Logowanie

Odpowiedź na pytanie stawiane w tylu brzmi, że prawdopodobnie tak, a przynajmniej tak twierdzą przedstawiciele rumuńskiej firmy Softwin. Podobno narzędzie przez nich opracowane jest skuteczne w 100%, a sam wirus nie jest w stanie wyłączyć jego działania, co ma często miejsce w przypadku alternatywnych rozwiązań.
Przypomnijmy, że Conficker, znany także jako Downadup, rozprzestrzenia się w Internecie już od listopada zeszłego roku, zarażając miliony komputerów. Wykorzystuje on lukę MS08-067 do zarażania komputerów z systemami Windows od wersji 2000. Alternatywnymi źródłami zakażenia są zainfekowane komputery w sieci lokalnej oraz przyniesienie wirusa w pamięci USB.

Downadup Removal Tool można pobrać z tej strony: http://bdtools.net/

Źródło: http://www.securitystandard.pl/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 13/03/2009 12:36

Dnia 3 czerwca bieżącego roku w mieście Taipei w Tajwanie podczas największych w świecie targów branży IT - COMPUTEX 2009 odbędzie się finał międzynarodowych mistrzostw GOOC 2009 - GIGABYTE Open Overclocking Championship 2009.
Jak można się domyślić overclockerzy będą hardcorowo podkręcać sprzęt, aby osiągnąć jak najlepsze wyniki czy też pobijać rekordy świata w tejże dziedzinie.
Do takich wyczynów potrzebny jest sprzęt najwyższych lotów, dlatego udostępnią go: oczywiście GIGABYTE oraz Intel, NVIDIA, Kingston i ENERMAX.
W miesiącach lutym i marcu odbywają się eliminacje do tajwańskiego finału, w których biorą udział najlepsi overclockerzy z 26 krajów świata.
Zwycięzcy eliminacji krajowych wezmą udział w rozgrywkach w Chinach, Czechach, Tajlandii i USA.
Stamtąd najlepsi spotkają się 3 czerwca w wielkim taipeiskim finale.
A walczyć jest o co. Zwycięzca otrzyma jakże niezwykle prestiżowy tytuł mistrza świata w overclockingu oraz nagrody materialne w postaci 5,000$ i produktów ufundowanych przez sponsorów GOOC 2009.
Konkurs zapowiada się niezwykle emocjonująco, ponieważ już podczas eliminacji został pobity rekord świata w podkręcaniu magistrali FSB.
Szwed - AKA ME4ME wywindował częstotliwość taktowania magistrali do 714MHz na płycie głównej GIGABYTE GA-EP45-UD3P.
Bez użycia ciekłego azotu LN2, który zapewniał odpowiednio niską temperaturę -120°C nie obeszłoby się.

Źródło: http://gigabyte.pl/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· seba86mu dnia 13/03/2009 10:53

Próba programistów Symanteca, przeprowadzona w celu rozszerzenia diagnostyki dla produktów starzejących się, spowodowała panikę wśród wielu użytkowników starszych wersji oprogramowania antywirusowego tego producenta.
Niespodziewany łańcuch wydarzeń rozpoczął się 9 marca o 16.30 czasu Kalifornijskiego. Wtedy to firma Symantec rozpoczęła dystrybuowanie łatek do starszych wersji programów Norton Anti-Virus oraz Norton Internet Security, w wersjach 2006 oraz 2007. Jak się okazało później, plik mający na celu zebranie informacji o liczbie i konfiguracji komputerów korzystających z tego oprogramowania, PIFTS.EXE (Product Information Framework Trouble Shooter) zaczął siać panikę wśród tych użytkowników.
Otóż okazało się, że plik ten, w wyniku błędu człowieka, nie został podpisany cyfrowo. Użytkownicy, którzy otrzymali go, rozpoczęli wysyłanie wniosków o wyjaśnienie zaistniałej sytuacji.
Na forum Symanteca, gwałtownie wzrosła liczba użytkowników w wątku NAV / NIS 2006/2007. W ciągu pierwszej godziny, forum znalazło ponad dwustu nowych użytkowników, którzy wysłali ponad 600 bezsensownych, a czasem nawet obraźliwych wpisów z nazwą pliku PIFTS.EXE
W tym samym czasie, system automatycznego reagowania na zagrożenia firmy Symantec, znalazł w pliku PIFTS.EXE potencjalne zagrożenie. Jednocześnie administratorzy lub jakiś zautomatyzowany skrypt rozpoczął usuwanie wpisów z nazwą tego pliku. Sama aktualizacja została usunięta po trzech godzinach, jednak użytkownicy nie otrzymali żadnej oficjalnej informacji. W tym momencie spirala skandalu wstąpiła na wyższy poziom.
Całe zajście oraz brak skoordynowanych działań personelu i systemów komputerowych Symanteca, brak oficjalnych informacji, mogło zdecydowanie obniżyć zaufanie klientów do oprogramowania tej firmy.

