Logowanie

Stało się. Najpóźniej dzisiaj wieczorem pojawi się na serwerach Microsoftu, stabilna wersja przeglądarki internetowej Internet Explorer 8. Od paru dni pojawiały się przepuszczenia, że nowa wersja pojawi się już niebawem. Microsoft najpierw zaprezentował własne jej testy, a następnie w prasie pojawiły się przepuszczenia, że nowa przeglądarka zostanie zapowiedziana na konferencji MIX09, o czym też pisaliśmy.

Jednak już dzisiaj zostaną udostępnione wszystkie jej wersje językowe, na wszystkie systemy Windows (32 i 64 bitowe). Będzie ją można pobrać poprzez aktualizację w usłudze Windows Update.

Pojawi się w niej nowy silnik, który będzie renderował strony, gdy te będą zgodne z najnowszymi standardami. W przeciwnym wypadku do pracy ruszy jego poprzednia wersja. Dzięki niemu przeglądarka ta w wersji testowej bez problemów przechodziła testy ACID 2, lecz w ACID 3 nie uzyskała już dobrego wyniku.

Więcej informacji na http://www.microsoft.com/presspass/press/2009/mar09/03-18IE8AvailablePR.mspx

Linki do pobrania polskiej wersji językowej:
Dla XP: KLIK
Dla Visty 32bit: KLIK
Dla Visty 64bit: KLIK

Źródło: http://www.microsoft.com/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 19/03/2009 14:05

Znany producent oprogramowania antywirusowego Panda Security udostępnił darmowe oprogramowanie do leczenia pamięci przenośnych z wirusów. Nowe narzędzie Panda USB Vaccine, ma za zadanie pomóc w walce z ostatnio coraz bardziej rozprzestrzeniającymi się wirusami, które do zakażenia wykorzystują pamięci przenośne: MP3, pendrive, aparaty cyfrowe. Wirusy te korzystają z funkcji autostartu z tych urządzeń w systemach Windows, aby uruchomić szkodliwy program. Przedstawicielem takiego typu robaka jest król szybkości zakażeń Conficker, o którym nie raz już pisaliśmy.

Nowy program potrafi skutecznie wyłączyć funkcję autostartu z urządzeń przenośnych, ale także jest w stanie usunąć lub zmienić zainfekowane pliki autorun.inf umieszczone w pamięci USB.
Nowy program można już pobrać na stronie PandaSecurity.

Krótki poradnik na temat używania tej aplikacji można znaleźć na naszej stronie -> Usuwanie wirusów z pendrive programem Panda USB Vaccine

Źródło: http://www.pandasecurity.com/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 19/03/2009 13:08

Specjalista z zakresu bezpieczeństwa firmy Sophos, Vanja Schweitzer, wykrył złośliwe oprogramowanie w oprogramowaniu bankomatów firmy Diebold.

Schweitzer był dość mocno zaskoczony tym odkryciem, gdyż wprowadzenie malwareu do systemu bankomatów wiąże się z nie lada trudnościami. Bankomaty pracują najczęściej pod kontrolą niestandaryzowanych systemów operacyjnych, przy nieudokumentowanym oprogramowaniu i sprzęcie. Same bankomaty są zazwyczaj podłączone do pojedynczych sieci prywatnych, a dostęp do nich jest utrudniony poprzez zainstalowane liczne czujniki.
Dlatego złodzieje, wykorzystywali najczęściej specjalne czytniki kart magnetycznych i kamery do wykradania kodów PIN.

Niemniej Schweitzer rozpoczął poszukiwanie złośliwego oprogramowania związanego z Diebold, największego amerykańskiego producenta bankomatów. Odkrył on trzy pliki związane z tymi bankomatami, a pracującymi pod specjalną wersją systemu Windows.

Zautomatyzowany system kontroli nie zdołał ich sklasyfikować, ze względu na ich specyficzną strukturę, która skupiona jest wokół bankomatów. Jednak Schweitzer analizując je, stwierdził że to prawdziwy trojan, który używa niektórych nieudokumentowanych funkcji. Nie zbadał on jeszcze całego kodu trojana. Według wstępnych danych, program przechwytuje dane z paska magnetycznego i klawiatury, szyfruje je, a nawet jest w stanie udostępnić alternatywny interfejs użytkownika. Takie szkodliwe oprogramowanie mogło powstać tylko przy współpracy osoby znającej szczegóły sieci ATM Diebold, stąd metoda nie zyska popularności wśród innych przestępców.

Sam Diebold ma świadomość istnienia tego trojana i poinformował już swoich klientów, tak, aby zminimalizować ryzyko nieautoryzowanego dostępu do bankomatów.

W Polsce także występują bankomaty firmy Diebold, jednak ich właściciele instalują już od pewnego czasu specjalne moduły bezpieczeństwa, które same bezpośrednio komunikują się z czytnikiem kart.

