Logowanie

ATI wydała nowe sterowniki Catalyst 9.2 dla kart graficznych. W nowych sterownikach można znów włączać filtrowanie anizotropowe w grach obsługujących DirectX 10. Naprawiono także błąd, który występował w poprzedniej wersji, a powodował, że sterownik nie był poprawnie ładowany przy starcie systemu na komputerach z 8GB pamięci RAM na pokładzie.
Poprawiono także wydajność nowych sterowników, dzięki czemu w grach wyniki są lepsze o nawet 20%.
Nowe sterowniki są już dostępne w Naszym downloadzie.

Źródło: http://www.heise-online.pl/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 23/02/2009 12:45

Austriacka firma Noctua nieraz udowodniła, że jest jedną z liderek jeżeli chodzi o produkcję sprzętu chłodzącego na rynku.
W przypadku wentylatorów 120 milimetrowych model NF-P12 jest najpotężniejszym wentylatorem tejże firmy.

Noctua NF-P12 zasilany napięciem 12V (0,09A) charakteryzuje się niesamowitą wydajnością, a jednocześnie nieskazitelnie cichą pracą, do czego przyczynia się między innymi specjalne zaprojektowane łożysko SOO-Bearing (Self-Stabilising Oilpressure Bearing), w jakie wyposażony jest produkt.

Aż 9 specjalnie zaprojektowanych łopatek posiada specjalne wcięcia, które generują podczas pracy wentylatora klika wirów powietrza zapewniających ogromną wydajność wentylatora przy jednocześnie cichej pracy.

Wentylator przeznaczony jest montażu w obudowie komputera, w zasilaczu oraz na radiatorze coolera procesora. Oczywiście w tych przypadkach muszą być warunki do zamontowania 120 mm wentylatora.

Liczba obrotów, generowany poziom hałasu oraz przepływ powietrza w trzech trybach pracy:

- tryb normalny - 1300 obr./min., hałas: 19,8dB(A), przepływ powietrza: 92,3 m³/h
- tryb cichy L.N.A. - 1100 obr./min., hałas: 16,9dB(A), przepływ powietrza: 78,5 m³/h
- tryb ultracichy U.L.N.A. - 900 obr./min., hałas: 12,6dB(A), przepływ powietrza: 63,4 m³/h

Tryb pracy (normalny, L.N.A lub U.L.N.A) wybieramy poprzez podłączenie wentylatora jednym z trzech przewodów dołączonych w zestawie wraz z wentylatorem.
Każdy z dostępnych przewodów odpowiada oczywiście za inny tryb pracy.

Oprócz opisanych wyżej przewodów (adapterów) w zestawie znajdziemy również gumowe kołeczki tłumiące drgania oraz śrubki montażowe.

Maksymalna żywotność wentylatora to 150,000 godzin.

Producent udziela sześcioletniej gwarancji na wentylator.

Rynkowa cena wentylatora Noctua NF-P12, to ok. 90 zł.


Źródło: http://noctua.at/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· seba86mu dnia 23/02/2009 11:02

PandaLabs przeprowadziła badania nad wykorzystaniem nazwisk sławnych osób do przestępstw internetowych. Jak się okazuje sławni aktorzy Hollywood to nadal najczęściej wykorzystywana przynęta w rozsyłanym spamie i zawirusowanych wiadomościach. Według badań za 2008 rok na szczycie znalazł się aktor Brad Pitt (12.57%) oraz Tom Cruise (12.14%), co stanowi prawie 25% wszystkich wiadomości zawierających nazwiska sław. Kolejne miejsca zajęły Britney Spears (12.01%) oraz Angelina Jolie (11.62%). Następne miejsca, to: Lindsay Lohan (10,15%), American Idol (9,79%), Jessica Alba (9,52%), Oprah Winfrey (8,08%), Paris Hilton (6,64%), Jennifer Aniston (5,14%), Inne (2,34 %).
W grupie pozostałych znaleźli się m. in. Barack Obama, Lewis Hamilton czy Fidel Castro.
Tutaj wykorzystywane są standardowe sztuczki socjotechniczne, a typowymi są wyrażenia:
- Naga Angelina Jolie.
- Gorące zdjęcia Britney Spears.
- Rihanna w negliżu.
- Wybuch piersi Scarlett Johansson.
Nie należy otwierać listów zatytułowanych i zawierających rzekome zdjęcia i inne informacje o sławnych ludziach, a także innych zdarzeniach będących na czasie. Cyberprzestępcy wykorzystają każdy fakt, który może skusić do otworzenia wiadomości i przejrzenia załączników lub linków w wiadomości. Rozsądek jest najważniejszy.

Źródło: http://www.pspolska.pl/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 22/02/2009 23:24

Najnowszy i najpojemniejszy na świecie dysk twardy od firmy Western Digital - WD20EADS wyprodukowany został z myślą o przeznaczeniu dla komputerów klasy PC przyjaznych dla środowiska, cichych, energooszczędnych, a jednocześnie niesamowicie wydajnych, co klasyfikuje go do rodziny dysków Green Power.

