Logowanie

Pojawiła się kolejna wersja Alpha systemu Linuks Ubuntu 9.04 Alpha 3. Nowy system bazuje na jądrze 2.6.28. Jądro to ma opcjonalnie wspierać system plików ext4. Nie można tutaj korzystać korzystać z własnościowych sterowników kart graficznych NVIDIA oraz ATI. Karty te są wspierane ale tylko poprzez otwarte sterowniki. Niestety nie na wszystkich kartach akceleracja jest zatem wspierana.

Nie powinno się instalować tej wersji systemu na komputerach korzystających ze zintegrowanych kart graficznych opartych na układach i845 oraz i865. Występuje tutaj duży problem z uruchomieniem środowiska X Window. Sam błąd zostanie dopiero w przyszłości usunięty.

Wersja testowa jest dostępna pod tym adresem: www.ubuntu.com/testing/

Źródło: www.heise-online.p [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 19/01/2009 15:02

W poradniku przedstawiono kilka metod na radzenie sobie z przypadkiem, w którym mimo wybrania opcji wyłączenia komputera, dochodzi do jego restartu. Zazwyczaj przyczyną jest jakiś błąd systemowy lub ustawień Bios. Jeżeli Masz taki problem i nie Wiesz co z nim zrobić, to ten poradnik jest właśnie dla Ciebie. Zapraszam do zapoznania się z nim -> Restart zamiast wyłączenia. [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 19/01/2009 14:02

Na stronie producenta programu Gadu-Gadu znalazło się oficjalne potwierdzenie, że Nowe Gadu-Gadu (Beta) już wkrótce stanie się oficjalnym następcą wersji 7.7 Calssic. Jeszcze jednak trwają testy i końcowe prace.
Jednocześnie producent zapewnił, że w ciągu kilku najbliższych dni udostępni aplikację pozwalającą na generowanie własnych skórek do Nowego GG. Dzięki niej będzie można dodawać własne zdjęcia i grafiki do tego programu.

//EDIT
Na stronie producenta, generator został już udostępniony. Znajdziesz go tutaj: KLIK

Źródło: www.gadu-gadu.pl [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 19/01/2009 12:15

Firma Panda Security opublikowała listę najciekawszych wirusów, które pojawiły się w drugiej połowie 2008 roku.
1. P2PShared.U – robak w hamburgerze
Robak rozprzestrzeniał się poprzez pocztę email. W temacie wiadomości zapisane było"McDonalds wishes you Merry Christmas!/McDonalds życzy Wesołych Świąt". W wiadomości oferowano kupon na darmowy posiłek w sieci McDonalds, jednak w rzeczywistości pobrany kupon zawierał zwykłego robaka.
2. Agent.JEN– fałszywy posłaniec
Podobnie tutaj, otrzymywaliśmy mail z informacją pochodzącą od firmy UPC. Jednak ten posłaniec, w załączniku zawierał trojana, który natychmiastowo rozpoczynał kopiowanie innych szkodników.
3. Banbra.FXT - nakaz sądowy
Tutaj z kolei można było otrzymać wiadomość typu "Czy kierowca Formuły 1 Fernando Alonso miał wypadek?" Odsyłacz miał prowadzić do materiału wideo, jednak jak to zazwyczaj bywa, prowadził on do trojana, który zajmował się kradzieżą danych bankowych.
4. Sinowal.VTJ - wirus, który skarży się na wirusy
Tutaj z kolei, użytkownik otrzymywał wiadomość, że to on przesłał komuś wirusy, a cała sprawa może zostać doniesiona na policję. W załączniku miał się natomiast znajdować dowód na poparcie tych słów. Jednak znajdował się w nim nie dowód, trojan Sinowal VTJ.
5. BatGen.D - hiszpański szef kuchni
Kod specjalizujący się w tworzeniu najróżniejszego złośliwego oprogramowania był rozpowszechniany za pośrednictwem pliku o nazwie "personalcake.bat". Użytkownik miał za zadanie nadać własną nazwę ciastku. Otrzymywał on wiadomość "selecciona el nombre del pastel", czyli "Wybierz nazwę ciastka".
6. Aidreden.A - makabryczny wróżbita
Szkodnik po zainfekowaniu komputera wyświetlał komunikat "Umrzesz w przyszłym miesiącu". Wyświetlane okno zawierało także przycisk z przyciskiem OK i jak donosi Panda Security, wielu wybrało właśnie tą opcję.
7. Banker.LLN - prezydent elekt
Robak był rozprzestrzeniany w pliku o nazwie barackobama.exe z ikonką flagi USA. Zawierał on trojana wyłudzającego dane bankowe.
8. Banbra.GDB - brazylijska policja
Tutaj nadawcą wiadomości miała być brazylijska policja. W treści można było się dowiedzieć, że dany komputer służy do nielegalnej działalności. Znajdowało się tu zaproszenie do pobrania raportu zawierającego odpowiednie dowody. Uruchomienie załącznika powodowało infekcję komputera trojanem kradnącym dane bankowe.
9. Spammer.AKE - niebezpieczny przyjaciel
Przenoszony drogą poczty elektronicznej robak. Wiadomość zawierała stwierdzenia o miłości i przyjaźni. Zainfekowany komputer był dalej wykorzystywany do rozsyłania spamu.

