Logowanie

Pojawiła się nowa wersja przeglądarki internetowej Opera 9.64. Wprowadza ona kilka poprawek bezpieczeństwa oraz stabilności.
W kwestii bezpieczeństwa naprawiono problem przez, który poprzez specjalnie spreparowane pliki JPEG umożliwiał przemycenie kodu do wykonania. Naprawiono plugin, który mógł być wykorzystywany do uruchamiania skryptów w kontekście innej domeny. Naprawiono także inny średnio poważny problem, lecz producent nie chce na razie ujawniać szczegółów na jego temat.
Dodano wsparcie dla specyficznych platform:
- DEP (Data Execution Prevention) w systemie Microsoft WindowsXP ® z dodatkiem Service Pack 2 i wyższym oraz Microsoft ® Windows Server 2003 z dodatkiem Service Pack 1
- ASLR (Address Space Layout Randomization) w systemie Microsoft Windows Vista®
Ponadto naprawiono problemy z pobieraniem listy certyfikatów CRL (Certificate Revocation List) oraz wyliczania ich numerów identyfikacyjnych.
Naprawiono błąd SSL powodujący zawieszanie się aplikacji w jednym z państw członkowskich oraz wiele innych błędów.
Pełną listę zmian znajdziesz pod adresem http://www.opera.com/docs/changelogs/windows/964/

Źródło: http://www.opera.com/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 03/03/2009 15:47

Według analiz w lutym br udział w sieci Iphone'a wyniósł 66% co plasuje go na pierwszej pozycji w rankingu systemów mobilnych, z których najczęściej przeglądane są witryny internetowe.
Na dzień dzisiejszy konkurencja Apple w tej kwestii wygląda dość mizernie. Systemy oparte o Java ME zajęły drugie miejsce z wynikiem 9.06%, Smartfony z Windows Mobile to zaledwie 6.91%. Kolejne pozycje to Android 6.15%, Symbian 6.15% oraz Palm 2.37%.
Tutaj na pochwałę zasługuje pozycja Android oraz BlackBerry OS, które w ciągu półrocznego okresu zdobyły pozycję równą poziomowi Symbiana.

Źródło: http://www.myapple.pl/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 03/03/2009 08:43

Chaitanya Sareen z zespołu rozwojowego systemów Windows, zdradził kilka tajemnic na temat zmian jakie zostaną wprowadzone do wersji RC systemu Windows 7.
Programiści wprowadzą najwięcej zmian w graficznym interfejsie użytkownika. Zostanie zoptymalizowane Menu Start, które teraz ma się otwierać szybciej. Do paska zadań (Alt+Tab) zostanie wprowadzona możliwość korzystania z funkcji Aero Peek. Ciekawym rozwiązaniem, które nie wiadomo czy się sprawdzi, jest ukrywanie zawartości okien aktualnie nieużywanych. Wszystkie okna za wyjątkiem bieżącego zostaną wyświetlone tylko w postaci pustej ramki. Dodatkowo, w menu kontekstowym aplikacji Paska zadań, zmniejszono liczbę prezentowanych wyników do 10. W menu tym prezentowane były poprzez Jump Lists, ostatnio otwierane pliki i różne funkcje.
W kwestii bezpieczeństwa, wreszcie zamknięto lukę w mechanizmie kontroli konta użytkownika UAC, która umożliwiała obniżanie poziomu bezpieczeństwa.
Nowością wersji RC, jest mechanizm autoblokowania systemu po określonym czasie bezczynności. Dotychczas, w poprzednich wersjach Windows, byliśmy zmuszeni korzystać z wygaszaczy ekranu, teraz to się zmieni.
Łączna liczba różnic między wersjami Beta i RC to 36, ale to podobno jeszcze nie koniec.

Źródło: http://www.heise-online.pl/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 03/03/2009 08:23

Niedawno pisaliśmy o tym jak to marka Netbook trafiła do sądu poprzez pozew Intela przeciwko firmie Psion. Nie trzeba było długo czekać, aby do kontrofensywy ruszyła i druga strona. Tym razem to Psion złożył kontrpozew w sądzie okręgowym Kalifornia Północ. W pozwie Psion oskarża Intela o świadome wykorzystywanie marki Netbook do sprzedaży swoich produktów, co wprowadzało klientów w błąd. Tym samym koncern Intel miał wzbogacić się narażając Psion na straty.
Psion żąda rozpatrzenia sprawy i zasądzenia ewentualnego odszkodowania.

