Logowanie

Pojawiło się wiele plotek wokół nachodzącego ATI 4890, czyli nowego układu graficznego ze stajni AMD/ATI.
4890 nie ma być jednak nowym układem ASIC. Może być ale nie musi, nowym steppingiem układu R770, lecz nie nowym układem. Nie będzie też wytwarzany w procesie technologicznym poniżej 40 nm. Nowy układ oznaczony przez symbol 4890 to po prostu podkręcony model 4870.
Będzie on o 20% szybszy w stosunku do modelu 4870 ale też będzie wymagał dostarczenia większej mocy w postaci zasilania przez aż pięciofazową regulację napięcia.

Źródło: http://www.theinquirer.net/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 14/03/2009 19:26

Panda Security ogłosiła raport na temat kradzieży danych osobowych w 2008 roku. Badania zostały przeprowadzone na bazie 67 milionów komputerów, przez laboratorium PandaLabs. W wyniku tych badań stwierdzono, że aż 10 milionów użytkowników padło ofiarą złośliwego oprogramowania, które mogło wykraść ich dane osobowe.
Jak podaje się dalej w raporcie, średni koszt pojedynczego incydentu, w którym dokonano kradzieży danych w USA to 496 dolarów, a cała suma tego typu zdarzeń w tym kraju wynosi około 1.5 miliarda dolarów.
Zaobserwowano następujące wskaźniki:
- 1.07% wszystkich komputerów osobistych została zakażona aktywnie przez szkodliwe oprogramowanie zdolne do wykradania danych osobowych.
- W 35% zainfekowanych komputerach było zainstalowane aktywne i na bieżąco aktualizowane oprogramowanie antywirusowe.
- Liczba komputerów zainfekowanych złośliwym oprogramowaniem tego typu wzrosła w ciągu drugiej połowy 2008 roku o 800%.
- Biorąc pod uwagę dynamikę wzrostu, ilość szkodliwego oprogramowania zdolnego do wykradania danych osobowych, będzie rosło 336% miesięcznie w 2009 roku.

Wzrost liczby nowych wirusów jest zatrważający. PandaLabs codziennie otrzymuje 30 000 nowych ich wzorców. Obecnie wiele laboratoriów antywirusowych i firm np z dziedziny bankowości, stosuje zautomatyzowane procesy wykrywania i klasyfikacji szkodliwego oprogramowania.
Luis Korroms, dyrektor techniczny PandaLaps powiedział: W 2009 roku spodziewamy się wzrostu liczby szkodliwego oprogramowania wykradającego dane osobowe do 336% miesięcznie, co doprowadzi do znacznego zwiększenia zysków cyberprzestępców, którzy korzystają z takich metod. Musimy być świadomi niebezpieczeństwa ze strony szkodliwych programów kradnącym dane osobowe i o ochronie przed potencjalnymi stratami pieniędzy i czasu.
Szczególnie niebezpieczne są wszelkiego rodzaju trojany bankowe, których celem jest wykradanie informacji i danych o klientach bankowych. Są one bardzo złożone, a poprzez wbudowane mechanizmy aktualizacji są w stanie atakować klientów korzystających z różnych banków. Według PandaLabs najczęściej występującymi tutaj rodzinami są:

Trj/Cimuz Trj / Cimuz
Trj/Sinowal Trj / Sinowal
Trj/Bankolimb Trj / Bankolimb
Trj/Torpig Trj / Torpig
Trj/Goldun Trj / Goldun
Trj/Dumador Trj / Dumador
Trj/Spyforms Trj / Spyforms
Trj/Bandiv Trj / Bandiv
Trj/SilentBanker Trj / SilentBanker
Trj/PowerGrabber Trj / PowerGrabber
Trj/Bankpatch Trj / Bankpatch
Trj/Briz Trj / Briz
Trj/Snatch Trj / Snatch
Trj/Nuklus Trj / Nuklus
Trj/Banker Trj / Banker

Najbardziej powszechnymi trojanami z grupy niebankowych, a zatem kradnącymi hasła i dane użytkowników, są:
Trj / Lineage
W32/Lineage.worm W32/Lineage.worm
Trj/Legmir Trj / Legmir
Trj/Wow Trj / Wow
W32/Wow.worm W32/Wow.worm
Trj/MSNPassword Trj / MSNPassword
Trj/PassStealer Trj / PassStealer
Trj/QQPass Trj / QQPass

Większość trojanów opisywanego typu pochodzi z Rosji oraz Chin, chociaż ostatnio można także spotkać takie, które pochodzą z Korei, czy Brazylii.

