Logowanie

Artykuł opisuje główne możliwości darmowego programu Alcohol 52% (tworzenie wirtualnego napędu, tworzenie obrazu płyty oraz montowanie obrazu płyty w wirtualnym napędzie) -> Alcohol 52% - instrukcja korzystania z programu. [Kliknij, aby przeczytać całość]
· seba86mu dnia 09/02/2009 22:26

W poradniku zostało przedstawionych kilka prostych metod na radzenie sobie, z nie wczytywaniem się niektórych stron internetowych. Poradnik w punktach 2 i 3 dotyczy także sytuacji, gdy żadna ze stron internetowych się nie ładuje. Jednak w tym przypadku charakterystycznym jest fakt, że programy typu Gadu-Gadu działają, a strony się nie chcą wczytać. Zapraszam do czytania, wejdź => Niektóre strony internetowe nie działają [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 09/02/2009 19:23

Kubie udało się uzyskać dostęp do Internetu poprzez wybudowanie nowej linii światłowodowej łączącej kraj z resztą świata. Ale mylił się ten, który myślał, że uwolni to informacje w tym kraju. Mimo pełnego pasma dla tego kraju, dostęp do Internetu mają tylko uprzywilejowani. Wprawdzie większa liczba obywateli posiada teraz taki dostęp, jednak większość obywateli będzie nadal żyła w nieświadomości prawdy.

Źródło: http://www.theinquirer.net/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 09/02/2009 12:36

Pojawiło się już nowe Gadu-Gadu. Nowe GG umożliwia zmianę wyglądu komunikatora, wysyłanie plików, słuchanie radia, prowadzenie konferencji, prowadzenie rozmów głosowych między komputerami, a nawet między komputerem a telefonem, a także co bardzo ważne, oferuje sprawdzanie pisowni.
Dodatkowo pojawiła się możliwość wgrywania awatarów, a rozmowy możemy prowadzić z użyciem zakładek. W nowej wersji można stosować dłuższe opisy. Teraz ich długość wynosi do 255 znaków.
Z innych ciekawostek, to możliwość oglądania filmów z YouTube w komunikatorze. Wystarczy wkleić link do filmu, aby odbiorca zobaczył go w oknie rozmowy.
Do komunikatora dodano także wyszukiwarkę kontaktów. Wystarczy tylko podać początek nazwy lub numeru, a komunikator sam podpowie resztę.
Wszystkie nowości w nowym GG, możesz zobaczyć pod tym adresem: http://www.gadu-gadu.pl/nowosci
Nowe GG, pobierzesz tutaj: http://www.gadu-gadu.pl/pobierz

Źródło: http://gadu-gadu.pl/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 09/02/2009 11:26

Strona producenta oprogramowania antywirusowego Kaspersky, jest prawdopodobnie nie do końca poprawnie zabezpieczona. Hakerzy odkryli możliwość zastosowania techniki SQL Injection do uzyskiwania dostępu do informacji o klientach, kodach aktywacyjnych, raportach o błędach, nazw administratorów oraz danych rozliczeniowych sklepów internetowych. Wszystko to jest możliwe dzięki wprowadzaniu odpowiedniej kombinacji znaków w adresach URL strony w domenie usa.kaspersky.com
Jak twierdzi autor odkrytej luki, był to typowy atak UNION injection, który umożliwia wykonanie komendy SELECT. Po znalezieniu liczby kolumn używając ORDER BY injection, można uzyskać dostęp do information_schema bazy danych. Dzięki temu można dowiedzieć się wszystkiego o nazwach tabel i kolumn bazy.
Obecnie firma Kaspersky wydała komunikat, że potrzebuje jeszcze czasu, aby się do tego wszystkiego ustosunkować.
Hakerzy zapewnili, że żadne dane, które mogłyby zostać wydobyte (nazwy użytkowników, hasła, e-maile), nie zostaną rozpowszechnione, więc luka nie jest krytyczna. Celem jest tylko poinformowanie firmy Kaspersky o takiej możliwości.

