Logowanie

Enermax ECO80+ 620W, to produkt należący do serii ECO80+, w skład której wchodzą cztery zasilacze różniące się między sobą mocą wyjściową (350W, 400W, 500W, 620W).
Dziś przedstawimy najmocniejszy produkt z tej serii.
Enermax ECO80+ 620W, to zasilacz o standardzie ATX12V v2.3 (wstecznie kompatybilny z v2.0, v2.0, v2.2), a więc przystosowany jest dla nowoczesnych konfiguracji sprzętowych. Produkt obdarzony jest szeregiem certyfikatów poświadczających jego klasę. Chyba najważniejszym jest certyfikat "GAMING ready!" potwierdzający wsparcie dla trybów graficznych NVIDIA SLI, ATI CrossFireX oraz najwydajniejszych dwu, trzy i czterordzeniowych procesorów CPU z rodziny:

Intel:
● Core 2 Duo ● Core 2 Quad ● Core 2 Quad Extreme ● Core i7 Series ●
AMD:
● Athlon 64X2 ● Phenom x3 ● Phenom x4 ●

Zasilacz wyposażony jest w dwie linie zasilające +12V, których łączna moc wynosi 576W przy 48 Amper-owym natężeniu. Aktywny układ korekcji współczynnika mocy - PFC przyczynia się do wysokiej sprawności zasilacza wahającej się w przedziale 80-86%, co potwierdza certyfikat 80 PLUS.
Ogromną zaletą zasilaczy z serii ECO80+, a więc i opisywanego ECO80+ 620W jest chłodzący je 120 milimetrowy wentylator Enermax Magma UCMA12, o którym pisaliśmy całkiem niedawno. Ten niezniszczalny wentylator wytrzymujący 100,000 godzin pracy w temperaturze 85°C zapewnia najbardziej efektywne chłodzenie, w jakie mogłyby być wyposażone zasilacze ECO80+. Nad bezpieczeństwem zasilacza oraz sprzętu, który jest zasilany czuwa szereg zabezpieczeń (OVP, OCP, OPP, AC UVP, DC UVP, OTP, SCP, SIP).
Certyfikat "24/7 40°C ready!" zapewnia nieustanną - bezawaryjną pracę zasilacza przez 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu w temperaturze pracy 40°C bez względu na jego obciążenie.

Obciążalność i moc poszczególnych linii zasilających:

Zasilacz
Enermax ECO80+ 620W
Napięcie+3,3V+5V+12V1+12V2-12V+5Vsb
Obciążenie
24A
24A
30A
30A
0,6A
3A
Moc linii
140W
576W (48A)
7,2W
15W
Moc
620W
Moc szczytowa
680W


Modularne okablowanie zasilacza:

Zasilacz
Enermax ECO80+ 620W
Złącze
Nazwa
ATX 24-PIN
(20+4)
EPS12V 8-PIN
(4+4)
PCI-E 8-PIN
(6+2)
PCI-E 6-PIN
SATA
MOLEX
FDD
Ilość
1
1
1
1
6
5
1


Cena zasilacza Enermax ECO80+ 620W nie jest jeszcze znana.

Źródło: http://enermax.com/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· seba86mu dnia 20/03/2009 17:02

Kolejną nowością od Asus-a z branży płyt głównych jest Rampage II GENE, która ukazała się niedawno na rynku. Jest to płyta o standardzie Micro-ATX (244mm x 244mm), ale małe rozmiary wcale nie sugerują niewielkich możliwości. Jest wręcz przeciwnie.