Szybki interfejs SATAII o przepustowości 3Gb/sek., ogromna pojemność 2 terabajtów (2,000GB), zapis prostopadły, 32MB pamięci podręcznej Cache oraz prędkość 7200 obr./min., a przy tym niska temperatura, to wizytówka dysku twardego od Western Digital.

Producent gwarantuje o 40% (4-5W) niższe zużycie energii przez dysk w porównaniu do standardowych dysków twardych oraz hałas na niskim poziomie 28dB podczas pracy.

Obciążenie zasilacza przez WD20EADS 2TB:

- zapis / odczyt: 7,4W
- tryb pasywny Idle: 4W
- stan wstrzymania systemu: 1W

Pojemność 2,000GB pozwala na pomieszczenie ok. 50,000 nagrań w bezstratnym formacie WAV, ok. 500,000 nagrań MP3, ok. 570,000 zdjęć cyfrowych, 880 godzin filmów jakości DVD i 240 filmów jakości High Definition.

Producent udziela trzyletniej gwarancji na swój produkt.

Cena rynkowa dysku twardego WD20EADS 2TB, to ok. 1,100 zł.


Źródło: http://wdc.com/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· seba86mu dnia 22/02/2009 20:21

Użytkownicy konsoli Xbox 360 są narażeni na coraz częstsze ataki hakerów, które mają na celu utrudnienie im korzystanie z usługi Xbox Live. Usługa ta służy do prowadzenia wirtualnych rozrywek on-line. Poprzez narzędzia do blokowania stron WWW, hakerzy powodują utrudnienia w korzystanie z usługi Live, a nawet całkowicie ją blokują.
Po namierzeniu IP użytkownika, w jego kierunku wysyłanych jest wiele zapytań, co go blokuje (atak DoS). Adres IP uzyskiwany jest przy pomocy komputera podłączonego do konsoli. Następnie poprzez odpowiednie oprogramowanie prowadzącego monitoring połączenia, ustalany jest adres IP ofiary.
Koszt usługi blokowania kosztuje u hakerów 20 dolarów, a za dodatkową opłatą można wykupić dodatkowe komputery zombie, które będą miały za zadanie zwiększyć skuteczność ataku.
Microsoft oświadczył, że konta nieuczciwych użytkowników, po wykryciu takiego zdarzenia, będą usuwane.

Źródło: http://www.securitystandard.pl/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 22/02/2009 16:51

Monitor Eizo ColorEdge CG301W-BK to największy, bowiem 30 calowy monitor panoramiczny LCD, jaki oferuje firma Eizo.

Monitor ten, zaliczany do serii Premium ColorEdge CG301W, wyświetla obraz w rozdzielczości 2560x1600 w proporcjach 16:10, jednak, aby monitor pracował w tak wysokiej rozdzielczości wymagana jest karta graficzna z wyjściem DVI-D dual link.

Monitor posiada dwa wejścia - jedno DVI-D dual link, na którym pracuje z opisaną wyżej rozdzielczością 2560x1600 (to 40 mln. 960 tys. pikseli na ekranie!) oraz drugie - DVI-D single link, umożliwiające pracę z maksymalną rozdzielczością 1920x1200.

Obsługiwana przez monitor funkcja "Picture By Picture" pozwala na wyświetlanie na ekranie monitora obrazów z dwóch niezależnych od siebie źródeł. W tym przypadku ekran monitora zostanie podzielony pionowo na dwie części - 1200x1600 każda.

Dużą zaletą monitora jest również układ Digital Uniformity Equalizer (DUE), który czuwa nad jednolitym podświetleniem oraz jednolitością barw na całej powierzchni ekranu.

Czas reakcji matrycy to 8ms, przy kontraście 850:1 i jasności 260cd/m2 , co jest dobrymi parametrami przy tak ogromnym rozmiarze monitora.

Dołączone do zestawu oprogramowanie "ColorNavigator" pozwala na zarządzanie ustawieniami monitora (kontrast, jasność, temperatura kolorów itp) z poziomu programu.

Jednak produkt ten nie został stworzony z myślą o graczach.
30 calowy monitor to idealne rozwiązanie dla osób (raczej profesjonalistów, o czym świadczyć może również cena monitora) potrzebujących bardzo dużo miejsca na ekranie bądź stale korzystających z bardzo "rozłożystych" aplikacji: profesjonalnych grafików, miłośników fotografii i jej edycji, osób składających tekst (prasa) itp.

Monitor posiada dodatkowo wbudowane dwa gniazda USB, do których podłączyć możemy zewnętrzne urządzenia, np. pamięć masową (pendrive), aparat cyfrowy itp.

Cena rynkowa monitora to bagatela ok. 30,000 zł.