Źródło: http://www.anti-malware.ru/
[Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 13/03/2009 23:28

Chiński producent kart graficznych i płyt głównych - firma ZOTAC zaprezentowała światu nową pozycję z branży kart graficznych - GeForce 9600GT Eco.
Karta została stworzona głównie z myślą o ochronie środowiska, bowiem - jak zapewnia producent - GeForce 9600GT Eco jest o 40% bardziej energooszczędna od konkurencyjnych produktów tej samej klasy.

"To bardzo ważne, by każdy z nas pamiętał o ograniczonych zasobach naszej planety. Wybierając energooszczędną kartę ZOTAC GeForce 9600GT Eco możemy być pewni, że otrzymujemy bardzo wydajny a przy tym proekologiczny produkt" - powiedział Carsten Berger - dyrektor marketingu ZOTAC International.

Przy jednoczesnej energooszczędności produkt może pochwalić się również całkiem dobrymi parametrami technicznymi.
ZOTAC GeForce 9600GT Eco, to karta na interfejsie PCI-Express x16 (2.0) wyposażona w procesor GPU o częstotliwości taktowania 600MHz, pamięć DDR3 z 256-bitowym dostępem do 512MB pracującą z szybkością 1800MHz.
Karta w pełni obsługuje technologie DirectX 10, OpenGL 2.1, Shader Model 4.0, PhysX i PureVideo HD.
Produkt posiada między innymi certyfikat "NVIDIA SLI Ready", który potwierdza jego gotowość do pracy w trybie SLI, a w tym 3-Way SLI.
Podzespoły karty chłodzone są aktywnym układem składającym się z aluminiowego czterdziestodwufinowego radiatora podzielonego na pięć stref oraz niewielkiego wentylatora.
Śledź posiada dwa cyfrowe wyjścia DVI oraz wejście telewizyjne S-Video.
Maksymalna rozdzielczość obrazu, jaką obsługuje karta, to 2560x1600.
Dzięki dwóm adapterom dołączonym do zestawu do karty możemy podłączyć monitor z wejściem analogowym D-Sub (VGA) oraz urządzenie o standardzie HDMI.

Cena nowego produktu od ZOTAC nie jest jeszcze znana.

Źródło: http://zotac.com/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· seba86mu dnia 13/03/2009 17:34

Dokładnie 20 lat temu w ośrodku CERN wydarzyło się coś co zmieniło świat. Tim Berners-Lee (na zdjęciu) wydał dokument "Information Management : a Proposal". Mike Sendall, jego ówczesny szef skomentował go słowami "Vague, but exciting" i nakazał sformułować pomysły dotyczącej cyfrowej biblioteki z tekstami naukowców rozproszonych po całym świecie. W następnym roku WWW narodziło się. Tyle dzisiaj mówi na ten temat CERN, lecz droga w cale nie była taka łatwa.
Pierwotnie WWW zostało pomyślane jako narzędzie stworzone i opracowane w celu, aby sprostać popytowi na automatyczną wymianę informacji pomiędzy naukowcami działającymi w różnych uniwersytetach i instytutach na całym świecie.
Podstawowym założeniem WWW było połączenie technologii komputerów osobistych, sieci komputerowych i hypertestu w potężne i łatwy do wykorzystania globalny system informacyjny.
Wszystko zaczęło się w marcu 1989 roku, kiedy to fizyk Tim Berners-Lee, napisał wniosek pokazujący jak łatwo można przenosić informacje w Internecie za pomocą hypertekstu.
Chodziło o to, aby połączyć hypertekst z Internetem i komputerami osobistymi, a tym samym ujednolicić sieć informacyjną CERN i pomóc fizykom w dzieleniu się informacjami z laboratoriów. Hypertekst pozwoliłby użytkownikom na łatwe przeglądanie tekstów na stronach internetowych przy pomocy mechanizmu linków.
Niestety szef fizyka Mike Sendall szybko zapomniał o stworzonym dokumencie. Berners-Lee był tą sytuacją mocno rozczarowany. Jednak się nie poddał i spróbował swoich sił ponownie w 1990 roku, kiedy to wysłał poprawiony tekst bezpośrednio do Davida Williamsa (przełożonego Sendalla). Próba ta także zakończyła się fiaskiem, a cały dokument trafił do archiwum CERNu.
Lecz wydarzyło się coś co uratowało sytuację. Otóż w 1990 roku ten sam Mike Sendall, który tak szybko zapomniał o genialnym pomyśle, kupił nową, jedną z pierwszy w Europie, stację NeXT, którą dał właśnie Bernersowu-Lee.
Stworzył on edytor do budowania i edytowania informacji. Początkowo nadał on jemu nazwę The Mine of Information, potem The Information Mesh, aż w końcu w maju 1990 narodziła się nazwa WorldWideWeb.
Pierwsze przykłady zostały opracowane na komputerze NeXT (oryginalna maszyna Bernersa-Lee zdjęciu po prawej) i można je zobaczyć na tej stronie http://info.cern.ch/NextBrowser.html.
Info.cern.ch był to adres pierwszej na świecie strony internetowej oraz serwera WWW. Pierwsze informacje na temat projektu WWW umieszczone były na stronie http://info.cern.ch/hypertext/WWW/TheProject.html. Umieszczono na niej wszystkie informacje techniczne dotyczące tworzenia stron internetowych, a także szczegóły dotyczące wyszukiwania. Niestety strona dzisiaj już nie istnieje i nie zachowały się jej żadne zrzuty. Można znaleźć tylko jej późniejszą kopię na stronie konsorcjum W3C, która pochodzi z 1992 roku.

