Logowanie

Kilka dni temu, w najpopularniejszej wyszukiwarce, jaką jest Google, doszło do kilku zmian. Teraz wyszukiwanie stało się bardziej semantyczne. Wyszukiwarka stara się zrozumieć czego użytkownik szuka. Google ma nadzieję, że dzięki temu, użytkownik znajdzie to, czego szukał. Z drugiej strony, im bardziej trafne wyniki poszukiwać, tym dłużej użytkownik zostanie przy danej wyszukiwarce, twierdzą.

"Wprowadzamy nową technologię, która pozwoli lepiej zrozumieć słownictwo i słownik pojęć związanych z zapytaniem", powiedział Ken Wilder, inżynier rozwoju Google.
Według inżynierów firmy, większość wyszukiwarek internetowych od ponad 10 lat pracują nad dokładnym dopasowaniem fraz wyszukiwania. Dzięki temu powstały kwitnące usługi CEO, techniki słów kluczowych i wiele innych, które mają na celu zwiększyć pozycję witryny w wynikach wyszukiwania. W przypadku wyszukiwania semantycznego, CEO jest nadal możliwe, ale staje się znacznie trudniejsze i mniej skuteczne. Obecnie semantyczne wyszukiwanie Google, pracuje już w 37 językach.

Druga użyteczna innowacja to dłuższe snippets, a zatem podanie w wynikach wyszukiwania fragmentów strony, które w rozumieniu wyszukiwarki są najlepsze. Ale tym razem długość wyświetlane fragmentu, może się zwiększać tak, aby odzwierciedlać faktyczną treść strony.

Źródło: http://googleblog.blogspot.com/

[Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 26/03/2009 01:11

Po niezłej wpadce na konkursie Pwn2own, Microsoft postanowił wprowadzić nowe zabezpieczenia do swojej przeglądarki Internet Explorer 8. Mają one utrudnić takie błędy jak przepełnienie bufora oraz zabezpieczyć przed drogą działania stosowaną przez różnego rodzaju exploity. Mowa jest tutaj o mechanizmie obchodzenia Data Execution Prevention (DEP) oraz Address Space Layout Randomisation (ASLR). Właśnie te techniki miał stosować exploit stworzony przez hakera Nilsa do obejścia zabezpieczeń IE8.

Pomóc w zabezpieczeniu się przed tym atakiem ma filtr .NET MIME Filter. Tworzy on nowy URLAction regulując i zapobiegając ładowaniu komponentów w strefie Internet oraz witryn z ograniczeniami strefy.

Tylko nie wiadomo dlaczego Nilsowi udało się obejść zabezpieczenie, skoro podobno zostało one już dodane. Na dzień dzisiejszy programiści Microsoftu są zadowoleni z opinii hakerów ogłoszonej na Pw2own, że hakowanie na Windowsie jest trudne. Mają oni także nadzieje, że blokowanie obejścia .NET DEP + ASLR, jeszcze ten proces utrudni. Być może oznacza to, że filtr podczas konkursu nie był jeszcze obecny. Tego na dzień dzisiejszy nie wiadomo.

http://blogs.technet.com/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 25/03/2009 22:40

Microsoft tworzy platformę do dystrybucji aplikacji open source Web App Gallery. Można znaleźć na niej takie hity, jak DotNetNule, WordPress, Gallery czy Drupal. Wszystkie wymienione aplikacje można bezpłatnie pobrać na swój komputer, a służy do tego narzędzie Web Platform Installer.
Ciekawie wygląda kwestia licencji na to oprogramowanie. Teoretycznie nie jest ono w cale open source. Nie ma tam ani jednej wzmianki na temat licencji, oprócz krótkiej notki "available free".

