Logowanie

Na stronie tlen.pl został oficjalnie udostępniony komunikator Tlen w wersji dla Linuksa. Pozwala on na prowadzenie rozmów tradycyjnych, tele i wideokonferencji, w tym z możliwością ich szyfrowania. Ponadto, podobnie jak wersja dla Windows, umożliwia przesyłanie plików i obrazków oraz rozmowy z wykorzystaniem protokołu Gadu-Gadu. Dodatkowo otrzymujemy konto e-mail o rozmiarze 10GB z adresem login@tlen.pl. Nowe możliwości dają nam dostarczane wtyczki, a wygląd komunikatora zmienimy poprzez skórki. Nowy komunikator to także awatary, emotikony, archiwum rozmów i wiele innych.

Jeżeli chcesz pobrać nowy komunikator, wejdź tutaj

Źródło informacji oraz zrzutu: http://www.tlen.pl/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 05/03/2009 15:29

Firma Microsoft udostępniła możliwość pobierania nowej wersji RC dodatku Service Pack 2 dla systemów Windows Vista oraz Server 2008.
Przed instalacją nowego dodatku dla systemów z rodziny Vista należy najpierw zainstalować SP1. Obowiązku tego nie mają użytkownicy wersji Server 2008, gdyż tam SP1 był już fabrycznie zintegrowany. Nowy dodatek pasuje dla obydwu tych systemów, gdyż bazują one na tym samym jądrze.
Jak już pisaliśmy na łamach Naszego vortalu, istnieją dwie wersje pakietów. Pierwsza pięciojęzykowa dla wersji językowych angielskiej, niemieckiej, francuskiej, japońskiej oraz hiszpańskiej oraz druga na wszystkie wersje językowe (All Language).
Nowy pakiet zajmuje od 350MB (wersja Five Language x86) do 1.6GB (obraz ISO All Language). Zdecydowanie mniej danych zostanie pobrana w przypadku aktualizacji poprzez Windows Update, jednak tutaj na razie trzeba skorzystać ze specjalnej poprawki od Microsoft. Skrypt ten znajdziesz tutaj KLIK.

Dodatki Windows Server 2008 Service Pack 2 RC i Windows Vista Service Pack 2 RC — wszystkie wersje językowe (KB948465)
Dodatki Windows Server 2008 Service Pack 2 RC i Windows Vista Service Pack 2 RC — wszystkie wersje językowe, x64 (KB948465)
Obraz dysku DVD w formacie ISO z dodatkami Windows Server 2008 Service Pack 2 i Windows Vista Service Pack 2 RC — wszystkie wersje językowe

Źródło: http://www.heise-online.pl/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 05/03/2009 15:27

Corsair VX550W, to zasilacz z serii VX, do której należy także - trochę słabszy jeżeli chodzi o maksymalną moc szczytową - model VX450W.

Zasilacz ten o standardzie ATX12V 2.2 (wstecznie kompatybilny z ATX12V 2.01) idealnie nadaje się do klasycznych konfiguracji sprzętowych czasów teraźniejszych wyposażonych w jedną "okazałą" kartę graficzną oraz procesor dwurdzeniowy. Nie odpuści również procesorom czterordzeniowym.
Cechą charakterystyczną VX550W jest niezwykle silna pojedyncza linia +12V, w której drzemie niebywała moc sięgająca 492W !
Solidna konstrukcja, wysoka jakość podzespołów zasilacza, w tym niezawodne japońskie kondensatory, aktywny układ PFC (Power Factor Correction) składają się na wysoką - 85% sprawność zasilacza, co gwarantuje dużą stabilność, wydajność i niezawodność zasilacza.
W związku z 85 procentową sprawnością zasilacz posiada certyfikat 80 PLUS.
Produkt posiada oczywiście szereg zabezpieczeń: przed zbyt wysokim napięciem, przed zbyt niskim napięciem, przed zbyt wysokim prądem, przeciwprzeciążeniowe oraz przeciwzwarciowe.

Corsair VX550W chodzony jest 120 milimetrowym wentylatorem osadzonym na dwóch łożyskach kulkowych gwarantujących jego długą żywotność oraz bezszelestną pracę podczas większego obciążenia zasilacza, kiedy wentylator pracuje w granicach maksymalnej liczby obrotów.

