Logowanie

Studentka Uniwersytetu w Princeton udowodniła w swojej pracy dyplomowej, że w detektorze CMS (Compact Muon Solenoid), głównego elementu akceleratora LHC (Wielkiego Zderzacza Hadronów) ośrdoka CERN, wykonywane są błędne obliczenia. Xiaohang Quan wykazała bowiem, że jeden z podzespołów detektora podwójnie rejestruje ślady strumieni cząstek jet (śladów po rozpadzie kwarków). To z kolei prowadzi do błędnych wyników. W celu zweryfikowania twierdzenia, należy dokonać dalszych analiz, a jeżeli wszystko się potwierdzi, trzeba będzie zmienić kryteria wyboru.

Źródło: http://www.heise-online.pl/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 24/03/2009 15:19

Już 6 kwietnia zadebiutuje nowa karta Nvidii GeForce GTX 275. Wbrew pozorom nowa karta nie ma być podkręconą wersją GTX260. Według expreview.com nowa karta to 240 jednostek cieniujących, czyli identycznie jak w modelu GTX285. Wyposażono ją w pamięci GDDR3 o pojemności 896MB (448bit) i taktowaniu 1161MHz. Rdzeń pracuje z częstotliwością 633 MHz, a shadery z prędkością 1404MHz. Porównując te dane z GTX285, można sądzić, że ich wydajność będzie porównywalna.
Głównym celem NVIDII to pokonanie tą kartą HD4890. Jednocześnie wyceniono ją na poziomie zbliżonym do rywala. Cena ma wynieść 250 euro, podczas gdy HD4890 wyceniono na 237 euro. [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 24/03/2009 00:38

Na początku kwietnia WMware będzie gotowa do przedstawienia poglądowej wersji nowego vCenter Mobile Access, który będzie pozwalał administratorom zarządzać swoimi systemami bezpośrednio z telefonu komórkowego.

Z vCenter Mobile Access administratorzy będą mogli szukać wirtualnych maszyn przetwarzania danych, wirtualne hosty przenieść z jednego serwera na drugi za pomocą vMotion, a także wykonywać inne operacje. W celu pracy z vCenter Mobile Access, użytkownicy będą musieli wykorzystywać serwer vCMA, który będzie się znajdować w postaci wirtualnej maszyny, a następnie za pomocą niego łączyć się z vCenter Mobile Access lub którymkolwiek z planowanych serwerów ESX.
Nie wiadomo na razie na jakich platformach dana usługa będzie działała. Wiadomo jest już to, że będzie to wszystko oparte o IP serwera, nazwę użytkownika oraz jego hasło.

Według Bena Colina, przedstawiciela firmy VMware, nowa możliwość testowana była na platformach Symbian, iPhone, BlackBerry, Android i Windows Mobile.

Źródło: http://www.cybersecurity.ru/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 24/03/2009 00:03

HP udostępniło bezpłatne narzędzie bezpieczeństwa HP SWFScan, który ma za zadanie pomóc programistom znaleźć i naprawić luki w zabezpieczeniach aplikacji opracowanych w Adobre Flash. Narzędzie to potrafi dekompilować aplikacje napisane na platformę Flash i wykonywać analizę statystyczną, aby zrozumieć ich zachowanie. To z kolei pomaga programistom identyfikować ukryte usterki w pisanych przez nich aplikacjach. Działa to na zasadzie dekompilowania ActionScripta 2 i 3 do oryginalnego kodu źródłowego. Następnie wykonywany jest audyt z wykorzystaniem 60 luk, w tym tych, które narażają na wykradanie poufnych danych. Na koniec wykonywana jest walidacja zgodności z najlepszymi praktykami tworzenia bezpiecznych aplikacji Adobe.
Aplikacja udostępnia także znakowanie linii kodu źródłowego, który zawiera luki. Pomaga to zrozumieć kontekst całej sprawy. Dodatkowo zapewnia podsumowanie i porady dla lepszego bezpieczeństwa, a także istnieje możliwość eksportowania do dekompilowanego kodu do użytku w zewnętrznych aplikacjach.

Źródło: http://www.communities.hp.com/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 23/03/2009 23:26

Japoński potentat w produkcji sprzętu chłodzącego i nie tylko - firma Scythe - wydał na świat swoją nową produkcję, jaką jest - niezwykle uniwersalny - jeżeli chodzi o kompatybilność z podstawkami procesorów - cooler Scythe KATANA 3, który jest następcą coolera KATANA 2.

Nowa chłodnica od Scythe przeznaczona jest do chłodzenia najwydajniejszych obecnie platform dwu i czterordzeniowych, między innymi Intel Core i7 Extreme Edition. Jak już wcześniej wspomniałem, KATANA 3 kompatybilna z najpopularniejszymi obecnie socketami:
Intel - LGA: 1366, 775, 478
AMD - LGA: 754, 939, 940, AM2, AM2+, AM3
Bezproblemowy i beznarzędziowy montaż coolera na jednej z wymienionych podstawek umożliwia system "VTMS" (Versatile Tool-Free Multiplatform System).
Scythe KATANA 3 składa się tak jakby z dwóch segmentów, a konkretniej dwóch radiatorów. Jeden z nich - mniejszy - zintegrowany jest bezpośrednio z bazą - elementem stykającym się powierzchnią z procesorem. Na tym etapie zachodzi wstępne rozpraszanie ciepła. Większe pokłady ciepła transportowane są poprzez system sześciu miedzianych rurek heat-pipe do ogromnego radiatora składającego się z czterdziestu ośmiu aluminiowych ściśle ułożonych względem siebie finów. Finy są ostre i cienkie niczym kuty z wysokowęglowej stali japoński miecz Katana. "Ostrza" współtworzą bardzo dużą powierzchnię odprowadzania ciepła. Duży radiator, wsparty na sześciu rurkach cieplnych nachylony jest pod kątem ostrym względem mniejszego radiatora bazy.
Górny radiator wyposażony jest w 92 milimetrowy wentylator o zakresie 300-2500 obr./minutę. Wirnik osadzony jest na łożysku ślizgowym. W tym wypadku producent mógł pokusić się o bardziej zaawansowany typ łożyska. Wydajność wentylatora w przepływie powietrza, to maksymalnie 93 m³/godzinę przy najwyższym generowanym hałasie na poziomie 31dB(A).

