Logowanie

Lada dzień Walentynki. Z tej okazji Gadu-Gadu ma niespodziankę dla swoich użytkowników, którą są darmowe rozmowy telefoniczne z komunikatora na numery stacjonarne w obrębie Naszego kraju.
Będzie również możliwość telefonowania na wybrane numery zagraniczne (Austria, Irlandia, Francja, Kanada, Niemcy, Norwegia, Szwecja, USA, Wielka Brytania, Włochy).
Warunkiem skorzystania z oferty jest posiadanie numeru (konta) w Gadu-Gadu od co najmniej 30 dni.
Darmowe Walentynkowe rozmowy będą obowiązywać od 13 lutego od godz. 12:00 do dnia 15 lutego do godz. 23:59:59, a więc mamy 59 godzin 59 minut i 59 sekund na bezpłatne miłosne wyznania.

Źródło: http://gadu-gadu.pl/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· seba86mu dnia 11/02/2009 17:28

Artykuł w sposób szczegółowy opisuje sposoby rozwiązywania problemów, które mogą wystąpić podczas instalacji oprogramowania. Masz problem z zainstalowaniem aplikacji lub gry opartej o pliki Instalatora Windows (Windows Installer), ten artykuł pomoże w rozwiązaniu Twojego problemu, wejdź i sprawdź -> Sposoby rozwiązywania problemów z instalacją oprogramowania. [Kliknij, aby przeczytać całość]
· rokko dnia 11/02/2009 15:43

Po tym jak odkryto podatność amerykańskiej strony firmy Kaspersky na atak SQL injection, grupa rumuńskich hakerów chciała także spróbować swoich sił. Wydali oni ostrzeżenie, że nieuchronnie zbliża się atak, który nastąpi godzinę po wysłaniu maila. Wykorzystali oni także SQL injection, niestety nie udało im się wyodrębnić żadnych danych.
Firma Kaspersky odpowiedziała na ten fakt, że gdyby hakerzy byli bardziej zaawansowani, mogliby wykraść około 2500 maili z kodami aktywacyjnymi.

Źródło: http://www.neowin.net/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 11/02/2009 13:36

Firma Google ma zamiar pomagać w oszczędzaniu prądu. W tym celu udostępni darmowe narzędzie PowerMeter. Dzięki temu oprogramowaniu, każdy będzie mógł wyświetlać na swojej stronie startowej informacje o aktualnym zużyciu prądu. Dane mają pochodzić z cyfrowych liczników prądu.
Google nie posiada stosownych rozwiązań w dziedzinie elektryczności, więc zamierza nawiązać współpracę z producentami liczników oraz z dostawcami energii.
Dzięki PowerMeter (na razie w wersji Beta), będzie można sprawdzić w jakim trybie Nasze urządzenia domowe będą pracowały najoszczędniej, przez co będziemy mogli zoptymalizować koszty zużywanej energii i wydajności pracy tych urządzeń.

Źródło: http://www.neowin.net/
[Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 11/02/2009 10:22

Firma Microsoft złożyła dziesięciotysięczny patent. Firma ta składa w ostatnim czasie ogromną liczbę wniosków patentowych, będąc przy tym oskarżana o łamanie wielu innych. W ciągu ostatnich dwóch lat zatwierdzono ponad 5000 patentów. W grupie wsparcia, firma ta zatrudnia 40 adwokatów, aby zapobiegać różnym sporom.
W ramach nagrody, firma daje 1500 dolarów oraz pierwszą stronę patentu danemu pracownikowi.
Patent 5000 dotyczył linkowania wirtualnej publiczności fanów gier, czyli technologii wykorzystywanej w konsoli Xbox 360.
Patent 10000 dotyczył technologii Microsoft Surface, czyli technologii łączącej rzeczywistość ze światem wirtualnym. Chodzi pokrótce, o np przesuwanie palcem po ekranie, powodując przemieszczanie się wirtualnego obiektu.

