Logowanie

SilverStone, to taiwański producent sprzętu i akcesoriów komputerowych. Firma istnieje na rynku niedługo - od 2003 roku, ale zdołała już udowodnić, że należy do światowej czołówki.

SilverStone ClearCMOS, to niezwykle praktyczne akcesorium dla komputera klasy PC służące do resetowania ustawień CMOS, a konkretniej do resetowania BIOS-u płyty głównej komputera. Zresetowanie BIOS-u ogranicza się w tym przypadku tylko do odbezpieczenia przełącznika i przestawienia go w pozycję "Clear". Wyklucza to uciążliwe resetowanie BIOS-u poprzez wyciągnięcie bateryjki z płyty głównej lub przestawienie malutkiej zworki CMOS na płycie głównej.
SilverStone ClearCMOS jest zbawieniem dla overclockerów, którzy żyją dzięki ciągłej manipulacji zegarami procesora, magistrali FSB płyty głównej, napięciami itp.
Jest to również dobre rozwiązanie dla osób rozpoczynających przygodę z komputerem, którym na hasło "reset BIOS-u" podnosi bądź obniża się ciśnienie ;)
Urządzonko składa się z niewielkiego przełącznika "Normal - Clear" zabezpieczonego czerwoną klapką. Całość umieszczona jest na śledziu, który należy zamontować na tylnej ścianie obudowy komputera. Mamy również możliwość odłączenia plastykowego elementu zawierającego przełącznik oraz klapkę zabezpieczającą i przykręcenia go w innym miejscu na obudowie, jeżeli obudowa spełnia ku temu warunki.
SilverStone ClearCMOS połączony jest z płytą główną za pomocą dwóch osiemdziesięciocentymetrowych przewodów zakończonych wtyczkami - jedno i dwupinowymi. Akcesorium kompatybilne jest z większością modeli płyt głównych.

Cena produktu, to ok. 30 zł.

Źródło: http://silverstonetek.com/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· seba86mu dnia 24/03/2009 17:52

Pojawił się najmniejszy na świecie, produkowany przez Compulab, nettop fit-PC2. Nettop ten został zamknięty w aluminiowej obudowie o rozmiarach zbliżonych do płyty CD (101 x 115 x 27 mm) i waży zaledwie 370 gram razem z wbudowanym dyskiem. Jego niewątpliwą zaletą to całkowita cisza, gdyż nie posiada żadnego wentylatora. Na dodatek pobiera zaledwie od 6 do 8W energii.
Na jego specyfikację składa się procesor Intel Atom Z510 1.1GHz lub za dopłatą Z530 1.6GHz, płyta oparta na chipsecie Intel US15W, 1GB ramu DDR2, karta graficzna Intel GMA500 z wyjściem DVI oraz HDMI (o rozdzielczości do 1920x1080), audio HD 2.0, gigabitowa karta sieciowa oraz WIFI 802.11g, 6 gniazd USB 2.0. Dane można przechowywać na opcjonalnym dysku SATA 2.5 cala 160GB (domyślnie dostarczana jest sama kieszeń) lub na karcie SD.
Dołączono do niego system operacyjny Ubuntu 8.04, a za dopłatą można nabyć Microsoft Windows XP.
Koszt komputerka wynosi od 245 do 400 dolarów.

Źródło: http://ubuntu.pl/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 24/03/2009 17:23

Wykryto nową lukę w jądrze FreeBSD 7.0, poprzez którą lokalny użytkownik może przejąć kontrolę nad systemem. Usterka dotyczy modułu ktimer, która pozwala na przekroczenie zakresu zmiennej całkowitej. Poprzez ten błąd, wywołujący funkcję proces może uzyskać bezpośredni dostęp do pamięci jądra. To z kolei umożliwia zmianę identyfikatora użytkownika oraz wykonanie przez niego dowolnego kodu.
Aby rozwiązać problem należy zainstalować odpowiednie łatki, które są dostępne na stronie producenta dystrybucji.

