Logowanie

Na oficjalnym blogu usługi GMail stwierdzono, że przyczyną wczorajszej awarii serwerów poczty Google, były prace konserwacyjne prowadzone w jednym z europejskich centrów obliczeniowych.
Jak się okazuje, zazwyczaj w przypadku prac konserwatorskich w dowolnym centrum obliczeniowym, to inny ośrodek ma za zadanie przejąć jego funkcje. Jak mówi Acacio Cruz, szef serwisu Gmail, to "nowy kod" odpowiedzialny za przechowywanie danych jak najbliżej użytkowników, spowodował przeciążenie ośrodków zastępczych.
Cruz powiedział, że awaria została opanowana już po godzinie, lecz nastąpiło rozprzestrzenienie się usterki na kolejny ośrodek. Obecnie sytuacja wróciła do normy, a błąd został usunięty.
Przypomnijmy, że awaria zdarzyła się dnia wczorajszego w południe i trwała około 4 godzin. Użytkownicy GMaila zostali pozbawieni dostępu do poczty poprzez stronę internetową usługi. Dostęp był możliwy tylko poprzez zewnętrzne programy pocztowe.

Źródło: http://www.heise-online.pl/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 25/02/2009 12:47

Powoli zbliża się publiczne wydanie Windows Mobile 6.5, a już teraz mówi się o wersji 7 tego systemu. Jednak Steve Ballmer zaprzeczył niektórym plotkom i stwierdził, że nowa iteracja tego OSu dla komórek pojawi się w produkcji dopiero w przyszłym roku.
Na konferencji Microsoftu stwierdzono, że rosnąca popularność telefonów typu smartphon ma pomóc w przyszłości Windows Mobile i to mimo kryzysu gospodarczego. Ballmer powiedział także, że system Windows Mobile będzie miał coraz więcej wspólnych rozwiązań technologicznych z systemem Windows. Wspólne będą takie technologie, jak przeglądarka, prezentacja usług, a nawet w przyszłości jądro. Wspólne rozwiązania będą się zwiększać wraz z upływem czasu. Jeżeli mowa o prezentacji usług, być może mowa jest tutaj o Silverlight.
Ballmer potwierdził także, że Microsoft nie będzie się zajmował produkcją telefonów. Zainteresowany jest jedynie dostarczaniem OSów dla nich.

Źródło: http://www.neowin.net/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 25/02/2009 12:07

Firma Adobe wydała poprawioną wersję oprogramowania Flash Player, w którym zamknięto lukę umożliwiającą na zainfekowanie komputera poprzez odwiedzenie odpowiednio przygotowanej witryny internetowej. Na lukę podatne były wersje do wersji windowsowej 10.0.12.36 oraz 10.0.15.3 dla Linuksa.
Ponieważ aktualizacje są sprawdzanie co 30 dni tak, więc zaleca się wykonanie ręcznej aktualizacji Flasha. W menedżerze ustawień warto także zmienić datę sprawdzania aktualizacji na częstsze, np co 7 dni.
Dostępne są aktualizacje: do Adobe Flash Player version 10.0.22.87 oraz dla wersji 9.

Źródło: http://www.heise-online.pl/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 25/02/2009 11:49

Microsoft wydał aktualizację dla systemów Windows, które naprawiają błąd wyłączenia funkcji autostartu. Jak się okazywało mimo wyłączania funkcji autorun ona nadal działała. Z tego faktu korzysta m. in. robak Conficker, który potrafi rozprzestrzeniać się poprzez przenośne pamięci USB. Jak poprawnie wyłączyć funkcję autorun pisaliśmy w tym poradniku Instrukcja poprawnego wyłączania autostartu.

Dostępne nowe łatki możesz pobrać poniżej:
Aktualizacja systemu Windows XP (KB967715)
Aktualizacja systemu Windows 2000 (KB967715)
Aktualizacja systemu Windows Server 2003 (KB967715) [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 25/02/2009 10:04

Firma Microsoft potwierdziła istnienie luki w programie Microsoft Excel (968272). Luka ta umożliwiała na wykonanie kodu zawartym w specjalnie spreparowanych plikach Excela. Na razie nie ma informacji o wydaniu łatki na ten błąd.
Praktycznie jedynym lekarstwem jest nie otwieranie plików pochodzących z nieznanych źródeł. Na szczęście, zasięg luki jest na razie minimalny.

