Logowanie

Na całym świecie jest pełno cenzury w Internecie, a wymiary tego zjawiska są ciężkie do oszacowania. Internet blokują rządy wielu krajów do zwalczania konkurencji politycznej i trzymania w nieświadomości narodu, czy firmy kontrolujące swych pracowników. Projekt Herdict ma na celu stworzenie interaktywnej mapy świata, gdzie użytkownicy-wolontariusze będą mogli na żywo zgłaszać nowe blokowane miejsca w sieci. Patronem i pomysłodawcą jest tutaj Harvard Law School. Mapa swym zasięgiem ma objąć nie tylko filtrowanie treści ale i jej znikanie z sieci, np plików które rzekomo naruszały prawa autorskie.
Na stronie http://www.herdict.org/ mają być ukazywane blokowane treści w czasie rzeczywistym. Witryna może pokazać czy dana treść jest dostępna ale nie może podać przyczyny jej ewentualnego braku. Ale naukowcy twierdzą, że poprzez badanie szerszych trendów są w stanie określić tą przyczynę.
W teorii, gromadzone dane mogą także zostać wykorzystane w celu porównania usług różnych dostawców usług internetowych.

Źródło: http://www.technologyreview.com/

[Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 10/03/2009 11:17

Komisja ds przemysłu Parlamentu Europejskiego ponownie zabrała głos w przypadku połączeń roamingowych u operatorów sieci komórkowych. Zmiany mają dotyczyć połączeń roamingowych oraz ustalenia limitów za przesyłanie danych i wiadomości tekstowych SMS.
Według nowych limitów cena połączeń wychodzących ma kosztować maksymalnie 40 eurocentów, a przychodzących 16 eurocentów, a to wszystko przy naliczaniu sekundowym. Nowe taryfy mają obowiązywać od lipca 2010.
W przypadku wiadomości tekstowych SMS wyznaczono górną granicę na 11 eurocentów już od 1 lipca br roku. Cena za 1 megabajt przesyłu danych ma osiągnąć maksymalny koszt 50 eurocentów.
Nowe decyzje parlament powinien uchwalić już w kwietniu. Nam tylko pozostaje trzymać kciuki za nowe taryfy ;)

Źródło: http://www.heise-online.pl/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 10/03/2009 10:40

Firma FoxitSoftware wydała aktualizację zabezpieczeń dla programu FoxitReader, będącego alternatywą dla Adobe Readera. Aktualizacja obejmuje w sumie trzy łatki bezpieczeństwa.
Pierwsza z nich dotyczy błędu przepełnienia bufora podczas otwierania plików PDF o zbyt długiej nazwie. Przepełnienie następowało poprzez otwieranie plików, adresów WWW itd w menu Otwórz. Dzięki temu można było wymusić wykonanie niebezpiecznego kodu.
Druga łatka naprawia problem nie wyświetlania odpowiednich komunikatów ostrzegawczych w trakcie otwierania plików PDF. Komunikaty te powinny dotyczyć ostrzeżeń o wykonaniu dodatkowych instrukcji zawartych w pliku PDF.
Trzecia łatka dotyczy błędu występującego podczas wczytywania 32 bitowej tablicy JBIG2. Jeżeli liczba nowych symboli wynosi zero, tablica jest deinicjalizowana, ale pozostaje dalej w użyciu wartościami niezainicjalizowanymi. Może to prowadzić do wykonania niepożądanego fragmentu kodu.

Źródło: http://www.foxitsoftware.com/
Foto: Broszura Foxit [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 10/03/2009 09:59

Teraz OpenSuse nie będzie już wydawane co pół roku, lecz w cyklu 8-miesięcznym. Zgodnie z planem, nowej wersji możemy się zatem spodziewać dopiero w listopadzie tego roku i będzie to wersja 11.2. Dniem publikacji kolejnych wersji ma być zawsze wtorek przed 15 dniem miesiąca. Wersja RC będzie udostępniana zawsze cztery tygodnie przed oficjalną.
W następnym wydaniu ma się pojawić GNOME 2.28, KDE 4.3, kernel 2.6.30 i prawdopodobnie ext4 jako domyślny system plików.

Źródło: http://www.heise-online.pl/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 09/03/2009 21:32

Jak podano na stronach Google w usłudze Google Docs zidentyfikowano błąd, który umożliwiał nieautoryzowany dostęp do dokumentów osobom trzecim. Na szczęście liczba osób dotkniętych problemem jest znikoma. Okazało się bowiem że, dostęp do danych był przydzielany osobom, które już kiedyś miały udostępniony dany dokument.
Sam błąd dotyczył tylko dokumentów i prezentacji, arkusze kalkulacyjne były bezpieczne.
Google postanowiło samodzielnie naprawić problem i usunąć nadmiarowe zezwolenia w sposób zautomatyzowany, a za błąd przeprosiło. [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 09/03/2009 21:22

