Logowanie

Wirus Conficker znany także jako Downadup oraz Kido, budzi lęk na całym świecie. Wykryto go po raz pierwszy 27 listopada 2008 roku, a do dzisiaj nie ma na niego skutecznej metody. Każdego dnia zaraża do dwóch milionów komputerów, bijąc kolejne niechlubne rekordy. Do autorów należy między innymi rekord liczby jednocześnie zainfekowanych komputerów, liczony na około 15 milionów. Na twórce wirusa wystawiono już swoiste listy gończe, a za jego głowę nawet Microsoft daje nagrodę w wysokości 250 tysięcy dolarów.
Wiele zaangażowanych firm otrzymała list, w którym widnieje oświadczenie, że autor nie zamierza się zatrzymać.
Eksperci zaczynają twierdzić, że cały pomysł ma sprawdzić jak szybko i szeroko może się rozprzestrzeniać złośliwy kod.
Być może autorzy tego robaka planują wykorzystać zebrane dane do tworzenia trwałych systemów ochrony na zlecenie. Inne głosy mówią, że Conficker zainfekował komputery, zmieniając je w komórki wielkiego botneta, który będzie służył do rozsyłania spamu lub rozproszonych ataków hakerskich.
Niestety twórcy wirusa nie śpią. Obecnie ukazała się nowa wersja Conficker B++, który stopniowo rośnie w siłę i który wkrótce może stać się najważniejszy w tej pandemii.

Źródło: http://www.anti-malware.ru/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 02/03/2009 10:06

Według GfK Retail & Technology, firmy zajmującej się badaniami analitycznymi, około 35% użytkowników w Europie, podczas kupna rozwiązania antywirusowego, wybiera oprogramowanie Kaspersky Anti-Virus.
Badania zostały przeprowadzone na bazie sprzedaży w sklepach sprzętu komputerowego i oprogramowania od sierpnia do października 2008 roku, na grupie kilku tysięcy klientów kupujących ten rodzaj oprogramowania.
Z badań wynika także, że zainteresowanie produktami firmy Kaspersky ciągle rośnie, co odzwierciedla wzrost przykładanej uwagi co do kwestii zabezpieczeń komputerów.
"Dzisiejsza cyberprzestępczość stała się domeną dobrze zorganizowanych firm, a ich głównym celem jest nielegalne zdobycie jak największej ilości pieniędzy. Poziom wyszkolenia dzisiejszych przestępców, jest znacznie wyższy od wczorajszych. W rezultacie, w ciągu ostatnich kilku lat, gwałtownie wzrosła liczba i jakość głównych zagrożeń. Dlatego słusznie jesteśmy dumni z faktu, że europejscy użytkownicy ufają nam, aby dbali o bezpieczeństwo swoich informacji, wybierając nasze technologie i rozwiązania" powiedział Ralph Tegetoff, dyrektor rynku konsumenckiego" Kaspersky Labs "w Europie.

Źródło: http://www.anti-malware.ru/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 02/03/2009 09:29

Firma CoolerMaster to nie tylko producent systemów chłodzenia do komputerów, lecz również twórca wysokiej klasy zasilaczy w znacznie niższej cenie, niż jednostki zasilające konkurencyjnych firm w tej samej klasie.

CoolerMaster Real Power M620 stworzony z najwyższej jakości podzespołów, o mocy 620W, wyposażony w trzy niezależne od siebie linie +12V, to pozycja dla prądożernych komputerów PC.
Certyfikat "nVIDIA SLI" potwierdza, że produkt poradzi sobie bez problemu z zestawieniem dwóch kart graficznych w tryb SLI z uwzględnieniem oczywiście trybu ATI CrossFireX, nie wspominając już o pojedynczych (w tym dwuprocesorowych) układach graficznych.

Aktywny układ PFC, szereg filtrów bezpieczeństwa: OVP (Over Voltage Protection), OCP (Over Current Protection), OTP (Over Temperature Protection), OLP (Over Load Protection) oraz szereg atestów potwierdza tylko wysoką jakość zasilacza, a co za tym idzie - bezpieczeństwo zasilanych podzespołów komputera.

Real Power M620 pochwalić się może również wysoką sprawnością - 85% przy "typowym" obciążeniu (ok. 310W).
Przy maksymalnym obciążeniu (ok. 610W) sprawność sięga 81%, a przy niewielkim poborze mocy (ok. 130W) sprawność plasuje się na poziomie 84%.
Jak widać - sprawność cały czas utrzymuje się na wysokim - ponad osiemdziesięcioprocentowym poziomie, co uprawnia go od posiadania certyfikatu 80 PLUS.

Produkt chłodzony jest 120 milimetrowym wolnoobrotowym wentylatorem, a całość zamknięta jest w efektownej obudowie w kolorze grafitowym.

Obciążalność poszczególnych linii zasilających:

+3,3V - 25A
+5V - 25A
------------------------------191W
+12V1 - 19A
+12V2 - 19A
+12V3 - 19A
------------------------------516W
-12V - 0,8A
------------------------------9,6W
+5Vsb - 3,5A
------------------------------17,5W
-------------------------------------------------620W (szczytowa 700W)

Modularne okablowanie zasilacza:

● 24-pin (20+4) ● EPS12V 8-pin ● ATX 4-pin ● 2x PCI-E 6-pin ● PCI-E 8-pin ● 6x SATA ● 10x MOLEX ● 2x FDD ●

Żywotność zasilacza określono na 100,000 godzin, a producent udziela na niego pięcioletniej gwarancji.

