Logowanie

Można już pobrać nową wersję przedwstępną dystrybucji Suse Linux Enterprise 11 w wersji na serwery SLES oraz na desktopy SLED. W nowej dystrybucji można znaleźć jądro 2.6.27, podsystem graficzny X.org 7.4, GNOME 2.24, KDE 4.1, Apache 2.2.19, Samba 3.2.5 oraz PHP 5.2.6.
Podstawowym systemem plików jest ext3. Ulepszono podsystem sieciowy w części dotyczącej obsługi IPv6, a także 10 gigabitowego Ethernetu.
Nowa wersja została przygotowana na platformy x86, x64, Itanium, PFC oraz System z. Może obsłużyć od 32 (x86) do 4096 procesorów Itanium. W przypadku pamięci obsługuje od 16GB (x86) do 4TB (Itanium) pamięci RAM.

Źródło: http://www.heise-online.pl/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 28/02/2009 17:26

G.SKILL to raczej mało znana tajwańska firma zajmująca się produkcją wysokiej klasy pamięci RAM do komputerów stacjonarnych PC, laptopów oraz pamięci serwerowych.

Seria G.SKILL GT1, to dosyć poważna, a zarazem zabawna pozycja stajni G.SKILL.
Poważna ze względu na bardzo dobre parametry kości.
G.SKILL GT1 to pracujące w trybie dual-channel kości DDR3 o ogromnej fabrycznej częstotliwości taktowania 2000MHz (PC 16000) oraz czasem dostępu CL 9-9-9-24.
Pamięci pracują na napięciu 1,9Volta.

Zabawne, jak dla mnie, ze względu na zastosowany system chłodzenia od firmy Thermaltake.
System składa się z dwóch aluminiowych radiatorów zamontowanych po obu stronach kości, miedzianej rurki cieplnej heat-pipe oraz sympatycznego wentylatorka.
Wstępne odprowadzanie ciepła z kości pamięci zachodzi na aluminiowych radiatorach.
Większe ilości wydzielanego ciepła odprowadzane są przez miedzianą rurkę cieplną w kierunku radiatora składającego się z kilkudziesięciu niewielkich finów, co w całości wygląda jak wachlarz. Podświetlany niebieskimi diodami LED wentylator w dużym stopniu wspomaga oddawanie ciepła do atmosfery.
Jest możliwość regulowania kąta nachylenia rurki cieplnej.

Jako, że kości G.SKILL GT1 DDR3 pracują w trybie dual-channel - sprzedawane są w zestawach po dwie kości.

Cena zestawu dwóch kości RAM G.SKILL GT1, które objęte są dożywotnią gwarancją, to ok. 1,300 zł.


Źródło: http://gskill.com/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· seba86mu dnia 27/02/2009 20:55

Witam. W dzisiejszym artykule chciałbym przedstawić grę typu mmo, w którą gra się przez przeglądarkę. Gra została napisana przez gracza, który grał w innej podobnej. Nauczony doświadczeniem postanowił więc napisać własną,
Gra ta jest wciąż rozwijana dzięki zasłudze adminów i oczywiście pomysłom graczy, którzy przedstawią różne propozycje do wprowadzenia. Wszystko to powoduje, że gra posiada wiele opcji, a co za tym idzie, nie jest nudna.

W grze feartime wcielasz się w głównodowodzącego armii. Jako dowódca wojsk będziesz musiał przeprowadzać szybkie i skoncentrowane ataki.
Do swojej dyspozycji masz ponad 25jednostek . Na początku wyposażeniem będą jednostki z czasów II wojny światowej takie, jak M4 Sherman czy samolot bojowy Messerschmitt Bf 109. Z czasem gry będziesz wynajdywać nowocześniejsze technologie dające dostęp do co raz to potężniejszej broni, czołgów i samolotów. Pozwoli to na posiadanie sprzętu od ciężkich czołgów M1 Abrams, myśliwców Lockheed F-22 Raptor aż po broń masowej zagłady, w tym własne fabryki rakiet jądrowych.
Gra powstała na całkowicie nowiutkim silniku, którego największą różnicą w stosunku do innych, a co za tym idzie do pozostałych gier tego typu, jest innowacyjny modyfikator wszystkich jednostek występujących w grze.
Wytłumaczę w skrócie na czym to polega. Otóż do każdego rodzaju wojska (piechota, czołgi, lotnictwo), należy tak tworzyć jednostki jak najbardziej optymalne, a co za tym idzie, skuteczne. Na nowoczesne czołgi, typu M1 Abrams, o doskonałym opancerzeniu, najskuteczniejsze będą samoloty o profilu przeciwpancernym, dajmy na to B2 Sprit. Inny przykład. Myśliwce F-22 Raptor nie będą miały szans w spotkaniu z przeciwlotniczą jednostką 2K22 Tunguska. Takie zróżnicowanie prowadzi do rozmaitych taktyk i planów strategicznych, co skutkuje świetna zabawą !!!. Musisz także budować zaplecze, budynki, rozwijać badania, wszystko po to, aby móc budować coraz lepsze jednostki.
Wisienką na śmietankowym torcie, jest możliwość dołączenia do sojuszu :) lub też założenia własnego.
Życzę wszystkim jak najlepszych badań, wojska i dobrego Eko.