Na eBayu udało się zmodyfikować opisy towarów w taki sposób, że istnieje możliwość zamiany lub nadpisania dowolnych numerów produktów i adresu e-mail oferenta. Pozwala to na dokonywanie oszustw oraz pokazuje, że można obejść zabezpieczenia eBaya.
W ataku posłużono się metodą Cross-Site Scripting połączonej z językiem XBL. Pozwoliło to na wiązanie elementów dokumentu HTML ze skryptami, arkuszami CSS i kodem HTML umieszczonymi na innej stronie WWW. Nie wiadomo na razie, gdzie tkwi błąd, lecz wiadomo, że wymaga to włączenie do zasobów eBaya własnego kodu. Mimo, że nie powinno być możliwe dodawanie własnych arkuszy stylów z poziomu JavaScript, to jednak okazuje się to nieprawdą.
Obecnie przedstawiciele eBaya twierdzą, że strona serwisu jest już wolna od tego problemu, jednak nie wiadomo czy na pewno tak jest. Jedno jest pewne, że programiści eBaya powinni zadbać o lepsze zabezpieczenia, gdyż sama forma ataku jest już znana od wielu lat.

Źródło: http://www.heise-online.pl/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 09/03/2009 21:05

Firma Apple wydała aktualizację oprogramowania dla TimeCapsule i AirPort Base Station do wersji 7.4.1. Dotyczy ona świeżo zaprezentowanych modeli oraz AirPort Extreme, AirPort Express 802.11n i pierwszej generacji Time Capsule.
Uaktualnienie dla AirPort Extreme i Time Capsule rozwiązuje problemy z rozłączaniem połączenia podczas wybudzania komputera oraz problem z IP podczas przekierowania portu poczty wychodzącej SMTP. Poprawia także funkcje Back To My Mac oraz aktualizuje zabezpieczenia AirPort.
Uaktualnienie dla AirPort Extreme 802.11n, AirPort Extreme 802.11n, AirPort Express 802.11n oraz Time Capsule wprowadza poprawki bezpieczeństwa, poprawia niezawodność tworzenia kopii zapasowych oraz wprowadza wsparcie dla zdalnego zarządzania dyskami twardymi podłączanymi poprzez USB.
W kwestii bezpieczeństwa zamknięto łącznie trzy luki zagrażające danym użytkownika.
Dostęp do obu urządzeń można było uzyskać przy pomocy specjalnie wygenerowanych pakietów. To pozwalało na atak DoS i uzyskanie dostępu do danych.
Pierwsza z poprawek dotyczy wdrożenia funkcji pracującej w IPv6 Neighbor Discovery Protocol, gdzie było możliwe łatwe wywnioskowanie ukształtowania sieci i podsłuchiwanie ruchu w niej. Druga dotyczyła eliminacji problemów z pakietem PPPoE, gdzie napastnik był w stanie zdalnie kontrolować stację bazową Time Capsule. Trzecia poprawka również dotyczyła IPv6, gdzie poprzez wysłanie ICMPv6 większego od standardowego, powodowało wyłączenie obu urządzeń.

Źródło:
http://www.myapple.pl/
http://www.anti-malware.ru/

Zdjęcie dzięki życzliwości Apple. [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 09/03/2009 18:01

 Z forum
 Nasze statystyki
Statystyki strony:

· Liczba newsów: 12869

· Liczba poradników: 378

· Liczba recenzji: 192

· Liczba gier: 124

· Liczba programów: 943

· Użytkowników forum: 68924

· Unikalnych wizyt: 49,304,663
 Partnerzy:Hotfix w katalogu Gwiazdor Artykuły
Polecany artykuł


Jak walczyć z pobieraczkiem? Jak odstąpić od umowy? O tym w artykule.
 Ostatnie komentarze
gryPrzez: patryk7133 [dnia: Feb 10, 2019]
Witam. Moja karta 128 GB prze...
gryPrzez: Gracz [dnia: Jan 24, 2019]
Chcę naprawić rejestr ale mam la...
gryPrzez: Wiktor_Szkoła_Pruszków_Technik [dnia: Jan 21, 2019]
KAWAŁ DOBREJ ROBOTY!!!!!!!!!!`11...
gryPrzez: Bolek [dnia: Jan 11, 2019]
Panowie do takich sprzedawców tr...
gryPrzez: Jurek! [dnia: Jan 10, 2019]
Super! autoodtwarzanie w Win ...
gryPrzez: Bociuch [dnia: Dec 29, 2018]
Dzięki działa znakomicie
gryPrzez: SD_joke [dnia: Dec 28, 2018]
U mnie zakup 32GB od gasgroup na...
gryPrzez: nerevarine [dnia: Dec 27, 2018]
Tylko że nie istnieje taki forma...
 Gry
Polecany artykuł


Quake

Klasyk FPS w wersji flash.
 Programy
Polecany artykuł


Tapin Radio Darmowa aplikacja służąca do słuchania i nagrywania radia internetowego
 Recenzje
Polecana recenzja


Sleeping Dogs
Policjant pod przykrywką rozpracowuje Triadę.
 Facebook