Cena CoolerMaster Real Power M620, to ok. 360 zł.


Źródło: http://coolermaster.com/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· seba86mu dnia 01/03/2009 21:23

Firma Symantec udostępniła nową bezpłatną usługę Norton Security Scan. Pozwala ona na przetestowanie online komputera użytkownika na obecność koni trojańskich, robotów oraz innych internetowych zagrożeń.
Poprzez zestaw testów, każdy może teraz wdrożyć skuteczne testy w sposób całkowicie bezpłatny. Wystarczy przejść na stronę Symanteca i wybrać odpowiednie zadanie:
1) Sprawdź zabezpieczenie na zagrożenia z Internetu.
2) Sprawdź na obecność zagrożenia.

Więcej można znaleźć na http://security.symantec.com/sscv6/WelcomePage.asp

Źródło: http://www.anti-malware.ru/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 28/02/2009 19:10

Firma Apple wprowadziła zmiany w usłudze MoblieMe, które mają zachęcić użytkowników tylko testujących tą usługę do jej zakupu.
Firma wprowadziła kilka udoskonaleń. Teraz wprowadzono nową usługę łatwe udostępnianie plików, której brakowało już od samego początku istnienia MobileMe. Zwiększono także prędkość aktualizacji danych pomiędzy komputerami MAC i PC. Dodatkowo ulepszono synchronizację wiadomości e-mail oraz kontaktów z iPhone.
Poprawie uległa także wydajność działania aplikacji internetowych.
Informacje o zmianach były rozsyłane mailem. Wiadomość zawierała także oświadczenie o ciągłym udoskonalaniu usługi tak, aby była ona przyjazna dla użytkownika.

Źródło: http://www.myapple.pl/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 28/02/2009 18:47

Artykuł przedstawia metody zmiany adresu fizycznego (MAC) karty sieciowej w systemach Windows XP oraz Windows Vista. Jeżeli chcesz zmienić adres MAC i nie wiesz jak to zrobić lub Masz jakiekolwiek problemy ze zmianą adresu, ten artykuł przeprowadzi Cię krok po kroku przez ten proces, wejdź -> Zmiana adresu MAC karty sieciowej (XP, Vista) [Kliknij, aby przeczytać całość]
· rokko dnia 28/02/2009 18:41

Można już pobrać nową wersję przedwstępną dystrybucji Suse Linux Enterprise 11 w wersji na serwery SLES oraz na desktopy SLED. W nowej dystrybucji można znaleźć jądro 2.6.27, podsystem graficzny X.org 7.4, GNOME 2.24, KDE 4.1, Apache 2.2.19, Samba 3.2.5 oraz PHP 5.2.6.
Podstawowym systemem plików jest ext3. Ulepszono podsystem sieciowy w części dotyczącej obsługi IPv6, a także 10 gigabitowego Ethernetu.
Nowa wersja została przygotowana na platformy x86, x64, Itanium, PFC oraz System z. Może obsłużyć od 32 (x86) do 4096 procesorów Itanium. W przypadku pamięci obsługuje od 16GB (x86) do 4TB (Itanium) pamięci RAM.

Źródło: http://www.heise-online.pl/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 28/02/2009 17:26

 Z forum
 Nasze statystyki
Statystyki strony:

· Liczba newsów: 12720

· Liczba poradników: 378

· Liczba recenzji: 191

· Liczba gier: 124

· Liczba programów: 942

· Użytkowników forum: 67400

· Unikalnych wizyt: 46,803,070
 Partnerzy:Hotfix w katalogu Gwiazdor Artykuły
Polecany artykuł


Jak walczyć z pobieraczkiem? Jak odstąpić od umowy? O tym w artykule.
 Ostatnie komentarze
gryPrzez: bob [dnia: May 13, 2018]
diskpart polecam
gryPrzez: Polak [dnia: May 08, 2018]
Czy killdisk z dyskietki lub pły...
gryPrzez: Andrzej67 [dnia: Apr 29, 2018]
Tego mi było trzeba. Wielkie dzi...
gryPrzez: Lena [dnia: Apr 22, 2018]
Zapraszam na forum.hotfix.pl zał...
gryPrzez: Michał [dnia: Apr 21, 2018]
Czemu nie ma mojego komentarza i...
gryPrzez: cosik_ktosik [dnia: Apr 17, 2018]
W sumie dobry pomysł, target jak...
gryPrzez: dd45 [dnia: Apr 17, 2018]
Raczej powinien być wydany w Kor...
gryPrzez: Iv [dnia: Apr 16, 2018]
Witam , mam problem z OrganiZen ...
 Gry
Polecany artykuł


Quake

Klasyk FPS w wersji flash.
 Programy
Polecany artykuł


Tapin Radio Darmowa aplikacja służąca do słuchania i nagrywania radia internetowego
 Recenzje
Polecana recenzja


Sleeping Dogs
Policjant pod przykrywką rozpracowuje Triadę.
 Facebook