Logowanie

Naukowcy z Sandia National Laboratories wykorzystali technologię nanorurek węglowych do budowy pierwszych elementów, które będą w stanie pochłaniać całe spektrum światła. Dzięki temu stanie się możliwe budowania znacznie efektywniejszych ogniw słonecznych, które w ten sposób pochłoną większą ilość energii. Ogniwa takie to dopiero początek ich zastosowań. Nanorurki będą mogły wchodzić w skład bardziej zaawansowanych urządzeń, jak choćby minikamery pracujące w bardzo niekorzystnych warunkach oświetleniowych, czy nawet do budowy biokompatybilnych implantów siatkówki oka.
Niewątpliwą zaletą tej technologii jest wysoka rozdzielczość, minimalne rozmiary oraz znakomite możliwości produkcyjne.

Źródło: http://www.heise-online.pl/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 25/03/2009 15:09

Pracownicy firmy Invisible Things Lab Joanna Rutkowska i Rafał Wojtczuk oraz przedstawiciel Ministerstwa Obrony Francji Loic Duflot, przedstawili informacje, że cechy konstrukcyjne niektórych procesorów Intela, mogą teoretycznie umożliwić przejęcie kontroli nad komputerem ofiary.
Według doniesień, problem leży w systemie zarządzania (System Management Mode, SMM) chipów Intela. Tryb ten jest przeznaczony do wprowadzania w życie systemów zarządzania energią. Po aktywacji SMM w rejestrach procesora, informacje zapisane w pamięci RAM System Management - SMRAM, są odizolowane od systemu operacyjnego i aplikacji. Jednakże w pewnych okolicznościach, atakujący może modyfikować dane w SMRAM i w rezultacie przejmować kontrolę nad komputerem ofiary.
Intel podkreśla, że do dzisiaj nie został odnotowany żaden atak z wykorzystaniem tej luki. Problem ten został już omówiono w 2005 roku i część płyt głównych nie jest podatna na ten atak. Niemniej jednak, prawdopodobieństwo zajścia ataku wciąż istnieje.

Źródło: http://www.anti-malware.ru/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 25/03/2009 01:18

W bogatej ofercie firmy CoolerMaster znajdziemy ciekawą pozycję, jaką jest obudowa typu Midi-Tower - CM Storm Scout.
Na pierwszy rzut oka produkt robi wrażenie. Czarna matowa stal, z której wykonana jest znaczna większość obudowy prowadzi wzrok ku jej górnej powierzchni. Znajduje się tam solidny stalowy uchwyt umożliwiający swobodne przenoszenie obudowy. Tuż przed uchwytem ulokowany jest panel przedni obudowy. Usytuowany został on na ładnie wyprofilowanym podwyższeniu. Panel przypomina trochę element deski rozdzielczej klasowego samochodu osobowego. Zaraz nad nim maluje się czerwone logo serii "Storm".
Panel wyposażono w:
● 4x USB
● wyjście słuchawkowe i wejście mikrofonowe
● złącze External-SATA (eSATA)
● kontrolki sygnalizujące pracę dysku twardego i zasilanie
● przycisk "Power", nad nim "Reset" oraz przycisk odpowiedzialny za kontrolę oświetlenia wewnątrz obudowy
Dalej, na przedniej ścianie obudowy nasz wzrok przyciągnie znana już z poprzednich modeli obudów od CoolerMaster stalowa siatka, z której wykonane są osłony pięciu zatok 5,25''.
Boczna - lewa ściana obudowy - okno wentylacyjne - wykonana w większości jest z przezroczystego tworzywa, które umożliwia nam podglądanie efektownie podświetlonego sprzętu. Ściana daje nam możliwość zamontowania na niej dwóch 120 milimetrowych wentylatorów.
Wszystko naprawdę dobrze ze sobą współgra, jeżeli chodzi o zewnętrzny efekt wizualny.
Wewnątrz produkt wizualnie oraz pod względem konstrukcji zbytnio nie odbiega od tej klasy obudów. Umiejscowienie zasilacza na spodniej ścianie staje się już niemal standardem w nowoczesnych budach. Produkt pozwala na montaż płyt głównych o standardzie ATX oraz Micro-ATX. Sześć zatok 3,5" umożliwia beznarzędziową instalację dysków twardych. Wyżej - wspominanych już wcześniej pięć zatok na napędy optyczne, dodatkowe panele czy też wyjmowalne kieszenie dysków twardych. Tylna ściana wyposażona jest w siedem slotów - śledzi - na karty graficzne oraz dodatkowe karty rozszerzeń.
Co do kwestii chłodzenia, to wyposażenie jest niezwykle efektywne:
● frontowy 140 milimetrowy wentylator podświetlany czerwonymi diodami LED.
● górny 140 milimetrowy wentylator
● tylny 140 milimetrowy wentylator podświetlany czerwonymi diodami LED.