Rampage II GENE, to płyta wyposażona w podstawkę socket 1366, a więc produkt z dumą wyczekuje najnowocześniejszych procesorów ze stajni Intel-a. Swoje miejsce znajdą tu procesory z serii Intel Core i7, w tym Extreme Edition, a więc wszystkie platformy z obsługą technologii Intel Dynamic Speed Technology.
Kolejną wisienką na urodzinowym torcie od Asus-a jest sześć slotów na kości pamięci RAM DDR3 obsługujące tryb Triple-Channel. Maksymalny możliwy rozmiar pamięci, to 24GB, a częstotliwości taktowania, to: 1333/1066MHz oraz 2000/1800/1600MHz po zastosowaniu overclockingu. Tak wysokie zegary pamięci pozwalają na transfer rzędu 43GB/sekundę.
Rampage II GENE posiada da złącza PCI-Express x16 (2.0) oraz jedno PCI-Express x4 (2.0). Całość przystosowana jest zarówno do pracy w trybie ATI CrossFireX (w tym 3-Way CrossFireX), jak i NVIDIA SLI (w tym 3-Way SLI), chociaż o możliwości zestawienia kart graficznych w tryb "3-Way" praktycznie nie ma tutaj mowy, ze względu na ograniczone ilości miejsca, biorąc pod uwagę rozmiary układów chłodzenia obecnych kart graficznych. Także, w tym wypadku tryb "3-Way" jest trochę przereklamowany.
Za komunikację pomiędzy procesorem, pamięcią RAM i portami PCI-Express odpowiada nowoczesny mostek północny Intel X58 Express Chipset.
Niesamowite wrażenia dźwiękowe zapewni nam zintegrowany ośmiokanałowy układ dźwiękowy SupremeFX X-Fi obsługujący standardy X-Fi Crystalizer, X-Fi CMSS-3D oraz EAX Advanced High Definition 4.0. Dodatkowym atutem układu dźwiękowego jest funkcja "Noise Filter", której działanie objaśnię niżej. Układ posiada dodatkowo złącze optyczne na panelu tylnym płyty.
Warto również wspomnieć o dodatkowych funkcjach zaaplikowanych w produkt Asus-a:

● Voltiminder LED ● (diody informują nas o zbyt wysokim napięciu podczas overlockingu),
● Loadline Calibration ● (gwarantuje stabilne i optymalne napięcie procesora podczas jego podkręcania)
● COP EX ● (czuwa nad optymalną temperaturą chipsetu podczas podnoszenia jego napięcia. Istnieje również możliwość kontroli temperatury procesora graficznego GPU)
● CPU Level Up ● (automatyczny overclocking procesora)
● Noise Filter ● (wyłapywanie i neutralizowanie wszelkich zakłóceń nagrywanego przez nas dźwięku, np. szumu wentylatorów)
● MemOK! ●
● iROG ●

Kolejnym z "bajerów" jest podłączony przewodem do płyty głównej niewielki wyświetlacz LCD (External LCD Poster), który informuje nas o wykrytych błędach oraz przyczynach ewentualnej awarii płyty.
Czujniki Q-Fan Plus kontrolują temperaturę trzech wybranych przez nas urządzeń podłączonych do płyty głównej i w miarę potrzeby zwiększają oraz zmniejszają liczbę obrotów wentylatora znajdującego się najbliżej tego urządzenia. Oczywiście wentylatory te muszą być podłączone do płyty głównej.
Przy projektowaniu oraz produkcji płyty nie zapomniano o praktycznie niezniszczalnych kondensatorach aluminiowo-polimerowych oraz cewkach ferrytowych.
System chłodzenia płyty składa się z trzech radiatorów, z których dwa połączone są rurką cieplną heat-pipe.

Co do klasycznych gniazd płyty głównej - na Rampage II GENE nie zabrakło sześciu złączy SATA, jednego External-SATA, Internal-SATA oraz historycznego już gniazda IDE ATA133.
Na panelu tylnym powinniśmy znaleźć sześć gniazd USB 2.0, złącze FireWire dwa złącza PS/2 i gniazdo karty sieciowej Realtek 8111C Gigabit LAN.

W zestawie wraz z płytą oprócz akcesoriów w postaci niezbędnych przewodów znajdziemy m.in. pełną zaawansowaną edycję benchmarka 3Dmark 06 oraz oprogramowanie antywirusowe Kaspersky Anti-Virus. Nie zabrakło również kliku narzędzi w postaci programów, które pozwolą nam na wykorzystanie wszystkich walorów płyty głównej Asus Rampage II GENE.
Płyta należy do serii Republic of Games, a więc została stworzona głównie z myślą o graczach.

Cena rynkowa produktu, to ok. 800 zł.

Źródło: http://asus.com/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· seba86mu dnia 19/03/2009 22:53