Źródło: http://www.theregister.co.uk/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 09/02/2009 11:11

W południowej Australii szaleją śmiercionośne pożary buszu. Miasta Południowej Wiktorii były niszczone przez pożary, temperatury oraz wiatr. Tysiące strażaków wspomaga wojsko w walce z pożarami. Teraz, dzięki Google Maps, służby koordynacyjne otrzymują na bieżąco informacje o sytuacji w terenie, dzięki czemu mogą w porę reagować. Australijscy inżynierowie stworzyli Flash Mapę w Google Maps na której można znaleźć aktualizowane w czasie rzeczywistym, informacje o lokalizacjach pożaru oraz jego statusu. Dzięki numerom na mapie można się dowiedzieć jaka jest liczba panujących w danym rejonie pożarów i jaki jest ich bieżący status opanowania.
Aktualny stan można obserwować pod tym adresem: KLIK

Źródło: http://www.neowin.net/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 09/02/2009 10:31

Amerykańska agencja ochrony środowiska EPA wprowadziła nową normę Energy Star 5.0. W stosunku do poprzedniej specyfikacji, wprowadzono nowe klasy urządzeń oraz nowe zasady klasyfikacji systemów, Nie będą już brane absolutne limity poboru mocy urządzeń. Będzie natomiast brana pod uwagę roczne zapotrzebowanie energetyczne określone przez kilowatogodziny.
Algorytm definiowania profilu użytkowania w danym trybie pracy komputerów prezentuje się dość okazale. Dla komputera biurkowego, bez ustawionej funkcji pobudki przez LAN (wake on LAN) według Energy Star 5, zakłada się, że 55% czasu pracy przypada na tryb soft off, czyli programowo wyłączony. 40% przypada na tryb idle, czyli bezczynności, a 5% na standby (czuwanie). Teraz wartości poboru mocy wyrażone w Watach, dla poszczególnych trzech trybów, należy pomnożyć przez procentowy udział czasowy w roku. Na koniec wszystkie wyniki należy zsumować.
Nowe obostrzenia powodują, że średniej klasy komputer z dwurdzeniowym procesorem i zintegrowaną grafiką, który należy do klasy B, nie może przekroczyć poboru 175kWh rocznie, co jest znacznym ograniczeniem w stosunku do Energy Star 4.0.
W nowej normie wprowadzono także kategorie dla innych klas komputerów. Klasa C obejmuje komputery z procesorem dwurdzeniowym i osobną grafiką oraz komputery z czterema i większą ilością rdzeni, które należą do klasy D. Komputery z klasy D nie mogą pobierać więcej niż 65W w trybie bezczynności. Według Energy Star 4.0 mogły pobierać nawet 95W.

Źródło: http://www.heise-online.pl/
[Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 09/02/2009 09:29

 Z forum
 Nasze statystyki
Statystyki strony:

· Liczba newsów: 12869

· Liczba poradników: 378

· Liczba recenzji: 192

· Liczba gier: 124

· Liczba programów: 943

· Użytkowników forum: 69173

· Unikalnych wizyt: 49,812,261
 Partnerzy:Hotfix w katalogu Gwiazdor Artykuły
Polecany artykuł


Jak walczyć z pobieraczkiem? Jak odstąpić od umowy? O tym w artykule.
 Ostatnie komentarze
gryPrzez: patryk7133 [dnia: Feb 10, 2019]
Witam. Moja karta 128 GB prze...
gryPrzez: Gracz [dnia: Jan 24, 2019]
Chcę naprawić rejestr ale mam la...
gryPrzez: Wiktor_Szkoła_Pruszków_Technik [dnia: Jan 21, 2019]
KAWAŁ DOBREJ ROBOTY!!!!!!!!!!`11...
gryPrzez: Bolek [dnia: Jan 11, 2019]
Panowie do takich sprzedawców tr...
gryPrzez: Jurek! [dnia: Jan 10, 2019]
Super! autoodtwarzanie w Win ...
gryPrzez: Bociuch [dnia: Dec 29, 2018]
Dzięki działa znakomicie
gryPrzez: SD_joke [dnia: Dec 28, 2018]
U mnie zakup 32GB od gasgroup na...
gryPrzez: nerevarine [dnia: Dec 27, 2018]
Tylko że nie istnieje taki forma...
 Gry
Polecany artykuł


Quake

Klasyk FPS w wersji flash.
 Programy
Polecany artykuł


Tapin Radio Darmowa aplikacja służąca do słuchania i nagrywania radia internetowego
 Recenzje
Polecana recenzja


Sleeping Dogs
Policjant pod przykrywką rozpracowuje Triadę.
 Facebook