Źródło: http://www.heise-online.pl/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 25/03/2009 21:09

Khronos Group ogłosiła wydanie specyfikacji OpenGL 3.1. Zawiera on w sobie nową wersję języka cieniowania GLSL 1.40, zapewnia zwiększony dostęp do najnowszej generacji sprzętu graficznego, poprawiono programowalność, wprowadzono bardziej wydajne przetwarzanie na wierzchołkach, rozszerzono funkcjonalność teksturowania oraz zwiększono elastyczność zarządzania buforem.
OpenGL 3.1 wykorzystuje ewolucyjne podejście w stosunku do wersji 3.0, aby znacznie uprościć API oraz pozwolić na bardziej efektywne tworzenie oprogramowania, poprzez ujednolicenie rozwoju z mobilnym OpenGL ES i wbudowanym 3D API.
W specyfikacji 3.1 wprowadzono wiele istotnych funkcji:
- Texture Buffer Objects - nowy format tekstur do zastosowań w aplikacjach obliczeniowych GPU;
- format Signed Normalized Textures wprowadza nowe tekstury ze znormalizowanym zakresem [-1.0, 1.0];
- wprowadzono możliwość zastosowania do 16 tekstur dla Vertex Shader;
- Primitive Restart - łatwe restartowanie i wykonywanie prymitywów;
- Instancing - zdolność do ponownego malowania z użyciem danych o wierzchołkach;
- CopyBuffer API - przyspiesza kopiowanie danych z jednego bufora obiektu do drugiego.
Wszystkie szczegóły można już znaleźć na stronie 'http://www.khronos.org/opengl.

Źródło: http://www.khronos.org/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 25/03/2009 17:55

Ubuntu 7.10 ukazało się już prawie 18 miesięcy temu, a dokładnie 18 października 2007. W tym czasie można było liczyć na aktualizacje dla tego systemu. Niestety Ununtu ogłosiło zakończenie dostarczania wsparcia dla tej wersji systemu, które nastąpi 18 kwietnia 2009 roku.
Zaleca się przeprowadzenie aktualizacji systemu do nowszej wersji. Należy jednak pamiętać, że przed aktualizacją do wersji 8.10LTS, należy najpierw wykonać aktualizację do wersji 8.04LTS.
Tymczasem 23 kwietnia 2009 ukaże się nowa wersja Ubuntu 9.04 Jaunty Jackalope.

Źródło: http://www.ubuntu.com/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 25/03/2009 16:34

Co do wysokiej jakości podzespołów komputerowych od CoolerMaster nie mamy żadnych wątpliwości. A jeżeli ktoś jednak ma, to ten news na pewno je rozwieje. Firma CoolerMaster postanowiła przeprowadzić pewien eksperyment na zasilaczu CM Silent Pro M500 (500W), który dysponuje maksymalną mocą szczytową sięgającą 620W.

CoolerMaster Silent Pro M500, to jednostka zasilająca o nowoczesnym standardzie ATX12V v2.3 oraz EPS12V v2.91. W zasilaczach serii Silent Pro, z której wywodzi się opisywany model M500 zastosowano system efektywnie rozpraszających ciepło składający się z aluminiowych radiatorów oraz aluminiowo-miedzianych płytek transportujących wydzielane przez zasilacz ciepło. W budowie zasilacza wykorzystano klasowe japońskie kondensatory elektrolitowe. Przepływ powietrza usprawnia duży - 135 milimetrowy wentylator, którego prędkość obrotowa dostosowywana jest do aktualnej temperatury i obciążenia zasilacza. Cały system chłodzenia zasilacza - CoolerMaster Silent Formula - jest naprawdę bardzo wydajny.
Całość zamknięta jest w estetycznie wykonanej grafitowej obudowie, co charakteryzuje zasilacze od CoolerMaster.
Silent Pro M500 posiada jedną linię zasilającą +12V dysponującą mocą 408W. Produkt dodatkowo pochwalić się może sporą ilością zabezpieczeń prądowych i termicznych (OVP, OPP, OCP, UVP, OTP, SCP, OLP). Aktywny układ korekcji współczynnika mocy (PFC) w dużej mierze przyczynia się do wysokiej sprawności zasilacza. Wynosi ona 85%, co potwierdza certyfikat 80 PLUS.
Maksymalna żywotność produktu została oszacowana na 100,000 godzin w temperaturze pracy 40°C.