Źródło: www.pspolska.pl [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 19/01/2009 11:39

Organizacja Gnome w ramach akcji "Zostań przyjaciele Gnome" przygotowała nową akcję o nazwie "Adopt a hacker". W ramach niej można wspomóc twórców tego środowiska wpłacając systemem PayPal 10 dolarów miesięcznie. Pieniądze te będą przeznaczane dla programistów Gnome między innymi na wyjazdy na konferencje hakerskie. W ramach podziękowań, darczyńca otrzyma kartkę pocztową od jednego z twórców środowiska Gnome, którego sam sobie wybierze.

Źródło: www.heise-online.pl [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 19/01/2009 11:26

Firma Microsoft wydała nowe aktualizacje dla swoich dodatków do systemu:

Service Pack 2 do programu Microsoft .NET Framework 2.0 - Zbiorcza aktualizacja dla programu .NET Framework 2.0.

ZoomIt v3.0 - aktualizacja ta wprowadza nową konfigurację interfejsu, dodaje możliwość kopiowania do schowka powiększonego ekranu, dodaje LiveZoom w systemie Windows Vista i wyższych, umożliwia zmianę kroju czcionki.

Autoruns v9.38 - usuwa błąd wyświetlania w systemie profilu konta w 32 bitowym systemie Windows.

Poprawiono także błędy w programie Process Explorer v11.32.

Źródło: blogs.technet.com
www.microsoft.com [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 18/01/2009 10:49

Firma Seagate potwierdziła występujące podczas użytkowania dysków twardych z rodziny 7200.11, problemy ze wstrzymaniem dostępu do danych. Dyski te oferowane są w pojemnościach od 1.5TB do 160GB i pojemnościach pamięci cache 16 i 32MB. Problemem mogą być także dotknięte niektóre inne modele takie, jak DiamondMax 22, czy Barracuda SATA SV35.
Obecnie producent zapewnia bezpłatne uaktualnienie firmware'u dla tych dysków. Szybsza pomoc jest zapewniania przez telefon lub poprzez wysłanie maila do producenta z numerem dyski, numerem seryjnym oraz wersją obecnego firmware'u.

Sprawdzenia, czy wymagana jest aktualizacja, możesz dokonać na tej stronie firmy Seagate.

Źródło: www.neowin.net [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 18/01/2009 10:16

 Z forum
 Nasze statystyki
Statystyki strony:

· Liczba newsów: 12847

· Liczba poradników: 378

· Liczba recenzji: 192

· Liczba gier: 124

· Liczba programów: 943

· Użytkowników forum: 68032

· Unikalnych wizyt: 47,831,567
 Partnerzy:Hotfix w katalogu Gwiazdor Artykuły
Polecany artykuł


Jak walczyć z pobieraczkiem? Jak odstąpić od umowy? O tym w artykule.
 Ostatnie komentarze
gryPrzez: Norbert [dnia: Sep 16, 2018]
Dzięki! Niby proste, a jednak wa...
gryPrzez: lukasz [dnia: Aug 01, 2018]
Wystarczy podpiąć nawet mały pow...
gryPrzez: cosik_ktosik [dnia: Jul 22, 2018]
Napisałem, że pomogę na forum ;)
gryPrzez: antares [dnia: Jul 22, 2018]
szkoda tylko ze autor tego porad...
gryPrzez: lipa [dnia: Jul 14, 2018]
Formatował, formatował a po 15 m...
gryPrzez: Adam [dnia: Jun 21, 2018]
Niestety, program nie odzyskał a...
gryPrzez: Uzytkownik Internetu [dnia: Jun 06, 2018]
Czy tylko mi to przypomina Firef...
gryPrzez: cosik_ktosik [dnia: May 29, 2018]
| Polak lepiej MHDD i zerowanie....
 Gry
Polecany artykuł


Quake

Klasyk FPS w wersji flash.
 Programy
Polecany artykuł


Tapin Radio Darmowa aplikacja służąca do słuchania i nagrywania radia internetowego
 Recenzje
Polecana recenzja


Sleeping Dogs
Policjant pod przykrywką rozpracowuje Triadę.
 Facebook