Logowanie

Firma Creative - światowy lider wśród producentów multimedialnego sprzętu komputerowego przedstawiła światu swój nowy produkt - kamerkę internetową Live! Cam Video IM Ultra, która wzbogaca istniejącą już od dawna serię Live! Cam.

Nowy produkt charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami technicznymi, m.in. czujnikiem o wysokiej rozdzielczości 1,3 megapiksela, zapewniającym ostry i wyraźny obraz w wideo oraz zdjęciach, których rozdzielczość można zwiększyć programowo do 5 megapikseli.

Wbudowany mikrofon z redukcją szumów oraz automatyczne śledzenie twarzy podczas nagrywania i rozmów, a przy tym możliwość nakładania niezwykłych efektów wizualnych i głosowych, które zobaczy i usłyszy nasz rozmówca może sprawić użytkownikowi niezłą frajdę.

Urozmaicanie różnorakimi efektami nagrania umożliwia dołączone do kamerki oprogramowanie "Live! Central Premium".
W skład oprogramowania wchodzi program "muveeNow 2.0", który służy do domowego montażu wideo stworzonych przez nas nagrań.

Interfejs USB zapewnia płynność obrazu sięgającą do 30 latek na sekundę.

Instalacja kamerki na naszym komputerze jest niezwykle prosta, ponieważ obejmuje ona tylko podłączenie kamerki do portu USB.
Kamerka gotowa jest od razu do pracy - nie wymaga instalacji żadnych dodatkowych sterowników.

Cena rynkowa kamerki Creative Live! Cam Video IM Ultra, to 239 zł.


Źródło: http://pl.europe.creative.com/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· seba86mu dnia 18/02/2009 21:28

Dla programu Internet Explorer ukazał się exploit, który wykorzystuje fakt braku łatki MS09-002. Nowy exploit powoduje infekcję systemu poprzez złośliwy kod. Do rozpowszechniania używane są odpowiednio spreparowane dokumenty edytora tekstu Microsoft Word. W odpowiednio przygotowanym dokumencie umieszczana jest kontrolka ActiveX, która po otwarciu dokumentu łączy się z ze stroną internetową i rozpoczyna ładowanie złośliwego kodu W efekcie na komputerze zostaje zainstalowane tylne wejście oraz aplikacja do wykradania danych.
W celu ochrony należy uaktualnić przeglądarkę oraz program antywirusowy.

Źródło: http://www.heise-online.pl/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 18/02/2009 18:39

Jak donosi heise-online, złamany został system rozpoznawania twarzy stosowany w laptopach. Czynu tego dokonał Duc Nguyen wraz ze swoimi kolegami. Złamane zostały systemu stosowane w laptopach Lenovo, czyli Veriface III, Asusa SmartLogon 1.0.0005 oraz Face Recognition w komputerach Toshiby.
Jak się okazuje, autorom udało się obejść zabezpieczenia poprzez użycie zdjęcia zarejestrowanego użytkownika. Ponadto przeprowadzili oni swoisty atak brute force przy pomocy specjalnie spreparowanych zdjęć.
Całość ataku zostanie przedstawiona na konferencji Black Hat. Na niej także zaprezentowane zostanie autorskie narzędzie do łamania takich zabezpieczeń biometrycznych.

Źródło: http://www.heise-online.pl/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 18/02/2009 18:26

Firma Sun ukończył pracę nad nową wersją oprogramowania wirtualizacyjnego VirtualBox 2.1.4. W nowej wersji poprawiono stabilność tego oprogramowania oraz usunięto błędy, które powodowały zawieszanie się Linuksa na VirtualBoxie zainstalowanym na 32 bitowym systemie Windows. Nową wersję można pobrać z tej strony: http://www.virtualbox.org/wiki/Downloads

Źródło: http://www.heise-online.pl/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 18/02/2009 18:04

"Możesz szukać w czterech częściach świata stabilnej i niezawodnej jednostki zasilającej, ale jedyny dobry kierunek to Antec z serii TruePower Quattro"

Takim sloganem zachęca nas firma Antec do zwrócenia uwagi na ich serię zasilaczy TruePower Quattro 1000 i 850.
Liczby w nazwie to oczywiście maksymalna moc wyjściowa oferowanych produktów.

Oba zasilacze mogą pochwalić się dużą 85% sprawnością, a więc opatrzone są certyfikatem 80 PLUS.

Producent zapewnia, że zasilacze z serii TruePower Quattro są o 33% bardziej energooszczędne, niż konkurencyjne zasilacze tej samej klasy, co wcale nie wpływa na ich wydajność i nadają się one idealnie do najbardziej wymagających konfiguracji sprzętowych komputera.

Zasilacze posiadają po cztery linie +12V wytrzymujące obciążenie 18A - każda, przy czym model Quattro 1000 na tychże liniach dysponuje mocą 840W (70A), a model Quattro 850 - 768W (64A).
Parametry te pozwalają na zasilanie dwóch kart graficznych najnowszej generacji.
Certyfikat "NVIDIA SLI ready", jaki posiadają oba zasilacze preferuje w tym momencie układy graficzne NVIDII.