Obciążalność i moc poszczególnych linii zasilających:

Zasilacz
CoolerMaster Silent Pro M500
Napięcie+3,3V+5V+12V-12V+5Vsb
Obciążenie
20A
20A
34A
0,5A
2,5A
Moc linii
145W
408W
6W
12,5W
Moc
500W
Moc szczytowa
620W


Modularne okablowanie zasilacza:

Zasilacz
CoolerMaster Silent Pro M500 (500W)
Złącze
Nazwa
ATX 24-PIN
(20+4)
EPS12V 8-PIN
(4+4)
PCI-E 8-PIN
(6+2)
SATA
MOLEX
FDD
Ilość
1
1
2
6
5
1


Cena zasilacza CoolerMaster Silent Pro M500, to ok. 320 zł.

Wspominany na początku eksperyment, jaki przeprowadzili pracownicy CoolerMaster, aby potwierdzić nam wysoką klasę Silent Pro M500 polegał na uruchomieniu samochodu osobowego marki opel na tymże zasilaczu :D

Popatrzcie sami:Źródło: http://coolermaster.com/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· seba86mu dnia 25/03/2009 16:03

Naukowcy z Sandia National Laboratories wykorzystali technologię nanorurek węglowych do budowy pierwszych elementów, które będą w stanie pochłaniać całe spektrum światła. Dzięki temu stanie się możliwe budowania znacznie efektywniejszych ogniw słonecznych, które w ten sposób pochłoną większą ilość energii. Ogniwa takie to dopiero początek ich zastosowań. Nanorurki będą mogły wchodzić w skład bardziej zaawansowanych urządzeń, jak choćby minikamery pracujące w bardzo niekorzystnych warunkach oświetleniowych, czy nawet do budowy biokompatybilnych implantów siatkówki oka.
Niewątpliwą zaletą tej technologii jest wysoka rozdzielczość, minimalne rozmiary oraz znakomite możliwości produkcyjne.

Źródło: http://www.heise-online.pl/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 25/03/2009 15:09

 Z forum
 Nasze statystyki
Statystyki strony:

· Liczba newsów: 12869

· Liczba poradników: 378

· Liczba recenzji: 192

· Liczba gier: 124

· Liczba programów: 943

· Użytkowników forum: 68924

· Unikalnych wizyt: 49,304,323
 Partnerzy:Hotfix w katalogu Gwiazdor Artykuły
Polecany artykuł


Jak walczyć z pobieraczkiem? Jak odstąpić od umowy? O tym w artykule.
 Ostatnie komentarze
gryPrzez: patryk7133 [dnia: Feb 10, 2019]
Witam. Moja karta 128 GB prze...
gryPrzez: Gracz [dnia: Jan 24, 2019]
Chcę naprawić rejestr ale mam la...
gryPrzez: Wiktor_Szkoła_Pruszków_Technik [dnia: Jan 21, 2019]
KAWAŁ DOBREJ ROBOTY!!!!!!!!!!`11...
gryPrzez: Bolek [dnia: Jan 11, 2019]
Panowie do takich sprzedawców tr...
gryPrzez: Jurek! [dnia: Jan 10, 2019]
Super! autoodtwarzanie w Win ...
gryPrzez: Bociuch [dnia: Dec 29, 2018]
Dzięki działa znakomicie
gryPrzez: SD_joke [dnia: Dec 28, 2018]
U mnie zakup 32GB od gasgroup na...
gryPrzez: nerevarine [dnia: Dec 27, 2018]
Tylko że nie istnieje taki forma...
 Gry
Polecany artykuł


Quake

Klasyk FPS w wersji flash.
 Programy
Polecany artykuł


Tapin Radio Darmowa aplikacja służąca do słuchania i nagrywania radia internetowego
 Recenzje
Polecana recenzja


Sleeping Dogs
Policjant pod przykrywką rozpracowuje Triadę.
 Facebook