forum: 69265

· Unikalnych wizyt: 50,023,556
 Partnerzy:Hotfix w katalogu Gwiazdor Artykuły
Polecany artykuł


Jak walczyć z pobieraczkiem? Jak odstąpić od umowy? O tym w artykule.
 Ostatnie komentarze
gryPrzez: stan2 [dnia: May 09, 2019]
A czy ma adsl do połączenia z ne...
gryPrzez: stan2 [dnia: May 09, 2019]
Czy połączę się z netią przez r...
gryPrzez: Projekt Zero2 [dnia: Mar 21, 2019]
Z pewnością coś jeszcze podeślem...
gryPrzez: Alla84 [dnia: Mar 18, 2019]
Dziękuję!!!!! Uratowaliście mi t...
gryPrzez: Borys_Horoneskul [dnia: Mar 12, 2019]
Dzięki. Przydało się, zadziałało...
gryPrzez: MKU [dnia: Feb 23, 2019]
Dziękuje za pomoc w rozwiązaniu ...
gryPrzez: Kamil [dnia: Feb 17, 2019]
HDAUDIO\FUNC_01& VEN_10EC&DEV_08...
gryPrzez: Werno [dnia: Feb 11, 2019]
Witam, mam problem z uszkodzenie...
 Gry
Polecany artykuł


Quake

Klasyk FPS w wersji flash.
 Programy
Polecany artykuł


Tapin Radio Darmowa aplikacja służąca do słuchania i nagrywania radia internetowego
 Recenzje
Polecana recenzja


Sleeping Dogs
Policjant pod przykrywką rozpracowuje Triadę.
 Facebook