Logowanie

PozycjaSystemUdział
1Windows XP 63.76%
2Windows Vista 22.48%
3 Mac OS X 10.55.28%
4Mac OS X 10.4 2.74%
5Windows 2000 1.37%
6Mac OS X (no version reported)1.00%
7Linux0.83%
8iPhone0.48%
9MacIntel 0.47%
10Mac OS X Mach-O0.29%
11Windows 980.23%
12Mac OS 0.14%
13Windows ME 0.14%
14iPod 0.11%
15Inne 0.55%

Firma Net Applications, publikowała raport za styczeń na temat udziału poszczególnych systemów operacyjnych na rynku.

Według przedstawionych danych powoli traci Microsoft, którego udziały spadły o 0.5%, a najbardziej zyskuje iPhone. Jeżeli tak dalej pójdzie, może on w najbliższym czasie przegonić Linuxa. Z pewnością na ten wzrost miał wpływ grudniowy okres świąteczny. Podobnie rzecz się ma iPoda, który wygrał ranking na najwyższy wzrost. Udziały Linuxa spadły ostatnio o 0,85%. Wątpliwości budzi pozycja 6, gdyż nie jest to system zidentyfikowany. Być może jest rzecz się tyczy Hackintosha.

Źródło: http://marketshare.hitslink.com [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 03/02/2009 11:56

Jak się okazuje, w trakcie ostatniej awarii Google, w której wszystkie strony w Internecie zostały oznaczone jako szkodliwe, także usługa GMail nie działała najlepiej.
Otóż wiadomości wysłane w czasie awarii Google zostały omyłkowo oznakowane jako Spam i trafiały do Spam-folderu. A zatem warto teraz sprawdzić zawartość tego folderu, czy nie znajdują się tam ważne dla Nas e-maile.

Źródło: http://www.theinquirer.net/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 03/02/2009 11:49

Dotychczas najpopularniejsze techniki biometrycznej identyfikacji osób bazowały na odciskach palców, zdjęciach twarzy, skanowaniu siatkówki oka, a ostatnio i zapachu. Firma Sony, opracowała nową technikę, która bazuje na szczegółowym opisie żył. Nowy system Mofiria nie wymaga już skanowania odcisków palców przez czujnik, a sama metoda jest nie mniej dokładna jak badanie odcisków palca.
System ten opiera się na aparatach kompaktowych wyposażonych w specjalny czujnik CMOS, który odbiera dane biometryczne człowieka. Transmisja danych z kamer jest kompresowana i przekazywana do systemu przetwarzania, gdzie jest dekodowana. W swej standardowej konfiguracji system zawiera także urządzenie magazynujące do przechowywania informacji o użytkownikach.
Firma szacuje, że niewłaściwa klasyfikacja użytkownika, a co za tym idzie, odmowa dostępu, jest mniejsza niż 0.1%. Sam proces skanowania trwa zaledwie 0.015 sekundy podczas korzystania z komputera stacjonarnego lub laptopa do 0.25s dla urządzeń mobilnych.
Próbki nowej technologii mają być dostępne jeszcze w tym roku.

Źródło: www.anti-malware.ru [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 03/02/2009 11:32

Pojawiły się nowe pogłoski na temat nowych iMaców. Jak przewidują analitycy nowe komputery będą dostępne w dwóch konfiguracjach, z procesorami dwu- oraz cztero-rdzeniowymi. Apple rozesłało już informacje o ograniczonej dostępności inwentaryzacji obecnych modeli typu iMac, a to z kolei według Shaw Wu, analityka z Kaufman Bros, oznacza, że linia iMaców zostanie odświeżona w przeciągu kilku tygodni. Twierdzi on także, że nowa linia już jest gotowa, ale ze względu na problemy na rynkach, ich premiera jest ciągle odkładana.

Źródło: www.myapple.pl
Zdjęcie za życzliwością Apple [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 03/02/2009 11:18

Ostatnio w sieci krążą pogłoski o nowej usłudze Google, a mianowicie dysku internetowym GDrive. Co się okazuje, użytkownicy pakietu Picasa w wersji na Mac OS X znaleźli kilka funkcji pozwalających na obsługę takiego dysku. W sieci na krótko został opublikowany także dokument GDrive on Comso Getting Started Guide.
Prawdopodobnie Google testuje dysk internetowy wśród wybranych pracowników. Oferuje on pojemność 10GB i ma służyć do przechowywania danych w postaci zdjęć, muzyki, czy dokumentów.
Co ciekawe odpowiedni klient ma nie tylko zostać opracowany dla systemów Windows czy Mac OS X, ale także dla telefonów komórkowych.
Zgodnie z doniesieniami nowa usługa może zostać uruchomiona jeszcze w tym roku.

