Logowanie

Według analiz w lutym br udział w sieci Iphone'a wyniósł 66% co plasuje go na pierwszej pozycji w rankingu systemów mobilnych, z których najczęściej przeglądane są witryny internetowe.
Na dzień dzisiejszy konkurencja Apple w tej kwestii wygląda dość mizernie. Systemy oparte o Java ME zajęły drugie miejsce z wynikiem 9.06%, Smartfony z Windows Mobile to zaledwie 6.91%. Kolejne pozycje to Android 6.15%, Symbian 6.15% oraz Palm 2.37%.
Tutaj na pochwałę zasługuje pozycja Android oraz BlackBerry OS, które w ciągu półrocznego okresu zdobyły pozycję równą poziomowi Symbiana.

Źródło: http://www.myapple.pl/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 03/03/2009 08:43

Chaitanya Sareen z zespołu rozwojowego systemów Windows, zdradził kilka tajemnic na temat zmian jakie zostaną wprowadzone do wersji RC systemu Windows 7.
Programiści wprowadzą najwięcej zmian w graficznym interfejsie użytkownika. Zostanie zoptymalizowane Menu Start, które teraz ma się otwierać szybciej. Do paska zadań (Alt+Tab) zostanie wprowadzona możliwość korzystania z funkcji Aero Peek. Ciekawym rozwiązaniem, które nie wiadomo czy się sprawdzi, jest ukrywanie zawartości okien aktualnie nieużywanych. Wszystkie okna za wyjątkiem bieżącego zostaną wyświetlone tylko w postaci pustej ramki. Dodatkowo, w menu kontekstowym aplikacji Paska zadań, zmniejszono liczbę prezentowanych wyników do 10. W menu tym prezentowane były poprzez Jump Lists, ostatnio otwierane pliki i różne funkcje.
W kwestii bezpieczeństwa, wreszcie zamknięto lukę w mechanizmie kontroli konta użytkownika UAC, która umożliwiała obniżanie poziomu bezpieczeństwa.
Nowością wersji RC, jest mechanizm autoblokowania systemu po określonym czasie bezczynności. Dotychczas, w poprzednich wersjach Windows, byliśmy zmuszeni korzystać z wygaszaczy ekranu, teraz to się zmieni.
Łączna liczba różnic między wersjami Beta i RC to 36, ale to podobno jeszcze nie koniec.

Źródło: http://www.heise-online.pl/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 03/03/2009 08:23

Niedawno pisaliśmy o tym jak to marka Netbook trafiła do sądu poprzez pozew Intela przeciwko firmie Psion. Nie trzeba było długo czekać, aby do kontrofensywy ruszyła i druga strona. Tym razem to Psion złożył kontrpozew w sądzie okręgowym Kalifornia Północ. W pozwie Psion oskarża Intela o świadome wykorzystywanie marki Netbook do sprzedaży swoich produktów, co wprowadzało klientów w błąd. Tym samym koncern Intel miał wzbogacić się narażając Psion na straty.
Psion żąda rozpatrzenia sprawy i zasądzenia ewentualnego odszkodowania.

Źródło: http://www.heise-online.pl/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 03/03/2009 08:06

Wysokiej klasy obudowy, zasilacze i systemy chłodzące, w tym również chłodzenie cieczą, to tylko niektóre z dziedzin bogatej oferty podzespołów komputerowych, których produkcją zajmuje się znana i ceniona w świecie firma Thermaltake.

Thermaltake DuOrb VGA, to uniwersalny system chłodzący przystosowany do montażu na kartach graficznych z rodziny ATI, jak również NVIDIA.
DuOrb VGA niemalże w całości wykonany jest z miedzi, począwszy od "bazy", czyli płaszczyzny coolera bezpośrednio stykającej się z powierzchnią procesora graficznego GPU, a kończywszy na rurkach cieplnych heat-pipe i dwóch okrągłych radiatorach składających się z dziesiątek ciasno ułożonych finów, które tworzą dosyć sporą powierzchnię odprowadzania ciepła. Z góry cooler kształtem przypomina cyfrę "8".
Jedyne, co nie jest wykonane z miedzi, to dwa 80 milimetrowe dziewięciołopatkowe wentylatory, które podświetlane są na niebiesko przez sześć diod LED (trzy na wentylator).