Pierwsze WWW działało niestety tylko na maszynach NeXT i tylko w instytucie CERN, który w 1991 roku był największym węzłem Internetu w Europie.
Wielkim współpracownikiem, a zarazem pierwszym internautom był Robert Cailliau. Wspierał on projekt w trudnych dla niego momentach, a dzięki umiejętnością negocjacyjnym, mamy dzisiaj World Wide Web jaki dzisiaj znamy.
W grudniu 1991 roku pojawił się pierwszy serwer poza kontynentem, a który został zainstalowany w Stanford Linear Accelerator Center. W listopadzie 1992 roku na całym świecie było już 26 serwerów, a w lutym 1993 aż 200. W lutym 1993 roku pojawiła się także pierwsza wersja Mosaic, która była dostępna dla użytkowników PCtów i Maców od Apple. Resztę historii znamy.

Źródło:
http://info.cern.ch/
http://www.heise-online.pl/

Zdjęcia: CERN [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 13/03/2009 17:14

Na tegorocznych międzynarodowych targach CeBIT 2009, które odbyły się w dniach 3-8 marca w niemieckim Hanoverze firma ASUS zaprezentowała notebooka W90, w którym drzemie niebywała moc.
Podczas targów ASUS W90 wyposażony w płytę główną bazującą na chipsecie Intel X38, procesor Intel Core 2 Duo pokonał w testach swojego głównego rywala - notebooka z czterordzeniową platformą Intel Core 2 Quad.
W90 zdobył w benchmarku 3DMark 06 aż 20284 punkty, co stawia go na równi z komputerami stacjonarnymi PC podobnej klasy.
Notebook ASUS W90 posiada duży ciekłokrystaliczny ekran o przekątnej 18,4 cala i panoramicznych proporcjach ekranu - 16:9.
Seria W90 może być wyposażona w procesor Intel Quad Core Q9000 (T9550 / P8700) oraz maksymalnie w trzy kości pamięci SO-DIMM DDR2 PC800 o łącznej pojemności 6GB.
Niemal nieograniczone "powierzchnie" przechowywania danych zapewnia użytkownikom podwójny dysk twardy o rozmiarze 1TB (1000GB).
Zamontowanie superwydajnego dwuprocesorowego układu graficznego ATI Mobility Radeon HD3850 X2 lub jednordzeniowego ATI Mobility Radeon HD 4870 bądź NVIDIA GeForce 9800M GS daje ogromne możliwości zapalonym graczom przy najnowszych i najbardziej wymagających obecnie pozycjach multimedialnych, czyli prościej - grach ;)

Źródło: http://pl.asus.com/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· seba86mu dnia 13/03/2009 16:20

