Logowanie

Firma Sophos poinformowała, że hakerzy ponownie wykorzystali GMail do wykradania loginów i haseł użytkowników. Wykorzystali oni do tego celu komunikator zintegrowany z tą usługą.
Hakerzy przesyłali zamaskowane odnośniki do rzekomego filmu za pomocą usługi TinyURL, która służy do skracania linków. Użytkownik klikając w link był przenoszony do strony ViddyHo, gdzie był proszony o podanie loginu oraz hasła do konta Gmail.
Nowy sposób ataku może zaskakiwać i wielu użytkowników Gmaila zmylić, przez co łatwiej będzie od nich wymusić potrzebne dane.
Najgorsze jest to, że wielu użytkowników (według Sophos nawet 41%) posiada ten sam login oraz hasło do większości swoich kont.
Obecnie szkodliwy adres został zablokowany w usłudze, jednak istnieje możliwość, że atak zostanie powtórzony.

Źródło: http://www.securitystandard.pl/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 26/02/2009 19:54

Druga już prezentowana przez nas 1500Watowa jednostka napędowa dla komputerów klasy PC, to produkcja północnoamerykańskiej firmy Topower specjalizującej się między innymi w produkcji zasilaczy.
Topower ma w swojej ofercie ok. sześćdziesiąt wysokiej klasy zasilaczy.
My przedstawimy najmocniejszą - 1,5 kilowatową pozycję z serii PowerTrain.

2 konie mechaniczne mocy wyczekują wymagających konfiguracji sprzętowych wyposażonych w wydajne procesory czterordzeniowe (w tym nowoczesna seria Intel Core i7) i prądożerne zestawienia akceleratorów graficznych w tryby Multi-GPU.

Jak na zasilacze z najwyższej półki przystało Topower PowerTrain 1500W stworzony został z klasowych podzespołów, w tym japońskich kondensatorów.
Dwa transformatory zapewniają niesamowitą wydajność i stabilność sześciu linii +12V.
Całość chłodzona jest przez duży 12 centymetrowy wentylator osadzony na dwóch łożyskach kulkowych firmy Sanyo Denki, co sprawia, że jest on niesamowicie cichy i długowieczny.
PowerTrain 1500W przy typowym obciążeniu szczyci się bardzo dużą sprawnością sięgającą 87%, do czego w dużej mierze przyczynia się aktywny układ Power Factor Correction (PFC).

Zasilacz posiada szereg zabezpieczeń chroniących samego siebie oraz zasilany sprzęt.
Certyfikat 80 PLUS przy sprawności na poziomie 87% to podstawa.

Obciążalność poszczególnych linii zasilających:

+3,3V - 30A
+5V - 30A
------------------------------200W
+12V1 - 20A
+12V2 - 20A
+12V3 - 20A
+12V4 - 20A
+12V5 - 20A
+12V6 - 20A
------------------------------1360W (115A)
-12V - 1A
------------------------------12W
+5Vsb - 6A
------------------------------30W
-------------------------------------------------1500W

Modularne okablowanie zasilacza:

● 24-pin (20+4) ● 2x EPS12V 8-pin ● ATX 4-pin ● 3x PCI-E 6+2-pin ● 4x PCI-E 6-pin ● 12x SATA ● 3x MOLEX ● 1x FDD ●


Źródło: http://topower.com/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· seba86mu dnia 26/02/2009 17:03

Firma Apple wydała uaktualnienie swojego systemu Leopard do wersji 10.5.7 dla deweloperów. W nowej aktualizacji znalazło się wiele ważnych poprawek dla samego systemu oraz dla usług powiązanych z nim. Nowa paczka to aż 440MB aktualizacji.
Wydając ją Apple zwrócił uwagę na naprawienie problemów z synchronizacją, która dotyczy aplikacji: Mail, książki adresowej oraz panelu Preferencji użytkownika. Naprawiono także problem nieakceptowania pewnych rodzajów ciasteczek przez przeglądarkę Safari.
Ponadto dodano nowe sterowniki grafiki, usługę drukowania, Time Machine, synchronizację z MobileMe i wiele innych.
Wersja konsumencka nowej wersji ma się pojawić w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

Źródło: http://www.myapple.pl/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 26/02/2009 16:22

Intel wystąpił na drogę sądową przeciwko firmie Psion w sprawie odebrania jej marki Netbook. Cały spór rozpoczął się od wysłania do Intela listu z upomnieniem od prawnika firmy Psion, że Intel używa bezprawnie nazwy Netbook dla swoich procesorów Atom. Ponadto Intel nie mógł zarejestrować domeny netbook.com dla promowania swojej architektury. Psion twierdzi, że nabył prawa do tej nazwy w 2000 roku. Jednak firma ta nie produkuje netbooków od 2003 roku, a obecnie zajmuje się produkcją komputerów pracujących w niesprzyjających warunkach.
Intel wnosi o skasowanie marki z rejestru znaków zastrzeżonych ale nie zamierza jej przejmować. Prawnicy Intela twierdzą, że Netbook stał się nazwą pospolitą charakteryzującą specyficzny rodzaj notebooków. Netbook to dzisiaj mały, lekki i tani prznośny komputer o niewielkich możliwościach obliczeniowych.
Psion miał także skłamać przed urzędem patentowym, że ten w 2006 roku nadal sprzedawał Netbooki. Intel twierdzi, że Psion zaprzestał ich produkcji już w 2003 roku.
Psion odpiera te argumenty mówiąc, że w swojej ofercie nadal posiada akcesoria do Netbooków. Twierdzi także, że sporna nazwa nie jest rozpowszechniona w społeczeństwie, a dotyczy głównie wąskiej branży technologicznej.

