Logowanie

Firma Google udostępniła wersję Beta Google Chrome 2.0, która została przygotowana dla systemów operacyjnych Windows XP oraz Vista.
Z najważniejszych nowości nowej wersji, to jej szybkość. W benchmarku V8 Suite v3 jest ona szybsza od wersji stabilnej o blisko 25%. Z kolei na SunSpider Benchmark, jej wynik jest aż o 35% lepszy niż obecnej wersji. Od poprzedniej Bety jest szybsza prawie dwukrotnie.
Z nowości to Autouzupełnianie formularzy, powiększanie całej strony oraz nowy sposób przeciągania zakładek. Wszystko to dzięki nowej wersji silnika WebKit.

Źródło: http://chrome.blogspot.com/

[Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 18/03/2009 11:25

Firma Apple zaprezentowała nowy system operacyjny dla IPhone OS 3.0, który powinien pojawić się już latem. Niestety dokładne szczegóły debiutu nie zostały jeszcze zdradzone. Wiadomo jest natomiast, że użytkownicy iPhoneów otrzymają go za darmo, a właściciele iPodów Touch, będą musieli za niego zapłacić 9.95 dolara.
W nowym OSie pojawi się ponad 100 nowych funkcji, a programiści mogą już pobrać wersję Beta nowego SDK.
Z największych nowości to usługa MMS, usługa "Turn by Turn" pozwalająca na sprzedaż map internetowych w sklepie App Store, a co najważniejsze wreszcie można kopiować, wklejać i wycinać fragmenty tekstu.
Z nowych gadżetów udostępniono funkcję dyktafonu, dodano nowe możliwości w Kalendarzu CalDAV, kompatybilność z Exchange oraz MobileMe. Dodano możliwość wyszukiwania aplikacji w Homescreen.
Rodem z iPoda nano dodano funkcję "Shake To Shuffle", czyli możliwość zmiany słuchanego utworu poprzez potrząśnięcie iPhonem.
Dzięki "In-App Purchase" będzie można dokupować gadżety do aplikacji, choćby broń do ulubionej gry.
Pojawi się łączność Peer to Peer dzięki, której będziemy mieli możliwość grania zespołowego na dwóch lub większej ilości iPhonów. Umożliwi to odnalezienie aparatów korzystających z tych samych gier i granie twarzą w twarz. Całość będzie się odbywać poprzez Bluetooth. Jeśli mowa o Bluetooth, to usługa ta zostanie zaimplementowana w pełnym zakresie. Będzie można tworzyć szybkie połączenia sieciowe, czy podłączać dodatkowe urządzenia, jak choćby słuchawki czy nawet urządzenie do pomiaru cukru we krwi.
Ponadto pojawi się możliwość pisania dodatkowych aplikacji zwiększających możliwości danego urządzenia (dodatkowe Equalizery do głośników itp).

Cały przebieg prezentacji nowego OSu można zobaczyć na stronie Apple.

Źródło: http://www.myapple.pl/
Zdjęcie dzięki życzliwości Apple. [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 18/03/2009 11:07

E-Power, to raczej mało znany północnoamerykański producent zasilaczy komputerowych klasy High-Performance. Firma powstała w 1990 roku, a jej główna siedziba mieści się w City of Industry w Kalifornii. To właśnie E-Power jest producentem najpotężniejszego obecnie zasilacza komputerowego w świecie, należącego do serii Tiger Series.

