Logowanie

Firma Finjan wykryła ogromną sieć botnet złożoną z 1.9 miliona komputerów. Komputery te znajdowały się w urzędach, firmach i wielu instytucjach publicznych. Co ciekawe botnet należy do zaledwie sześcioosobowej szajki przestępców.

Botnet ten jest rozsiany został po 77 krajach świata, z czego większość znajduje się w Stanach Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii. Najwięcej zarażeń dokonano poprzez luki Internet Explorera, ale i w pewnym stopniu Firefoxa. Działanie botów opierało się głównie na instalowaniu oprogramowania spyware. Dodatkowo szajka wynajmowała zaatakowane maszyny, biorąc od 50 do 100 dolarów za podsieć 1000 komputerów zoombie. Wiadomo jest także, że do ukrywania działań szkodników, wykorzystywano trojana o nazwie Seneka.

Źródło: http://www.heise-online.pl/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 22/04/2009 22:01

Wydano nową wersję przeglądarki internetowej Mozilla Firefox 3.0.9. Łata ona wiele luk bezpieczeństwa, w tym krytyczne, które opisano w łącznie 9 raportach bezpieczeństwa. Luki krytyczne pozwalały na wyłączenie przeglądarki, a także na przemycenie szkodliwego kodu do wykonania.

Inne luki pozwalały poprzez Adobe Flash oraz wywołania XMLHttpRequest, omijać politykę Same origin policy. Pozostałe luki zostały sklasyfikowane jako niekrytyczne. Ponieważ niektóre luki można znaleźć także w Thunderbirdzie i SeaMonkey tak, więc należy się spodziewać pojawienia ich uaktualnionych wersji.

Źródło: http://www.heise-online.pl/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 22/04/2009 20:41

"Arktyczna" szwajcarska firma Arctic Cooling kilka dni temu zaprezentowała światu swój nowy produkt z branży wentylatorów 80 milimetrowych - Arctic F Pro PWM. Jak na wentylatory od Arctic Cooling przystało, wirnik oparty jest na "pajęczych" nogach, z jednostronną możliwością jego montażu. Kierunek przepływu powietrza jest z góry ustalony. Gumowe koreczki, którymi przytwierdzony jest wirnik do ramy wentylatora, niczym amortyzatory w samochodzie, niezwykle efektownie eliminują drgania podczas pracy produktu. Wirnik osadzony jest na łożysku Fluid Dynamic Bearing wypełnionymi cieczą, co efektywnie przyczynia się do wydłużenia żywotności wentylatora, a co jak zawsze potwierdza sześcioletnia gwarancja od Arctic Cooling. Zakres pracy Arctic Cooling Arctic F Pro PWM, to 700-2000 obr./minutę, gdzie liczba obrotów kontrolowana jest przez układ Pulse Width Modulation (PWM). Maksymalna wydajność wirnika w przepływie powietrza, to 47.6 m³/godzinę.
Niezwykle charakterystyczną cechą promującą ów wentylator jest funkcja PST (PWM Sharing Technology), która umożliwia podłączenie do zestawu wtyczek wychodzących na przewodzie od Arctic F8 Pro PWM wentylatora procesora oraz innego dodatkowego wentylatora. Prędkość obrotowa wszystkich wentylatorów kontrolowana i dostosowywana będzie poprzez układ PWM płyty głównej do aktualnego obciążenia i temperatury panującej wewnątrz obudowy komputera. Pozwala to uzyskanie niewiarygodnej ciszy podczas pracy komputera przy jego znikomym obciążeniu.

Wentylator Arctic F Pro PWM dostępny będzie w wersjach 80, 92 i 120 milimetrowej.
Jego cena, to ok. 25-30 zł.

Źródło: http://arctic-cooling.com [Kliknij, aby przeczytać całość]
· seba86mu dnia 22/04/2009 20:16

Jeden z najsłynniejszych producentów kart graficznych na świecie - chińska korporacja Hightech Information System (HIS) ogłosiła dziś konkurs dla wszystkich zapalonych graczy i nie tylko, pod hasłem "Design Your Own HD 4890" ("Zaprojektuj swój własny HD 4890"). Celem konkursu jest zaprojektowanie najefektowniejszej grafiki ozdabiającej cooler jednego z najpotężniejszych jednordzeniowych układów graficznych świata - HIS Radeon HD 4890 Turbo, który przedstawiliśmy jakiś czas temu. Każdy z uczestników konkursy może przesłać maksymalnie trzy projekty, przedstawiające ich osobistą interpretację sloganu "Ultimate Gaming Machine". Warunkiem jest zawarcie w projekcie hasła "The Best and Fastest DirectX 10.1 Gaming Platform", promującego najnowszą kartę graficzną z rdzeniem GPU RV790 od HIS.
Spośród wszystkich nadesłanych projektów komisja składająca się z przedstawicieli HIS, AMD oraz TechPowerUp wybierze dwie najlepsze prace. Na zwycięzcę konkursu czeka karta graficzna HIS Radeon HD 4890 Turbo Special Edition z ozdabiającą go grafiką, którą sam stworzył. Pierwszy z przegranych otrzyma HIS Radeon HD 4850 512MB GDDR3 z rewelacyjnym systemem chłodzenia IceQ4 opatentowanym przez HIS, a uczestnik, który zajmie trzecie miejsce otrzyma również kartę graficzną - HIS Radeon HD 4650 iSilence 512MB DDR2.

