Logowanie

Wielu specjalistów IT wykorzystuje możliwość blokowania aktualizacji systemów Windows o nowe Service Packi. Wyrażają oni zasadę, że jak coś działa, to lepiej tego nie ruszać. Microsoft wydał specjalne narzędzie pozwalające na blokowanie instalacji Service Packów o nazwie Microsoft Service Pack Blocker Tool. Niestety blokada działa tylko przez rok od wydania danego SP na witrynie Windows Update.
W przypadku Windows Vista, termin upływa 28 kwietnia tego roku, a dla XP 19 maja 2009.
Jednak nawet jeżeli blocker wygaśnie, nie ma konieczności instalowania odpowiedniego Service Packa. Dzieje się tak bowiem, aby rozpocząć instalację, należy najpierw zaakceptować ofertę. Przy włączonej usłudze Windows Update zostanie wyświetlona informacja o ważnej poprawce, ale nie jest wymagana jest instalacja. Samą poprawkę wystarczy ukryć. Jeżeli Windows Update jest domyślnie wyłączony, Service Pack nie będzie oferowany do czasu następnego otworzenia Windows Update.

Źródło: www.neowin.net [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 30/01/2009 16:38

Google wydało poprawioną wersję swojej przeglądarki Chrome. W nowej wersji 1.0.154.46 dodano obsługę dwóch popularnych dostawców poczty eletronicznej oraz zamknięto trzy luki bezpieczeństwa.
W nowej wersji działa ponownie wysyłanie poczty poprzez Yahoo! Mail oraz dodano obsługę Windows Live Hotmail.
Aktualizacja zabezpieczeń dotyczyła trzech luk. Pierwsze dwie, CVE: CVE-2007-0048, CVE-2007-0045, dotyczyły nieprawidłowego wywołania wtyczki programu Adobe Reader Netscape Plugin API (NPAPI). Luki te pozwalały na przeprowadzenie z odpowiednio przygotowanym dokumentem PDF, ataku typu Cross-Site Scripting. Pozwalało to na uruchamianie skryptów na arbitralnych stronach. Google oceniło to, jako zagrożenie umiarkowane.
Trzecia luka, CVE: CVE-2009-0276 (krytyczna), pozwalała na odczytywanie dzięki JavaScript danych wprowadzanych w formularzach w innych ramkach na stronie. Oczywiście w tym momencie ofiara musiała by mieć otwarte dwa okna, pierwsze z odpowiednio przygotowanych kodem JavaScript, a drugie ze stroną, na której wykonywany jest atak. Pozwalałoby to napastnikowi na odczytywanie danych wprowadzanych na np stronach bankowych.

Źródło: http://googlechromereleases.blogspot.com/
[Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 30/01/2009 11:54

Google wraz z przyjaciółmi planuje udostępnić światu laboratorium online do badania zachowania połączeń z Internetem.
Wczoraj New America Foundation's Open Technology Institute oraz PlanetLab Consortium otworzyli Laboratorium Pomiarów (Measurement Lab), gdzie na rozproszonym serwerze on-line, naukowcy mogą tworzyć swoje własne testy półączeń z Internetem.
Naukowcy są obecnie na etapie tworzenia odpowiednich narzędzi, które pozwolą między innymi na zmierzenie prędkości łącz użytkowników. Będzie można uruchamiać narzędzia diagnostyczne oraz sprawdzać, czy Nasz ISP nie blokuje połączenia.
Narzędzia te mają na celu generowanie pewnych danych, które będą przesyłane w dwie strony między komputerem użytkownika, a serwerem w innym miejscu w Internecie. Zgromadzone w ten sposób dane będą dostępne dla Wszystkich.
Niestety brakuje serwerów "bogatych" w łącza, co stwarza barierę dla dokładności i skalowalności narzędzi. Naukowcy mają także problem z udostępnianiem danych między sobą. M-Lab ma rozwiązać ten problem.
W przyszłym roku, Google dostarczy 36 testowych serwerów w 12 lokalizacjach w Stanach Zjednoczonych oraz Europie.
Obecnie, wirtualne laboratorium Google uruchomiło trzy istniejące testy, które sprawdzają czy blokowany jest BitTorrent oraz do sprawdzania szybkości łącza. Inni natomiast rozmieszczają narzędzia do identyfikacji czy ISP obniża wydajność dla niektórych użytkowników lub też pewnych typów sieci.

