Logowanie

Pojawiło się już nowe Gadu-Gadu. Nowe GG umożliwia zmianę wyglądu komunikatora, wysyłanie plików, słuchanie radia, prowadzenie konferencji, prowadzenie rozmów głosowych między komputerami, a nawet między komputerem a telefonem, a także co bardzo ważne, oferuje sprawdzanie pisowni.
Dodatkowo pojawiła się możliwość wgrywania awatarów, a rozmowy możemy prowadzić z użyciem zakładek. W nowej wersji można stosować dłuższe opisy. Teraz ich długość wynosi do 255 znaków.
Z innych ciekawostek, to możliwość oglądania filmów z YouTube w komunikatorze. Wystarczy wkleić link do filmu, aby odbiorca zobaczył go w oknie rozmowy.
Do komunikatora dodano także wyszukiwarkę kontaktów. Wystarczy tylko podać początek nazwy lub numeru, a komunikator sam podpowie resztę.
Wszystkie nowości w nowym GG, możesz zobaczyć pod tym adresem: http://www.gadu-gadu.pl/nowosci
Nowe GG, pobierzesz tutaj: http://www.gadu-gadu.pl/pobierz

Źródło: http://gadu-gadu.pl/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 09/02/2009 11:26

Strona producenta oprogramowania antywirusowego Kaspersky, jest prawdopodobnie nie do końca poprawnie zabezpieczona. Hakerzy odkryli możliwość zastosowania techniki SQL Injection do uzyskiwania dostępu do informacji o klientach, kodach aktywacyjnych, raportach o błędach, nazw administratorów oraz danych rozliczeniowych sklepów internetowych. Wszystko to jest możliwe dzięki wprowadzaniu odpowiedniej kombinacji znaków w adresach URL strony w domenie usa.kaspersky.com
Jak twierdzi autor odkrytej luki, był to typowy atak UNION injection, który umożliwia wykonanie komendy SELECT. Po znalezieniu liczby kolumn używając ORDER BY injection, można uzyskać dostęp do information_schema bazy danych. Dzięki temu można dowiedzieć się wszystkiego o nazwach tabel i kolumn bazy.
Obecnie firma Kaspersky wydała komunikat, że potrzebuje jeszcze czasu, aby się do tego wszystkiego ustosunkować.
Hakerzy zapewnili, że żadne dane, które mogłyby zostać wydobyte (nazwy użytkowników, hasła, e-maile), nie zostaną rozpowszechnione, więc luka nie jest krytyczna. Celem jest tylko poinformowanie firmy Kaspersky o takiej możliwości.

Źródło: http://www.theregister.co.uk/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 09/02/2009 11:11

W południowej Australii szaleją śmiercionośne pożary buszu. Miasta Południowej Wiktorii były niszczone przez pożary, temperatury oraz wiatr. Tysiące strażaków wspomaga wojsko w walce z pożarami. Teraz, dzięki Google Maps, służby koordynacyjne otrzymują na bieżąco informacje o sytuacji w terenie, dzięki czemu mogą w porę reagować. Australijscy inżynierowie stworzyli Flash Mapę w Google Maps na której można znaleźć aktualizowane w czasie rzeczywistym, informacje o lokalizacjach pożaru oraz jego statusu. Dzięki numerom na mapie można się dowiedzieć jaka jest liczba panujących w danym rejonie pożarów i jaki jest ich bieżący status opanowania.
Aktualny stan można obserwować pod tym adresem: KLIK

Źródło: http://www.neowin.net/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 09/02/2009 10:31

Amerykańska agencja ochrony środowiska EPA wprowadziła nową normę Energy Star 5.0. W stosunku do poprzedniej specyfikacji, wprowadzono nowe klasy urządzeń oraz nowe zasady klasyfikacji systemów, Nie będą już brane absolutne limity poboru mocy urządzeń. Będzie natomiast brana pod uwagę roczne zapotrzebowanie energetyczne określone przez kilowatogodziny.
Algorytm definiowania profilu użytkowania w danym trybie pracy komputerów prezentuje się dość okazale. Dla komputera biurkowego, bez ustawionej funkcji pobudki przez LAN (wake on LAN) według Energy Star 5, zakłada się, że 55% czasu pracy przypada na tryb soft off, czyli programowo wyłączony. 40% przypada na tryb idle, czyli bezczynności, a 5% na standby (czuwanie). Teraz wartości poboru mocy wyrażone w Watach, dla poszczególnych trzech trybów, należy pomnożyć przez procentowy udział czasowy w roku. Na koniec wszystkie wyniki należy zsumować.
Nowe obostrzenia powodują, że średniej klasy komputer z dwurdzeniowym procesorem i zintegrowaną grafiką, który należy do klasy B, nie może przekroczyć poboru 175kWh rocznie, co jest znacznym ograniczeniem w stosunku do Energy Star 4.0.
W nowej normie wprowadzono także kategorie dla innych klas komputerów. Klasa C obejmuje komputery z procesorem dwurdzeniowym i osobną grafiką oraz komputery z czterema i większą ilością rdzeni, które należą do klasy D. Komputery z klasy D nie mogą pobierać więcej niż 65W w trybie bezczynności. Według Energy Star 4.0 mogły pobierać nawet 95W.