Wstępnie zaplanowano, że konkurs potrwa co najmniej do 4 maja.
A więc Drodzy nasi Czytelnicy ! Zabierajcie się do pracy i powodzenia ! ;)

Źródło: http://hisdigital.com [Kliknij, aby przeczytać całość]
· seba86mu dnia 22/04/2009 17:32

Austriacka firma Noctua specjalizująca się w produkcji wysokiej jakości sprzętu chłodzącego, po czterech miesiącach milczenia zaprezentowała dwa nowe wentylatory - dwaj następcy rewelacyjnego poprzednika Noctua NF-P12, o którym napisaliśmy jakiś czas temu. Nowe modele, to 120 milimetrowe wentylatory Noctua NF-S12B ULN oraz Noctua NF-S12B FLX.
Nowe produkty charakteryzują się potrójnie stopniowaną zewnętrzna krawędzią ostrza łopatek wirnika, co w przypadku modelu z dopiskiem "FLX" daje mu o 10% wyższą wydajność w porównaniu z Noctua NF-P12. Technologia łopatek, to Bevelled Blade Tips. Cechą, która łączy oba wentylatory, to również znane z "obrotowych" produkcji firmy Noctua - łożysko SSO-Bearing. Funkcja, która poróżniła nowe wentylatory to dwustopniowa prędkość obrotowa wentylatora Noctua NF-S12B ULN przy trójstopniowej prędkości obrotowej Noctua NF-S12B FLX. W przypadku NF-S12B ULN mamy do wyboru prędkości: 700 i 500 obr./minutę, zaś w przypadku NF-S12B FLX - 1200, 900, 600 obr./minutę. Przy maksymalnej prędkości obrotowej trójstopniowy NF-S12B FLX osiąga wydajność w przepływie powietrza na poziomie 100,6 m³/godzinę, co powala na plecy dotychczasowego lidera od austriackiego producenta - NF-P12, który to pochwalić się może przepływem 92,3 m³/godzinę przy 1300 obr./minutę. Nowe "dzieci" od Noctua zachowują się niezwykle bezgłośnie podczas pracy, co przedstawiliśmy w porównawczej tabelce poniżej. Cechuje je również ogromna żywotność 150,000 godzin, co potwierdzić może sześcioletnia gwarancja jakiej udziela producent na nowe wentylatory !

W zestawie wraz z wentylatorem znajdziemy adaptery Ultra-Low-Noise, Low-Noise (NF-S12B ULN); Ultra-Low-Noise (NF-S12B FLX), które umożliwią nam zmianę trybu pracy wirnika, gumowe kołeczki montażowe oraz przejściówkę 4-PIN -> 3-PIN.
Ceny wentylatorów Noctua NF-S12B ULN i Noctua NF-S12B FLX nie są jeszcze znane.

Źródło: http://noctua.at

Porównanie parametrów technicznych Noctua NF-S12B ULN i Noctua NF-S12B FLX:

Wentylator
Noctua NF-S12B ULN
Noctua NF-S12B FLX
Wirnik
120 mm
Bevelled Blade Tips
120 mm
Bevelled Blade Tips
Łożysko
SSO-Bearing
SSO-Bearing
Prędkość
700 obr./minutę
500 obr./minutę
1200 obr./minutę
900 obr./minutę
600 obr./minutę
Maks. hałas
6,8 dB(A) - 700 obr./min.
5 dB(A) - 500 obr./min.
18 dB(A) - 1200 obr./min.
10,6 dB(A) - 900 obr./min.
6,2 dB(A) - 600 obr./min.
Wydajność
57 m³/h - 700 obr./min.
38 m³/h - 500 obr./min.
100,6 m³/h - 1200 obr./min.
75 m³/h - 900 obr./min.
49 m³/h - 600 obr./min.
Żywotność
150,000 godzin
150,000 godzin
Cena
b.d.
b.d.
[Kliknij, aby przeczytać całość]
· seba86mu dnia 22/04/2009 10:53