Źródło: http://www.anti-malware.ru/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 19/03/2009 13:02

Programiści GNOME wydali jego nową wersję 2,26. Wykonano w nim prace aktualizacyjne i wprowadzono kosmetyczne zmiany.
Nowym programem dedykowanym do nagrywania płyt CD/DVD stał się Brasero. Oferuje on nowe funkcje m. in. nagrywanie CD audio, pełne wsparcie dla Multisession i wiele innych.
Pojawiły się wtyczki do menedżera plików, które mają na celu zapewnić proste udostępnianie plików przez WebDAV, HTTP i Bluetooth.
Evolution zyskał dwie nowe funkcje pomagające użytkownikom migrację z systemu Windows, a jest to możliwość importu z Microsoft Outlook i wsparcie dla protokołu MAPI programu Microsoft Exchange.
Ponadto wprowadzono nowe wsparcie dla wielu monitorów i projektorów poprzez ulepszenie widoku ekranu ustawień i sposobu konfiguracji.
Przeglądarka internetowa Epiphany zyskał nowe funkcje, w tym ulepszające lokalizację pasków, podobne do tych z Awesome Bar znanego z Firefoxa.
Pełną listę zmian można zobaczyć na stronie http://library.gnome.org/misc/release-notes/2.26/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 19/03/2009 09:56

W artykule przedstawiono, w jaki sposób przeprowadzić operację mapowania zdalnego zasobu (w tym wypadku serwera FTP), aby można było korzystać z niego, jak z lokalnego dysku twardego, wejdź => Mapowanie zdalnego zasobu (serwera FTP) jako dysku lokalnego. [Kliknij, aby przeczytać całość]
· rokko dnia 19/03/2009 00:20

Asus - jeden z liderów w branży produkcji płyt głównych zaprezentował niedawno światu swoją jedną z najnowszych produkcji - P5Q PRO Turbo.

Jest to zapewne jeden z ostatnich modeli płyt opartych na chipsecie Intel P45 / ICH10R, a to ze względu na zbliżającą się dużymi krokami platformę Intel P55.
Nowa płyta wyposażona jest w podstawkę socket 775, co umożliwia jej obsługę najnowocześniejszych dwu i czterordzeniowych procesorów Intela pomijając platformę Intel Core i7, która to "preferuje" wyłącznie socket 1366.

Obsługiwane procesory:

● Intel Core 2 Extreme ● Intel Core 2 Quad ● Intel Core 2 Duo ● Intel Pentium Dual-Core ● Intel Celeron ●

Szybkość szyny FSB (1600 / 1333 / 1066 / 800 MHz) oraz technologia Fast Memory Access (FMA) wspierana przez chipset umożliwiają ultra-szybką komunikację procesora z czterema portami pamięci RAM, gdzie transfer dochodzi do 20GB/sekundę.
Sloty pamięci obsługują kości DDR2 (1300 / 1200 / 1066 / 800 / 667 MHz) i pomieszczą maksymalnie 16GB.
Dwa gniazda PCI-Express x16 (2.0) przystosowane są do obsługi trybu ATI CrossFireX, co potwierdza certyfikat o tej samej nazwie. Nie zabrakło również złącz PCI-E x1, których jest trzy oraz dwa zwykłe PCI.
Produkt wyposażony jest w ośmiokanałowy układ dźwiękowy VIA VT1708S o standardzie High Definition, umożliwiający podłączenie głośników w systemie 7.1.
Częstotliwość próbkowania na poziomie 192KHz oraz 24-bitowa głębia zapewniają wysokiej klasy efekty dźwiękowe. Swoje miejsce znalazło tu również złącze optyczne (I / O), które umieszczone jest na panelu tylnym płyty.
Urządzenia podstawowego systemu komputerowego, takie jak dyski twarde i napędy optyczne możemy podłączyć do pięciu złączy SATA II, jednego External-SATA oraz do starszego typu złącza IDE ATA 133 / 100 / 66.
Co do panelu tylnego, to warto wspomnieć o sześciu portach USB 2.0 / 1.1, karcie sieciowej LAN Gigabit oraz złączu FireWire.
W celu optymalnego zasilania Asus P5Q PRO Turbo wymagane jest podłączenie standardowego złącza 24-pinowego, jak i 8-pinowego złącza ATX 12V.
Jeżeli chodzi o chłodzenie płyty, to zastosowano tu cztery miedziane radiatory, z czego dwa połączone są miedzianą rurką cieplną heat-pipe. System chłodzenia możemy wspomóc podłączając do płyty cztery wentylatory, w tym wentylator coolera procesora.
W konstrukcji płyty wykorzystano solidne aluminiowo - polimerowe kondensatory wytrzymujące maksymalnie 500,000 godzin w temperaturze 65°C, a w temperaturze 105°C ok. 5,000 godzin, a więc to imponujący wynik. Na płycie umieszczono również cewki z rdzeniem ferrytowym, które niezwykle stabilnie magazynują energię i regulują przepływem prądu.
Inteligentny system zarządzania energią (EPU) dostarcza tyle energii do poszczególnych elementów płyty, ile w danym momencie jest wymagane, co zależy od ich obciążenia. To dobra wiadomość dla overclockerów, którzy "dostaną" wymagane ilości mocy, przy jednoczesnej oszczędności jakże cennej i kosztownej energii. Overlockerów zadowoli również 8Mb AMI BIOS, w którym drzemią ogromne możliwości overclockingu. BIOS pozwala na tworzenie wielu profili zawierających różne ustawienia poszczególnych parametrów płyty. Ciekawym rozwiązaniem jest również funkcja EZ-Flash 2 umożliwiająca aktualizację BIOS-u z podłączonego do portu USB pendrive'a. Wystarczy uruchomić odpowiednie narzędzie po uruchomieniu komputera i już po kilku kliknięciach mamy zaktualizowany BIOS - zanim zdąży załadować się system operacyjny.

