Logowanie

Komisja Europejska wszczęła śledztwo na wniosek producenta Opery w sprawie integracji przeglądarki Internet Explorer z systemami Windows. Teraz do gry wchodzi fundacja Mozilla, jako producent Firefoxa.
Dzięki temu, że Mozilla występuje przeciwko Microsoftowi, będzie miała wgląd w poufne punkty skargi, a także będzie mogła wnosić argumenty przeciwko IE. Dodatkowo Mozilla będzie mogła uczestniczyć w osobistych przesłuchaniach, jeżeli o takie będzie występował Microsoft.

Źródło: http://www.heise-online.pl/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 10/02/2009 11:58

Na targach CeBIT zostanie zaprezentowany dodatek do OpenOffice TeamDrive.
TeamDrive ma stanowić alternatywę dla Microsoftowego Grove/Sharepoint.
TeamDrivve to narzędzie, które pozwala na szybkie, proste, bezpieczne i automatyczne wymienianie się plikami przez Internet. Pracując w grupie on-line, czy nawet off-line, użytkownicy mają dostęp do tych samych danych w dowolnym czasie, bez dodatkowych kosztów. Dzięki temu wszystkiemu, można jednocześnie pracować nad dokumentami, arkuszami kalkulacyjnymi czy prezentacjami.
Dodatek jest rozpowszechniany na licencji darmowej.

Źródło:
http://extensions.services.openoffice.org/
http://www.heise-online.pl/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 10/02/2009 11:40

Google wydała poprawioną wersję przeglądarki Google Chrome 1.0.154.48. Załatana w niej luka umożliwiała na uruchamianie przez napastnika własnych poleceń w systemie operacyjnym Windows. Było to możliwe, gdy użytkownik odwiedzał specjalnie przygotowaną stronę internetową z użyciem innej przeglądarki.
Wpisując odpowiedni adres istniała możliwość otworzenia przeglądarki Chrome i nakazanie jej otworzenia dowolnej strony. Jednak poprzez podanie specyficznych parametrów, można było także otwierać lokalne foldery, a także uruchamiać programy z dysku.

http://www.heise-online.pl/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 10/02/2009 11:23

Firmy produkujące i sprzedające telefony komórkowe szukają sposobów na obcięcie kosztów. Niezapomniane wrażenia i niski koszt komórek może przyciągnąć wielu nowych klientów.
Firma Telefonica, będąca jednym z największych operatorów telefonii komórkowej na świecie, wraz z pięcioma innymi operatorami przyłączyła się do fundacji Linux LiMo. Twierdzą oni, że są wstanie razem wprowadzić Linuksa do telefonów komórkowych, a platforma Open Source doda wiele aplikacji do telefonów.
Ważniejsi dostawcy komórek, Vodafone, Orange, Japan's NTT DoCoMo, Korea's SK Telecom oraz Verizon Wireless wprowadzą telefony z uruchomionym oprogramowaniem LiMo już pod koniec tego roku.
Takie działanie może stanowić potencjalne zagrożenie dla mobilnego oprogramowania firm dzisiaj władających tym rynkiem, czyli Apple, Microsoft, Google czy Nokii. Nam pozostaje życzyć tylko sukcesów.

Źródło: http://www.neowin.net/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 10/02/2009 01:07

Google wprowadza usługę Google Sync dzięki której będzie można synchronizować dane z usług Google's Contacts oraz Calendars (Google Kontakty i Kalendarz). Google Sync może pracować na iPhone, iPod touch, telefonach opartych o Symbiany, BlackBerry i urządzenia oparte na Windows Mobile. Do aktualizowania danych używana jest usługa synchronizacji Microsoft ActiveSync. Od tej pory nie trzeba będzie naciskać żadnych przycisków, aby uaktualnić dane na telefonie. Teraz dane zmienione w Kalendarzu będą zsynchronizowane w powietrzu i odpowiednio zmieniane w innym miejscu. Nie będzie tu ważne, czy zmian dokonano w telefonie czy w przeglądarce internetowej na komputerze. Całość została przedstawiona na prezentacji, którą znajdziesz pod tym adresem: KLIK