"Proces" chłodzenia odbywa się wciąż w ten sam sposób, co w produktach opartych o technologię heat-pipe, o których pisaliśmy wcześniej.
Procesor graficzny oddaje ciepło niezwykle perfekcyjnie przygotowanej "bazie", skąd następnie transportowane jest przez sześciomilimetrowe rurki cieplne do dwóch nie w pełni okrągłych radiatorów.
Tam zachodzi oddawanie ciepła do atmosfery, co wspomagają dwa wentylatorki, których maksymalna prędkość, to 2500obr./minutę.
Maksymalna wydajność coolera, to prawie 40m³/godzinę.

Thermaltake DuOrb VGA kompatybilny jest z następującymi kartami graficznymi:

ATI:
● X1800 GTO/XL/XT ● X1900 GT/XT/XTX ● X1950 PRO/XT/XTX ● HD 3870 ●

NVIDIA:
● 6800 GS/GT ● 7800 GT/GTX ● 7900 GTX ● 8800 GT/GTS/GTX/Ultra ● 9600 GT ●

Maksymalna żywotność coolera, to 50,000 godzin.

W zestawie wraz z coolerem otrzymamy 12 malutkich radiatorków do opcjonalnego montażu na pamięciach GDDR karty graficznej.

Cena Thermaltake DuOrb VGA, to ok. 140 zł.


Źródło: http://thermaltakeusa.com/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· seba86mu dnia 02/03/2009 23:14

Arctic Cooling Freezer Xtreme to najwydajniejsza pozycja z oferty szwajcarskiej firmy Arctic Cooling jeżeli chodzi o coolery chłodzące procesory CPU.

Freezer Xtreme przystosowany jest na podstawki dla procesorów Intel-a (socket 775) oraz dla procesorów AMD (socket: AM2, AM2+, AM3, 939).

Dosyć sporych rozmiarów radiator coolera składa się z dwóch równolegle ustawionych do siebie segmentów, z których każdy zawiera po 51 aluminiowych finów, co daje w sumie 102 finy efektywnie odprowadzające ciepło.
Sporą zaletą coolera są cztery miedziane rurki cieplne cheat-pipe, które przeszywają na całej wysokości oba segmenty radiatora.
Rurki wygięte są w kształt literki "U", co daje efektywne osiem rurek cieplnych.
Nad całością czuwa 120 milimetrowy wentylator, o zakresie pracy 800-1500obr./minutę, którego obrotami steruje układ PWM (Pulse Width Modulation).
PWM utrzymuje możliwie jak najniższą prędkość obrotową wentylatora, w stosunku do obciążenia i temperatury procesora, co w efekcie powoduje, że jest on praktycznie dla nas niesłyszalny.
Maksymalny przepływ powietrza przez cooler, to 61m³/godzinę.

Wydajność coolera Arctic Cooling Freezer Xtreme obliczono na 160W, co jest dosyć efektownym wynikiem w stosunku do ceny produktu.

Waga produktu, to 608 gram.

Producent udziela sześcioletniej gwarancji na Freezer Xtreme.

Cena rynkowa Arctic Cooling Freezer Xtreme, to ok. 140 zł.


Źródło: http://arctic-cooling.com/
[Kliknij, aby przeczytać całość]
· seba86mu dnia 02/03/2009 15:22

Firma Sophos opublikowała raport, z którego wynika, że robak Conficker w marcu zakłóci działanie co najmniej 4 legalnie działających witryn internetowych. Komputery zainfekowane tym robakiem komunikują się ze swoimi opiekunami poprzez losowe nazwy domen. Z domen tych otrzymuje one kolejne instrukcje. Sama nazwa domen jest przypadkowa, ale przewidywalna. Same domeny są już najczęściej nieużywane. Wiele z nich jest obecnie na sprzedaż tak, jak yakiimo.com, która zostanie zaatakowana 20 marca. Może to skutecznie obniżyć jej wartość. Teraz jednak może być inaczej, a zablokowane zostaną legalnie działające, bardzo popularne domeny.
Otóż kombinacja znaków na 8 marca daje witrynę jogli.com (wyszukiwarkę muzyki), 13 marca wnsux.com (witryna linii lotniczej Southwest Airlines), 18 marca ghflh.com (witryna serwisu dla kobiet w chińskiej prowincji Qinghai), a 31 marca praat.org (witryna o algorytmicznej analizie dźwięku). Oprócz tego mniej uczęszczane witryny zostaną zalane zapytaniami od zainfekowanych komputerów. Wiele milionów zapytań z pewnością wyłączy możliwość korzystania z tych witryn.
Najlepszym rozwiązaniem będzie jednodniowe wyłączenie danej domeny i danie klientom możliwości korzystania z alternatywnej nazwy, lecz nie jest to sprawa prosta.