Cena płyty głównej Asus P5Q PRO Turbo, to ok. 650 zł.

Źródło: http://asus.com/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· seba86mu dnia 18/03/2009 23:26

Pojawiła się już dziewiąta wersja pakietu antywirusowego Avira AntiVir Personal, Avira AntiVir Premium oraz Avira Premium Security Suite. Wprowadzono w niej nowy rozbudowany silnik skanowania, kontrolę rodzicielską oraz wsparcie dla netbooków.

W nowej wersji programiści dali użytkownikom nowy zmodernizowany interfejs użytkownika oraz poprawiono jego obsługę. W konfiguracji pomoże asystent, który poprowadzi za rękę użytkownika, aby ten mógł dopasować oprogramowanie do swoich potrzeb osobistych. Co ważne, wprowadzono wsparcie dla systemów wieloprocesorowych i wielordzeniowych, które pozwalają na przyspieszenie o 20% szybciej.

Avira Premium Security Suite wprowadza nieskomplikowany system ochrony rodzicielskiej. Wystarczy przypisać jeden z predefiniowanych modeli bezpieczeństwa do wybranych kont użytkowników systemu Windows, aby zablokować dostęp do nieodpowiednich treści dla wybranych kont.

WebGuard został teraz wyposażony w kategorię "Oszustwo", dzięki czemu odfiltrowuje on nieuczciwe domeny. Avira współpracuje z wieloma agencjami ochrony konsumentów, w celu utrzymania obszernej listy stron, które oferują płatne subskrypcje nieuczciwych informacji.

Teraz, w miejsce tradycyjnego okna pojawiającego się przy wykryciu szkodnika, pojawia się lista na końcu skanowania, gdzie użytkownik może usunąć wirusy jednym kliknięciem myszy.

Właściciele netbooków powinni być zadowoleni z możliwości dopasowania rozdzielczości ekranu do tych specyficznych komputerów. Z kolei dla graczy wprowadzono specjalny "tryb gry", w którym program automatycznie rozpoznaje fakt uruchomienia gry i wyłącza na ten czas powiadomienia firewalla. Natomiast w trybie uprzywilejowanym można wykonywać instalacji programów, które wymagają zaufanego dostępu do niektórych portów lub kart sieciowych.

Nowe produkty dostępne są w następujących cenach, Avira AntiVir Premium 19,95 €, w tym jeden rok na aktualizacje, z tego 5 € są przekazywane do fundacji charytatywnej Auerbach. Avira's Premium Security Suite kosztować będzie € 39.95. Użytkownicy poprzedniej wersji Aviry będą mogli dokonać aktualizacji do nowej wersji za darmo!

Źródło: http://www.avira.com/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 18/03/2009 19:09

 Z forum
 Nasze statystyki
Statystyki strony:

· Liczba newsów: 12866

· Liczba poradników: 378

· Liczba recenzji: 192

· Liczba gier: 124

· Liczba programów: 943

· Użytkowników forum: 68359

· Unikalnych wizyt: 48,457,646
 Partnerzy:Hotfix w katalogu Gwiazdor Artykuły
Polecany artykuł


Jak walczyć z pobieraczkiem? Jak odstąpić od umowy? O tym w artykule.
 Ostatnie komentarze
gryPrzez: Tomi [dnia: Oct 12, 2018]
HDAUDIO\FUNC_01&VEN_10DE&DEV_006...
gryPrzez: lolek [dnia: Sep 28, 2018]
open.fm usuneło numery w linkach...
gryPrzez: tom [dnia: Sep 26, 2018]
witam co mam zrobic Error re...
gryPrzez: Muffin [dnia: Sep 25, 2018]
i po co mi to !!!!!!!!!!! nic ni...
gryPrzez: Meg [dnia: Sep 22, 2018]
Ogromne dzięki, koniec męki bez ...
gryPrzez: Norbert [dnia: Sep 16, 2018]
Dzięki! Niby proste, a jednak wa...
gryPrzez: lukasz [dnia: Aug 01, 2018]
Wystarczy podpiąć nawet mały pow...
gryPrzez: cosik_ktosik [dnia: Jul 22, 2018]
Napisałem, że pomogę na forum ;)
 Gry
Polecany artykuł


Quake

Klasyk FPS w wersji flash.
 Programy
Polecany artykuł


Tapin Radio Darmowa aplikacja służąca do słuchania i nagrywania radia internetowego
 Recenzje
Polecana recenzja


Sleeping Dogs
Policjant pod przykrywką rozpracowuje Triadę.
 Facebook