Logowanie

Wiadomo jest, że firma Microsoft ostro pracuje nad wersją Release Candidate nowego systemu operacyjnego Windows 7. Dotychczas jedyną oficjalną wersją dla testerów oraz opinii publicznej był build 7000.
Dzisiaj do sieci wyciekł build 7022, który pojawił się na rosyjskim torrencie. Jak się okazało w nowej wersji nie ma poprawek obiecywanych przez Microsoft, które miały wyeliminować problemy z UAC. Co ciekawe, okazuje się, że build ten Build 7022.winmain.090115-1850, został opracowany prawie miesiąc temu. Tak, więc Microsoft nie udostępnił najnowszej wersji do sieci, ani też nie mógł wprowadzić stosownych poprawek. Niektórzy pracownicy Microsoftu podobno nawet już instalowali build 7034 tak, więc Microsoft zbliża się już do wersji RC nowego systemu.

Źródło: http://www.neowin.net/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 08/02/2009 22:26

Jeżeli drażni Ciebie ciągła konieczność wyłączania komputera poprzez Menu Start->Zamknij system->Zamknij i wolisz wyłączać komputer za pomocą skrótu na pulpicie, to warto taki sobie utworzyć. W poradniku pokazano sposób jak można tego łatwo dokonać i to nie tylko dla opcji Zamknij. Zapraszam do zapoznania się z nim, wejdź => Skrót Zamknij, stan wstrzymania, hibernuj, wyloguj, uruchom ponownie [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 08/02/2009 21:41

OpenDNS wprowadza nową usługę pomagającą administratorom sieci chronić się przed szkodnikiem Conficker.
Nowa usługa ma zostać uruchomiona w poniedziałek. Ma ona powiadamiać administratorów o tym, że chociaż jedna z maszyn została zarażona przez tego robaka. Usługa ma dodatkowo pomóc chronić przed zainfekowaniem maszyn poprzez zapobieganie możliwości ich podłączenia do serwerów kontrolowanych przez autorów złośliwego robaka.
Ochrona przed Confickerem (Downadup) nie jest łatwa. Administrator sieci musiałby blokować ręcznie 1750 domen każdego tygodnia lub 91250 w roku,
Sprawdzanie zarażonych maszyn ma się odbywać dzięki OpenDNS Dashboard. Od poniedziałku, wszystkie komputery w sieci, które połączą się z Confickerem zostaną oznaczone na prywatnej stronie statystyk administratora.
Usługa ta będzie darmowa dla wszystkich użytkowników domowych oraz dla firm.
Jest ona pierwszą w ramach ochrony przeciwko botnet. Ulevitch powiedział, że z biegiem czasu usługa ma być rozszerzana.
Aby skorzystać z nowej ochrony, należy założyć konto z OpenDNS. Listę blokowanych domen dostarcza sama firma Kaspersky, która dzięki inżynierii odwrotnej jest w stanie określić, jakie nowe witryny będą wykorzystywane następnego dnia.

Źródło: http://www.theregister.co.uk/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 07/02/2009 22:12

Czasami zdarza się, że po włączeniu komputera wyświetla się sama tapeta bez ikonek. Tylko mamy tapetę i wskaźnik myszy. Przyczyną takiego stanu rzeczy należy upatrywać w problemach z uruchamianiem pliku explorer.exe Przyczyn może być wiele, od uszkodzenia pliku explorera do zawirusowania komputera. W poradniku przedstawiono kilka propozycji radzenia sobie z taką sytuacją. Zapraszam do czytania, wejdź => Brak ikon na pulpicie. Naprawa explorer.exe [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 07/02/2009 14:23

