Logowanie

W artykule przedstawiono, w jaki sposób przeprowadzić operację mapowania zdalnego zasobu (w tym wypadku serwera FTP), aby można było korzystać z niego, jak z lokalnego dysku twardego, wejdź => Mapowanie zdalnego zasobu (serwera FTP) jako dysku lokalnego. [Kliknij, aby przeczytać całość]
· rokko dnia 19/03/2009 00:20

Asus - jeden z liderów w branży produkcji płyt głównych zaprezentował niedawno światu swoją jedną z najnowszych produkcji - P5Q PRO Turbo.

Jest to zapewne jeden z ostatnich modeli płyt opartych na chipsecie Intel P45 / ICH10R, a to ze względu na zbliżającą się dużymi krokami platformę Intel P55.
Nowa płyta wyposażona jest w podstawkę socket 775, co umożliwia jej obsługę najnowocześniejszych dwu i czterordzeniowych procesorów Intela pomijając platformę Intel Core i7, która to "preferuje" wyłącznie socket 1366.

Obsługiwane procesory:

● Intel Core 2 Extreme ● Intel Core 2 Quad ● Intel Core 2 Duo ● Intel Pentium Dual-Core ● Intel Celeron ●

Szybkość szyny FSB (1600 / 1333 / 1066 / 800 MHz) oraz technologia Fast Memory Access (FMA) wspierana przez chipset umożliwiają ultra-szybką komunikację procesora z czterema portami pamięci RAM, gdzie transfer dochodzi do 20GB/sekundę.
Sloty pamięci obsługują kości DDR2 (1300 / 1200 / 1066 / 800 / 667 MHz) i pomieszczą maksymalnie 16GB.
Dwa gniazda PCI-Express x16 (2.0) przystosowane są do obsługi trybu ATI CrossFireX, co potwierdza certyfikat o tej samej nazwie. Nie zabrakło również złącz PCI-E x1, których jest trzy oraz dwa zwykłe PCI.
Produkt wyposażony jest w ośmiokanałowy układ dźwiękowy VIA VT1708S o standardzie High Definition, umożliwiający podłączenie głośników w systemie 7.1.
Częstotliwość próbkowania na poziomie 192KHz oraz 24-bitowa głębia zapewniają wysokiej klasy efekty dźwiękowe. Swoje miejsce znalazło tu również złącze optyczne (I / O), które umieszczone jest na panelu tylnym płyty.
Urządzenia podstawowego systemu komputerowego, takie jak dyski twarde i napędy optyczne możemy podłączyć do pięciu złączy SATA II, jednego External-SATA oraz do starszego typu złącza IDE ATA 133 / 100 / 66.
Co do panelu tylnego, to warto wspomnieć o sześciu portach USB 2.0 / 1.1, karcie sieciowej LAN Gigabit oraz złączu FireWire.
W celu optymalnego zasilania Asus P5Q PRO Turbo wymagane jest podłączenie standardowego złącza 24-pinowego, jak i 8-pinowego złącza ATX 12V.
Jeżeli chodzi o chłodzenie płyty, to zastosowano tu cztery miedziane radiatory, z czego dwa połączone są miedzianą rurką cieplną heat-pipe. System chłodzenia możemy wspomóc podłączając do płyty cztery wentylatory, w tym wentylator coolera procesora.
W konstrukcji płyty wykorzystano solidne aluminiowo - polimerowe kondensatory wytrzymujące maksymalnie 500,000 godzin w temperaturze 65°C, a w temperaturze 105°C ok. 5,000 godzin, a więc to imponujący wynik. Na płycie umieszczono również cewki z rdzeniem ferrytowym, które niezwykle stabilnie magazynują energię i regulują przepływem prądu.
Inteligentny system zarządzania energią (EPU) dostarcza tyle energii do poszczególnych elementów płyty, ile w danym momencie jest wymagane, co zależy od ich obciążenia. To dobra wiadomość dla overclockerów, którzy "dostaną" wymagane ilości mocy, przy jednoczesnej oszczędności jakże cennej i kosztownej energii. Overlockerów zadowoli również 8Mb AMI BIOS, w którym drzemią ogromne możliwości overclockingu. BIOS pozwala na tworzenie wielu profili zawierających różne ustawienia poszczególnych parametrów płyty. Ciekawym rozwiązaniem jest również funkcja EZ-Flash 2 umożliwiająca aktualizację BIOS-u z podłączonego do portu USB pendrive'a. Wystarczy uruchomić odpowiednie narzędzie po uruchomieniu komputera i już po kilku kliknięciach mamy zaktualizowany BIOS - zanim zdąży załadować się system operacyjny.