Źródło: http://www.heise-online.pl/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 26/02/2009 13:45

Twórcy Fedory chcą dokonać radykalnych zmian w jądrze systemu. Zamiast dla platformy i386, teraz to dla x86 i586, chcą stworzyć nową 32 bitową wersję. Jądro x86-64 będzie teraz stosowane także na 32 bitowej wersji tego systemu. Ma być to możliwe w momencie, gdy zaistnieje kompatybilność sprzętowa. Na systemach x86 32 bit będzie wykorzystywane prekonfigurowane jądro PAE. Producent Fedory ma także wątpliwości co do dalszego stosowania 32 bitowego kernela w dystrybucjach live-cd Fedrory.
Takie połączenie 64 bitowego jądra z 32 bitowym systemem ma wiele zalet. Przede wszystkim adresowanie ponad 4GB ramu, a także pełną obsługę programów 32 bitowych bez żadnych kombinacji pośredniczących.
Nowe zmiany mają zostać wprowadzone już w Fedorze 11.

Źródło: http://www.heise-online.pl/
[Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 26/02/2009 12:43

Microsoft zamierza wydać aktualizację dla systemu Windows Vista, która będzie walczyć z pirackimi kopiami tego systemu. Część luk umożliwiającymi crackowanie Visty została już zamknięta w dodatku Service Pack1 dla Visty.
Nowa łatka ma walczyć z metodą Softmod Visty. Metoda ta polega na modyfikowaniu bootloadera Visty. Modyfikuje on dane Biosu, przez co system ma wrażenie, że pracuje na wersji Visty instalowanej przez producenta komputerów OEM. Wpisując klucz produktu stosowany w masowej produkcji, system staje się już w pełni zcrackowany. Nowy mod ma się najpierw pojawić dla angielskojęzycznej wersji systemu.
Teraz po wykryciu takiego faktu, zostanie wyświetlone odpowiednie okno informujące o wykorzystaniu danego exploita.
KLIK

Źródło:
http://blogs.msdn.com/
http://klopfzeilen.de/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 26/02/2009 12:12

Obecnie trwa wyścig algorytmów hashujących do miana standardu SHA-3. Jednak okazuje się, że część z nich posiada wiele luk. Przykładowo algorytm MD6, którego twórcą jest m. in. słynny kryptograf Ron Rivest, zawiera luki mogące spowodować przepełnienie bufora. Także inne algorytmy: Blender, Crunch, FS i Vortex wymagają dokonania poprawek.
Jednak firma Fortify wysoko ocenia jakość zgłoszonych algorytmów do pierwszego konkursu na SHA-3. Firma Fortify przebadała wszystkie zgłoszone konstrukcje przy użyciu własnego narzędzia Fortify SCA. Wykrycie wad na tym etapie jest szczególnie korzystne. Gdyby tego dokonano w algorytmie zwycięzcy stworzyłoby to wielki problem w późniejszym czasie.

Źródło: http://www.heise-online.pl/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 26/02/2009 11:00

 Z forum
 Nasze statystyki
Statystyki strony:

· Liczba newsów: 12847

· Liczba poradników: 378

· Liczba recenzji: 192

· Liczba gier: 124

· Liczba programów: 943

· Użytkowników forum: 68032

· Unikalnych wizyt: 47,831,220
 Partnerzy:Hotfix w katalogu Gwiazdor Artykuły
Polecany artykuł


Jak walczyć z pobieraczkiem? Jak odstąpić od umowy? O tym w artykule.
 Ostatnie komentarze
gryPrzez: Norbert [dnia: Sep 16, 2018]
Dzięki! Niby proste, a jednak wa...
gryPrzez: lukasz [dnia: Aug 01, 2018]
Wystarczy podpiąć nawet mały pow...
gryPrzez: cosik_ktosik [dnia: Jul 22, 2018]
Napisałem, że pomogę na forum ;)
gryPrzez: antares [dnia: Jul 22, 2018]
szkoda tylko ze autor tego porad...
gryPrzez: lipa [dnia: Jul 14, 2018]
Formatował, formatował a po 15 m...
gryPrzez: Adam [dnia: Jun 21, 2018]
Niestety, program nie odzyskał a...
gryPrzez: Uzytkownik Internetu [dnia: Jun 06, 2018]
Czy tylko mi to przypomina Firef...
gryPrzez: cosik_ktosik [dnia: May 29, 2018]
| Polak lepiej MHDD i zerowanie....
 Gry
Polecany artykuł


Quake

Klasyk FPS w wersji flash.
 Programy
Polecany artykuł


Tapin Radio Darmowa aplikacja służąca do słuchania i nagrywania radia internetowego
 Recenzje
Polecana recenzja


Sleeping Dogs
Policjant pod przykrywką rozpracowuje Triadę.
 Facebook