Źródło: http://eizo.pl/

[Kliknij, aby przeczytać całość]
· seba86mu dnia 22/02/2009 16:28

Symantec Corp wydała Messagelabs Intelligence Report na luty 2009. Analizy tego producenta oprogramowania antywirusowego wskazują, że w lutym spadł poziom spamu o 1.3% do 73.3% wszystkich wiadomości e-mail. Z uwagi na walentynki poziom spamu wykorzystującego tą okazję, sięgnął 9% wszystkich przesyłanych wiadomości kwalifikowanych jako spam. Prawie 7% wiadomości związanych z dniem Walentego pochodziło z sieci bot-Cutwail (Pandex), co stanowi 90% wszystkich wiadomości związanych z tą okazją. Dziennie rozsyłanych było 7 miliardów wiadomości tylko z tej jednej sieci.
Także kryzys finansowy jest powszechnie wykorzystywany do pozyskania klientów. Wiadomości takie zazwyczaj zawierają tekst: Trochę pieniędzy, to jest trudne. Święta są zawsze". Wzrosła tym samym liczba ataków phishingowych. Z jednej wiadomości na 396.2 do 1 na 190.4 Phishingowe wspólnoty wykorzystują fakt kryzysu dla własnych korzyści, a klienci banków nie zawsze są uważni.
Spam: W lutym, poziom globalnego spamu z nowych i nieznanych złośliwych źródeł, wyniósł 73.3%. Jest to mniej o 1.3% w stosunku do stycznia.
Wirusy: Poziom wirusów w e-mailach z nowych lokalizacji, spadł do 0.33%, czyli jednej wiadomości na 304.9. Jest to mniej o 0.06% w stosunku do poprzedniego miesiąca.
Phishing: 1 z 190.4 wiadomości (0.53%) zawierała różne formy phishingowe. W styczniu poziom ten wynosił 1 wiadomość na 396.2. Jeżeli natomiast rozpatrywać wszystkie wiadomości z wirusami, trojanami i innymi, to liczba wiadomości phishingowych spadła o 3.4% do 61.6% wszystkich przechwyconych zagrożeń.
Trendy: Poziom spamu we Francji spadł o 9.2%, ale kraj ten nadal pozostaje rekordzistą w tej dziedzinie. Osiągnął on poziom spamu 74.6% ogólnej liczby wiadomości e-mail.
W innych krajach panuje odpust. W USA poziom spamu spadł do poziomu 57%, w Wielkiej Brytanii do 66.6%, a w Polsce do 52.6%. W Niemczech poziom spamu osiągnął pułap 60.1%, w Holandii 67.4%. W innych rejonach świata: w Australii 68.5%, w Hong Kongu 72.8%, a w Chinach 67.8%.
Największe ognisko występuje w Indiach, gdzie jedna na 197.4 wiadomości zawierała wirus. Czyni to ten kraj główną lokalizacją poszukiwania wirusów.
Najbardziej narażonym sektorem na Spam był sektor edukacji, który wykazuje 67.9% poziom tego zjawiska.
W sektorze IT poziom zainfekowanych wiadomości wynosił jedna wiadomość na 347.5 ich ogólnej liczny.

Pełny tekst raportu można znaleźć na stronie: http://www.messagelabs.com/intelligence.aspx.

Źródło: http://www.anti-malware.ru/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 21/02/2009 23:44

 Z forum
 Nasze statystyki
Statystyki strony:

· Liczba newsów: 12720

· Liczba poradników: 378

· Liczba recenzji: 191

· Liczba gier: 124

· Liczba programów: 942

· Użytkowników forum: 67400

· Unikalnych wizyt: 46,803,101
 Partnerzy:Hotfix w katalogu Gwiazdor Artykuły
Polecany artykuł


Jak walczyć z pobieraczkiem? Jak odstąpić od umowy? O tym w artykule.
 Ostatnie komentarze
gryPrzez: bob [dnia: May 13, 2018]
diskpart polecam
gryPrzez: Polak [dnia: May 08, 2018]
Czy killdisk z dyskietki lub pły...
gryPrzez: Andrzej67 [dnia: Apr 29, 2018]
Tego mi było trzeba. Wielkie dzi...
gryPrzez: Lena [dnia: Apr 22, 2018]
Zapraszam na forum.hotfix.pl zał...
gryPrzez: Michał [dnia: Apr 21, 2018]
Czemu nie ma mojego komentarza i...
gryPrzez: cosik_ktosik [dnia: Apr 17, 2018]
W sumie dobry pomysł, target jak...
gryPrzez: dd45 [dnia: Apr 17, 2018]
Raczej powinien być wydany w Kor...
gryPrzez: Iv [dnia: Apr 16, 2018]
Witam , mam problem z OrganiZen ...
 Gry
Polecany artykuł


Quake

Klasyk FPS w wersji flash.
 Programy
Polecany artykuł


Tapin Radio Darmowa aplikacja służąca do słuchania i nagrywania radia internetowego
 Recenzje
Polecana recenzja


Sleeping Dogs
Policjant pod przykrywką rozpracowuje Triadę.
 Facebook