Obudowa CoolerMaster Storm Scout waży 8,7 kg.

Jej cena rynkowa, to ok. 400 zł.


Źródło: http://coolermaster-usa.com/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· seba86mu dnia 24/03/2009 23:54

Transcend Information Inc, jeden z największych producentów kart pamięci flash, zaprezentował karty pamięci SDHC z serii HD Video Cards. Są to specjalnie zaprojektowane karty do nagrywania, przechowywania i odtwarzania wysokiej jakości treści video.

Filmy HD dają obraz bardzo wysokiej jakości lecz potrzebują znacznej ilości miejsca na dysku, podczas nagrywania. Karty Transcend's SDHC Video HD są przystosowane do obsługi zwiększonych pojemności, szybkości i niezawodności stawianych przed HD video. Podczas nagrywania wysokiej jakości wideo 1920x1080 w formacie AVCHD 13 Mbps, na karcie SDHC 16GB HD Video Card, można zapisać 2 godziny i 40 minut filmu. Ponadto, jeśli obniżymy jakość, to na tej samej karcie będzie można nagrać aż 6 godzin filmu. Dla zwiększenia wygody, z przodu każdej karty Transcend SDHC Video HD znajduje się miejsce na etykiecie do organizowania wideo.

Transcend SDHC Video HD są w pełni zgodne z 6 klasą kart, co oznacza, że potrafią one przesyłać dane z dużymi prędkościami (minimalna gwarantowana prędkość zapisu to 6Mb/s).

Transcend’s high-speed Class 6 SDHC HD Video Cards mają zastosowanie bezpośrednio do cyfrowych aparatów fotograficznych i kamer HD.
Będą dostępne w wersjach pojemnościowych 4GB, 8GB i 16GB i zostaną objęte gwarancją Lifetime Warranty.

Źródło: http://www.transcendusa.com/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 24/03/2009 21:52

Izraelska firma BlackWeb Technologies oskarża Microsoft o łamanie prawa w realizacji niektórych funkcji w usłudze aktualizacyjnej Windows Update. BlackWeb złożył już pozew sądowy przeciwko Microsoft w sądzie federalnym w San Francisco.

W opublikowanej dokumentacji można przeczytać, że usługa Microsoft BITS (Background Intelligent Transfer Service) narusza prawa do czterech patentów należących do BlackWeb. BITS został po raz pierwszy wprowadzony w Windows XP i występuje nadal w Windows Vista oraz Server 2008. Pozwala on w czasie rzeczywistym dostosowywać prędkość ściągania plików tak, aby utworzony kanał nie kolidował z innymi połączeniami internetowymi. Obecnie BITS występuje w wersji 3.0 i dodaje możliwość ściągania z kilku lokalizacji jednocześnie.

Według BlackWeb BITS narusza 4 patenty uzyskane na przestrzeni lat 1999-2003 w Stanach Zjednoczonych. Patenty te dotyczyły unikalnych technik i procesów przekazywania informacji cyfrowych w tle między komputerami w sieci lokalnej, a także możliwości dostosowania prędkości do stworzenia minimalnej ingerencji innych aktywnych połączeń sieciowych.

Przed BITS 3.0 Microsoft naruszał trzy patenty. Obecnie narusza czwarty z nich, który dotyczy "dystrybucji cyfrowych danych hybrydowych w sieci" twierdzi BlackWeb.

BlackWeb żąda zaprzestania rozpowszechniania produktów łamiących patenty oraz chce odzyskać poniesione straty.

Na razie Microsoft nie skomentował tych informacji.