Źródło: www.heise-online.pl [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 03/02/2009 11:10

Microsoft uruchamia Readiness Program dla systemu Windows 7 RC. Windows 7 Ecosystem Readiness Program ma zapewnić, że istniejące aplikacje, urządzenia i systemy będą zgodne z nadchodzącym systemem. Program zapewnia partnerom dostęp do systemu Windows 7, narzędzi do rozwijania i testowania, paczki Windows Logo, windowsowej paczki sterowników, do stosowania testów laboratoryjnych oraz innych zasobów Microsoft Connect. Wszystko po to, aby przejść testy zgodności z systemem Windows 7.
Corporate Vice President of Product Management Windows, Mike Nash powiedział, że celem programu jest zapewnienie, aby partnerzy istniejącego sprzętu i aplikacji zgodnych z systemem Windows 7 mogli przetestować swoje wyroby i mogli uwzględnić wszelkie potencjalne problemy z wydajnością, a także upewnić się, że ich urządzenia, aplikacje i usługi mogą w pełni skorzystać z nowych funkcji.
Powiedział on także, że wiele inwestycji poczyniono już wraz z rozwojem Windowsa Visty. Niezawodność i bezpieczeństwo w systemie Vista zostanie zachowana w nowym systemie. Pozwoli to także na uruchamianie większości aplikacji na Windows 7, które były pisane pod Vistę.
Zgodził się on także, że Windows 7 Beta to najdojrzalsza beta systemu Windows w historii.

Źródło: http://www.neowin.net/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 03/02/2009 09:00

Teraz jadąc jako turysta do Korei możesz się cieszyć dostępem szerokopasmowym o przepustowości 1gbps. Powoduje to, że 120 minutowy film ściąga się w czasie około 12 sekund. Oczywiście takie łącze jest dostępne tylko poprzez medium kablowe. W przypadku sieci bezprzewodowej dostęp wynosi 10Mbps.
Celem tej infrastruktury jest zapewnienie użytkownikom dostępu do transmisji strumieniowej i łatwego dostępu do wysokiej jakości usług IPTV
W miastach prędkość ta ma być możliwa wszędzie do uzyskania. Na wsi prędkość ma wynosić od 50mbps do 100Mbps, co także pozwala na bezproblemowy dostęp do mediów strumieniowych.

Źródło: http://www.neowin.net/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 03/02/2009 08:55

 Z forum
 Nasze statystyki
Statystyki strony:

· Liczba newsów: 12866

· Liczba poradników: 378

· Liczba recenzji: 192

· Liczba gier: 124

· Liczba programów: 943

· Użytkowników forum: 68359

· Unikalnych wizyt: 48,457,499
 Partnerzy:Hotfix w katalogu Gwiazdor Artykuły
Polecany artykuł


Jak walczyć z pobieraczkiem? Jak odstąpić od umowy? O tym w artykule.
 Ostatnie komentarze
gryPrzez: Tomi [dnia: Oct 12, 2018]
HDAUDIO\FUNC_01&VEN_10DE&DEV_006...
gryPrzez: lolek [dnia: Sep 28, 2018]
open.fm usuneło numery w linkach...
gryPrzez: tom [dnia: Sep 26, 2018]
witam co mam zrobic Error re...
gryPrzez: Muffin [dnia: Sep 25, 2018]
i po co mi to !!!!!!!!!!! nic ni...
gryPrzez: Meg [dnia: Sep 22, 2018]
Ogromne dzięki, koniec męki bez ...
gryPrzez: Norbert [dnia: Sep 16, 2018]
Dzięki! Niby proste, a jednak wa...
gryPrzez: lukasz [dnia: Aug 01, 2018]
Wystarczy podpiąć nawet mały pow...
gryPrzez: cosik_ktosik [dnia: Jul 22, 2018]
Napisałem, że pomogę na forum ;)
 Gry
Polecany artykuł


Quake

Klasyk FPS w wersji flash.
 Programy
Polecany artykuł


Tapin Radio Darmowa aplikacja służąca do słuchania i nagrywania radia internetowego
 Recenzje
Polecana recenzja


Sleeping Dogs
Policjant pod przykrywką rozpracowuje Triadę.
 Facebook