Obciążalność i moc poszczególnych linii zasilających:

+3,3V - 30A
+5V - 28A
------------------------------140W
+12V - 41A
------------------------------492W
-12V - 0,8A
------------------------------9,6W
+5Vsb - 3A
------------------------------15W
-------------------------------------------------550W

Okablowanie zasilacza:

● 24-pin (20+4) ● EPS12V 8-pin ● PCI-E 6-pin ● PCI-E 8-pin (6+2) ● 6x SATA ● 6x MOLEX ● 2x FDD ●

Produkt objęty jest pięcioletnią gwarancją, a jego maksymalna żywotność sięga 100,000 godzin.

Cena rynkowa zasilacza Corsair VX550W, to ok. 380 zł.

Źródło: http://corsair.com/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· seba86mu dnia 05/03/2009 14:46

PozycjaSystemUdział
1Windows XP 63.53%
2Windows Vista 22.91%
3 Mac OS X 10.55.64%
4Mac OS X 10.4 2.75%
5Windows 2000 1.32%
6Mac OS X (no version reported)0.95%
7Linux0.88%
8iPhone0.48%
9Mac OS X Mach-O0.27%
10Windows 980.21%
11Windows 70.18%
12Unknown 0.14%
13Windows ME 0.13%
14Windows NT 0.11%
15iPod 0.11%
16Java ME 0.07%

Firma Net Applications, opublikowała raport za luty na temat udziału poszczególnych systemów operacyjnych na światowym rynku.

Według przedstawionych danych nadal powoli traci niekwestionowany lider tj Microsoft Windows XP, a powoli zyskuje jego następca czyli Vista. Można sądzić, że jest to spowodowane zaprzestawaniem sprzedaży tego pierwszego. Tym razem iPhone zatrzymał się w miejscu, co oznacza, że styczniowy wzrost był spowodowany świątecznymi zakupami. Rzecz podobnie się ma w przypadku iPoda. Nie zdobył on tym razem laurów na najefektywniejszy wzrost. W rankingu można już zobaczyć nowego przedstawiciela systemów Windows, czyli Windows 7. Dorównuje on obecnie popularnością staremu Windowsowi 98. Powoli także odrabia straty Linuks, który stracił kilka punktów procentowych w poprzednim rankingu za styczeń.

Źródło: http://marketshare.hitslink.com [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 04/03/2009 20:57

Firma Eset zwolniła nową linię rozwiązań antywirusowych Eset NOD32 oraz Eset NOD32 Smart Security dla domu i użytkowników korporacyjnych.
Nowe rozwiązania zostały oparte na technologii Eset ThreatSense i uzupełnione o ponad 20 innowacji, w tym optymalizujące mechanizmy wykrywania szkodliwych programów, diagnozowania i leczenia systemu. Poprawiono także same użytkowanie produktu, przez co stało się one przyjaźniejsze dla użytkownika. Producent twierdzi także, że teraz jego produkt minimalnie obciąża zasoby systemowe podczas szybkiego skanowania.
Nowa generacja oferuje szereg ulepszeń, poprzez głęboką analizę plików systemowych oraz analizę szyfrowanego ruchu, co umożliwia skanowanie w poszukiwaniu ukrytych złośliwych programów w miejscach, gdzie nie było to możliwe. Ponadto dodano moduły samoobrony i Anti-Malware.
Corporate Edition Anti-Virus 4.0 i Eset NOD32 Eset NOD32 Smart Security 4.0 zawierają ponadto szereg ulepszeń, które upraszczają zarządzanie produktami, w tym pojawia się wsparcie dla baz danych Access, MSSQL Server, MySQL oraz Oracle. Dodatkowo wprowadzono skuteczniejszą kontrolę bezpieczeństwa punktów końcowych, jak i zaawansowane funkcje skalowania w sieciach rozproszonych. Pojawiło się także narzędzie Eset Remote Administrator 3.0 do zarządzania produktami Eset w środowiskach sieciowych.
Do najważniejszych innowacji można zaliczyć rozszerzone skanowanie archiwów Removable Storage Management, śledzenie aktualizacji zabezpieczeń systemu Windows, Eset SysInspector oraz Eset SysRescue.
Rozszerzenia umożliwiają teraz zaawansowane skanowanie archiwów. Poprzez konfigurację skanowania archiwów, można określić takie parametry jak głębokość skanowania, maksymalny czas postępowania, czy maksymalny rozmiar pliku.
Narzędzia zarządzania pamięciami wymiennymi (CD, USB), umożliwiają całkowite zablokowanie do nich dostępu, czy monitorowanie pracy.
Eset SysInspector jest narzędziem diagnostycznym służącym do szybkiego odnajdywania i podmieniania root-zestawów, bez konieczności ponownego uruchamiania systemu. Dokonuje się tego w celu kontrolowanej zmiany systemu.
Eset SysRescue pozwala na odzyskiwanie systemu w przypadku jego uszkodzenia. Dzięki niemu można utworzyć bootowalną płytę, z której to po uruchomioniu komputera, można się pozbyć szkodliwych programów.
Nowa linia dostępna jest już od 2 marca br w Europie i Stanach Zjednoczonych.

