Logowanie

Pojawiła się nowa wersja projektu Wine oznaczona numerem 1.1.14 Aplikacja ta pozwala na uruchamianie programów Windowsowych pod systemem Linux. Nowa wersja wprowadza kolejne uaktualnienia. Poprawiono w niej działanie programu Internet Explorer 7, można już instalować Microsoft visual C++ \express 2005, dodano nowe funkcje oraz naprawiono błędy. Z funkcji, dodano przykładowo obsługę kilku nowych funkcji do biblioteki crypt32, a z poprawek, naprawiono błędy związane z drukowanie np bitmap.
Z innych ciekawych, naprawiono błędy związane z awariami wielu gier NFS Most Wanted, Call of Duty 2, czy Red Alert 3 Beta.

Pełną listę zmian znajdziesz pod adresem: http://www.winehq.org/announce/1.1.14

Źródło: www.winehq.org [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 02/02/2009 11:52

Jak donosi heise-online, Google Earth pozwoliło wykryć szwajcarskiej policji dużą plantację konopi indyjskich. Wykryto ją dzięki analizie zdjęć satelitarnych gospodarstw należących do dwóch podejrzanych rolników z kantonu Thurgau. Policjanci podczas analizy zauważyli prostokąt 150x150 metrów wewnątrz pola kukurydzianego, na którym funkcjonariusze odkryli później 1600 roślin marihuany.
Rolnicy Ci należeli 16 osobowego gangu handlującego haszyszem oraz marihuaną. Jak się okazuje, prawdopodobnie w latach 2004-2008 od 2 do 3.5 tony marihuany pochodziło właśnie z tej plantacji. Rolnikom grozi teraz kara pozbawienia wolności od roku do 20 lat.

Źródło: heise-online [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 02/02/2009 07:49

Wydano nową wersję programu Messenger Plus! Live 4.80 is here Live 4.80
Wizualnie on się nie zmienił. Jednak pod maską wprowadzono ponad 500 ulepszeń. 100 z nich dodaje unikalne cechy takie, jak czatowanie na kartach, zaawansowane wyszukiwanie, blokowanie posłańca oraz narzędzie do kompleksowego czyszczenia kontaktów. Pełną listę zmian znajdziesz pod adresem http://www.msgpluslive.net/download/changelog/

Nową wersję możesz pobrać tutaj.

Źródło: www.neowin.net [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 01/02/2009 13:34

Google przyznało się oficjalnie do winy w spowodowaniu błędnego oznaczenia witryn w swojej wyszukiwarce, jako tych, które niosą zagrożenie. Jak można wyczytać z informacji Google tym razem zawinił człowiek. Okazuje się, że przyczyna była banalna. Otóż podczas aktualizacji adresów witryn szkodliwych, ktoś wpisał adres '/', co spowodowało rozszerzenie oznaczeń dla wszystkich adresów URL. Awaria w sumie trwała 40 minut, wprowadzając duże zamieszanie, co było widać na wielu forach internetowych.
Google w swym komunikacie przeprosiło wszystkich użytkowników oraz właścicieli stron internetowych za swój błąd.

Źródło: googleblog.blogspot.com
blog.stopbadware.org [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 31/01/2009 19:08

Wystąpiła awaria w wyszukiwarce Google. Przy wpisaniu dowolnej frazy, nawet samego google, otrzymujemy informacje o tym, że dana witryna jest niebezpieczna. Dokładny komunikat brzmi:

Ostrzeżenie- przejście do tej witryny może być niebezpieczne dla Twojego komputera!
Podpowiedzi:

* Powróć na poprzednią stronę i wybierz inny wynik.
* Spróbuj ponownie wyszukać żądane informacje.

Możesz też przejść na własne ryzyko na stronę http://xxxx.xx. Więcej informacji na temat wykrytych problemów można znaleźć na diagnostycznej stronie Google dla tej witryny Bezpieczne przeglądanie.

Więcej informacji na temat ochrony przed szkodliwym oprogramowaniem online znajduje się na stronie StopBadware.org.

Jeżeli jesteś właścicielem tej witryny, możesz poprosić o oceną witryny za pomocą Narzędzi Google dla webmasterów. Więcej informacji na temat procesu oceny można uzyskać w Centrum pomocy Google dla webmasterów.


UPDATE 16.27
Awaria wygląda na usuniętą [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 31/01/2009 14:06

Stephen Sinofsky (Vice President, Windows and Windows Live Engineering Group at Microsoft,) podał na swoim blogu informacje o ominięciu fazy wersji Beta 2 systemu Windows 7. Twierdzi on, że kolejną wersją będzie już Release Candidate (RC). RC będzie ostatnim etapem testowania systemu Windows 7 przed wersją Release to Manufacturing (RTM), czyli wersją produkcyjną.
Inżynier zespołu napisał na swoim blogu, że Microsoft dostaje jedną informację zwrotną co 15 sekund, co pokazuje, jak wiele informacji zwrotnych do nich trafia w fazie Beta. W blogu tym sugeruje on także, że Microsoft ogląda i czyta narodowe blogi i fora w poszukiwaniu tematów o Windows 7 i wrażeniach o nim samym.
Brakuje wprawdzie podania daty na temat wydania wersji RC oraz produkcyjnej RTM, ale można się spodziewać, że Windows 7 pojawi się w sklepach pod koniec bieżącego roku.

Źródło: www.neowin.net [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 30/01/2009 23:59

Jednym z najpopularniejszych obecnie CMSów jest Joomla. W poradniku przedstawiono proces jej instalacji. Do instalacji wykorzystano jej wersję 1.5.9 i jej proces został tutaj przedstawiony. Chętnych zapraszamy do czytania, wejdź: Instrukcja instalacji CMS Joomla 1.5 [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 30/01/2009 16:52

 Z forum
 Nasze statystyki
Statystyki strony:

· Liczba newsów: 12589

· Liczba poradników: 378

· Liczba recenzji: 186

· Liczba gier: 124

· Liczba programów: 942

· Użytkowników forum: 66839

· Unikalnych wizyt: 45,740,093
 Partnerzy:Hotfix w katalogu Gwiazdor Artykuły
Polecany artykuł


Jak walczyć z pobieraczkiem? Jak odstąpić od umowy? O tym w artykule.
 Ostatnie komentarze
gryPrzez: Tomek [dnia: Feb 16, 2018]
A z plusa na Orange . SMS.
gryPrzez: LupeR [dnia: Feb 12, 2018]
Ile to się dyskotek na nim zrobi...
gryPrzez: LupeR [dnia: Feb 12, 2018]
Ta karta ma ze rok czasu zdaję s...
gryPrzez: LupeR [dnia: Feb 06, 2018]
Skoro przy każdym nowym laptopie...
gryPrzez: cosik_ktosik [dnia: Feb 03, 2018]
Ale sprawa jest prosta, bo więks...
gryPrzez: cosik_ktosik [dnia: Feb 03, 2018]
No to przecież Magda mówiła o ty...
gryPrzez: Leeon1956 [dnia: Feb 02, 2018]
https://pclab.pl/news76905.html ...
gryPrzez: cosik_ktosik [dnia: Jan 29, 2018]
Zobacz datę publikacji! To 9 lat...
 Gry
Polecany artykuł


Quake

Klasyk FPS w wersji flash.
 Programy
Polecany artykuł


Tapin Radio Darmowa aplikacja służąca do słuchania i nagrywania radia internetowego
 Recenzje
Polecana recenzja


Sleeping Dogs
Policjant pod przykrywką rozpracowuje Triadę.
 Facebook