Źródło: http://www.heise-online.pl/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 03/03/2009 08:06

Wysokiej klasy obudowy, zasilacze i systemy chłodzące, w tym również chłodzenie cieczą, to tylko niektóre z dziedzin bogatej oferty podzespołów komputerowych, których produkcją zajmuje się znana i ceniona w świecie firma Thermaltake.

Thermaltake DuOrb VGA, to uniwersalny system chłodzący przystosowany do montażu na kartach graficznych z rodziny ATI, jak również NVIDIA.
DuOrb VGA niemalże w całości wykonany jest z miedzi, począwszy od "bazy", czyli płaszczyzny coolera bezpośrednio stykającej się z powierzchnią procesora graficznego GPU, a kończywszy na rurkach cieplnych heat-pipe i dwóch okrągłych radiatorach składających się z dziesiątek ciasno ułożonych finów, które tworzą dosyć sporą powierzchnię odprowadzania ciepła. Z góry cooler kształtem przypomina cyfrę "8".
Jedyne, co nie jest wykonane z miedzi, to dwa 80 milimetrowe dziewięciołopatkowe wentylatory, które podświetlane są na niebiesko przez sześć diod LED (trzy na wentylator).

"Proces" chłodzenia odbywa się wciąż w ten sam sposób, co w produktach opartych o technologię heat-pipe, o których pisaliśmy wcześniej.
Procesor graficzny oddaje ciepło niezwykle perfekcyjnie przygotowanej "bazie", skąd następnie transportowane jest przez sześciomilimetrowe rurki cieplne do dwóch nie w pełni okrągłych radiatorów.
Tam zachodzi oddawanie ciepła do atmosfery, co wspomagają dwa wentylatorki, których maksymalna prędkość, to 2500obr./minutę.
Maksymalna wydajność coolera, to prawie 40m³/godzinę.

Thermaltake DuOrb VGA kompatybilny jest z następującymi kartami graficznymi:

ATI:
● X1800 GTO/XL/XT ● X1900 GT/XT/XTX ● X1950 PRO/XT/XTX ● HD 3870 ●

NVIDIA:
● 6800 GS/GT ● 7800 GT/GTX ● 7900 GTX ● 8800 GT/GTS/GTX/Ultra ● 9600 GT ●

Maksymalna żywotność coolera, to 50,000 godzin.

W zestawie wraz z coolerem otrzymamy 12 malutkich radiatorków do opcjonalnego montażu na pamięciach GDDR karty graficznej.

Cena Thermaltake DuOrb VGA, to ok. 140 zł.


Źródło: http://thermaltakeusa.com/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· seba86mu dnia 02/03/2009 23:14

Arctic Cooling Freezer Xtreme to najwydajniejsza pozycja z oferty szwajcarskiej firmy Arctic Cooling jeżeli chodzi o coolery chłodzące procesory CPU.

Freezer Xtreme przystosowany jest na podstawki dla procesorów Intel-a (socket 775) oraz dla procesorów AMD (socket: AM2, AM2+, AM3, 939).

Dosyć sporych rozmiarów radiator coolera składa się z dwóch równolegle ustawionych do siebie segmentów, z których każdy zawiera po 51 aluminiowych finów, co daje w sumie 102 finy efektywnie odprowadzające ciepło.
Sporą zaletą coolera są cztery miedziane rurki cieplne cheat-pipe, które przeszywają na całej wysokości oba segmenty radiatora.
Rurki wygięte są w kształt literki "U", co daje efektywne osiem rurek cieplnych.
Nad całością czuwa 120 milimetrowy wentylator, o zakresie pracy 800-1500obr./minutę, którego obrotami steruje układ PWM (Pulse Width Modulation).
PWM utrzymuje możliwie jak najniższą prędkość obrotową wentylatora, w stosunku do obciążenia i temperatury procesora, co w efekcie powoduje, że jest on praktycznie dla nas niesłyszalny.
Maksymalny przepływ powietrza przez cooler, to 61m³/godzinę.