Źródło: http://www.heise-online.pl/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 24/03/2009 17:01

Pojawiła się nowa dystrybucja live-cd OpenGEU 8.10, która została oparta na Ubuntu 8.10. OpenGEU poprzednio znana była jako dystrybucja Geubuntu i jest chyba jedną z najbardziej kolorowych dystrybucji tego typu. Połączono w niej Ubuntu, GNOME z przepychem i zadziwiającym wyglądem Enlightenment DR17. Tutaj kładzie się szczególny nacisk na wygląd, a tworzą go artyści dla artystów. Domyślnie system startuje z zadziwiającym motywem Sunshine Edition, lecz można go zmienić na Moonlight Edition lub ściągnąć dowolny inny.
Enlightenment nie jest jeszcze w pełni funkcjonalny, więc część elementów zapożyczono z bardzo funkcjonalnego GNOME. Niemniej lekkość działania, możliwości i piękno olśni każdego.

Źródło: http://www.ubuntu.pl/

[Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 24/03/2009 16:43

Joe Hewit zaprezentował otwartoźródłową bibliotekę Three20 do tworzenia aplikacji na iPhone'a. Nazwa projektu pochodzi od 320 pikselowej rozdzielczości ekranu tego urządzenia. Składa się ona z różnych komponentów, z których najważniejsze to:
- TTPhotoViewController - biblioteka służąca do wyświetlania zdjęć w sposób nieograniczony. W przeciwieństwie do klasycznego rozwiązania Apple, nie ma tu ograniczeń do zdjęć przechowywanych lokalnie.
- TTMessageController - emulator komponowania wiadomości Apple Mail. Pozwala wysyłać wszelkiego rodzaju wiadomości.
- TTImageView - wyświetlanie obrazów w HTML. Pozwala efektywnie wyświetlać obrazy. Wystarczy tylko podać ich adres URL, aby załadować zdjęcie.
Dodatkowo ulepszono pola tekstowe (zachowują się podobnie jak Apple SMS app), wprowadzono podgląd tabel i kilka innych elementów.
Na dzień dzisiejszy, autor chce połączyć kod w wersję alpha, więc na razie może się znaleźć w nim kilka błędów. Sam kod jest pochodną Facebook dla iPhone 2.2, lecz wielka jego część została przepisana na nowo. Hewit używa jej obecnie dla tworzenia FaceBook dla iPhone 3.0.

Źródło: http://joehewitt.com/
Zdjęcie dzięki życzliwości Apple. [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 24/03/2009 16:23

Linus Torvalds opublikował nowe jądro Linuxa w wersji 2.6.29. Jednocześnie przypisał on jemu nazwę Temporary Tasmanian Devil. Wprowadzono w niej nowe systemy plików btrfs i squashfs oraz rozszerzono kod ext4 o możliwość funkcjonowania bez dziennika. Poprzez nowy Kerne-Based Mode-Setting poprawiono współpracę z kartami graficznymi, a także zapewniono używanie konsoli tekstowej w wysokich rozdzielczościach. Wprowadzono nowy podsystem WiMAX z odpowiednimi sterownikami. Ponadto wykonano aktualizację sterowników i uzupełniono bazę o wiele nowych.
Przypomnijmy, że nową maskotką stał się diabeł tasmański Tuz z pingwinim dziobem. Akcja ma na celu pomóc uchronić ten zagrożony gatunek, który męczy poważny rak pyska.

Źródło: http://www.heise-online.pl/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 24/03/2009 15:43