EP-2000P10-T3 o standardzie ATX V2.2, to najprawdziwsze monstrum jeżeli chodzi o parametry techniczne, jak i rozmiary. Produkt ten jest zewnętrzną jednostką zasilającą, ponieważ jego gabaryty (230 mm x 180 mm x 180 mm - głębokość, szerokość, wysokość) nie pozwalają na umieszczenie go w klasycznej obudowie. Waga produktu też raczej na to nie pozwala ;) To ok. 9 kg.
Jak już na wstępie można się domyślić, zasilacz ten stworzony został z myślą o zasilaniu najbardziej prądożernych konfiguracji komputerowych na Ziemi. Wieloprocesorowa płyta główna ? Tryb Quad SLI zestawiony z najwydajniejszych na rynku dwurdzeniowych kart graficznych ? Cóż to dla niego.
Masz ochotę podłączyć 24 dyski twarde SATA bądź napędy optyczne o tym standardzie ? Proszę bardzo - umożliwią Ci to 24 wtyczki zasilające SATA.
Siedem linii zasilających +12V podzielonych na dwie "strefy", które w całości dysponują demoniczną mocą 1728W przy obciążeniu 144 Amper, to naprawdę zdumiewające.
Posiadanie takiego zasilacza przez zapalonego overclockera, to tak jak posiadanie sztabki złota przez przeciętnego człowieka.
Produkt składa się z dwóch "skrzynek". Jedna, to transformatorownia obdarzona dwoma 120 milimetrowymi wolnoobrotowymi wentylatorami mającymi ciężkie zadanie chłodzenia opisywanej elektrowni od E-Power, ale przy ciągu powietrza, który wywołują, całkiem nieźle im to wychodzi ;) Drugie "pudło" (150 mm x 80 mm x 90 mm), to rozdzielacz, do którego podłączamy modularne okablowanie zasilacza. Oba elementy składowe połączone są ze sobą trzema przewodami zakończonymi wtyczkami 24-pin, 24-pin oraz 20-pin.
EP-2000P10-T3 posiada aktywny układ PFC i trzy zabezpieczenia: OVP, OCP oraz SCP.
Żywotność zasilacza, to ok. 100,000 godzin przy temperaturze pracy 25°C, w temperaturze 50°C, to ok. 30,000 godzin.

Obciążalność i moc poszczególnych linii zasilających:

Zasilacz
E-Power EP-2000P10-T3 2000W
Napięcie+3,3V+5V+12V1+12V2+12V3+12V4+12V5+12V6+12V7-12V+5Vsb
Obciążenie
28A
28A
20A
20A
20A
22A
22A
22A
22A
0,8A
7A
Obciążenie stref +12V
-
60A
84A
-
-
Moc linii
180W
1728W (144A)
9,6W
35W
Moc
2000W


Niezwykle bogate modularne okablowanie zasilacza:

Zasilacz
E-Power EP-2000P10-T3 2000W
Złącze
Nazwa
ATX 24-PIN
(20+4)
EPS12V 8-PIN
(2+2+2)
EPS12V 4-PIN
(2+2)
PCI-E 8-PIN
(6+2)
PCI-E 8-PIN
SATA
MOLEX
FDD
Ilość
1
1
1
3
2
24
6
2


Cena monstrum od E-Power, o mocy niespełna 3 koni mechanicznych, to ok. 2,000 zł.

Źródło: http://epowertec.com/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· seba86mu dnia 17/03/2009 21:48

Ledwo co się odbyła premiera nowego iPoda shuffle, a już wywołuje on kontrowersje.

Problemy jego dotyczące są dwa. Po pierwsze, projektanci przedobrzyli z jego wymiarami. Jest to wprawdzie najmniejsze MP3 na świecie, ale za to jego ergonomia nie należy do najlepszych. Po drugie i co najważniejsze, to kwestia słuchawek.

iPod shuffle, aby stać się najmniejszym na świecie, stracił wszelkie przyciski do sterowania nim. Ich rolę przejęły słuchawki i mały pilot umieszczony na kablu.
Dodatkowo, zabawę psuje słaba jakość muzyki płynącej z tych słuchawek. Niestety użytkownicy chcący zmienić słuchawki, nie mają wyjścia i muszą korzystać z oryginalnych. Na dzień dzisiejszy nie ma firm trzecich produkujących pasujące modele alternatywne. W tym momencie, gdy słuchawki ulegną uszkodzeniu, użytkownik nie ma wyjścia i musi sięgnąć po oryginały.

Oczywiście taka sytuacja nie trwałaby wiecznie. Z pewnością znalazłby się producent tańszej alternatywy. Niestety sytuacja nie jest taka prosta. Apple prawdopodobnie ukryło w nowym shuffle układ elektroniczny uniemożliwiający zastosowanie nieoryginalnych słuchawek. Z kolei zamontowanie dedykowanego pilota może znacząco podnieść cenę alternatywnego rozwiązania. Miejmy nadzieję, że ta sytuacja szybko zostanie rozwiązana.

