Logowanie

Firma Microsoft wydała zapowiedź nowego biuletynu zabezpieczeń, który powinien pojawić się już 10 lutego.
Nowy biuletyn zawierać będzie 4 łatki, w tym dwie krytyczne i dwie ważne. Krytyczne łatki dotyczyć będą aplikacji Internet Explorer oraz Exchange, a bez których możliwe jest zdalne uruchamianie kodu. Dwie pozostałe dotyczą tego samego problemu, ale aplikacji Microsoft SQL Server oraz Microsoft Office Visio, służącego między innymi do modelowania UML.

Ponadto zostanie uaktualnione narzędzie Malicious Software Removal Tool do zwalczania szkodliwego oprogramowania oraz reguły filtrowania antyspamowego Vista Mail.

Źródło: www.microsoft.com [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 06/02/2009 00:06

Sun xVM VirtualBox 2.1.2 - profesjonalny bezpłatny program do obsługi wirtualnych maszyn. Jest idealnym narzędziem dla użytkowników początkujących jak i zaawansowanych. Program ten pracuje na 32-bitowych systemach Windows i Linux i jest w języku polskim. W artykule przedstawiłem jak korzystać krok po kroku z tego programu. Zapraszam do czytania, wejdź => Instrukcja korzystania krok po kroku z programu Sun VirtualBox [Kliknij, aby przeczytać całość]
· me@djohnsc dnia 05/02/2009 18:25

W Grand Forks w Północnej Dakocie pojawił się nowy trick stosujący inżynierię społeczną, który zachęca do odwiedzenia niebezpiecznych witryn. Hakerzy używają fałszywych kart parkingowych, w których zawarta jest informacja o naruszeniu zasad parkowania. W tym celu kierowca powinien odwiedzić odpowiednią stronę internetową, aby uzyskać odpowiednie informacje.
Kierowcy, którzy odwiedzili wskazaną stronę, musieli zainstalować odpowiednie pliki pomocy dla przeglądarki IE, będące w rzeczywistości komponentami szpiegującymi. Odnotowano także przypadki zmuszania serfujących do instalowania fałszywych skanerów antywirusowych.
Pokazuje to, że hakerzy nie śpią, a podobne przypadki będą się zdarzały coraz częściej. Tak, więc bądźmy czujni.

Źródło: www.theregister.co.uk [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 05/02/2009 12:15

W styczniu Apple na na Macworld Expo pokazała swój nowy 17 calowy Notebook. Bestia ta ma ekran o rozdzielczości 1920x1200 pikseli, a podświetlany jest poprzez LED z opcją powłoki anty-odblaskowej. Wyposażono go w 4GB RAM i 320 gigabajtowy dysk 5400RPM. Proces stanowi jednostka Intel Core 2 Duo 2.66GHz. Ceny mają zaczynać się od 2831$.
Niestety sympatycy jabłuszka muszą jeszcze trochę poczekać, gdyż Apple ciągle opóźnia rozpoczęcie jego sprzedaży. Można się jednak spodziewać, że rozpocznie się ona już od połowy tego miesiąca.

Źródło: www.theregister.co.uk
Zdjęcie za życzliwością Apple [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 05/02/2009 11:12

W oprogramowaniu do zdalnego administrowania UltraVNC oraz TightVNC wykryto lukę pozwalającą na skompromitowanie systemu użytkownika. Do kompromitacji dochodzi, gdy użytkownik połączy się z odpowiednio spreparowanym serwerem VNC. Luka spowodowana jest błędami programistów, którzy pozwolili na wielokrotne przekraczanie zakresu zmiennej całkowitej w jednym z plików źródłowych obydwu aplikacji. Problem dotyczy wersji 1.0.2 oraz 1.0.5 UltraVNC, a także 1.3.9 TightVNC i prawdopodobnie wcześniejszych ich wersji.
Aby rozwiązać problem należy zainstalować nowsze wersje obydwu aplikacji, czyli 1.0.5.4 UltraVNC oraz 1.3.10 TightVNC (ukaże się 10 lutego).