Źródło: http://www.anti-malware.ru/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 04/03/2009 20:17

Znaleziono lukę w bibliotece przetwarzania dźwięku libsndfile. Biblioteka ta jest wykorzystywana przez takie programy jak choćby Winamp.
Poprzez znalezioną lukę napastnik może, przy pomocy specjalnie przygotowanych plików CAF, włamać się do systemu. Błąd powoduje przekroczenie zakresu zmiennej całkowitej, co pozwala na przepełnienie sterty. Przepełnienie sterty, podobnie jak i przepełnienie bufora, pozwala na przemycenie kodu, a następnie na jego wykonanie na prawach użytkownika.
Błąd dotyczy m. in. programu Winamp 5.541 i 5.55, a także zapewne jego wcześniejszych wersji, gdyż korzysta on właśnie z tej biblioteki.
Lukę naprawia wersja 1.0.19 biblioteki libsndfile.

Źródło: http://www.heise-online.pl/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 04/03/2009 19:03

Firma Damballa przeprowadziła badania dotyczące zarażenia botami komputerów w firmach. Jak wynika z raportu od 3 do 5 procent z nich jest zarażona botami. Początkowo wskaźnik rozpoznawalności wirusów wynosi około 53%, co oznacza, że komputery zostają praktycznie bez ochrony. Po pewnym czasie sytuacja się poprawia, a wykrywalność wzrasta do 85%. Dzieje się to dzięki uaktualnieniu z czasem sygnatur wirusów.
Ponadto raport podaje, że szkodnik żyje w systemie średnio 54 dni bez jego wykrycia. Ale aż 15% pozostaje niewykryta nawet przez pół roku.
Wszystko to powoduje, że to głównie firmy zmagają się z botnetami, a dodatkowo brak kontroli w postaci monitoringu sieci, tym bardziej nie pomaga w walce z botami i blokowaniu ich kontaktu z serwerami, które je kontrolują.

Źródło: http://www.heise-online.pl/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 04/03/2009 18:38

 Z forum
 Nasze statystyki
Statystyki strony:

· Liczba newsów: 12819

· Liczba poradników: 378

· Liczba recenzji: 192

· Liczba gier: 124

· Liczba programów: 942

· Użytkowników forum: 67865

· Unikalnych wizyt: 47,617,021
 Partnerzy:Hotfix w katalogu Gwiazdor Artykuły
Polecany artykuł


Jak walczyć z pobieraczkiem? Jak odstąpić od umowy? O tym w artykule.
 Ostatnie komentarze
gryPrzez: lukasz [dnia: Aug 01, 2018]
Wystarczy podpiąć nawet mały pow...
gryPrzez: cosik_ktosik [dnia: Jul 22, 2018]
Napisałem, że pomogę na forum ;)
gryPrzez: antares [dnia: Jul 22, 2018]
szkoda tylko ze autor tego porad...
gryPrzez: lipa [dnia: Jul 14, 2018]
Formatował, formatował a po 15 m...
gryPrzez: Adam [dnia: Jun 21, 2018]
Niestety, program nie odzyskał a...
gryPrzez: Uzytkownik Internetu [dnia: Jun 06, 2018]
Czy tylko mi to przypomina Firef...
gryPrzez: cosik_ktosik [dnia: May 29, 2018]
| Polak lepiej MHDD i zerowanie....
gryPrzez: grrrrrrr [dnia: May 25, 2018]
:@
 Gry
Polecany artykuł


Quake

Klasyk FPS w wersji flash.
 Programy
Polecany artykuł


Tapin Radio Darmowa aplikacja służąca do słuchania i nagrywania radia internetowego
 Recenzje
Polecana recenzja


Sleeping Dogs
Policjant pod przykrywką rozpracowuje Triadę.
 Facebook