Firma OCZ w grupie zasilaczy High-Performance posiada dwie serie jednostek zasilających - GamerXStream oraz Fatality. Przedstawimy dziś produkt o standardzie ATX12V v2.2 + EPS12V oraz o maksymalnej mocy szczytowej sięgającej 700W. Należy on do serii Fatality.
W obecnych czasach w przypadku zasilaczy dominującą rolę odgrywa strefa zasilająca +12V. OCZ Fatality 700W na tejże linii - pojedynczej zresztą - pochwalić się może maksymalną mocą 672W przy maksymalnym natężeniu 56Amper. Zasilacz ten jest idealną pozycją dla dwuprocesorowych kart graficznych. Fatality 700W nie pogardzi również jednoprocesorowymi kartami graficznymi zestawionymi w tryb NVIDIA SLI (certyfikat) bądź ATI CrossFire.
Tak, jak to bywa w przypadku produktów renomowanej firmy OCZ - zasilacz stworzony został z wysokiej klasy podzespołów, które gwarantują jego maksymalną żywotność 100,000 godzin.
Aktywny układ PFC oraz trzy zabezpieczenia (Over Voltage Protection, Over Current Protection, Short Circuit Preotection) przyczyniają się do wysokiej, ponad 80% sprawności zasilacza, co potwierdza jakże cenny w dzisiejszych czasach certyfikat 80 PLUS. Ponad 80% sprawność gwarantuje bezstratność mocy, a co za tym idzie - mniejsze zużycie prądu.
Bebechy zasilacza chłodzone są 120 milimetrowym wolnoobrotowym wentylatorem o automatycznej regulacji liczby obrotów. Wentylator podświetlany jest czerwonymi diodami LED, co stwarza piekielny - wizualny klimat wewnątrz obudowy.
OCZ udziela pięcioletniej gwarancji na Fatality 700W.

Obciążalność i moc poszczególnych linii zasilających:

Zasilacz
OCZ Fatal1ty 700W
Napięcie+3,3V+5V+12V-12V+5Vsb
Obciążenie
28A
30A
56A
0,5A
4A
Moc linii
180W
672W
6W
20W
Moc
700W


Modularne okablowanie zasilacza:

Zasilacz
OCZ Fatal1ty 700W
Złącze
Nazwa
ATX 24-PIN
(20+4)
EPS12V 8-PIN
(4+4)
PCI-E 8-PIN
(6+2)
SATA
MOLEX
FDD
Ilość
1
1
2
8
8
1


Cena zasilacza OCZ Fatality 700W, to ok. 550 zł.

Źródło: http://ocztechnology.com/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· seba86mu dnia 24/03/2009 15:35

 Z forum
 Nasze statystyki
Statystyki strony:

· Liczba newsów: 12869

· Liczba poradników: 378

· Liczba recenzji: 192

· Liczba gier: 124

· Liczba programów: 943

· Użytkowników forum: 68924

· Unikalnych wizyt: 49,304,306
 Partnerzy:Hotfix w katalogu Gwiazdor Artykuły
Polecany artykuł


Jak walczyć z pobieraczkiem? Jak odstąpić od umowy? O tym w artykule.
 Ostatnie komentarze
gryPrzez: patryk7133 [dnia: Feb 10, 2019]
Witam. Moja karta 128 GB prze...
gryPrzez: Gracz [dnia: Jan 24, 2019]
Chcę naprawić rejestr ale mam la...
gryPrzez: Wiktor_Szkoła_Pruszków_Technik [dnia: Jan 21, 2019]
KAWAŁ DOBREJ ROBOTY!!!!!!!!!!`11...
gryPrzez: Bolek [dnia: Jan 11, 2019]
Panowie do takich sprzedawców tr...
gryPrzez: Jurek! [dnia: Jan 10, 2019]
Super! autoodtwarzanie w Win ...
gryPrzez: Bociuch [dnia: Dec 29, 2018]
Dzięki działa znakomicie
gryPrzez: SD_joke [dnia: Dec 28, 2018]
U mnie zakup 32GB od gasgroup na...
gryPrzez: nerevarine [dnia: Dec 27, 2018]
Tylko że nie istnieje taki forma...
 Gry
Polecany artykuł


Quake

Klasyk FPS w wersji flash.
 Programy
Polecany artykuł


Tapin Radio Darmowa aplikacja służąca do słuchania i nagrywania radia internetowego
 Recenzje
Polecana recenzja


Sleeping Dogs
Policjant pod przykrywką rozpracowuje Triadę.
 Facebook