Waga całego zestawu, to 610 gram.

Cena coolera Scythe KATANA 3, to ok. 100 zł.


Źródło: http://scythe-usa.com/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· seba86mu dnia 23/03/2009 22:04

Powstała nowa sieć botnet Psybot złożona nie z komputerów, jak to zazwyczaj bywa, a z domowych routerów. Zainteresowaniem cieszą się tutaj routery oparte o system Embedded Linux dla procesorów MIPS. Sieć ta składa się obecnie z około 100 tysięcy takich routerów. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się routery Netcomm NB5, które w starszej wersji posiadały błąd udostępniający interfejs sieciowy oraz SSH poprzez Internet.
Szkodnik po przedarciu się do urządzenia, umieszcza w nim swój plik, który następnie uruchamia. Ponadto pozwala na wyszukiwanie w systemie podatnych na atak różnych wersji phpMyAdmin oraz MySQL. Po wyszukaniu takowych, przejmuje nad nimi kontrolę.
Właściciel sieci botów na razie twierdzi, że jej działalność została zatrzymana. Podaje także, że przejętych zostało 80 tysięcy systemów. Jednak http://www.dronebl.org/ twierdzi, że sieć składa się obecnie z 100 tysięcy botów.
W przypadku tego rodzaju ataku zaleca się wykonywanie bieżących aktualizacji oprogramowania firmware routerów.

Źródło: http://www.heise-online.pl/
Foto: Netcomm [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 23/03/2009 19:05

Firma Microsoft przygotowała narzędzie !exploitable Crash Analyzer do automatycznej analizy awarii systemu (czy nie jest wynikiem zewnętrznego ataku) oraz oceny ryzyka możliwości zajścia takowej awarii. Nowe narzędzie stanowi wtyczkę do analizatora błędów WinDbg, który na podstawie skrótów z działania aplikacji jest w stanie dokonać stosownych klasyfikacji przyczyn awarii.
Ponadto narzędzie potrafi także wskazać podatność znalezionej luki na jej potencjalne wykorzystanie.
Aby wykazać przydatność narzędzia, Microsoft zlecił wewnętrzne badania, przy użyciu 4 różnych testów obciążających. Przeprowadzono je w stosunku do niedawno nabytego oprogramowania. W jednej aplikacji sklasyfikowano aż 15 zagrożeń bezpieczeństwa wśród 57 wywołanych awarii, z czego jedną określono jako możliwą do wykorzystania.
Nowy otwartoźródłowy program ma za zadanie pomóc w tworzeniu bezpiecznego oprogramowania oraz pomóc w ustaleniu przyczyn zaistnienia luki w tworzonej aplikacji.

Źródło: http://www.securityfocus.com/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 23/03/2009 17:40

 Z forum
 Nasze statystyki
Statystyki strony:

· Liczba newsów: 12869

· Liczba poradników: 378

· Liczba recenzji: 192

· Liczba gier: 124

· Liczba programów: 943

· Użytkowników forum: 68924

· Unikalnych wizyt: 49,304,357
 Partnerzy:Hotfix w katalogu Gwiazdor Artykuły
Polecany artykuł


Jak walczyć z pobieraczkiem? Jak odstąpić od umowy? O tym w artykule.
 Ostatnie komentarze
gryPrzez: patryk7133 [dnia: Feb 10, 2019]
Witam. Moja karta 128 GB prze...
gryPrzez: Gracz [dnia: Jan 24, 2019]
Chcę naprawić rejestr ale mam la...
gryPrzez: Wiktor_Szkoła_Pruszków_Technik [dnia: Jan 21, 2019]
KAWAŁ DOBREJ ROBOTY!!!!!!!!!!`11...
gryPrzez: Bolek [dnia: Jan 11, 2019]
Panowie do takich sprzedawców tr...
gryPrzez: Jurek! [dnia: Jan 10, 2019]
Super! autoodtwarzanie w Win ...
gryPrzez: Bociuch [dnia: Dec 29, 2018]
Dzięki działa znakomicie
gryPrzez: SD_joke [dnia: Dec 28, 2018]
U mnie zakup 32GB od gasgroup na...
gryPrzez: nerevarine [dnia: Dec 27, 2018]
Tylko że nie istnieje taki forma...
 Gry
Polecany artykuł


Quake

Klasyk FPS w wersji flash.
 Programy
Polecany artykuł


Tapin Radio Darmowa aplikacja służąca do słuchania i nagrywania radia internetowego
 Recenzje
Polecana recenzja


Sleeping Dogs
Policjant pod przykrywką rozpracowuje Triadę.
 Facebook