Cena płyty głównej Asus P5Q PRO Turbo, to ok. 650 zł.

Źródło: http://asus.com/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· seba86mu dnia 18/03/2009 23:26

Pojawiła się już dziewiąta wersja pakietu antywirusowego Avira AntiVir Personal, Avira AntiVir Premium oraz Avira Premium Security Suite. Wprowadzono w niej nowy rozbudowany silnik skanowania, kontrolę rodzicielską oraz wsparcie dla netbooków.

W nowej wersji programiści dali użytkownikom nowy zmodernizowany interfejs użytkownika oraz poprawiono jego obsługę. W konfiguracji pomoże asystent, który poprowadzi za rękę użytkownika, aby ten mógł dopasować oprogramowanie do swoich potrzeb osobistych. Co ważne, wprowadzono wsparcie dla systemów wieloprocesorowych i wielordzeniowych, które pozwalają na przyspieszenie o 20% szybciej.

Avira Premium Security Suite wprowadza nieskomplikowany system ochrony rodzicielskiej. Wystarczy przypisać jeden z predefiniowanych modeli bezpieczeństwa do wybranych kont użytkowników systemu Windows, aby zablokować dostęp do nieodpowiednich treści dla wybranych kont.

WebGuard został teraz wyposażony w kategorię "Oszustwo", dzięki czemu odfiltrowuje on nieuczciwe domeny. Avira współpracuje z wieloma agencjami ochrony konsumentów, w celu utrzymania obszernej listy stron, które oferują płatne subskrypcje nieuczciwych informacji.

Teraz, w miejsce tradycyjnego okna pojawiającego się przy wykryciu szkodnika, pojawia się lista na końcu skanowania, gdzie użytkownik może usunąć wirusy jednym kliknięciem myszy.

Właściciele netbooków powinni być zadowoleni z możliwości dopasowania rozdzielczości ekranu do tych specyficznych komputerów. Z kolei dla graczy wprowadzono specjalny "tryb gry", w którym program automatycznie rozpoznaje fakt uruchomienia gry i wyłącza na ten czas powiadomienia firewalla. Natomiast w trybie uprzywilejowanym można wykonywać instalacji programów, które wymagają zaufanego dostępu do niektórych portów lub kart sieciowych.

Nowe produkty dostępne są w następujących cenach, Avira AntiVir Premium 19,95 €, w tym jeden rok na aktualizacje, z tego 5 € są przekazywane do fundacji charytatywnej Auerbach. Avira's Premium Security Suite kosztować będzie € 39.95. Użytkownicy poprzedniej wersji Aviry będą mogli dokonać aktualizacji do nowej wersji za darmo!

Źródło: http://www.avira.com/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 18/03/2009 19:09

Firma Sun Microsystems wydała wersję Beta oprogramowania do wirtualizacji VirtualBox 2.2. Najważniejszą nowością w nowej wersji, jest pojawienie się obsługi akceleracji grafiki 3D w linuksowych systemach gościach. Ponadto poprawiono zarządzanie urządzeniami USB oraz zwiększono wydajność.
Dodatkowo poprawiono współpracę z systemami gospodarzami OpenSolaris i obsługę Mac OS X 10.6 (w fazie eksperymentów).
Oprócz tego, standardowo naprawiono wszystkie znalezione błędy.