W Windows Vista, w jej najbogatszej wersji Ultimate, można było pobrać dodatki Ultimate Extras takie, jak GroupShot do scalania fragmentów kilku fotografii oraz DreamScene do wyświetlania filmu jako tła pulpitu.
Dla Windowsa 7 zaniechano wydania Ultimate Extras. Microsoft stwierdził:
"Nasze nowe podejście do planowania i budowania systemu Windows nie daje możliwości, aby nadal wydawać funkcje poza regularnym cyklem wydawniczym. Podczas, gdy Nasze podstawowe zespoły koncentrują się na budowie następnego wydania, Nasz zespół inżynierów trwałe koncentruje się na aktualizacjach do istniejących funkcji. W efekcie nie planujemy utworzyć Ultimate Extras".
Można przepuszczać, że Microsoft stwierdził, że klienci kupujący wersję Ultimate, kupują ją dla innych funkcji niż same Dodatki. Czy jest to dobre posunięcie, okaże się za jakiś czas.

Źródło: http://arstechnica.com/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 07/02/2009 13:32

Google uruchomiło nową wersję usługi Book Search na urządzenia mobilne, która może stanowić konkurencję dla Amazon's Kindle czy Sony Reader. Jedynym problemem mogą być koszty transferu danych operatorów sieci komórkowych lub też brak dostępu do połączeń WiFi.
W Stanach Zjednoczonych udostępniono 1.5 miliona książek, z 500 000 tytułów dostępnych w innych miejscach na świecie. Wszystkie książki są dostępne w publicznej domenie za zgodą wydawcy lub wygaśnięciu praw autorskich.
W pokaźnym zestawie można znaleźć wiele klasyków, jak choćby Dickensa, czy Kingsleya.
Nam pozostaje tylko życzyć sukcesów i zapoznać się z ofertą ;)

Zobacz także books.google.com

Źródło: http://www.neowin.net/
[Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 07/02/2009 10:32

Ars Technica twierdzi, że z anonimowego źródła ma informacje o cenach nadchodzącego systemu Windows 7. Jak dotąd sam Microsoft nie ogłosił jeszcze cen, po jakich będzie oferował swój nowy system.
Ceny mają się kształtować następująco:
- Windows 7 Starter: 199 dolarów
- Windows 7 Home Premium: 259 dolarów
- Windows 7 Professional: 299 dolarów
- Windows 7 Ultimate: 319 dolarów
Na razie są to tylko plotki. Czas pokaże, czy one się sprawdzą.

Źródło: Ars Technica [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 07/02/2009 10:08

 Z forum
 Nasze statystyki
Statystyki strony:

· Liczba newsów: 12589

· Liczba poradników: 378

· Liczba recenzji: 186

· Liczba gier: 124

· Liczba programów: 942

· Użytkowników forum: 66839

· Unikalnych wizyt: 45,740,276
 Partnerzy:Hotfix w katalogu Gwiazdor Artykuły
Polecany artykuł


Jak walczyć z pobieraczkiem? Jak odstąpić od umowy? O tym w artykule.
 Ostatnie komentarze
gryPrzez: Tomek [dnia: Feb 16, 2018]
A z plusa na Orange . SMS.
gryPrzez: LupeR [dnia: Feb 12, 2018]
Ile to się dyskotek na nim zrobi...
gryPrzez: LupeR [dnia: Feb 12, 2018]
Ta karta ma ze rok czasu zdaję s...
gryPrzez: LupeR [dnia: Feb 06, 2018]
Skoro przy każdym nowym laptopie...
gryPrzez: cosik_ktosik [dnia: Feb 03, 2018]
Ale sprawa jest prosta, bo więks...
gryPrzez: cosik_ktosik [dnia: Feb 03, 2018]
No to przecież Magda mówiła o ty...
gryPrzez: Leeon1956 [dnia: Feb 02, 2018]
https://pclab.pl/news76905.html ...
gryPrzez: cosik_ktosik [dnia: Jan 29, 2018]
Zobacz datę publikacji! To 9 lat...
 Gry
Polecany artykuł


Quake

Klasyk FPS w wersji flash.
 Programy
Polecany artykuł


Tapin Radio Darmowa aplikacja służąca do słuchania i nagrywania radia internetowego
 Recenzje
Polecana recenzja


Sleeping Dogs
Policjant pod przykrywką rozpracowuje Triadę.
 Facebook