Logowanie

Ostatnio w sieci krążą pogłoski o nowej usłudze Google, a mianowicie dysku internetowym GDrive. Co się okazuje, użytkownicy pakietu Picasa w wersji na Mac OS X znaleźli kilka funkcji pozwalających na obsługę takiego dysku. W sieci na krótko został opublikowany także dokument GDrive on Comso Getting Started Guide.
Prawdopodobnie Google testuje dysk internetowy wśród wybranych pracowników. Oferuje on pojemność 10GB i ma służyć do przechowywania danych w postaci zdjęć, muzyki, czy dokumentów.
Co ciekawe odpowiedni klient ma nie tylko zostać opracowany dla systemów Windows czy Mac OS X, ale także dla telefonów komórkowych.
Zgodnie z doniesieniami nowa usługa może zostać uruchomiona jeszcze w tym roku.

Źródło: www.heise-online.pl [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 03/02/2009 11:10

Microsoft uruchamia Readiness Program dla systemu Windows 7 RC. Windows 7 Ecosystem Readiness Program ma zapewnić, że istniejące aplikacje, urządzenia i systemy będą zgodne z nadchodzącym systemem. Program zapewnia partnerom dostęp do systemu Windows 7, narzędzi do rozwijania i testowania, paczki Windows Logo, windowsowej paczki sterowników, do stosowania testów laboratoryjnych oraz innych zasobów Microsoft Connect. Wszystko po to, aby przejść testy zgodności z systemem Windows 7.
Corporate Vice President of Product Management Windows, Mike Nash powiedział, że celem programu jest zapewnienie, aby partnerzy istniejącego sprzętu i aplikacji zgodnych z systemem Windows 7 mogli przetestować swoje wyroby i mogli uwzględnić wszelkie potencjalne problemy z wydajnością, a także upewnić się, że ich urządzenia, aplikacje i usługi mogą w pełni skorzystać z nowych funkcji.
Powiedział on także, że wiele inwestycji poczyniono już wraz z rozwojem Windowsa Visty. Niezawodność i bezpieczeństwo w systemie Vista zostanie zachowana w nowym systemie. Pozwoli to także na uruchamianie większości aplikacji na Windows 7, które były pisane pod Vistę.
Zgodził się on także, że Windows 7 Beta to najdojrzalsza beta systemu Windows w historii.

Źródło: http://www.neowin.net/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 03/02/2009 09:00

Teraz jadąc jako turysta do Korei możesz się cieszyć dostępem szerokopasmowym o przepustowości 1gbps. Powoduje to, że 120 minutowy film ściąga się w czasie około 12 sekund. Oczywiście takie łącze jest dostępne tylko poprzez medium kablowe. W przypadku sieci bezprzewodowej dostęp wynosi 10Mbps.
Celem tej infrastruktury jest zapewnienie użytkownikom dostępu do transmisji strumieniowej i łatwego dostępu do wysokiej jakości usług IPTV
W miastach prędkość ta ma być możliwa wszędzie do uzyskania. Na wsi prędkość ma wynosić od 50mbps do 100Mbps, co także pozwala na bezproblemowy dostęp do mediów strumieniowych.

Źródło: http://www.neowin.net/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 03/02/2009 08:55

Ukazała się wersja 5.0 aplikacji Google Earth. Co ciekawe wersja ta nadal nosi miano Beta. Nowa wersja dodaje możliwość wyświetlania dna oceanów, zdjęć powierzchni morza, a także wyświetlanie historycznych scen oraz wprowadza kilka ulepszeń.
Google Earth jest aplikacją bezpłatną i oferuje szereg satelitarnych, naziemnych zdjęć, które obejmują całą planetę. Ukazuje rozległe tereny i trójwymiarowy podgląd budynków, a także informacje o geograficznym bogactwie planety.
Świat podwodny został podzielony na 20 warstw danych, dzięki czemu można zobaczyć dokładny model dna morskiego niektórych rejonów (nawet z klipami wideo), wraki statków, czy pływające zwierzęta z odpowiednimi nadajnikami.
Dodatkowe funkcje historyczne pozwalają także na śledzenie np powstawania pewnych budowli. Z dodatkowych funkcji, możemy opracować plan Naszej podróży z załączonymi odpowiednimi fotografiami odwiedzanych miejsc.
W wersji Pro (koszt około 400$), firma udostępnia narzędzia do badań naukowych, prezentacji i współpracy.
Sama aplikacja jest dostępna na systemy Windows, Linux oraz Mac OS X.