Źródło: http://www.heise-online.pl/
[Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 09/02/2009 09:29

Wiadomo jest, że firma Microsoft ostro pracuje nad wersją Release Candidate nowego systemu operacyjnego Windows 7. Dotychczas jedyną oficjalną wersją dla testerów oraz opinii publicznej był build 7000.
Dzisiaj do sieci wyciekł build 7022, który pojawił się na rosyjskim torrencie. Jak się okazało w nowej wersji nie ma poprawek obiecywanych przez Microsoft, które miały wyeliminować problemy z UAC. Co ciekawe, okazuje się, że build ten Build 7022.winmain.090115-1850, został opracowany prawie miesiąc temu. Tak, więc Microsoft nie udostępnił najnowszej wersji do sieci, ani też nie mógł wprowadzić stosownych poprawek. Niektórzy pracownicy Microsoftu podobno nawet już instalowali build 7034 tak, więc Microsoft zbliża się już do wersji RC nowego systemu.

Źródło: http://www.neowin.net/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 08/02/2009 22:26

Jeżeli drażni Ciebie ciągła konieczność wyłączania komputera poprzez Menu Start->Zamknij system->Zamknij i wolisz wyłączać komputer za pomocą skrótu na pulpicie, to warto taki sobie utworzyć. W poradniku pokazano sposób jak można tego łatwo dokonać i to nie tylko dla opcji Zamknij. Zapraszam do zapoznania się z nim, wejdź => Skrót Zamknij, stan wstrzymania, hibernuj, wyloguj, uruchom ponownie [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 08/02/2009 21:41

OpenDNS wprowadza nową usługę pomagającą administratorom sieci chronić się przed szkodnikiem Conficker.
Nowa usługa ma zostać uruchomiona w poniedziałek. Ma ona powiadamiać administratorów o tym, że chociaż jedna z maszyn została zarażona przez tego robaka. Usługa ma dodatkowo pomóc chronić przed zainfekowaniem maszyn poprzez zapobieganie możliwości ich podłączenia do serwerów kontrolowanych przez autorów złośliwego robaka.
Ochrona przed Confickerem (Downadup) nie jest łatwa. Administrator sieci musiałby blokować ręcznie 1750 domen każdego tygodnia lub 91250 w roku,
Sprawdzanie zarażonych maszyn ma się odbywać dzięki OpenDNS Dashboard. Od poniedziałku, wszystkie komputery w sieci, które połączą się z Confickerem zostaną oznaczone na prywatnej stronie statystyk administratora.
Usługa ta będzie darmowa dla wszystkich użytkowników domowych oraz dla firm.
Jest ona pierwszą w ramach ochrony przeciwko botnet. Ulevitch powiedział, że z biegiem czasu usługa ma być rozszerzana.
Aby skorzystać z nowej ochrony, należy założyć konto z OpenDNS. Listę blokowanych domen dostarcza sama firma Kaspersky, która dzięki inżynierii odwrotnej jest w stanie określić, jakie nowe witryny będą wykorzystywane następnego dnia.

Źródło: http://www.theregister.co.uk/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 07/02/2009 22:12

 Z forum
 Nasze statystyki
Statystyki strony:

· Liczba newsów: 12866

· Liczba poradników: 378

· Liczba recenzji: 192

· Liczba gier: 124

· Liczba programów: 943

· Użytkowników forum: 68359

· Unikalnych wizyt: 48,457,489
 Partnerzy:Hotfix w katalogu Gwiazdor Artykuły
Polecany artykuł


Jak walczyć z pobieraczkiem? Jak odstąpić od umowy? O tym w artykule.
 Ostatnie komentarze
gryPrzez: Tomi [dnia: Oct 12, 2018]
HDAUDIO\FUNC_01&VEN_10DE&DEV_006...
gryPrzez: lolek [dnia: Sep 28, 2018]
open.fm usuneło numery w linkach...
gryPrzez: tom [dnia: Sep 26, 2018]
witam co mam zrobic Error re...
gryPrzez: Muffin [dnia: Sep 25, 2018]
i po co mi to !!!!!!!!!!! nic ni...
gryPrzez: Meg [dnia: Sep 22, 2018]
Ogromne dzięki, koniec męki bez ...
gryPrzez: Norbert [dnia: Sep 16, 2018]
Dzięki! Niby proste, a jednak wa...
gryPrzez: lukasz [dnia: Aug 01, 2018]
Wystarczy podpiąć nawet mały pow...
gryPrzez: cosik_ktosik [dnia: Jul 22, 2018]
Napisałem, że pomogę na forum ;)
 Gry
Polecany artykuł


Quake

Klasyk FPS w wersji flash.
 Programy
Polecany artykuł


Tapin Radio Darmowa aplikacja służąca do słuchania i nagrywania radia internetowego
 Recenzje
Polecana recenzja


Sleeping Dogs
Policjant pod przykrywką rozpracowuje Triadę.
 Facebook