Wydajność coolera Arctic Cooling Freezer Xtreme obliczono na 160W, co jest dosyć efektownym wynikiem w stosunku do ceny produktu.

Waga produktu, to 608 gram.

Producent udziela sześcioletniej gwarancji na Freezer Xtreme.

Cena rynkowa Arctic Cooling Freezer Xtreme, to ok. 140 zł.


Źródło: http://arctic-cooling.com/
[Kliknij, aby przeczytać całość]
· seba86mu dnia 02/03/2009 15:22

Firma Sophos opublikowała raport, z którego wynika, że robak Conficker w marcu zakłóci działanie co najmniej 4 legalnie działających witryn internetowych. Komputery zainfekowane tym robakiem komunikują się ze swoimi opiekunami poprzez losowe nazwy domen. Z domen tych otrzymuje one kolejne instrukcje. Sama nazwa domen jest przypadkowa, ale przewidywalna. Same domeny są już najczęściej nieużywane. Wiele z nich jest obecnie na sprzedaż tak, jak yakiimo.com, która zostanie zaatakowana 20 marca. Może to skutecznie obniżyć jej wartość. Teraz jednak może być inaczej, a zablokowane zostaną legalnie działające, bardzo popularne domeny.
Otóż kombinacja znaków na 8 marca daje witrynę jogli.com (wyszukiwarkę muzyki), 13 marca wnsux.com (witryna linii lotniczej Southwest Airlines), 18 marca ghflh.com (witryna serwisu dla kobiet w chińskiej prowincji Qinghai), a 31 marca praat.org (witryna o algorytmicznej analizie dźwięku). Oprócz tego mniej uczęszczane witryny zostaną zalane zapytaniami od zainfekowanych komputerów. Wiele milionów zapytań z pewnością wyłączy możliwość korzystania z tych witryn.
Najlepszym rozwiązaniem będzie jednodniowe wyłączenie danej domeny i danie klientom możliwości korzystania z alternatywnej nazwy, lecz nie jest to sprawa prosta.

Źródło: http://www.sophos.com/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 02/03/2009 12:33

 Z forum
 Nasze statystyki
Statystyki strony:

· Liczba newsów: 12869

· Liczba poradników: 378

· Liczba recenzji: 192

· Liczba gier: 124

· Liczba programów: 943

· Użytkowników forum: 68513

· Unikalnych wizyt: 48,704,359
 Partnerzy:Hotfix w katalogu Gwiazdor Artykuły
Polecany artykuł


Jak walczyć z pobieraczkiem? Jak odstąpić od umowy? O tym w artykule.
 Ostatnie komentarze
gryPrzez: essa [dnia: Dec 02, 2018]
działający link: http://stream.o...
gryPrzez: Arquil [dnia: Nov 24, 2018]
Nom jakbyś tego fixa do Win10 da...
gryPrzez: Arquil [dnia: Nov 24, 2018]
Nom jakbyś tego fixa do Win10 da...
gryPrzez: Zowk Sjookoski [dnia: Nov 17, 2018]
A co jeśli na dysku systemowym s...
gryPrzez: myśliciel [dnia: Nov 17, 2018]
też się nad tym zastanawiam :/ c...
gryPrzez: eloelo [dnia: Nov 05, 2018]
Dzięki za poradnik zioom
gryPrzez: sienka100 [dnia: Nov 01, 2018]
Nie moge uruchomic Visty .Pisze ...
gryPrzez: piotrek_dab82 [dnia: Oct 29, 2018]
Witam, mam już VID oraz PID swoj...
 Gry
Polecany artykuł


Quake

Klasyk FPS w wersji flash.
 Programy
Polecany artykuł


Tapin Radio Darmowa aplikacja służąca do słuchania i nagrywania radia internetowego
 Recenzje
Polecana recenzja


Sleeping Dogs
Policjant pod przykrywką rozpracowuje Triadę.
 Facebook