Model TruePower Quattro 1000 posiada dodatkowo certyfikat "A5Q" potwierdzający pięcioletni okres gwarancyjny na ten produkt.

Zasilacze chłodzone są 80 mm wentylatorem, a ich waga to 2,6 kg, co potwierdza wysoką jakość konstrukcji zasilaczy. Przewody zasilające są modularne, a więc możesz użyć tylko tych, które są niezbędne.

Ceny rynkowe zasilaczy:

- Antec TruePower Quattro 1000 - ok. 900 zł.
- Antec TruePower Quattro 850 - ok. 730 zł.


Źródło: http://antec.com/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· seba86mu dnia 18/02/2009 17:02

Na pierwszy rzut oka widok ten skojarzył mi się z stadionem tenisa ziemnego widzianego z lotu ptaka - trybuny obsadzone kibicami w biało-czerwonych barwach, z lewej trybuna kryta, a pośrodku kort - serce stadionu, a w rzeczywistości socket LGA1366 oczekujący cierpliwie na Intel Core i7 również w wersji Extreme Edition.

Obraz taki nasunął mojej wyobraźni układ miedzianych rurek cieplnych Heat-Pipe ułożonych na kształt ceownika (trybuny), polimerowych kondensatorów (kibice) osadzonych wewnątrz dookoła podstawki procesora (kort) na płycie głównej ASUS P6T DELUXE /OC PALM.

Nowoczesny chipset Intel X58 / ICH10R, sześć slotów na pamięć RAM mogących pomieścić maksymalnie 24GB pamięci RAM DDR3 pracujących w trybie Triple-Channel z częstotliwością 1066 / 1333 / 1600 (OC) / 1800 (OC) / 1866 (OC) / 2000 (OC) Megaherców.

Jeden slot PCI-E x4, trzy sloty PCI-E 2.0 x16 oczekujących na pracę w trybie 2-Way, Quad-GPU SLI bądź w trybie ATI CrossFireX.

Czternaście portów USB 2.0, w tym osiem na panelu tylnym płyty, sześć gniazd SATA2, jedno eSATA oraz wciąż niezapomniane gniazda ATA133 i Floppy.

Najwyżej jakości elementy, a w tym niezniszczalne japońskie wspominane już wcześniej polimerowe kondensatory wytrzymują do 5000 godzin nieustannej pracy w temperaturze 105°C oraz do 500,000 godzin w temperaturze 65°C !

W zestawie wraz z płytą główną otrzymujemy tzw. "OC Palm" - coś w rodzaju pilota z wyświetlaczem LCD podłączonego do panelu tylnego płyty służącego do jej podkręcania.

To tylko niektóre z ciekawostek, które sprawiają, że płyta ta jest marzeniem niejednego "zapalonego" overclockera.


Produkt Asus P6T Deluxe/OC Palm objęty 36 miesięczną gwarancją, to wydatek ok. 1500 zł.


Źródło: http://asus.com/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· seba86mu dnia 17/02/2009 21:27

Choć program Windows Defender jest przydatny, czasami zdarza się, że istnieje konieczność jego wyłączenia. Może się tak zdarzyć, gdy chcemy zastosować alternatywny program antyspyware w Naszym systemie. W poradniku ukazano dwa sposoby na wyłączenie Defendera. Zapraszam do zapoznania się z nimi -> Wyłączenie programu Windows Defender [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 17/02/2009 18:07

 Z forum
 Nasze statystyki
Statystyki strony:

· Liczba newsów: 12645

· Liczba poradników: 378

· Liczba recenzji: 190

· Liczba gier: 124

· Liczba programów: 942

· Użytkowników forum: 67099

· Unikalnych wizyt: 46,151,605
 Partnerzy:Hotfix w katalogu Gwiazdor Artykuły
Polecany artykuł


Jak walczyć z pobieraczkiem? Jak odstąpić od umowy? O tym w artykule.
 Ostatnie komentarze
gryPrzez: cosik_ktosik [dnia: Mar 15, 2018]
Ktoś w końcu użył mózgu i zrobił...
gryPrzez: Jana [dnia: Mar 14, 2018]
Jak znaleźć odzyskane pliki?
gryPrzez: cosik_ktosik [dnia: Mar 13, 2018]
Pewnie tak, zobaczymy co miłe Pa...
gryPrzez: Maro [dnia: Mar 13, 2018]
Fajny sprzęt, będziecie coś jesz...
gryPrzez: Tom [dnia: Mar 09, 2018]
Jak z utratą danych? przecież wy...
gryPrzez: grześ60 [dnia: Mar 07, 2018]
Jedynie pomógł mi program EaseUS...
gryPrzez: awfd [dnia: Mar 06, 2018]
Z powodu natrętnych reklam cierp...
gryPrzez: zaza [dnia: Mar 03, 2018]
Wielkie dzięki zdjęcia odzyskane:)
 Gry
Polecany artykuł


Quake

Klasyk FPS w wersji flash.
 Programy
Polecany artykuł


Tapin Radio Darmowa aplikacja służąca do słuchania i nagrywania radia internetowego
 Recenzje
Polecana recenzja


Sleeping Dogs
Policjant pod przykrywką rozpracowuje Triadę.
 Facebook