Misiek1212
Link do gry www.feartime.pl
Zrzut pochodzi z tej samej strony. [Kliknij, aby przeczytać całość]
· Misiek1212 dnia 27/02/2009 19:47

Ciekawą, lecz kosztowną pozycją z dużej oferty firmy ASUS jest płyta główna o standardzie ATX - ASUS P5N64 WS Professional.
Płyta posiada podstawkę socket 775, a więc przeznaczona jest dla procesorów z rodziny Intel.

Obsługiwane procesory:

● Core 2 Quad ● Core 2 Extreme ● Core 2 Duo ● Pentium Extreme ● Pentium D ● Pentium 4 ● Celeron ●

ASUS P5N64 WS Professional oparta jest na nowoczesnym chipsecie ze stajni NVIDIA - nForce 790i Ultra SLI.
Cztery gniazda na pamięć DDR3 pracującą w trybie dual-channel mogą maksymalnie pomieścić 8GB pamięci RAM.
Gniazda przystosowane są dla pamięci taktującej z częstotliwością 800, 1066, 1333, 1600 MHz. Nie będzie również problemu z wywindowaniem megaherców pamięci do 1800 i 2000.

Wspominamy wcześniej mikroukład płyty - NVIDIA nForce 790i Ultra SLI pozwala na zastosowanie trybu 3-Way SLI x16, czyli trzech kart graficznych na procesorze graficznym NVIDII pracujących równocześnie.
Płyta wyposażona jest w cztery sloty PCI-Express 2.0 x16, jeden PCI-Express x1 oraz dwa zwykłe sloty PCI, które nie pogardzą nową kartą dźwiękową, tunerem telewizyjnym czy tym podobnymi.

Zintegrowana karta dźwiękowa ADI AD1998B o standardzie High Definition obsługuje maksymalnie osiem kanałów (7.1) oraz posiada cyfrowe wejście/wyjście optyczne na tylnym panelu płyty.

Mikroukład płyty głównej chłodzony jest przez miedziany system składający z trzech radiatorów połączonych rurkami cieplnymi heat-pipe.
System chłodzenia podzespołów podłączonych do płyty możemy wzbogacić o 5 wentylatorów (w tym wentylator procesora).
Jedną z zalet płyty jest zastosowanie na niej niemalże niezniszczalnych polimerowych kondensatorów.

W przypadku zasilania płyty - oprócz standardowej wtyczki ATX 24-pin, płyta wymaga również 8-pinowej wtyczki zasilającej.

Nie wymienione wyżej złącza wewnętrzne płyty:

● 6x SATA II ● IDE ATA ● Floppy (FDD) ● 4x USB 2.0/1.1 ● FireWire ● COM ●

Nie wymienione wyżej złącza zewnętrzne płyty (tylny panel):

● 2x PS/2 (mysz, klawiatura) ● 2x External SATA II ● 2x External SAS ● 6x USB 2.0/1.1 ● FireWire ● 2x LAN ●

Produkt objęty jest 36 miesięczną gwarancją.

Cena rynkowa ASUS P5N64 WS Pro, to ok. 1,600 zł.


Źródło: http://asus.com/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· seba86mu dnia 27/02/2009 17:04

Ukazała się nowa wersja PHP 5.2.9, w której usunięto ponad 50 znalezionych usterek. Usunięte usterki mają poprawić stabilność oraz bezpieczeństwo tego języka. Wyeliminowano przede wszystkim lukę CVE-2008-5498, która umożliwiała napastnikowi na odczytywanie dowolnych obszarów pamięci, a co za tym idzie, uzyskiwać dostęp do wewnętrznych informacji interpretera.

Więcej na temat zmian można zobaczyć na stronie http://www.php.net/releases/5_2_9.php
Zaleca się wykonanie natychmiastowej aktualizacji.