Źródło: http://www.myapple.pl/
Zdjęcie dzięki życzliwości Apple. [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 17/03/2009 20:45

Budując elektrownię jądrową zazwyczaj jest tak, że nikt nie chciałby skąpić na nią pieniędzy, a szczególnie w ważnych dla jej funkcjonowania dziedzinach. Wyciek promieniotwórczych substancji może skutecznie zabić wiele tysięcy ludzi i skazić olbrzymi teren na wiele lat. W Iranie powstała elektrownia jądrowa Bushehr, w Bushehr Port w Zatoce Perskiej, 1000 km na południe od Teheranu. Oprócz perypetii politycznych panujących przy jej budowie, w Internecie pojawiło się kilka zdjęć ją ukazujących. Nie byłoby w nich nic nadzwyczajnego, ale jedne może zaciekawić niejednego.Otóż można na nim zobaczyć, konsolę kontrolowania i utrzymywania aktywnych zabezpieczeń elektrowni. Przypatrując się bliżej można zauważyć na środku błąd dotyczący legalności zastosowanego systemu operacyjnego. Można by było sądzić, że przy tak wysokich cenach poszczególnych urządzeń, Irańczycy mogliby zainwestować w legalną kopię WinCC i zagwarantować pracę na w pełni funkcjonalnym oprogramowaniu. My może zostawmy to bez komentarza.

Źródło: http://www.neowin.net/

[Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 17/03/2009 19:22

Producent oprogramowania antywirusowego, firma Sophos, wydała komunikat o nowym zagrożeniu w sieci, a mianowicie o wirusach geolokalizacyjnych. Chodzi tutaj o nową wersję znanego robaka Waledac, który powszechnie wykorzystuje metody inżynierii społecznej. Wysyłany on jest jako spam, a w treści wiadomości możemy przeczytać o rzekomej wielkiej eksplozji w Naszym mieście. Dołączony jest także odpowiedni link do strony z większą ilością informacji od agencji Reuters. Nietypowym podejściem jest to, że w zależności od miasta, w którym dany użytkownik się znajduje, wiadomość jest inna. Przykładowo mieszkaniec Moskwy otrzymuje wiadomość o eksplozji w Moskwie, a mieszkaniec Londynu o eksplozji w jego mieście.

Dla geolokalizacji fałszywej wiadomości, wykorzystywane są tutaj bazy danych GEO-IP tak, aby zidentyfikować najbliższą miejscowość danego użytkownika.

Po odwiedzeniu strony scenariusz jest już tradycyjny. Pojawia się informacja o filmie z miejsca zdarzenia, lecz należy najpierw ściągnąć odpowiedni kodek, aby film obejrzeć. Ściągnięty kodek, co oczywiste nie jest nim, lecz odpowiednim trojanem do wykradania danych prywatnych.

Źródło: http://www.anti-malware.ru/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 17/03/2009 18:20

Firma Zalman - koreański gigant słynący głównie z produkcji wysokiej jakości systemów chłodzących podzespoły naszych komputerów posiada również w swojej ofercie klasowe zasilacze z przedziału od 360 do 1000W.

Dziś przyjrzymy się modelowi ZM770-XT, który dysponuje maksymalną mocą szczytową sięgającą 770W. Produkt ten oczywiście zaliczany jest do klasy High-Performance.
Jego cztery linie zasilające +12V bez problemu poradzą sobie z superwydajnymi i jednocześnie superprądożernymi kartami graficznymi. Możliwe jest również zestawienie kart w tryb NVIDIA SLI oraz ATI CrossFireX, co w przypadku tego pierwszego potwierdza certyfikat "NVIDIA SLI Ready".
Zasilacz wykonany jest z najwyższej klasy podzespołów. Polimerowe kondensatory utrzymują stabilność oraz podnoszą żywotność zasilacza. Jednak w tym przypadku nie zabrakło również zwykłych kondensatorów elektrolitycznych. Dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie w konstrukcji zasilacza specjalnych mostków "Wafer Bridge", które łączą poszczególne strefy produktu eliminując w dużym stopniu zastosowanie przewodów zajmujących sporo miejsca, przez co utrudniających wentylację wewnątrz zasilacza.
Zasilacz może pochwalić się dużą sprawnością wahającą się w przedziale 82 - 88%, co potwierdza certyfikat 80 PLUS BRONZE. Jak na klasowy produkt przystało - zasilacz posiada aktywny układ PFC oraz szereg filtrów zabezpieczających:

- OCP - Over Current Protection
- OVP - Over Voltage Protection
- OTP - Over Temperature Protection
- UVP - Under Voltage Protection
- SCP - Short Circuit Protection

W przypadku produktu Zalmana - bez innowacyjnego systemu chłodzenia nie obeszłoby się ;) W modelu ZM770-XT, jak również w większości zasilaczy Zalmana, zastosowano system chłodzenia oparty na miedzianych rurkach cieplnych heat-pipe oraz aluminiowym radiatorze zbudowanym z wielu ciasno ułożonych finów tworzących sporą powierzchnię rozpraszania ciepła. Całość wspomaga duży - 140 milimetrowy, podświetlany na niebiesko diodami LED, wolnoobrotowy wentylator osadzony na dwóch łożyskach kulkowych, co sprawia, że jest on niemalże niezniszczalny oraz w ogóle niesłyszalny.

Obciążalność i moc poszczególnych linii zasilających:

Zasilacz
Zalman ZM770-XT
Napięcie+3,3V+5V+12V1+12V2+12V3+12V4-12V+5Vsb
Obciążenie
30A
30A
20A
20A
20A
20A
0,8A
2,5A
Moc linii
160W
720W
22,1W
Moc
770W


Modularne okablowanie zasilacza:

● 24-pin (20+4) ● EPS12V 4+4 ● PCI-E 8-pin (6+2) ● PCI-E 6-pin ● 4x SATA ● 6x MOLEX ● FDD ●

Cena zasilacza Zalman ZM770-XT, to ok. 700 zł.

Źródło: http://zalman.co.kr/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· seba86mu dnia 17/03/2009 16:30

 Z forum
 Nasze statystyki
Statystyki strony:

· Liczba newsów: 12869

· Liczba poradników: 378

· Liczba recenzji: 192

· Liczba gier: 124

· Liczba programów: 943

· Użytkowników forum: 68924

· Unikalnych wizyt: 49,304,528
 Partnerzy:Hotfix w katalogu Gwiazdor Artykuły
Polecany artykuł


Jak walczyć z pobieraczkiem? Jak odstąpić od umowy? O tym w artykule.
 Ostatnie komentarze
gryPrzez: patryk7133 [dnia: Feb 10, 2019]
Witam. Moja karta 128 GB prze...
gryPrzez: Gracz [dnia: Jan 24, 2019]
Chcę naprawić rejestr ale mam la...
gryPrzez: Wiktor_Szkoła_Pruszków_Technik [dnia: Jan 21, 2019]
KAWAŁ DOBREJ ROBOTY!!!!!!!!!!`11...
gryPrzez: Bolek [dnia: Jan 11, 2019]
Panowie do takich sprzedawców tr...
gryPrzez: Jurek! [dnia: Jan 10, 2019]
Super! autoodtwarzanie w Win ...
gryPrzez: Bociuch [dnia: Dec 29, 2018]
Dzięki działa znakomicie
gryPrzez: SD_joke [dnia: Dec 28, 2018]
U mnie zakup 32GB od gasgroup na...
gryPrzez: nerevarine [dnia: Dec 27, 2018]
Tylko że nie istnieje taki forma...
 Gry
Polecany artykuł


Quake

Klasyk FPS w wersji flash.
 Programy
Polecany artykuł


Tapin Radio Darmowa aplikacja służąca do słuchania i nagrywania radia internetowego
 Recenzje
Polecana recenzja


Sleeping Dogs
Policjant pod przykrywką rozpracowuje Triadę.
 Facebook