Źródło:
www.theinquirer.net
www.heise-online.pl
[Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 03/02/2009 08:27

Dopiero co ukazała się wersja RC Debiana, a już programiści tej dystrybucji zaproponowali termin wydania jego finalnej wersji na 14 lutego, czyli walentynki.
Adeodato Simo stwierdził, że tylko błędy krytyczne lub problemy techniczne mogą opóźnić to wydarzenie.
W przyszłości ma zostać wydana druga wersja tego systemu Lenny and a half, która będzie zawierała zaktualizowaną bazę sterowników oraz nowsze jądro. Wydanie to pojawia się jak zawsze w połowie prac nad następcą poprzedniej wersji.

Źródło: www.heise-online.pl [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 03/02/2009 08:21

W artykule przedstawiłem opis instalacji galerii Imgallery, Coppermine Photo Gallery oraz WEBalbum. Dzięki tym galeriom uzyskasz możliwość publikacji swoich zdjęć, albumów. Galerie mają rozszerzony zakres możliwości. Jeżeli chcesz wiedzieć przebiega proces ich instalacji wejdź => Instalacja galerii Imgallery, Coppermine Photo Gallery, WEBalbum [Kliknij, aby przeczytać całość]
· me@djohnsc dnia 02/02/2009 14:02

Pojawiła się nowa wersja Debiana RC2 Lenny. W nowej wersji uaktualniono jądro do 2.6.26-13 oraz zewnętrzne moduły do wersji 2.6.26-5. Częściowo poprawiono błędy związane z instalacją kontrolerów dysków firmy Marvell. Jednak nadal część błędów pozostała nienaprawiona. Poprawiono wsparcie ładowania oprogramowania z urządzeń USB w Sparc, ulepszono wsparcie dla szyfrowanych partycji w trybie ratunkowym oraz poprawiono obliczenia wielkości partycji LVM automatycznego partycjonowania. Poprawiono także tłumaczenia kilku języków.

Źródło: http://www.debian.org/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 02/02/2009 12:42

 Z forum
 Nasze statystyki
Statystyki strony:

· Liczba newsów: 12869

· Liczba poradników: 378

· Liczba recenzji: 192

· Liczba gier: 124

· Liczba programów: 943

· Użytkowników forum: 69060

· Unikalnych wizyt: 49,539,522
 Partnerzy:Hotfix w katalogu Gwiazdor Artykuły
Polecany artykuł


Jak walczyć z pobieraczkiem? Jak odstąpić od umowy? O tym w artykule.
 Ostatnie komentarze
gryPrzez: patryk7133 [dnia: Feb 10, 2019]
Witam. Moja karta 128 GB prze...
gryPrzez: Gracz [dnia: Jan 24, 2019]
Chcę naprawić rejestr ale mam la...
gryPrzez: Wiktor_Szkoła_Pruszków_Technik [dnia: Jan 21, 2019]
KAWAŁ DOBREJ ROBOTY!!!!!!!!!!`11...
gryPrzez: Bolek [dnia: Jan 11, 2019]
Panowie do takich sprzedawców tr...
gryPrzez: Jurek! [dnia: Jan 10, 2019]
Super! autoodtwarzanie w Win ...
gryPrzez: Bociuch [dnia: Dec 29, 2018]
Dzięki działa znakomicie
gryPrzez: SD_joke [dnia: Dec 28, 2018]
U mnie zakup 32GB od gasgroup na...
gryPrzez: nerevarine [dnia: Dec 27, 2018]
Tylko że nie istnieje taki forma...
 Gry
Polecany artykuł


Quake

Klasyk FPS w wersji flash.
 Programy
Polecany artykuł


Tapin Radio Darmowa aplikacja służąca do słuchania i nagrywania radia internetowego
 Recenzje
Polecana recenzja


Sleeping Dogs
Policjant pod przykrywką rozpracowuje Triadę.
 Facebook