Logowanie

W ostatnim czasie w Internecie pojawia się coraz więcej stron zawierających złośliwe oprogramowanie. Niestety są one odporne na tradycyjne technologie zabezpieczeń takie, jak podpisy, czy regularne skanowanie Internetu. Na szczęście ich żywot zazwyczaj jest dość krótki. Według statystyk firmy AVG Technologies, w ciągu ostatnich trzech miesięcy, średnia liczba nowych złośliwych witryn wzrasta dziennie od 200 do 300 tysięcy, a sam trend wzrostu trwa nadal.
Potencjalne ofiary są pozyskiwane w popularnych sieciach społecznościowych takich, jak np MySpace. Zamieszczane są tam reklamy i odnośniki do witryn ze złośliwym oprogramowaniem. Odsyłacze standardowo prowadzą już do plików wideo lub audio, które rzekomo do odtwarzania potrzebują odpowiednich kodeków. Oczywiście dane kodeki to zwykłe wirusy, trojany itd.
Aktualnie należy zapewnić ochronę w czasie rzeczywistym. Trzeba skanować witryny w trakcie wizyty, a nie opierać na samych podpisach, twierdzi AVG.
Ciekawostką może być tutaj to, że AVG nie tak dawno temu "przypadkowo" nabyła technologię analizy behawioralnej od San Security. Może to wprowadzić nową jakość w skanerach antywirusowych.

Źródło: www.anti-malware.ru [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 29/01/2009 10:03

Obecnie koszt żarówek LED jest wyższy od zwykłych "baniek". Jednak niedługo może się to zmienić. Naukowcy odkryli mową metodę produkcji materiału na krzemie, w miejsce kosztownego szafiru.
Diody takie mogą przetrwać do 60 lat, palić się do 100 tysięcy godzin i są do 12 razy bardziej efektywne od zwykłych żarówek. Ale najważniejsze jest to, że pozwalają zaoszczędzić nawet do 75% energii w ciągu 5 lat od wprowadzenia.
Realizowany jest już pięcioletni plan wprowadzenia ich, ale Prof Colin Humphreys ma nadzieję, że nowe żarówki będą dostępne na półkach sklepowych dużo wcześniej.

Źródło: www.neowin.net [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 29/01/2009 08:57

Firma Apple wydała nową wersję programu QuickTime Broadcaster 1.5.3. Program ten służy do przygotowania audycji na żywo, a następnie do przesyłania materiału wideo i audio wysokiej jakości.
Źródłem obrazu może być tutaj kamera DV z wyjściem FireWire, kamera iSight lub konwerter Analog-to-DV. Dla dźwięku są to DV Audio z wyjściem FireWire, USB Audio lub wbudowany system audio komputera.
Nowa wersja poprawia jakość obrazu oraz jego synchronizację z dźwiękiem, pozwala na kodowanie w H.264 w przekazach na żywo oraz wprowadza standardy 3GPP i ISMA.
Dostępny jest tylko na komputery z systemem MAC OS (w tym Server) X 10.4.10 lub nowsze.

www.myapple.pl
[Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 29/01/2009 08:57

Firma Microsoft zgłosiła do korporacji W3C pakiet 7005 testów dla przeglądarek internetowych, w celu weryfikacji ich pod względem zgodności ze standardem sieciowym CSS. Nowy pakiet otrzymał status Candidate Recommendation.
W testach tych Internet Explorer zazwyczaj plasował się w końcu stawki. Tym razem jednak, nowy IE8 ma przejść bezbłędnie wszystkie testy, co potwierdzi jego bezbłędne wyświetlanie stron internetowych. Co do innych przeglądarek alternatywnych, 52 testy dla nich kończą się porażką.
Niestety wersji XHTML-owej Internet Explorer nie jest nadal w stanie przejść. Korporacja W3C oferuje ten test w MIME application/xhtml+xml, co powoduje, że IE nie może go wyświetlić.