Jakiś czas temu napisaliśmy o testach, które przeprowadziła firma Pentagram na platformie Intel Core i7 920 z wykorzystaniem trzech swoich nowych coolerów.
Jeden z nich - Pentagram Freezone Alcu Karakorum P7015 - wielokrotnie już nagradzany - został wybrany produktem roku 2008 w głosowaniu zorganizowanym przez portal pimpmycomp.net
Skorzystajmy z okazji i przedstawmy wyróżniony produkt.
Pentagram Freezone Alcu Karakorum P7015 kompatybilny jest z podstawką Intela (socket 775) oraz podstawkami AMD (socket: AM2/754/939/940). Produkt charakteryzują cztery miedziane rurki cieplne heat-pipe wygięte w kształt litery "U", co efektywnie daje 8 ciepłowodów.
Standardowo w produktach tego typu bezpośrednio z procesorem styka się baza coolera. To ona oddaje ciepło miedzianym rurkom cieplnym. W przypadku Karakorum P7015, to rurki cieplne stykają się bezpośrednio z procesorem, co w dużym stopniu zwiększa wydajność całego coolera. Za rozpraszanie ciepła odpowiedzialny jest duży pięćdziesięciosześciofinowy radiator. Ciasno ułożone równolegle względem siebie aluminiowe finy tworzą ogromną powierzchnię odprowadzania ciepła.
Efektywnego ciągu powietrza nadaje duży 120 milimetrowy wentylator osadzony na wysokiej jakości łożysku kulkowym, które zapewnia ciszę pracy i długą żywotność wentylatora. Zakres pracy wentylatora, to 1000-2000 obr./minutę. Maksymalny przepływ powietrza, to ok. 136 m³/godzinę przy największej liczbie obrotów wentylatora.

Cena coolera Pentagram Freezone Alcu Karakorum P7015, to ok. 90 zł.

Źródło: http://pentagram.eu/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· seba86mu dnia 19/03/2009 17:15

Ukazała się nowa wersja klienta poczty elektronicznej Mozilla Thunderbird 2.0.0.21. Zmiany dotyczą załatania trzech luk (dwóch krytycznych i jednej ważnej). Naprawiono błąd w bibliotece libpng służącej do renderowania obrazów PNG, która pozwalała na wykonanie dowolnego kodu w komputerze. Ponadto załatano lukę powodującą błąd w pamięci, która także mogła pozwolić na uruchomienie dowolnego kodu, przy zajściu sprzyjających okoliczności. Na szczęście tutaj, musiałaby być włączona obsługa JavaScript, która domyślnie jest wyłączona. Ostatnia luka dotyczyła możliwości przekierowania na witrynę wykradającą prywatne dane użytkowników w XML.

Źródło: http://www.mozilla.org/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 19/03/2009 14:05

Stało się. Najpóźniej dzisiaj wieczorem pojawi się na serwerach Microsoftu, stabilna wersja przeglądarki internetowej Internet Explorer 8. Od paru dni pojawiały się przepuszczenia, że nowa wersja pojawi się już niebawem. Microsoft najpierw zaprezentował własne jej testy, a następnie w prasie pojawiły się przepuszczenia, że nowa przeglądarka zostanie zapowiedziana na konferencji MIX09, o czym też pisaliśmy.

Jednak już dzisiaj zostaną udostępnione wszystkie jej wersje językowe, na wszystkie systemy Windows (32 i 64 bitowe). Będzie ją można pobrać poprzez aktualizację w usłudze Windows Update.

Pojawi się w niej nowy silnik, który będzie renderował strony, gdy te będą zgodne z najnowszymi standardami. W przeciwnym wypadku do pracy ruszy jego poprzednia wersja. Dzięki niemu przeglądarka ta w wersji testowej bez problemów przechodziła testy ACID 2, lecz w ACID 3 nie uzyskała już dobrego wyniku.

Więcej informacji na http://www.microsoft.com/presspass/press/2009/mar09/03-18IE8AvailablePR.mspx

Linki do pobrania polskiej wersji językowej:
Dla XP: KLIK
Dla Visty 32bit: KLIK
Dla Visty 64bit: KLIK

Źródło: http://www.microsoft.com/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 19/03/2009 14:05

Znany producent oprogramowania antywirusowego Panda Security udostępnił darmowe oprogramowanie do leczenia pamięci przenośnych z wirusów. Nowe narzędzie Panda USB Vaccine, ma za zadanie pomóc w walce z ostatnio coraz bardziej rozprzestrzeniającymi się wirusami, które do zakażenia wykorzystują pamięci przenośne: MP3, pendrive, aparaty cyfrowe. Wirusy te korzystają z funkcji autostartu z tych urządzeń w systemach Windows, aby uruchomić szkodliwy program. Przedstawicielem takiego typu robaka jest król szybkości zakażeń Conficker, o którym nie raz już pisaliśmy.

Nowy program potrafi skutecznie wyłączyć funkcję autostartu z urządzeń przenośnych, ale także jest w stanie usunąć lub zmienić zainfekowane pliki autorun.inf umieszczone w pamięci USB.
Nowy program można już pobrać na stronie PandaSecurity.

