Logowanie
 PowerBank Platinet PMPB6BR - test
Dzisiaj chciałbym przedstawić krótki test z recenzją powerbanku firmy Platinet. Będzie to średniej wielkości bank energii Platinet PMPB6BR. Jego zaletą jest dość pojemny akumulator oraz możliwość ładowania dwóch urządzeń.Wykonanie


Sam Platinet PMPB6BR nie zachwyca wyglądem. Ma raczej skromny design. To co ciekawsze na pewno leży w środku. Sprzęt ten ma wielkość pozwalającą na trzymanie go nawet w kieszeni. Gdyby nie grubość to w zasadzie byłby jak 4 calowa komórka.

Plastik z jakiego wykonano ten bank energii nie wygląda na szczególnie mocny ale nie skrzypi i nie ugina się. Może te kolory to sprawiają, że całość jest po prostu zwyczajna. Góra i dół stanowią całość poprzez łączenie na boku. Jest ono czarne, matowe. Na bokach plastik jest czerwony. Umieszczono tutaj niewielki przycisk Power, dwa pełnowymiarowe złącza USB na czole, jedno microUSB do ładowania oraz zwykłą diodę do świecenia sobie w ciemnościach. Na wierzchniej ściance znajdujemy jeszcze czterodiowy wyświetlacz kontrolny do sprawdzania poziomu naładowania. Świeci się on na jasno niebiesko.

Jakościowo wszystko jest takie sobie, zwłaszcza ten niewielki przycisk Power, który tak w zasadzie znalazł się tu jakby go nikt nie chciał. Kompletnie powstał on bez weny designera. Prosty, niewielki, prostokątny wystający kawałek plastiku.

Wyglądem ten sprzęt mnie nie zachwycił ale już możliwościami tak. Szczególnie dwa porty USB do ładowania innych urządzeń przenośnych. Są to pełnowymiarowe porty USB zdolne do ładowania przy 1 i 2.1 amperach. Dodatkowy port microUSB służy tutaj do ładowania samego banku i pozwala na stosowanie ładowarek 2.1A co pozwala na bardzo szybkie ładowanie.

ŁadowanieJeśli wierzyć wskaźnikom, to 10 minut wystarcza na naładowanie akumulatora o jedną kreskę, a więc 25 procent. Niestety, to tylko pierwsza kreska, druga ładuje się już zdecydowanie dłużej. Następna kreska to już aż 1.27 godziny. Łącznie akumulator ładował się dokładnie 4 godziny. Co ciekawe to się zgadza z tym co napisał producent na opakowaniu.

Podczas ładowania nasz bohater znacząco się nie nagrzewa. W całym procesie temperatura obudowy osiągała maksymalnie 28.6 stopnia.

W momencie, gdy chciałem naładować prezentowanym sprzętem inny sprzęt, to wbudowanej baterii wystarczyło na 3860 mAh. Coś tu mało. Wprawdzie power bank pokazywał jeszcze jedną kreskę ale ta mrugała wskazując na konieczność podpięcia zasilania. Druga próba niestety jeszcze gorsza. Tablet z baterią 7000 mAh naładował się tylko do 50% i powerbank padł. No ale to tryb szyki, sprawdziłem co się dzieje na wyjściu 1A. Lepiej jest ładować wolniej na wyjściu 1A. Tutaj ładowanie osiąga 4100 mAh.


Funkcja latarki


Nie będę tutaj się rozpisywał, na latarkę ten sprzęt się nie nadaje. Mała dioda w odcieniu bieli jest słabiutka jak czterokrotnie robiona herbata z tej samej torebki. Aktywuje się ona przyciskiem power poprzez dłuższe jego naciśnięcie. Deaktywacja jest taka sama. Więcej nie ma co pisać.Podsumowanie


PowerBank Platinet PMPB6BR ciężko ocenić. Z jednej strony dwa porty ładowania to bardzo miły dodatek. Pozwalają one na ładowanie szybkie i wolne. To plus. Co do wyglądu. No niby może być, power bank jest niewielki, plastiki dość twarde. Ale te niuanse. Słabe wykończenia na bokach, gdzie na plastikach widać resztki poprodukcyjne, ten niewielki przycisk Power, który po prostu wygląda źle. Czemu on nie jest ładnie wkomponowany, zaokrąglony jak cała obudowa? No i ten akumulator. Niby ma mieć 6000 mAh, a ledwo przekracza 4000 mAh. Chciałbym jednak czegoś lepszego. Dodam na koniec, aby nie było wątpliwości. Testowałem sprzęt, który był całkowicie nowy. Nie był on wcześniej rozpakowywany.

Co zatem może tutaj przemawiać za kupnem tego sprzętu? Cena, zaledwie lekko ponad 50 złotych.

Wszelkie prawa zastrzeżone, HotFix.pl 2016
 Reklama

 Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
 Dodaj komentarz
Dla wszystkich komentarzy wymagana jest ich akceptacja przez moderatora.

Nick:AntyBOT (dla niezalogowanych): Napisz słowo hotfix wielkimi literami

/recenzja.php?recenzje_id=193

 Artykuły
Polecany artykuł


Jak walczyć z pobieraczkiem? Jak odstąpić od umowy? O tym w artykule.
 Ostatnie komentarze
gryPrzez: Maciak Plock [dnia: Apr 03, 2020]
wynik jest wysoko w google, przy...
gryPrzez: MAMBA [dnia: Mar 24, 2020]
Warning: Only 61104 of 61105 MBy...
gryPrzez: Random32 [dnia: Mar 18, 2020]
Witam, u mnie na polskim Window...
gryPrzez: muffintodebil [dnia: Mar 04, 2020]
aha gosicu to niezly jestes zaaw...
gryPrzez: Maciek [dnia: Feb 20, 2020]
2 karty 512 kupione na allegro: ...
gryPrzez: xd [dnia: Feb 05, 2020]
zrobiłem sposób Vin/7 na dziesią...
gryPrzez: gtremik [dnia: Jan 25, 2020]
Dzięki seba86mu :) Działa
gryPrzez: Mirek [dnia: Jan 22, 2020]
A jest rozwiązanie dla Windowsa 10?
 Gry
Polecany artykuł


Quake

Klasyk FPS w wersji flash.
 Programy
Polecany artykuł


Tapin Radio Darmowa aplikacja służąca do słuchania i nagrywania radia internetowego
 Recenzje
Polecana recenzja


Sleeping Dogs
Policjant pod przykrywką rozpracowuje Triadę.
 Facebook