Źródło: http://www.heise-online.pl/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 27/02/2009 16:09

Firma Microsoft udostępniła już możliwość pobierania wersji RC Service Pack 2 dla Visty abonentom MSDN oraz TechNet. Menedżer Microsoftu Brandon LeBlanc stwierdził także, że już wkrótce wszyscy będą mogli skorzystać z tego dodatku. Nie podał jednak dokładnej daty.
Przygotowano dwie wersje pakietu. Pierwsza dla wersji w językach angielskim, niemieckim, francuskim, japońskim oraz hiszpańskim. Drugą dla pozostałych 36 wersji językowych. Łącznie pojawią się zatem 4 pakiety, po dwa na architekturę x86 i dwa dla x64. Aktualizować one będą wszystkie wersje Visty oraz Server 2008 Standard i Enterprise.
Najmniejsza paczka dla architektury x86 w wersji pięciojęzycznej to rozmiar 340MB, a największy dla x86 All Languages będzie zajmował ponad 700MB.
Użytkownicy korzystający z Microsoft Update będą uraczeni mniejszymi paczkami od 40 do 90MB. Aby móc zainstalować SP2 będzie trzeba uprzednio zainstalować pierwszą wersję tego dodatku.
Więcej na temat SP2 dowiesz się z:
http://windowsteamblog.com/
http://technet.microsoft.com/en-us/library/dd335033.aspx

Źródło: http://www.heise-online.pl/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 27/02/2009 14:58

W niedzielę wieczorem pojawiły się w Internecie odgłosy, że na stronie www.pajacyk.pl programy antywirusowe wykrywały wirusa, np Avast zbajdował VBS:Malware-gen. Przeprowadzona analiza kodu strony Pajacyka wykazała, że do kodu został doklejony skrypt JavaScript przekierowujący na szkodliwą stronę, infekującą trojanem ZBot. Skrypt został specjalnie ukryty, aby oszukać silniki programów antywirusowych, a także aby utrudnić jego analizę. Po zdekodowaniu okazuje się, że zawierał on ukrytą ramkę IFRAME, która przekierowywała do strony zawierającej stosowny exploit.
Polska Akcja Humanitarna stwierdziła w oświadczeniu, że alarmy powoduje wyskakująca reklama, którą co bardziej czułe antywirusy, rozpoznają jako szkodliwą. Jak się okazuje, nie była to prawda. Narażone były osoby, które odwiedziły stronę Pajacyka w niedzielę i poniedziałek rano. Zagrożenie zostało usunięte dopiero o 10.30 w poniedziałek rano. Jak się okazuje skala może być znaczna, gdyż według statystyk pajacyka, tylko w niedzielę, stronę odwiedziło prawie 100 tysięcy osób.
Osobom, które odwiedziły tą stronę, zaleca się natychmiastowe pełne przeskanowanie komputera programem antywirusowym. Wykonywanie szkodliwego skryptu blokował dodatek NoScript Firefoxa, który doskonale sprawdza się w przypadku tego rodzaju zagrożeń.

http://www.cert.pl/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 27/02/2009 14:19

 Z forum
 Nasze statystyki
Statystyki strony:

· Liczba newsów: 12819

· Liczba poradników: 378

· Liczba recenzji: 192

· Liczba gier: 124

· Liczba programów: 942

· Użytkowników forum: 67865

· Unikalnych wizyt: 47,617,026
 Partnerzy:Hotfix w katalogu Gwiazdor Artykuły
Polecany artykuł


Jak walczyć z pobieraczkiem? Jak odstąpić od umowy? O tym w artykule.
 Ostatnie komentarze
gryPrzez: lukasz [dnia: Aug 01, 2018]
Wystarczy podpiąć nawet mały pow...
gryPrzez: cosik_ktosik [dnia: Jul 22, 2018]
Napisałem, że pomogę na forum ;)
gryPrzez: antares [dnia: Jul 22, 2018]
szkoda tylko ze autor tego porad...
gryPrzez: lipa [dnia: Jul 14, 2018]
Formatował, formatował a po 15 m...
gryPrzez: Adam [dnia: Jun 21, 2018]
Niestety, program nie odzyskał a...
gryPrzez: Uzytkownik Internetu [dnia: Jun 06, 2018]
Czy tylko mi to przypomina Firef...
gryPrzez: cosik_ktosik [dnia: May 29, 2018]
| Polak lepiej MHDD i zerowanie....
gryPrzez: grrrrrrr [dnia: May 25, 2018]
:@
 Gry
Polecany artykuł


Quake

Klasyk FPS w wersji flash.
 Programy
Polecany artykuł


Tapin Radio Darmowa aplikacja służąca do słuchania i nagrywania radia internetowego
 Recenzje
Polecana recenzja


Sleeping Dogs
Policjant pod przykrywką rozpracowuje Triadę.
 Facebook