Krótki poradnik na temat używania tej aplikacji można znaleźć na naszej stronie -> Usuwanie wirusów z pendrive programem Panda USB Vaccine

Źródło: http://www.pandasecurity.com/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 19/03/2009 13:08

Specjalista z zakresu bezpieczeństwa firmy Sophos, Vanja Schweitzer, wykrył złośliwe oprogramowanie w oprogramowaniu bankomatów firmy Diebold.

Schweitzer był dość mocno zaskoczony tym odkryciem, gdyż wprowadzenie malwareu do systemu bankomatów wiąże się z nie lada trudnościami. Bankomaty pracują najczęściej pod kontrolą niestandaryzowanych systemów operacyjnych, przy nieudokumentowanym oprogramowaniu i sprzęcie. Same bankomaty są zazwyczaj podłączone do pojedynczych sieci prywatnych, a dostęp do nich jest utrudniony poprzez zainstalowane liczne czujniki.
Dlatego złodzieje, wykorzystywali najczęściej specjalne czytniki kart magnetycznych i kamery do wykradania kodów PIN.

Niemniej Schweitzer rozpoczął poszukiwanie złośliwego oprogramowania związanego z Diebold, największego amerykańskiego producenta bankomatów. Odkrył on trzy pliki związane z tymi bankomatami, a pracującymi pod specjalną wersją systemu Windows.

Zautomatyzowany system kontroli nie zdołał ich sklasyfikować, ze względu na ich specyficzną strukturę, która skupiona jest wokół bankomatów. Jednak Schweitzer analizując je, stwierdził że to prawdziwy trojan, który używa niektórych nieudokumentowanych funkcji. Nie zbadał on jeszcze całego kodu trojana. Według wstępnych danych, program przechwytuje dane z paska magnetycznego i klawiatury, szyfruje je, a nawet jest w stanie udostępnić alternatywny interfejs użytkownika. Takie szkodliwe oprogramowanie mogło powstać tylko przy współpracy osoby znającej szczegóły sieci ATM Diebold, stąd metoda nie zyska popularności wśród innych przestępców.

Sam Diebold ma świadomość istnienia tego trojana i poinformował już swoich klientów, tak, aby zminimalizować ryzyko nieautoryzowanego dostępu do bankomatów.

W Polsce także występują bankomaty firmy Diebold, jednak ich właściciele instalują już od pewnego czasu specjalne moduły bezpieczeństwa, które same bezpośrednio komunikują się z czytnikiem kart.

Źródło: http://www.anti-malware.ru/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 19/03/2009 13:02

 Z forum
 Nasze statystyki
Statystyki strony:

· Liczba newsów: 12877

· Liczba poradników: 378

· Liczba recenzji: 192

· Liczba gier: 124

· Liczba programów: 943

· Użytkowników forum: 69265

· Unikalnych wizyt: 50,023,493
 Partnerzy:Hotfix w katalogu Gwiazdor Artykuły
Polecany artykuł


Jak walczyć z pobieraczkiem? Jak odstąpić od umowy? O tym w artykule.
 Ostatnie komentarze
gryPrzez: stan2 [dnia: May 09, 2019]
A czy ma adsl do połączenia z ne...
gryPrzez: stan2 [dnia: May 09, 2019]
Czy połączę się z netią przez r...
gryPrzez: Projekt Zero2 [dnia: Mar 21, 2019]
Z pewnością coś jeszcze podeślem...
gryPrzez: Alla84 [dnia: Mar 18, 2019]
Dziękuję!!!!! Uratowaliście mi t...
gryPrzez: Borys_Horoneskul [dnia: Mar 12, 2019]
Dzięki. Przydało się, zadziałało...
gryPrzez: MKU [dnia: Feb 23, 2019]
Dziękuje za pomoc w rozwiązaniu ...
gryPrzez: Kamil [dnia: Feb 17, 2019]
HDAUDIO\FUNC_01& VEN_10EC&DEV_08...
gryPrzez: Werno [dnia: Feb 11, 2019]
Witam, mam problem z uszkodzenie...
 Gry
Polecany artykuł


Quake

Klasyk FPS w wersji flash.
 Programy
Polecany artykuł


Tapin Radio Darmowa aplikacja służąca do słuchania i nagrywania radia internetowego
 Recenzje
Polecana recenzja


Sleeping Dogs
Policjant pod przykrywką rozpracowuje Triadę.
 Facebook