Źródło: http://www.heise-online.pl/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 25/02/2009 09:52

Zbliża się wprawdzie premiera Windowsa 7, a wraz z nim oczekiwano nowej wersji pakietu biurowego MS Office. Jednak Steve Ballmer stwierdził, że nowa wersja pakietu biurowego Microsoft Office 14 nie ukaże się w tyn roku. Analitycy zauważyli także, że Ballmer nie nazwał nowego pakietu mianem Office System 2009, a właśnie Office 14.
Wielu uważało, że nowa wersja Office'a pojawi się razem z nowym systemem. Wiele firm robi zazwyczaj jednoczesną aktualizację systemu operacyjnego oraz pakietu biurowego. Możliwe jest także wydanie obydwu nie w tym roku, a na początku przyszłego. Zapewne wiele osób nie byłoby pocieszone taką informacją. Jak na razie wszystko jest tu spekulacją.
ZDNet twierdzi, że wersja Beta Office 14 jest oczekiwana w lecie tego roku. Wersja Alpha pojawiła się w styczniu tego roku i była dostępna dla wybranych osób.
Prawdopodobnie Microsoft zechce wydać Office 14 i Office SharePoint Server 14 jednocześnie. Niewątpliwie należy czekać na wersję Beta nowego pakietu, która może przynieść nowe odpowiedzi.

Źródło: http://www.neowin.net/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 25/02/2009 00:25

Apple pracuje obecnie nad nową wersją Beta swojej przeglądarki internetowej Safari dla systemów Mac i Windows. W nowej wersji zostanie poprawiona szybkość, niezawodność oraz stabilność działania. Nowa wersja ma być nawet cztery razy szybsza od Safari 3. Wykonywanie JavaScript może się odbywać nawet 30 razy szybciej niż w Internet Explrer i 3 razy szybciej niż w Firefoxie. Ładowanie stron ma się odbywać trzy razy szybciej niż u konkurencji. Będzie ona obsługiwała HTML 5 oraz CSS 3, czyli standardy tworzenia stron przyszłości.
Jako pierwsza ma przejść test ACID 3, który pokazuje jak dobrze przeglądarka wyświetla CSS, JavaScript, XML oraz SVG. Obecnie Apple zaprezentował wersję Beta nowej przeglądarki.
Nowymi funkcjami są:
- Cover Flow - podgląd historii
- Zoom stron www
- Nowy sposób organizacji ulubionych stron
- Nowy silnik Nitro Engine.

Pełną listę zmian znajdziesz tutaj: KLIK

A nową wersję pobierzesz stąd: KLIK

Źródło: http://www.neowin.net/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 24/02/2009 23:47

 Z forum
 Nasze statystyki
Statystyki strony:

· Liczba newsów: 12780

· Liczba poradników: 378

· Liczba recenzji: 192

· Liczba gier: 124

· Liczba programów: 942

· Użytkowników forum: 67653

· Unikalnych wizyt: 47,288,031
 Partnerzy:Hotfix w katalogu Gwiazdor Artykuły
Polecany artykuł


Jak walczyć z pobieraczkiem? Jak odstąpić od umowy? O tym w artykule.
 Ostatnie komentarze
gryPrzez: lipa [dnia: Jul 14, 2018]
Formatował, formatował a po 15 m...
gryPrzez: Adam [dnia: Jun 21, 2018]
Niestety, program nie odzyskał a...
gryPrzez: Uzytkownik Internetu [dnia: Jun 06, 2018]
Czy tylko mi to przypomina Firef...
gryPrzez: cosik_ktosik [dnia: May 29, 2018]
| Polak lepiej MHDD i zerowanie....
gryPrzez: grrrrrrr [dnia: May 25, 2018]
:@
gryPrzez: bob [dnia: May 13, 2018]
diskpart polecam
gryPrzez: Polak [dnia: May 08, 2018]
Czy killdisk z dyskietki lub pły...
gryPrzez: Andrzej67 [dnia: Apr 29, 2018]
Tego mi było trzeba. Wielkie dzi...
 Gry
Polecany artykuł


Quake

Klasyk FPS w wersji flash.
 Programy
Polecany artykuł


Tapin Radio Darmowa aplikacja służąca do słuchania i nagrywania radia internetowego
 Recenzje
Polecana recenzja


Sleeping Dogs
Policjant pod przykrywką rozpracowuje Triadę.
 Facebook