Źródło: http://www.neowin.net/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 10/02/2009 00:46

Internet Explorer w wersji 8 może pracować w dwóch trybach. Pierwszy z nich, to ten który uruchamiany jest standardowo. Jest on najbardziej zgodny z Rendering Engine. Drugim trybem pracy, jest ukryty jego poprzednik. Wybór wersji silnika wykorzystywanego do wyświetlania stron, będzie zależał od dostarczonej listy kompatybilności. Spis ten będzie dystrybuowany wraz z przeglądarką jako lista "Względy kompatybilności". Na liście tej będą się znajdowały najczęściej odwiedzane witryny, które zostaną sklasyfikowane pod względem poziomu ich obsługi przez przeglądarkę. Cała lista ma być aktualizowana co dwa miesiące.
Aby IE używał nowego silnika dla danej strony, należy czynić je zgodnymi ze standardami. Webmasterzy mogą także sami przełączać przeglądarkę w tryb zgodności. Przełączanie będzie się odbywać dzięki odpowiednim tagom w kodzie źródłowym witryny.

Źródło: http://www.heise-online.pl/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 10/02/2009 00:29

Wczoraj pisaliśmy o nieszczelnościach w witrynie producenta programów antywirusowych Kaspersky. Jak się okazuje, nie tylko tam występuje ten problem. Odkrywca tamtej luki przyjrzał się także witrynie producenta BitDefendera. Jak się okazało wykrył on podobne luki, jak te znalezione na witrynie Kasperskyego. Dzięki atakowi SQL injection możliwe było wyciągnięcie tysięcy adresów mail oraz uzyskanie częściowego dostępu do danych klientów.
W tym wypadku, strona była prowadzona przez portugalskiego dystrybutora programów BitDefender. Firma BitDefender została już poinformowana o znalezionych lukach, a sama witryna jest aktualnie niedostępna.

Źródło: http://www.heise-online.pl/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 09/02/2009 23:47

 Z forum
 Nasze statystyki
Statystyki strony:

· Liczba newsów: 12869

· Liczba poradników: 378

· Liczba recenzji: 192

· Liczba gier: 124

· Liczba programów: 943

· Użytkowników forum: 68924

· Unikalnych wizyt: 49,304,320
 Partnerzy:Hotfix w katalogu Gwiazdor Artykuły
Polecany artykuł


Jak walczyć z pobieraczkiem? Jak odstąpić od umowy? O tym w artykule.
 Ostatnie komentarze
gryPrzez: patryk7133 [dnia: Feb 10, 2019]
Witam. Moja karta 128 GB prze...
gryPrzez: Gracz [dnia: Jan 24, 2019]
Chcę naprawić rejestr ale mam la...
gryPrzez: Wiktor_Szkoła_Pruszków_Technik [dnia: Jan 21, 2019]
KAWAŁ DOBREJ ROBOTY!!!!!!!!!!`11...
gryPrzez: Bolek [dnia: Jan 11, 2019]
Panowie do takich sprzedawców tr...
gryPrzez: Jurek! [dnia: Jan 10, 2019]
Super! autoodtwarzanie w Win ...
gryPrzez: Bociuch [dnia: Dec 29, 2018]
Dzięki działa znakomicie
gryPrzez: SD_joke [dnia: Dec 28, 2018]
U mnie zakup 32GB od gasgroup na...
gryPrzez: nerevarine [dnia: Dec 27, 2018]
Tylko że nie istnieje taki forma...
 Gry
Polecany artykuł


Quake

Klasyk FPS w wersji flash.
 Programy
Polecany artykuł


Tapin Radio Darmowa aplikacja służąca do słuchania i nagrywania radia internetowego
 Recenzje
Polecana recenzja


Sleeping Dogs
Policjant pod przykrywką rozpracowuje Triadę.
 Facebook