Logowanie

Twórcy biblioteki GTK+ udostępnili jej nową wersję 2.16.0. Nowa wersja wprowadza wiele poprawek i nowości przy zachowaniu zgodności z poprzednią wersją. Początkowo GTK+ był tworzony z myślą o programie do obróbki grafiki GIMP. Jednak stał się on także opcjonalnym narzędziem dla programistów np GNOME.
Z nowości można wymienić, dla widżetów poziomych, wprowadzono GtkOrientable a dla widżetów przechwytujących działania, GtkActivatable. Zmodyfikowano także GtkEntry, GtkScale oraz GTKStatusicon i wiele innych. Wszystkie zmiany znajdziemy na stronie http://mail.gnome.org/archives/gtk-list/2009-March/msg00075.html.

Logo: commons.wikimedia.org [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 17/03/2009 12:37

Programiści linuksowej dystrybucji Ubuntu rozpoczęli pracę nad projektem Chromium, czyli odpowiednika przeglądarki Google Chrome dla tego systemu. Dotychczas Chrome na linuksie można było zobaczyć tylko dzięki Wine. Google nie przygotowała odpowiedniej wersji na ten system. Otwartoźródłowa wersja Chromium aktualnie znalazła się w pierwszej fazie alpha. Można ją już zainstalować w Ubuntu 8.10. Sposób instalacji przedstawiono tutaj.

Źródło: http://www.heise-online.pl/
Foto: http://www.stefanoforenza.com [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 17/03/2009 11:30

Asus zaprezentował koncepcję nowej płyty głównej ASUS Marine Cool. Jej unikalna konstrukcja bazuje na technologii o nazwie Ceramic-Metal Thermal Module (ceramiczno metalowy moduł cieplny). W module tym połączono ze sobą ceramikę i metal, które razem mają podnieść wydajność chłodzenia, a tym samym umożliwić płycie pracę w nawet najbardziej niesprzyjających warunkach. Całość została pomalowana w unikalne kolory: szary z broni palnej oraz metaliczny wojskowy w odcieniu zieleni. Razem z radiatorami stylizowane są na chropowate pojazdy pancerne, które symbolizują stanowczość i niezawodność.

Wszystkie kluczowe moduły płyty głównej są chłodzone za pomocą specjalnego metalowego modułu, umieszczonego z przodu płyty głównej. Natomiast z tyłu płyty znajduje się połączona z laminatem ceramiczna płyta. Dzięki unikalnej technologii mikro-porów ma ona za zadanie zapewnić jak największą powierzchnię rozpraszania ciepła. Producent zapewnia, że pozwala to podwójnie poprawić chłodzenie.
Co ciekawe, Asus zdecydował się umieścić na pokładzie Onboard UPS, będącą polimerową baterią, która ma zapewnić dodatkową moc w przypadku nastąpienia awarii zasilania. Pomaga to uniknąć uszkodzenia komponentów, czy utraty plików i ważnych danych.

Płyta została dodatkowo wyposażona, w pochodzący z serwerów, standard Failover Memory. Zapewnia on dodatkową wbudowaną pamięć, która jest wykorzystywana podczas procesu uruchamiania systemu. Gwarantuje to poprawność wykonania startu systemu bez względu na to, czy zainstalowana pamięć operacyjna jest niekompatybilna z płytą, czy też uszkodzona.
Szczegółowe dane na temat płyty nie są jeszcze znane.

Źródło i foto:
http://uk.asus.com/
http://pl.asus.com/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 16/03/2009 23:42

Dotychczas w telefonach iPhone, wymiana plików poprzez Bluetooth była wyłączona poprzez świadome działanie firmy Apple. Firma ta nie wyjaśniła do dzisiaj kwestii podjęcia takiej, a nie innej decyzji.
Spowodowało to, że grupa programistów rozpoczęła prace nad próbą otwarcia Bluetooth w iPhonach, które posiadały ten moduł. Stworzyli oni do tego celu program iBluetooth. Umożliwia on wszystkim na swobodne korzystanie z wbudowanego modułu i wymianę plików. Program można już testować przez 6 dni, po czym należy zakupić stosowną licencję w kwocie 20zł.