Źródło: http://www.cybersecurity.ru/
[Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 24/03/2009 20:03

Wyciekają coraz to nowsze informacje na temat nowego iPhone'a, zdradzane przez operatorów sieci komórkowych. Znaleziono już w OSie 3.0 numery ID nowych urządzeń, pojawiły się już także informacje o szybszym internecie, czy odkryto w oprogramowaniu panel MobileMe do przesyłania filmów.

Tym razem at&t zdradza nowe szczegóły na temat iPhone'a. Jego premiera ma nastąpić w połowie czerwca, czyli podobnie jak to było przy poprzednich modelach. Ma być szybszy od poprzednika. Będzie posiadał możliwość sterowania obsługą kina domowego innych urządzeń tego typu (start, pauza, przewiń itd) oraz zostanie wyposażony w HSDPA 7.2Mbps.

Dodatkowo Apple zamówiło chip Marvell PXA168 ARM, który mógłby się znaleźć w nowym iPhonie. Chip ten oferuje możliwości laptopa z dolnej półki, w tym wsparcie dla Adobe Flash Lite czy usługę wideokonferencji.

Choć to na razie plotki, jednak należy pamiętać, że znaczna część z nich, poprzednim razem sprawdziła się.

Źródło: http://www.myapple.pl/
Zdjęcie dzięki życzliwości Apple. [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 24/03/2009 19:32

Google ogłosiło, że jego serwis YouTube został całkowicie zablokowany przez władze Chin. Według odnotowanych statystyk nastąpił drastyczny spadek odwiedzin z Chin, który spadł praktycznie do zera.

Scott Rubin, przedstawiciel YouTube, powiedział "Nie wiemy, co spowodowało blokadę. Nasi pracownicy próbują skontaktować się z chińskim regulatorem telekomunikacyjnym i chcą się dowiedzieć, dlaczego?".

Chiny dość regularnie blokują nieprzychylne dla siebie witryny internetowe. Zablokowały już witryny Timesa, kanału telewizyjnego BBC, Wikipedii, a także wybiórczo YouTube.

Według niepotwierdzonych informacji, przyczyną blokady jest rocznica protestów w stolicy Tybetu i pokazywanych filmów o strzałach służb porządkowych Chin w kierunku tybetańskich mnichów.

Źródło: http://www.cybersecurity.ru/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 24/03/2009 18:54

 Z forum
 Nasze statystyki
Statystyki strony:

· Liczba newsów: 12877

· Liczba poradników: 378

· Liczba recenzji: 192

· Liczba gier: 124

· Liczba programów: 943

· Użytkowników forum: 69265

· Unikalnych wizyt: 50,023,297
 Partnerzy:Hotfix w katalogu Gwiazdor Artykuły
Polecany artykuł


Jak walczyć z pobieraczkiem? Jak odstąpić od umowy? O tym w artykule.
 Ostatnie komentarze
gryPrzez: stan2 [dnia: May 09, 2019]
A czy ma adsl do połączenia z ne...
gryPrzez: stan2 [dnia: May 09, 2019]
Czy połączę się z netią przez r...
gryPrzez: Projekt Zero2 [dnia: Mar 21, 2019]
Z pewnością coś jeszcze podeślem...
gryPrzez: Alla84 [dnia: Mar 18, 2019]
Dziękuję!!!!! Uratowaliście mi t...
gryPrzez: Borys_Horoneskul [dnia: Mar 12, 2019]
Dzięki. Przydało się, zadziałało...
gryPrzez: MKU [dnia: Feb 23, 2019]
Dziękuje za pomoc w rozwiązaniu ...
gryPrzez: Kamil [dnia: Feb 17, 2019]
HDAUDIO\FUNC_01& VEN_10EC&DEV_08...
gryPrzez: Werno [dnia: Feb 11, 2019]
Witam, mam problem z uszkodzenie...
 Gry
Polecany artykuł


Quake

Klasyk FPS w wersji flash.
 Programy
Polecany artykuł


Tapin Radio Darmowa aplikacja służąca do słuchania i nagrywania radia internetowego
 Recenzje
Polecana recenzja


Sleeping Dogs
Policjant pod przykrywką rozpracowuje Triadę.
 Facebook