Czy Internet Explorer 8 będzie najszybszą przeglądarką? Według firmy Microsoft, tak. Zaprezentowała ona testy wydajnościowe nowej przeglądarki. Ciekawym jest jednak sposób w jaki IE znalazło się na szczycie listy wydajnościowej. Otóż firma Microsoft nie użyła standardowych narzędzi testowych takich, jak SunSpider, Dromaeo, czy V8 Benchmark Suite. W ich miejsce wykorzystano własne testy badające prędkość ładowania i wyświetlania stron.
W obecności kamer, pracownicy Microsoftu ładowali 25 najczęściej odwiedzanych stron wg rankingu comscore. Wszystko to się działo na odpowiednio przygotowanym systemie, gdzie ładując witryny starano się zmierzyć czas tego procesu.
Według pomiarów nowy IE okazał się najszybszą przeglądarką, ładując wszystkie witryny w czasie 88.3 sekundy. Odrobinę gorzej wypadł Google Chrome, uzyskując czas gorszy o dwie setne sekundy. Fiefox 3.0.5 okazał się wolniejszy o 7 sekund. W teście zabrakło niestety wyników dla Opery oraz Safari 4.
Sam IE8 ma się pojawić 20 marca w ostatni dzień konferencji Mix09. Czy ta pogłoska okaże się prawdą, na razie nie wiadomo.

Źródło: http://www.heise-online.pl/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 13/03/2009 16:00

17 marca o 18.00 czasu polskiego, w siedzibie Apple zostanie zaprezentowana nowa wersja oprogramowania dla iPhone'a, który wraz z nowym jego modelem powinien ukazać się już w czerwcu.
Wraz z nowym OSem zostanie zaprezentowany pakiet iPhone SDK (Software Development Kit) dla deweloperów. Sam OS ma przynieść duże zmiany, lecz na dzień dzisiejszy żadne konkrety nie są jeszcze znane. Pogłoski mówią o dostosowaniu telefonu do działania aplikacji w tle oraz wprowadzenie wysyłania MMSów bez konieczności kupowania dodatkowych aplikacji. Miłym dodatkiem byłoby także wprowadzenie funkcji kopiuj/wklej pomiędzy aplikacjami.
Inne plotki mówią jeszcze, że być może Apple wraz z nowym OSem zaprezentuje nawet nowego iPhone'a. Jedno co jest pewne, to to, że dzisiaj Apple milczy jak zaklęte, a im większa cisza, tym więcej nowości możemy ujrzeć.

Źródło: http://www.myapple.pl/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 13/03/2009 15:42

 Z forum
 Nasze statystyki
Statystyki strony:

· Liczba newsów: 12877

· Liczba poradników: 378

· Liczba recenzji: 192

· Liczba gier: 124

· Liczba programów: 943

· Użytkowników forum: 69437

· Unikalnych wizyt: 50,556,644
 Partnerzy:Hotfix w katalogu Gwiazdor Artykuły
Polecany artykuł


Jak walczyć z pobieraczkiem? Jak odstąpić od umowy? O tym w artykule.
 Ostatnie komentarze
gryPrzez: Kama [dnia: Jul 16, 2019]
Sprawdzenie pendrive 2TB według ...
gryPrzez: kakxkamil [dnia: Jun 11, 2019]
prosze o bezpiecznie haslo :o
gryPrzez: Marcin s [dnia: Jun 04, 2019]
Działa super 👌
gryPrzez: Piomisil [dnia: May 19, 2019]
Mi osobiście pomogła porada w pu...
gryPrzez: stan2 [dnia: May 09, 2019]
A czy ma adsl do połączenia z ne...
gryPrzez: stan2 [dnia: May 09, 2019]
Czy połączę się z netią przez r...
gryPrzez: Projekt Zero2 [dnia: Mar 21, 2019]
Z pewnością coś jeszcze podeślem...
gryPrzez: Alla84 [dnia: Mar 18, 2019]
Dziękuję!!!!! Uratowaliście mi t...
 Gry
Polecany artykuł


Quake

Klasyk FPS w wersji flash.
 Programy
Polecany artykuł


Tapin Radio Darmowa aplikacja służąca do słuchania i nagrywania radia internetowego
 Recenzje
Polecana recenzja


Sleeping Dogs
Policjant pod przykrywką rozpracowuje Triadę.
 Facebook