Źródło: www.heise-online.pl [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 05/02/2009 10:40

Microsoft mówi na razie nie dla 64 bitowego Silverlight.
Microsoft Silverlight jest to technologia internetowa, która pozwala wyświetlać multimedia za pomocą przeglądarki internetowej.
Scott Guthrie, Vice President korporacyjnej firmy Microsoft. NET Developer Division powiedział, że w tej chwili w planach jest uruchomienie SL w trybie 32 bitowym, a nie natywnej 64 bitowej. Głównym powodem jest fakt, że inne pluginy przeglądarek i same przeglądarki nie obsługują jeszcze 64 bitów. Dodanie natywnego wsparcia dla 64 bitowej przeglądarki będzie możliwe w przyszłości. Ewidentnie firmy nie angażują się w 64 bity, więc Microsoft toczy batalię samotnie.
Nowa aktualizacja zawiera zwiększone wsparcie mediów, w tym dla H.264, a obsługa dla 3D i GPU powinna dać odczuwalną poprawę grafiki.

Źródło: http://www.neowin.net/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 05/02/2009 09:24

Nie tylko Microsoft szykuje nowy system. Także Apple wyda nową poprawioną wersję Mac OS X 10.6 Snow Leopard build 10A261, który ma zostać oficjalnie dopuszczony programistom i beta testerom. W nowym wydaniu, zmieniono okienko System Preferences oraz naprawiono błąd w Wyszukiwaczu opartych o Cocoa. Na niezmienionym poziomie pozostanie interfejs użytkownika ale będzie bardziej stabilny i szybszy. Programiści mają się skoncentrować na sterownikach drukarek i aplikacjach firm trzecich. Mają się także zająć wsparciem dla Microsoft Exchange. Oprócz Grand Central, OpenGL, technologii mających na celu lepsze wykorzystanie procesorów wielordzeniowych i przesuwaniu zadań równoległych do wielordzeniowych GPU, wsparcie rozszerzone jest jedną z głównych cech Snow Leoparda.

Źródło: www.neowin.net
Zdjęcie za życzliwością Apple [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 05/02/2009 09:24

 Z forum
 Nasze statystyki
Statystyki strony:

· Liczba newsów: 12869

· Liczba poradników: 378

· Liczba recenzji: 192

· Liczba gier: 124

· Liczba programów: 943

· Użytkowników forum: 68924

· Unikalnych wizyt: 49,304,336
 Partnerzy:Hotfix w katalogu Gwiazdor Artykuły
Polecany artykuł


Jak walczyć z pobieraczkiem? Jak odstąpić od umowy? O tym w artykule.
 Ostatnie komentarze
gryPrzez: patryk7133 [dnia: Feb 10, 2019]
Witam. Moja karta 128 GB prze...
gryPrzez: Gracz [dnia: Jan 24, 2019]
Chcę naprawić rejestr ale mam la...
gryPrzez: Wiktor_Szkoła_Pruszków_Technik [dnia: Jan 21, 2019]
KAWAŁ DOBREJ ROBOTY!!!!!!!!!!`11...
gryPrzez: Bolek [dnia: Jan 11, 2019]
Panowie do takich sprzedawców tr...
gryPrzez: Jurek! [dnia: Jan 10, 2019]
Super! autoodtwarzanie w Win ...
gryPrzez: Bociuch [dnia: Dec 29, 2018]
Dzięki działa znakomicie
gryPrzez: SD_joke [dnia: Dec 28, 2018]
U mnie zakup 32GB od gasgroup na...
gryPrzez: nerevarine [dnia: Dec 27, 2018]
Tylko że nie istnieje taki forma...
 Gry
Polecany artykuł


Quake

Klasyk FPS w wersji flash.
 Programy
Polecany artykuł


Tapin Radio Darmowa aplikacja służąca do słuchania i nagrywania radia internetowego
 Recenzje
Polecana recenzja


Sleeping Dogs
Policjant pod przykrywką rozpracowuje Triadę.
 Facebook