Źródło: www.heise-online.pl [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 29/01/2009 08:57

Mozilla chce wprowadzić add-on, narzędzia służącego do zbierania informacji o użytkownikach. Narzędzie to ma pomóc rozwijać aplikacje internetowe Mozilli. Zbierane będą informacje demograficzne, poziom techniczny oraz położenie geograficzne użytkowników. Nie będą natomiast zbierane informacje o historii odwiedzanych stron.
Add-on nie będzie obowiązkowe. Każdy kto będzie chciał, będzie mógł zainstalować tą funkcję. Mozilla chce przekonać do udziału w programie chociaż 1% ze wszystkich użytkowników Firefoxa.
Cały program będzie dostępny w postaci otwartego źródła, aby każdy mógł zobaczyć dokładnie co jest oglądane, gromadzone i udostępniane w sieci.
Pierwsza wersja ma się pojawić w ciągu nadchodzących tygodni, a odpowiednia informacja zostanie opublikowana na stronach Mozilla Labs.

Źródło: www.neowin.net [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 28/01/2009 09:49

Firma Google wprowadziła nową funkcję do Gmaila. Umożliwia ona dostęp w trybie offline do poczty e-mail. Wiadomości będą przechowywane na komputerze z wykorzystaniem Google Gears.
Użytkownik będzie mógł otworzyć przeglądarkę, skierować ją na gmail.com i otrzyma dostęp do swoich wiadomości. Będzie mógł je czytać, zmieniać, a także pisać nowe wiadomości, ale nie będą one wysyłane do momentu kolejnego połączenia się z Internetem.
Po włączeniu tej funkcji, Gmail używa Gears do pobrania na dysk cache poczty. Tak długo, jak występuje połączenie z siecią, cache jest zsynchronizowany z serwerem Gmaila. Przy utracie połączenie Gmail przełączy się w tryb offline i będzie korzystało z danych zapisanych na dysku. Wszelkie wysyłane wiadomości zostaną zapisane w skrzynce nadawczej i wysłane przy najbliższej możliwości.
Tryb offline jest na razie w fazie Beta i będzie dostępny w ciągu kilku najbliższych dni, ale tylko dla użytkowników ze Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Dostęp będzie możliwy poprzez Google Labs.

Źródło: www.neowin.net [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 28/01/2009 09:46

Według Websence, sieć my.barackobama.com utworzona przed kampanią wyborczą Baracka Obamy jest obecnie używana do rozprzestrzeniania złośliwego oprogramowania.
Początkowo sieć ta była wykorzystywana do zebrania grupy użytkowników wspierających kandydata na prezydenta Stanów Zjednoczonych. Teraz jednak założono tam wiele fałszywych kont, które używane są do rozpowszechniania wirusów.
Zamieszczono tam wiele filmów, które wymagają przed obejrzeniem ściągnięcia odpowiedniego kodeka. Odsyłacze w rzeczywistości prowadzą do plików trojanami lub innymi robakami sieciowymi.

Źródło: www.anti-malware.ru [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 28/01/2009 08:10

 Z forum
 Nasze statystyki
Statystyki strony:

· Liczba newsów: 12847

· Liczba poradników: 378

· Liczba recenzji: 192

· Liczba gier: 124

· Liczba programów: 943

· Użytkowników forum: 68057

· Unikalnych wizyt: 47,884,715
 Partnerzy:Hotfix w katalogu Gwiazdor Artykuły
Polecany artykuł


Jak walczyć z pobieraczkiem? Jak odstąpić od umowy? O tym w artykule.
 Ostatnie komentarze
gryPrzez: Norbert [dnia: Sep 16, 2018]
Dzięki! Niby proste, a jednak wa...
gryPrzez: lukasz [dnia: Aug 01, 2018]
Wystarczy podpiąć nawet mały pow...
gryPrzez: cosik_ktosik [dnia: Jul 22, 2018]
Napisałem, że pomogę na forum ;)
gryPrzez: antares [dnia: Jul 22, 2018]
szkoda tylko ze autor tego porad...
gryPrzez: lipa [dnia: Jul 14, 2018]
Formatował, formatował a po 15 m...
gryPrzez: Adam [dnia: Jun 21, 2018]
Niestety, program nie odzyskał a...
gryPrzez: Uzytkownik Internetu [dnia: Jun 06, 2018]
Czy tylko mi to przypomina Firef...
gryPrzez: cosik_ktosik [dnia: May 29, 2018]
| Polak lepiej MHDD i zerowanie....
 Gry
Polecany artykuł


Quake

Klasyk FPS w wersji flash.
 Programy
Polecany artykuł


Tapin Radio Darmowa aplikacja służąca do słuchania i nagrywania radia internetowego
 Recenzje
Polecana recenzja


Sleeping Dogs
Policjant pod przykrywką rozpracowuje Triadę.
 Facebook