Logowanie

Nie tylko Microsoft szykuje nowy system. Także Apple wyda nową poprawioną wersję Mac OS X 10.6 Snow Leopard build 10A261, który ma zostać oficjalnie dopuszczony programistom i beta testerom. W nowym wydaniu, zmieniono okienko System Preferences oraz naprawiono błąd w Wyszukiwaczu opartych o Cocoa. Na niezmienionym poziomie pozostanie interfejs użytkownika ale będzie bardziej stabilny i szybszy. Programiści mają się skoncentrować na sterownikach drukarek i aplikacjach firm trzecich. Mają się także zająć wsparciem dla Microsoft Exchange. Oprócz Grand Central, OpenGL, technologii mających na celu lepsze wykorzystanie procesorów wielordzeniowych i przesuwaniu zadań równoległych do wielordzeniowych GPU, wsparcie rozszerzone jest jedną z głównych cech Snow Leoparda.

Źródło: www.neowin.net
Zdjęcie za życzliwością Apple [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 05/02/2009 09:24

W artykule przedstawiłem opis instalacji CMS-u jPortal w wersji 2.3 PL. Zapraszam do czytania, wejdź => Instrukcja instalacji jPortal 2.3 [Kliknij, aby przeczytać całość]
· me@djohnsc dnia 04/02/2009 15:55

Google uruchomiło nową usługę Google Latitude, dzięki której możemy śledzić położenie znajomych w Google Maps. Teraz użytkownicy smartphonów mogą zobaczyć, gdzie dany użytkownik się ostatnio znajdował, a także pomaga we wzajemnym znalezieniu siebie.
Dla zapewnienia prywatności, osoba musi się wyraźnie zgodzić, kto ma prawo widzieć jego położenie.
Lokalizacja odbywa się dzięki współrzędnym GPS, położeniu nadajników telefonii komórkowej i stacji bazowych WLAN. Ponieważ istnieje pewien błąd położenia tak, więc użytkownik może ręcznie podać swoją pozycję.
Sama usługa oferowana jest obecnie w Stanach Zjednoczonych oraz 26 innych.
Google zapewnia, że nie będzie zapisywała ruchów użytkownika, a jedynie jego ostatnie położenie.

Źródło: googleblog.blogspot.com [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 04/02/2009 12:34

Pojawiła się nowa wersja przeglądarki internetowej Mozilla Firefox 3.0.6. Nowa wersja poprawia 6 luk, w tym jedną krytyczną. Deweloperzy Mozilli zidentyfikowali kilka błędów stabilności w silniku Firefoxa i innych produktach Mozilli. W wyniku błędów przydzielania pamięci możliwe było przemycenie i uruchomienie dowolnego kodu. W przypadku Thunderbirda, aby możliwy był atak musiałaby być w nim włączona obsługa JavaScript (domyślnie wyłączone).
Inne błędy dotyczyły metody chrome XBL, która stosowana w połączeniu z window.eval pozwalała na wykonanie arbitralnego kodu JavaScript w kontekście innej witryny. Inna luka pozwalała na zmianę zawartości karty podczas jej odbudowy. Atakujący mógł ustawić wartość tekstu na ścieżkę do pliku, którą musi znać. Jeżeli karta została zamknięta, a następnie otwarta przez ofiarę, atakujący mógł wykorzystać ten fakt, aby zmienić typ pliku wejściowego. Skrypt taki na stronie mógł automatycznie przesłać formularz i ukraść zawartość pliku użytkownika.

Źródło: www.mozilla.org [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 04/02/2009 10:29

Long Zheng odkrył kolejną lukę w UAC systemu Windows 7. Poprzednia luka pozwala po cichu wyłączyć ochronę UAC. Tym razem luka bezpieczeństwa w Windows 7 Beta, przy domyślnej konfiguracji zabezpieczeń pozwala złośliwej aplikacji samodzielnie podnieść swoje uprawnienia, do uprawnień administratora. Najgorsze jest to, że UAC w trakcie tego procesu ani nie monituje o pozwolenie, ani też nie trzeba wyłączać samego UAC.
Zheng zaleca ręczne podniesienie do najwyższego poziomu wrażliwości UAC w systemie Windows 7 Beta.

Microsoft jeszcze nie skomentował tej luki. Co do poprzedniej oświadczył, że luka nie wprowadza zagrożenia.

Źródło: www.neowin.net [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 04/02/2009 09:24

Micorsoft potwierdził, że klienci będą mogli zakupić uaktualnienie licencji pozwalającej na aktualizacje Windowsa XP do Windows 7. Niestety będzie wymagana czysta instalacja nowego systemu. Microsoft nie podał także ceny takiego uaktualnienia.
System aktualizacji oferuje uaktualnienie w miejscu, z instalacją aplikacji i danych in-place lub czystą instalację na dysku twardym.
Microsoft planuje także zmienić dla Windowsa XP mainstream support na extended support z datą 14 kwietnia 2009. Nie niebezpieczne aktualizacje mają być już tylko dostępne dla klientów, którzy podpisali z Microsoftem odpowiednie umowy.

Źródło: www.neowin.net [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 04/02/2009 09:07

W artykule przedstawiłem jak zainstalować CMS Mambo w wersji 4.6.5, który jest w języku angielskim (Joomla! jest pochodną tego popularnego systemu). Zapraszam do czytania, wejdź => Instrukcja instalacja CMS Mambo 4.6.5 Stable EN [Kliknij, aby przeczytać całość]
· me@djohnsc dnia 03/02/2009 22:33

 Z forum
 Nasze statystyki
Statystyki strony:

· Liczba newsów: 12863

· Liczba poradników: 378

· Liczba recenzji: 192

· Liczba gier: 124

· Liczba programów: 943

· Użytkowników forum: 68203

· Unikalnych wizyt: 48,124,020
 Partnerzy:Hotfix w katalogu Gwiazdor Artykuły
Polecany artykuł


Jak walczyć z pobieraczkiem? Jak odstąpić od umowy? O tym w artykule.
 Ostatnie komentarze
gryPrzez: Tomi [dnia: Oct 12, 2018]
HDAUDIO\FUNC_01&VEN_10DE&DEV_006...
gryPrzez: lolek [dnia: Sep 28, 2018]
open.fm usuneło numery w linkach...
gryPrzez: tom [dnia: Sep 26, 2018]
witam co mam zrobic Error re...
gryPrzez: Muffin [dnia: Sep 25, 2018]
i po co mi to !!!!!!!!!!! nic ni...
gryPrzez: Meg [dnia: Sep 22, 2018]
Ogromne dzięki, koniec męki bez ...
gryPrzez: Norbert [dnia: Sep 16, 2018]
Dzięki! Niby proste, a jednak wa...
gryPrzez: lukasz [dnia: Aug 01, 2018]
Wystarczy podpiąć nawet mały pow...
gryPrzez: cosik_ktosik [dnia: Jul 22, 2018]
Napisałem, że pomogę na forum ;)
 Gry
Polecany artykuł


Quake

Klasyk FPS w wersji flash.
 Programy
Polecany artykuł


Tapin Radio Darmowa aplikacja służąca do słuchania i nagrywania radia internetowego
 Recenzje
Polecana recenzja


Sleeping Dogs
Policjant pod przykrywką rozpracowuje Triadę.
 Facebook