Źródło: www.theregister.co.uk
[Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 30/01/2009 06:52

Użytkownicy Windowsa Visty dość często narzekali na kontrolę konta użytkownika UAC, którą bardziej zaawansowani po prostu wyłączali, a inni mieli kolejne powody do narzekań na "złą" Vistę.
W Windowsie 7, firma Microsoft postanowiła obniżyć progi interakcji UAC. Raporty wykazały jednak, że złośliwe oporgramowanie może w tej chwili w dość łatwy sposób wyłączyć UAC, bez interwencji użytkownika.
Domyślnie UAC jest ustawiony w trybie "Powiadom mnie, tylko wtedy, gdy programy próbują dokonać zmiany w moim komputerze" ("Notify me only when programs try to make changes to my computer") oraz "Nie powiadamiaj mnie, kiedy mogę wprowadzać zmiany w ustawieniach systemu Windows" (Don't notify me when I make changes to Windows settings). Wszystkie podprogramy i aplety systemu są teraz podpisane cyfrowo. Jeżeli uruchamiany jest program podpisany prawidłowo, UAC nie reaguje.
System mógłby się sprawdzić, jednak można emulować niektóre wejścia klawiatury i wyłączyć UAC. Odpowiedni kod został już przedstawiony przez Rafaela Rivera na jego stronie. Wykorzystał on prosty skrypt w języku Visual Basic oraz metody SenKeys, Sleep oraz Run do automatycznego zdalnego kierowania UAC oraz restartu systemu.
Windows 7 to na razie wersja testowa, wiele błędów zostało już zgłoszonych i można się spodziewać poprawienia tej luki.

www.neowin.net [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 30/01/2009 06:48

Artykuł w sposób szczegółowy opisuje instalację systemu zarządzania treścią (CMS) PHP-Fusion w wersji 7 na lokalnym serwerze (localhost). Zapraszam do lektury -> Instalacja lokalna CMS na przykładzie PHP-Fusion v7 [Kliknij, aby przeczytać całość]
· rokko dnia 29/01/2009 19:28

Ekspert do spraw bezpieczeństwa Aditya K Sood ostrzega, że obecne przeglądarki internetowe są bezsilne na atak zwany clickjackingiem. Atak ten polega na umieszczeniu na spreparowanej stronie internetowej przezroczystej ramki (IFrame). Niczego nieświadomy użytkownik, po uwierzytelnieniu klika na stronie, a w rzeczywistości wybiera ukryte elementy ramki. W ten sposób może np nieświadomie zmienić ustawienia routera.
Na atak podatne są przykładowo przeglądarki Chrome oraz Firefox. Jak sprawdził heise-online, przydatny jest tutaj dodatek NoScript do Firefoxa, jednak mimo, że zadziałał, nie ostrzegł on przed tym atakiem. Jak się jednak okazuje, aby się zabezpieczyć, można wyłączyć obsługę JavaScript.
Nie wiadomo, czy na atak jest podatny także Internet Explorer, gdyż nie był on sprawdzany. Microsoft dodał już odpowiednie zabezpieczenie do wydania IE 8 RC, więc w przyszłej wersji będzie ono zapewne dostępne.

Źródło: www.heise-online.pl [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 29/01/2009 14:52

Niekiedy zdarza się sytuacja, że potrzebujemy uruchomić pewną aplikację w trybie konta uprzywilejowanego, jakim jest konto administratora lub też chcemy dokonać zmian w systemie bez otrzymywania uciążliwych komunikatów bezpieczeństwa. Aby ułatwić działanie, można włączyć konto administratora i udostępnić je w oknie logowania do systemu, a następnie skorzystać z tego konta. W poradniku zostało przedstawionych kilka sposobów na dokonanie tego, wejdź: Vista: konto administratora na ekranie logowania. [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 29/01/2009 13:51

 Z forum
 Nasze statystyki
Statystyki strony:

· Liczba newsów: 12847

· Liczba poradników: 378

· Liczba recenzji: 192

· Liczba gier: 124

· Liczba programów: 943

· Użytkowników forum: 68032

· Unikalnych wizyt: 47,831,232
 Partnerzy:Hotfix w katalogu Gwiazdor Artykuły
Polecany artykuł


Jak walczyć z pobieraczkiem? Jak odstąpić od umowy? O tym w artykule.
 Ostatnie komentarze
gryPrzez: Norbert [dnia: Sep 16, 2018]
Dzięki! Niby proste, a jednak wa...
gryPrzez: lukasz [dnia: Aug 01, 2018]
Wystarczy podpiąć nawet mały pow...
gryPrzez: cosik_ktosik [dnia: Jul 22, 2018]
Napisałem, że pomogę na forum ;)
gryPrzez: antares [dnia: Jul 22, 2018]
szkoda tylko ze autor tego porad...
gryPrzez: lipa [dnia: Jul 14, 2018]
Formatował, formatował a po 15 m...
gryPrzez: Adam [dnia: Jun 21, 2018]
Niestety, program nie odzyskał a...
gryPrzez: Uzytkownik Internetu [dnia: Jun 06, 2018]
Czy tylko mi to przypomina Firef...
gryPrzez: cosik_ktosik [dnia: May 29, 2018]
| Polak lepiej MHDD i zerowanie....
 Gry
Polecany artykuł


Quake

Klasyk FPS w wersji flash.
 Programy
Polecany artykuł


Tapin Radio Darmowa aplikacja służąca do słuchania i nagrywania radia internetowego
 Recenzje
Polecana recenzja


Sleeping Dogs
Policjant pod przykrywką rozpracowuje Triadę.
 Facebook