Wersję Beta można pobrać z tej strony: http://download.virtualbox.org/virtualbox/2.2.0_BETA1/

Źródło: http://www.heise-online.pl/
Logo pochodzi ze strony http://www.virtualbox.org/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 18/03/2009 17:26

Serwis Uberphones podał, że pracownicy firmy Microsoft otrzymali nowy system Windows Mobile 6.5 w wersji Beta. Może to oznaczać, że faktycznie szybko on osiągnie status RTM, a sam system będziemy mogli zobaczyć w trzecim kwartale 2009 roku.
Aktualna mapa drogowa, według przepuszczeń serwisu wygląda następująco:
- Windows Mobile 6.5 RTM w kwietniu 2009
- Pierwsze urządzenia z systemem Windows Mobile 6.5 w telefonach komórkowych we wrześniu 2009
Wszystkie spekulacje opierają się na razie na wewnętrznym ogłoszeniu Windows 6.5 w wersji Beta dla pracowników firmy Microsoft. Nam na dzisiaj pozostaje obejrzenie filmu reklamowego nowego systemu.
Źródło: http://www.neowin.net/

[Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 18/03/2009 12:25

Jutro rozpoczyna się konferencja MIX09 w Las Vegas. Może nie byłoby to wydarzenie szczególnie istotne, ale przewiduje się, że Microsoft może na niej ogłosić kilka nowości. Być może będą to:
- Internet Explorer 8 RTM
- Silverlight 3 Beta;
- aktualizacja Windows Azure platform;
- Więcej szczegółów na temat programu Visual Studio 2010 i być może zapowiedź wersji Beta.

Warto tutaj zwrócić uwagę, że Internet Explorer 8 RC1 został wydany w ubiegłym roku, a tydzień temu, Microsoft wydał film demonstrujący prędkość nowej wersji, porównując ją z konkurencją.

Źródło: http://www.neowin.net/


IE8 Performance
[Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 18/03/2009 12:12

Zbliża się prezentacja oficjalnej wersji jądra Linuxa 2.6.29. Tym razem w roli maskotki ma wystąpić diabeł tasmański w ciele pingwina o imieniu Tuz. Tuz będzie w rzeczywistości diabłem tasmańskim z pingwinim dziobem.

Zmiana maskotki jest celowe, gdyż Torvalds jak i wiele innych osób, zaniepokojony jest sytuacją tego drapieżnika. Otóż głównie od lat 90 tych, całą populację męczy rak pyska, przez co diabłom grozi wyginięcie.

W akcji Towarlds zachęca do odwiedzenia strony http://tassiedevil.com.au/, zapoznania się z tym gatunkiem, a także pomocy w jego ratowaniu.

Źródło i foto: http://www.heise-online.pl/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 18/03/2009 11:28

 Z forum
 Nasze statystyki
Statystyki strony:

· Liczba newsów: 12869

· Liczba poradników: 378

· Liczba recenzji: 192

· Liczba gier: 124

· Liczba programów: 943

· Użytkowników forum: 68924

· Unikalnych wizyt: 49,304,550
 Partnerzy:Hotfix w katalogu Gwiazdor Artykuły
Polecany artykuł


Jak walczyć z pobieraczkiem? Jak odstąpić od umowy? O tym w artykule.
 Ostatnie komentarze
gryPrzez: patryk7133 [dnia: Feb 10, 2019]
Witam. Moja karta 128 GB prze...
gryPrzez: Gracz [dnia: Jan 24, 2019]
Chcę naprawić rejestr ale mam la...
gryPrzez: Wiktor_Szkoła_Pruszków_Technik [dnia: Jan 21, 2019]
KAWAŁ DOBREJ ROBOTY!!!!!!!!!!`11...
gryPrzez: Bolek [dnia: Jan 11, 2019]
Panowie do takich sprzedawców tr...
gryPrzez: Jurek! [dnia: Jan 10, 2019]
Super! autoodtwarzanie w Win ...
gryPrzez: Bociuch [dnia: Dec 29, 2018]
Dzięki działa znakomicie
gryPrzez: SD_joke [dnia: Dec 28, 2018]
U mnie zakup 32GB od gasgroup na...
gryPrzez: nerevarine [dnia: Dec 27, 2018]
Tylko że nie istnieje taki forma...
 Gry
Polecany artykuł


Quake

Klasyk FPS w wersji flash.
 Programy
Polecany artykuł


Tapin Radio Darmowa aplikacja służąca do słuchania i nagrywania radia internetowego
 Recenzje
Polecana recenzja


Sleeping Dogs
Policjant pod przykrywką rozpracowuje Triadę.
 Facebook