Źródło: http://www.myapple.pl/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 16/03/2009 18:56

BBC odpiera zarzuty o złamanie prawa spowodowane przejęciem sieci botów. Otóż 14 marca br, BBC w programie Click, pokazała w jak prosty sposób można przejąć sieć botów i wykorzystać ją do działalności przestępczej. Zakupiła ona do tego celu odpowiednie oprogramowanie i zapanowała nad 22 tysięczną siecią komputerów zombie. Wykorzystała ona je do pokazowego eksperymentu, w którym przeprowadzono atak DDoS na wybraną witrynę internetową. Wszystko to się odbyło po wcześniejszym uzgodnieniu akcji z jej właścicielem. W ataku tym wystarczyło zaledwie 60 maszyn, aby daną witrynę sparaliżować. Właściciele tych maszyn zostali następnie poinformowani o całej akcji poprzez stosowny komunikat na pulpicie.
Problem leży jednak nie w samej akcji, lecz w tym, że mogło dojść do przekazania pieniędzy przestępcom za zakup odpowiedniego programu do kontroli botnetu.
Rzecznik BBC odpiera zarzuty i w rozmowie z redakcją Heisie stwierdził: "BBC jest zdania, że z punktu widzenia interes publicznego bardzo ważne było zademonstrowanie, w jak łatwy sposób komputery mogą być zarażone złośliwym oprogramowaniem. Właśnie w tym kontekście należy rozpatrywać nasz eksperyment".
BBC nie zamierza się wypowiadać na temat rzekomej płatności, a całość leżała w kwestii interesu publicznego.
Ponadto w całym programie nie zostały przekazane żadne szczegółowe dane techniczne, które by mogły komukolwiek posłużyć do przeprowadzenia podobnego ataku.

Źródło: http://www.heise-online.pl/
Zrzut ekranu: http://news.bbc.co.uk [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 16/03/2009 18:45

Jeżeli ciągle Masz problem z deinstalacją oprogramowania, a standardowy kreator Dodań/Usuń nie zaspokaja Twoich potrzeb, najwyższa pora wypróbować alternatywne oprogramowanie. Jednym z takich "alternatywnych programów" jest Revo Uninstaller, który świetnie radzi sobie z usuwaniem opornych aplikacji.

W niniejszym poradniku, przedstawiono krok po kroku, w jaki sposób usunąć wybrany program. Chcesz dowiedzieć się w jaki sposób tego dokonać? Zapraszam do lektury, wejdź => Deinstalacja wybranej aplikacji przy pomocy Revo Uninstaller. [Kliknij, aby przeczytać całość]
· rokko dnia 16/03/2009 17:46

Niedawno pisaliśmy o premierze nowego iPoda shuffle. Jego cena w Stanach Zjednoczonych wynosi 78 dolarów. W Polsce cena nowego Shuffle będzie wynosiła 274.13zł. Możemy już go zamawiać w sklepie w sklepie Cortland. Cena iPoda w nim, to 399zł, a iPoda Nano 4 generacji to 449zł.
Przypomnijmy, że iPod Shuffle to najmniejsze MP3 na świecie. Jego grubość to zaledwie 8mm, przy wadze 10.7 grama, a w swojej pamięci może pomieścić aż 4GB muzyki.

Źródło: http://www.myapple.pl/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 16/03/2009 17:10

 Z forum
 Nasze statystyki
Statystyki strony:

· Liczba newsów: 12847

· Liczba poradników: 378

· Liczba recenzji: 192

· Liczba gier: 124

· Liczba programów: 943

· Użytkowników forum: 68032

· Unikalnych wizyt: 47,831,422
 Partnerzy:Hotfix w katalogu Gwiazdor Artykuły
Polecany artykuł


Jak walczyć z pobieraczkiem? Jak odstąpić od umowy? O tym w artykule.
 Ostatnie komentarze
gryPrzez: Norbert [dnia: Sep 16, 2018]
Dzięki! Niby proste, a jednak wa...
gryPrzez: lukasz [dnia: Aug 01, 2018]
Wystarczy podpiąć nawet mały pow...
gryPrzez: cosik_ktosik [dnia: Jul 22, 2018]
Napisałem, że pomogę na forum ;)
gryPrzez: antares [dnia: Jul 22, 2018]
szkoda tylko ze autor tego porad...
gryPrzez: lipa [dnia: Jul 14, 2018]
Formatował, formatował a po 15 m...
gryPrzez: Adam [dnia: Jun 21, 2018]
Niestety, program nie odzyskał a...
gryPrzez: Uzytkownik Internetu [dnia: Jun 06, 2018]
Czy tylko mi to przypomina Firef...
gryPrzez: cosik_ktosik [dnia: May 29, 2018]
| Polak lepiej MHDD i zerowanie....
 Gry
Polecany artykuł


Quake

Klasyk FPS w wersji flash.
 Programy
Polecany artykuł


Tapin Radio Darmowa aplikacja służąca do słuchania i nagrywania radia internetowego
 Recenzje
Polecana recenzja


Sleeping Dogs
Policjant pod przykrywką rozpracowuje Triadę.
 Facebook