Źródło: http://www.anti-malware.ru/
Zdjęcie: Symantec [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 12/03/2009 23:15

Producent oprogramowania antywirusowego Panda Security wydał nową wersję oprogramowania Panda Antivirus Pro 2009 Beta, która ma być zgodna z nadchodzącym systemem operacyjnym Windows 7.
Panda AntiVirus Po 2009 oferuje silniejszą ochronę przed wirusami, oprogramowaniem spyware oraz atakami hakerów. Wprowadza także nowy silnik zabezpieczający przed kradzieżą danych osobowych. Wersja Beta posiada niezwykle rozbudowany silnik heurystyczny przeznaczony do wykrywania nowych wersji złośliwego oprogramowania, w tym silnik specjalizujący się w wykrywaniu trojanów bankowych i kradnącym dane osobowe.
Pedro Bustamante, dyrektor detaliczny ds rozwiązań Panda Security powiedział: W tradycyjnym modelu IT, firmy AV muszą uzyskiwać nowe próbki złośliwego kodu, analizować i klasyfikować ręcznie, w celu rozpowszechnienia szczepionki. Ten proces trwa zbyt długo. Technologia kolektywnej inteligencji pozwala na zautomatyzowanie tych procesów i przyspieszenie naszej pracy.
Technologię tą Panda wprowadziła już w 2007 roku. Ma ona zasadnicze znaczenie dzisiaj, gdy zakażenie następuje poprzez wirusa, który ma mniej niż 30 dni. To jest szczególnie ważne, gdyż kolektywna inteligencja pozwala wykryć wirusa w pierwszym miesiącu jego życia, dzięki czemu oprogramowanie antywirusowe Pandy ma szansę osiągnąć przewagę nad konkurencją.

Nową wersję możesz pobrać stąd: KLIK

Źródło:
http://www.anti-malware.ru/
http://www.pandasecurity.com/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 12/03/2009 21:58

Firma Apple zaprezentowała trzecią generację iPoda shuffle, czyli najmniejszego odtwarzacza MP3 świata. Teraz grubość tego urządzenia to zaledwie 8mm, przy wadze 10.7 grama. A co najciekawsze pozwala on, przy pełnym naładowaniu, na 10 godzin ciągłego odtwarzania muzyki zapisanej w 4GB pamięci.
W zestawie razem z nim znajdziemy słuchawki z możliwością regulowania siły głosu oraz przewód USB. Nowy iPod będzie dostępny w dwóch kolorach: srebrnym i czarnym, a jego koszt to 79 dolarów.
Ciekawą nowością nowego MP3 jest możliwość podsłuchania przy pomocy syntezatora mowy, nazwy utworu lub playlisty. Stało się to dzięki funkcji VoiceOver, która jest oferowana także w języku polskim.

Źródło: http://www.myapple.pl/

[Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 12/03/2009 19:39

Seria zasilaczy REVOLUTION85+, to najpotężniejsze jednostki zasilające na świecie od tajwańskiej firmy Enermax założonej w 1990 roku.

Najmocniejszą pozycją z serii REVOLUTION85+ jest 1250W SLI, który posiada aż sześć linii +12V, o maksymalnej mocy 1248W przy maksymalnym obciążeniu 104 Amper !
To produkt stworzony z myślą o najwydajniejszych konfiguracjach sprzętowych, jakie tylko można sobie wyobrazić i o jakich większość z nas może tylko pomarzyć, ale warto o tym produkcie napisać, bo to prawdziwy potwór.
Nie straszne mu procesory Intel Core Extreme / i7, Xeon oraz AMD Operton.
Nie straszne mu również przyszłościowe platformy socket 12P, bo REVOLUTION85+ 1250W SLI stworzony został również z myślą o nich.
Zestawienia najwydajniejszych obecnie kart graficznych w ATI CrossFireX oraz NVIDIA SLI - w tym Quad SLI, to jego chleb powszedni, co potwierdza szereg certyfikatów.
Przystosowanie do obsługi kart graficznych przyszłości też została wzięta pod uwagę.

Zasilacz przystosowany jest do pracy przez 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu w temperaturze 50°C !
Wysokiej jakości podzespoły z jakich stworzono zasilacz REVOLUTION85+ 1250W SLI, aktywny układ PFC (Power Factor Correction) przyczyniają się do jego bardzo dużej sprawności wahającej się w przedziale 87%-91% przy maksymalnym obciążeniu zasilacza. Potwierdzeniem na to jest certyfikat 80 PLUS SILVER.
Produkt wyposażony jest w nietypowy - 135 milimetrowy ultra-cichy, niezwykle wydajny wentylator, którego obroty dostosowywane są do temperatury, jak i obciążenia zasilacza.
Wydajność przepływu powietrza podwyższa również specjalnie wyprofilowana krawędź obudowy zasilacza w miejscu wycięcia otworu na wentylator.
Po wyłączeniu komputera wentylator zasilacza pracuje jeszcze od 30 do 60 sekund błyskawicznie schładzając go oraz wyciągając ciepło z wnętrza obudowy.
Dodatkowym atutem opisywanej "elektrowni" od Enermax są filtry pochłaniające promieniowanie elektromagnetyczne emitowane przez zasilacz.
O aktualnym stanie zasilacza informuje dioda LED umieszczona obok przełącznika ON/OFF.
Dioda świeci w czterech kolorach:

- OK
- OFF
- stan wstrzymania
- awaria, działanie zabezpieczenia

Obciążalność i moc poszczególnych linii zasilających:

Zasilacz
Enermax REVOLUTION85+ 1250W SLI
Napięcie+3,3V+5V+12V1+12V2+12V3+12V4+12V5+12V6-12V+5Vsb
Obciążenie
25A
25A
30A
30A
30A
30A
30A
30A
0,6A
5A
Moc linii
170W
1248W (104A)
7,2W
25W
Moc
1250W
Moc szczytowa
1500W


Niezwykle bogate, modularne okablowanie zasilacza:

● 24-pin (20+4) ● EPS12V 8-pin ● EPS12V 4+4 ● 6x PCI-E 8-pin (6+2) ● 16x SATA ● 6x MOLEX ● FDD ● FAN RPM ●

Cena zasilacza Enermax REVOLUTION85+ 1250W SLI, to ok. 1,400 zł.

Źródło: http://enermax.com.tw/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· seba86mu dnia 12/03/2009 18:26

Ukazała się finalna wersja dystrybucji PCLinuxOS 2009,1. Oparta została ona na jądrze 2.6.26.8.tex3 oraz środowisku KDE 3.5.10. Zawiera w sobie OpenOffice 3.0, Firefox 3.0.7, Thunderbird 2.0.0.14, Ktorrent, FrostWire, Amarok, Flash, Java JRE, Compiz-Fusion 3D i wiele innych.
Zdecydowano się tutaj użyć kde3-5-10, gdyż w wersji KDE4 autorzy nie zdołali osiągnąć takiej funkcjonalności, jaką pożądali. A przecież funkcjonalność to podstawowe założenie projektantów tej dystrybucji. Jednak nie zapomniano o KDE4 i oferowany jest on jako alternatywa.
PCLinuxOS jest oparty na dystrybucji rpm wykorzystującej apt-get z Synaptic Software Manager. Dodano także mklivecd GUI, czyli miłe narzędzie do tworzenia własnego live CD z instalacji.
Nowa wersja to 2.5 GB oprogramowania skompresowanego na jednej płycie LiveCD, które mogą być zainstalowane na dysku twardym. Nową wersję można pobrać spod tego adresu: http://www.pclinuxos.com/index.php?option=com_ionfiles&Itemid=28

Źródło: http://www.pclinuxos.com/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 12/03/2009 18:04

 Z forum
 Nasze statystyki
Statystyki strony:

· Liczba newsów: 12877

· Liczba poradników: 378

· Liczba recenzji: 192

· Liczba gier: 124

· Liczba programów: 943

· Użytkowników forum: 69363

· Unikalnych wizyt: 50,293,211
 Partnerzy:Hotfix w katalogu Gwiazdor Artykuły
Polecany artykuł


Jak walczyć z pobieraczkiem? Jak odstąpić od umowy? O tym w artykule.
 Ostatnie komentarze
gryPrzez: Piomisil [dnia: May 19, 2019]
Mi osobiście pomogła porada w pu...
gryPrzez: stan2 [dnia: May 09, 2019]
A czy ma adsl do połączenia z ne...
gryPrzez: stan2 [dnia: May 09, 2019]
Czy połączę się z netią przez r...
gryPrzez: Projekt Zero2 [dnia: Mar 21, 2019]
Z pewnością coś jeszcze podeślem...
gryPrzez: Alla84 [dnia: Mar 18, 2019]
Dziękuję!!!!! Uratowaliście mi t...
gryPrzez: Borys_Horoneskul [dnia: Mar 12, 2019]
Dzięki. Przydało się, zadziałało...
gryPrzez: MKU [dnia: Feb 23, 2019]
Dziękuje za pomoc w rozwiązaniu ...
gryPrzez: Kamil [dnia: Feb 17, 2019]
HDAUDIO\FUNC_01& VEN_10EC&DEV_08...
 Gry
Polecany artykuł


Quake

Klasyk FPS w wersji flash.
 Programy
Polecany artykuł


Tapin Radio Darmowa aplikacja służąca do słuchania i nagrywania radia internetowego
 Recenzje
Polecana recenzja


Sleeping Dogs
Policjant pod przykrywką rozpracowuje Triadę.
 Facebook