Foxconn, to tajwańska firma założona w 1974 roku zajmująca się produkcją sprzętu komputerowego, głównie płyt głównych i obudów. Produkcja coolerów i kart graficznych obecnie została wstrzymana. Najnowszym produktem spod dłuta firmy Foxconn jest obudowa typu Tower/Desktop - należąca do serii RS - RS224. Jak można się domyślić - obudowa jest niewielkich rozmiarów: 280mm x 282mm x 95mm. Przednia ścianka obudowy wygląda dosyć estetycznie. Wykonana jest wysokopołyskowego plastyku z przebiegającą przez środek aluminiową wstawką, która po części pełni funkcję panelu przedniego Input/Output. W jego skład wchodzą gniazda audio (mikrofonowe i słuchawkowe) oraz dwa porty USB. Na aluminiowej powierzchni znajduje się również przycisk "Reset" oraz prostokątna kontrolka sygnalizująca pracę dysku twardego. Reszta obudowy wykonana jest ze stali o grubości 0,6 mm w kolorze czarnym z zawijanymi krawędziami. Foxconn RS224 przeznaczona jest tylko i wyłącznie dla raczej mało popularnych płyt głównych typu Mini-ITX. Produkt posiada jedną zatokę 5,25" na napęd optyczny oraz dwie zatoki 3,25" - jedna zewnętrzna, druga wewnętrzna. Na szczęście nie zapomniano o systemie chłodzenia w RS224, ale jak w przypadku innych obudów z serii RS, ograniczono się do jednego 80 milimetrowego wentylatora. Nowa obudowa od Foxconn posiada wbudowany zasilacz, ale jego parametrów technicznych nie ujawniono.
Produkt swoim wyglądem zewnętrznym prezentuje się naprawdę efektownie. Po dołączeniu czterech "nóżek" możemy postawić obudowę, po czym pełni ona funkcję produktu Mini-Tower. W tejże pozycji wygląda trochę jak konsola Sony PlayStation 3 ;)

Źródło: http://foxconnchannel.com [Kliknij, aby przeczytać całość]
· seba86mu dnia 22/04/2009 08:55

W wielu domach można znaleźć routery Wi-Fi. Niestety one ale i komercyjne routery nie pozwalają na przesyłanie strumieni wideo wysokiej rozdzielczości. Quantenna ma szansę zmienić tą sytuację. Jej chipset pozwala na kształtowanie przesyłanej wiązki, dzięki czemu szybki strumień danych jest kierowany do konkretnego urządzenia. Takiego czegoś nie da się osiągnąć na standardowych routerach Wi-Fi.

Rezultatem zastosowania tego urządzenia, jest połączenie bezprzewodowe z podwójną skutecznością i zakresem pasma. Samo urządzenie ma być dostępne jeszcze w tym roku.

Źródło: http://www.technologyreview.com/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 21/04/2009 22:30

 Z forum
 Nasze statystyki
Statystyki strony:

· Liczba newsów: 12490

· Liczba poradników: 378

· Liczba recenzji: 186

· Liczba gier: 124

· Liczba programów: 942

· Użytkowników forum: 66425

· Unikalnych wizyt: 45,045,951
 Partnerzy:Hotfix w katalogu Gwiazdor Artykuły
Polecany artykuł


Jak walczyć z pobieraczkiem? Jak odstąpić od umowy? O tym w artykule.
 Ostatnie komentarze
gryPrzez: IT [dnia: Dec 06, 2017]
Router działał do pierwszego i o...
gryPrzez: Nie [dnia: Dec 06, 2017]
Na punkcie 13. nie mam możliwośc...
gryPrzez: cosik_ktosik [dnia: Dec 03, 2017]
heh, dobre
gryPrzez: hahahahii brawo cholera [dnia: Dec 02, 2017]
A żeby było śmieszniej, to w tym...
gryPrzez: Ludwiczek [dnia: Nov 30, 2017]
Super, 3 min roboty. Zmiana w re...
gryPrzez: XMan [dnia: Nov 28, 2017]
A nie jest to czasami ten sam gr...
gryPrzez: elem [dnia: Nov 27, 2017]
Do Jack:Menedżer Urządzeń >kontr...
gryPrzez: noname [dnia: Nov 22, 2017]
Pomoglo :) dzieki
 Gry
Polecany artykuł


Quake

Klasyk FPS w wersji flash.
 Programy
Polecany artykuł


Tapin Radio Darmowa aplikacja służąca do słuchania i nagrywania radia internetowego
 Recenzje
Polecana recenzja


Sleeping Dogs
Policjant pod przykrywką rozpracowuje Triadę.
 Facebook