Źródło: http://www.sophos.com/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 02/03/2009 12:33

Microsoft w ubiegłą środę złożył pozew przeciwko TomTom, producenta systemów nawigacji GPS o naruszenie patentów.
Naczelny radca Microsoft Horacio Gutiérrez zaprzecza, że ten pozew to początek nowej wojny ze środowiskiem Open Source, w tym z Linuksem. Przedstawiciele tej branży mówią: "Zachowanie Microsoftu jest zagrażające", powiedział Eben Moglen, profesor Columbia Law School i przewodniczący Software Freedom Law Center, organizacja non-profit zajmującej się reprezentacją prawną dla programistów i dystrybutorów oprogramowania open-source.
"Świat musi bronić bezpłatne oprogramowanie" powiedział. "Rozważamy nasze opcje i oceniamy sytuację".
A przecież niedawno Microsoft zawarł sojusz z open source, w tym z Red Hat, osadzając open source w swoim oprogramowaniu.
Przedstawiciel Samby Jeremy Allison dodał: "Jestem zaskoczony, Microsoft uważa, że może uciec od tego i zachować dobre stosunki z dystrybutorami FLOSS (Free, Libre i Open Source Software)". Napisał on a mailu: "Teraz widzimy wystawioną pięść za aksamitnej rękawicy".
Fundacja Linuksa jest dobrze przygotowana do jakichkolwiek roszczeń w stosunku do nich. Mówią, że na dzień dzisiejszy monitorują sytuację i są gotowi do montażu szybkiej obrony Linuksa.
Bruce Perens, założyciel ruchu open-source software mówi, że są oni także w posiadaniu patentów defensywnych i niektóre z nich wprowadzą w czyn w pewnym momencie, także przeciwko takim firmom jak np Microsoft.
Rzecznik Microsoft Michael Marinello, poproszony o komentarz, powiedział to samo co Gutierrez czyli, że przedmiotem sporu jest konkretna realizacja jądra Linuksa i oprogramowania Open Source, a sam pozew tyczy się tylko TomTom.

Źródło: http://news.cnet.com/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 02/03/2009 11:53

 Z forum
 Nasze statystyki
Statystyki strony:

· Liczba newsów: 12819

· Liczba poradników: 378

· Liczba recenzji: 192

· Liczba gier: 124

· Liczba programów: 942

· Użytkowników forum: 67865

· Unikalnych wizyt: 47,617,028
 Partnerzy:Hotfix w katalogu Gwiazdor Artykuły
Polecany artykuł


Jak walczyć z pobieraczkiem? Jak odstąpić od umowy? O tym w artykule.
 Ostatnie komentarze
gryPrzez: lukasz [dnia: Aug 01, 2018]
Wystarczy podpiąć nawet mały pow...
gryPrzez: cosik_ktosik [dnia: Jul 22, 2018]
Napisałem, że pomogę na forum ;)
gryPrzez: antares [dnia: Jul 22, 2018]
szkoda tylko ze autor tego porad...
gryPrzez: lipa [dnia: Jul 14, 2018]
Formatował, formatował a po 15 m...
gryPrzez: Adam [dnia: Jun 21, 2018]
Niestety, program nie odzyskał a...
gryPrzez: Uzytkownik Internetu [dnia: Jun 06, 2018]
Czy tylko mi to przypomina Firef...
gryPrzez: cosik_ktosik [dnia: May 29, 2018]
| Polak lepiej MHDD i zerowanie....
gryPrzez: grrrrrrr [dnia: May 25, 2018]
:@
 Gry
Polecany artykuł


Quake

Klasyk FPS w wersji flash.
 Programy
Polecany artykuł


Tapin Radio Darmowa aplikacja służąca do słuchania i nagrywania radia internetowego
 Recenzje
Polecana recenzja


Sleeping Dogs
Policjant pod przykrywką rozpracowuje Triadę.
 Facebook