Źródło: http://www.neowin.net/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 11/02/2009 10:22

Firma Intel zamierza inwestować w nową technologię produkcji procesorów w procesie produkcyjnym 32nm. Łączna inwestycja, w trzy zakładu produkcyjne w Arizonie, New Mexico oraz Oregonie, ma wynieść 7 miliardów dolarów.
Jak się okazuje, według planów Intela nie będzie premiery procesorów Nehelen w technologii 45nm. W jej miejsce ma nastąpić na początku przyszłego roku, premiera nowych procesorów w technologii 32nm. Nowe procesory oraz 45 nanometrowe chipy graficzne, wejdą w skład modułu wieloprocesorowego MCM. Procesory te będą nosić nazwy kodowe, odpowiednio Clarkdale dla komputerów stacjonarnych oraz Arrandale dla komputerów mobilnych. Otrzymają nazwę rynkową Core i5. Na szczycie nowości ma się znaleźć procesor Gulftown z sześcioma jednostkami realizującymi łącznie 12 współbieżnych wątków.
Produkcja nowych procesorów powinna ruszyć już w tym roku, a wykorzystana zostanie do tego technika fotolitografii.

Źródło: http://www.heise-online.pl/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 11/02/2009 10:22

W niemieckim Jülich powstanie pierwszy superkomputer w Europie, który osiągnie moc obliczeniową 1 petaflopsa. Nowy superkomputer Blue Gene/P dostarczy IBM.
Inwestycja zostanie sfinansowana przez Centrum Wielkich Mocy Obliczeniowych Gaussa federalnego Ministerstwa Nauki i Badań oraz lokalne Ministerstwo Innowacji w Nadrenii Północnej-Westfalii.
Superkomputer ten będzie się składał z 294 912 procesorów i aż 73 728 modułów typu PowerPC 450. Każdy z czterordzeniowych 32 bitowych procesorów RISC będzie taktowany zegarem 850MHz. Wszystko to zostanie zbudowane na architekturze SMP (przetwarzania symetrycznego) i zajmie 72 szaf obliczeniowych. Procesory będą montowane na płytach czteroprocesorowych, które służą do obliczeń wielowątkowych. Prędkość transmisji będzie wynosiła aż 5.1 GB/s. Łączna pamięć superkomputera wyniesie 144TB.
Jeszcze lepiej prezentuje się przestrzeń dyskowa. Superkomputer będzie miał do dyspozycji 6 petabajtów pamięci dyskowej. Pobór mocy tego potworka ma wynosić 2.2 megawata.
Całość ma ruszyć w połowie roku, więc superkomputer nie trafi prawdopodobnie na listę TOP500, która zostanie zaprezentowana w czerwcu.

Źródło: http://www.heise-online.pl/
Zdjęcie pochodzi z http://www.fz-juelich.de/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 11/02/2009 10:21

 Z forum
 Nasze statystyki
Statystyki strony:

· Liczba newsów: 12753

· Liczba poradników: 378

· Liczba recenzji: 192

· Liczba gier: 124

· Liczba programów: 942

· Użytkowników forum: 67541

· Unikalnych wizyt: 47,065,200
 Partnerzy:Hotfix w katalogu Gwiazdor Artykuły
Polecany artykuł


Jak walczyć z pobieraczkiem? Jak odstąpić od umowy? O tym w artykule.
 Ostatnie komentarze
gryPrzez: Uzytkownik Internetu [dnia: Jun 06, 2018]
Czy tylko mi to przypomina Firef...
gryPrzez: cosik_ktosik [dnia: May 29, 2018]
| Polak lepiej MHDD i zerowanie....
gryPrzez: grrrrrrr [dnia: May 25, 2018]
:@
gryPrzez: bob [dnia: May 13, 2018]
diskpart polecam
gryPrzez: Polak [dnia: May 08, 2018]
Czy killdisk z dyskietki lub pły...
gryPrzez: Andrzej67 [dnia: Apr 29, 2018]
Tego mi było trzeba. Wielkie dzi...
gryPrzez: Lena [dnia: Apr 22, 2018]
Zapraszam na forum.hotfix.pl zał...
gryPrzez: Michał [dnia: Apr 21, 2018]
Czemu nie ma mojego komentarza i...
 Gry
Polecany artykuł


Quake

Klasyk FPS w wersji flash.
 Programy
Polecany artykuł


Tapin Radio Darmowa aplikacja służąca do słuchania i nagrywania radia internetowego
 Recenzje
Polecana recenzja


Sleeping Dogs
Policjant pod przykrywką rozpracowuje Triadę.
 Facebook