Logowanie

ESET udostępnił narzędzie diagnostyczne ESET SysInspector w wersji polskiej.

ESET SysInspector to bezpłatne narzędzie diagnostyczne przeznaczone do generowania szczegółowych raportów na temat uruchomionych procesów, wpisów w rejestrze, czy aktywnych połączeń sieciowych w systemie. Dodatkowo aplikacja ta grupuje wszystkie procesy pod względem zagrożenia jakie mogą ze sobą nieść.

Program ten wchodzi także w skład pakietów ESET Smart Security 4 oraz ESET NOD32 Antivirus 4.

Oprogramowanie to można pobrać ze strony producenta.
Źródło: http://www.heise-online.pl/
[Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 21/05/2009 22:28

Jak donosi dziś firma Gigabyte na łamach swojej strony internetowej, w dniach 12-15 maja, w kraju naszych północno-wschodnich sąsiadów - Rosji, odbyły się największe w tym państwie targi branży IT - "Svyaz Expocomm 2009". W dniu otwarcia wystawy - 12 maja, stanowisko Gigabyte - jednej z najpotężniejszych korporacji w świecie produkującej sprzęt komputerowy, odwiedził sam prezydent Rosji Dmitry Medvedev wraz ze swoimi rządowymi współpracownikami - Siergiejem Iwanowem, i ministrem komunikacji Igorem Schyogolevem. Z okazji tak wielkiej i prestiżowej imprezy nie mogło zabraknąć konkursów. Jednym z nich był konkurs "PCDIY" zorganizowany przez Gigabyte. Zawody polegały na jak najszybszym złożeniu zestawu komputerowego, po czym ten oczywiście musiał się uruchomić ;) W konkursie wzięło udział 15 drużyn złożonych z uczniów moskiewskich gimnazjów (6 drużyn) i uniwersytetów (9 drużyn). Laureatami zostali Daniil Světlov (czas: 4:08), Pavel Surgan (czas: 4:10), Wiktor Nesmeyanov (czas: 4:46) i Alexander Ponomarev (czas: 5:06). Wszyscy otrzymali cenne nagrody ufundowane przez Gigabyte - płyty główne z chipsetem Intel P43/P35 Express, karty graficzne z rdzeniem NVIDIA GTX 260, tunery telewizyjne na interfejsie USB i inne.
Przy okazji targów "Svyaz Expocomm 2009" Gigabyte zaprezentowała swoje najnowsze płyty główne z chipsetami Intel-a i AMD oparte na nowoczesnej technologii GIGABYTE Ultra Durable 3.

Źródło: http://gigabyte.com.tw
[Kliknij, aby przeczytać całość]
· seba86mu dnia 21/05/2009 15:47

ASUS zaprezentował dziś najnowszy produkt w 100% związany z profesjonalnym overclockingiem, będący równocześnie spełnieniem najskrytszych marzeń fanatyków tej dziedziny informatyki. ASUS ROG OC Station, to zaawansowana stacja kontroli overclockingu. Z jej poziomu możemy zarządzać praktycznie wszystkimi funkcjami związanymi z zagadnieniem przetaktowywania sprzętu. Urządzenie przeznaczone jest do montażu w dwóch zatokach 5,25" obudowy jednostki centralnej. Wizualnie produkt prezentuje się naprawdę imponująco. W oczy od razu rzuca się srebrne pokrętło oraz 3 calowy wyświetlacz TFT LCD. Na uwagę zasługuje ruchomy panel zewnętrzny dający się odginać w kierunku pionowym o 30°, także dokonywanie operacji na nim nie będzie zmuszało nas do opuszczania naszego siedziska. Większość paneli kontrolnych nie daje możliwości regulacji konta nachylenia wyświetlacza, przez co często zmuszani jesteśmy do gimnastykowania się, aby odczytać informacje z wyświetlacza. ASUS ROG (Republic of Gamers) OC Station umożliwia kontrolę oraz zarządzanie prędkościami obrotowymi wentylatorów, ingerowanie w zegar procesora, kontrolę temperatur podzespołów, gdzie przy przekroczeniu górnej granicy ostrzega nas sygnałem dźwiękowym. W przypadku płyt głównych z obsługą ROG, produkt integruje się z funkcją CPU Level Up i technologią ASUS EPU-6 Engine, która ogranicza emisję dwutlenku węgla do atmosfery poprzez zmniejszenie zużycia energii podczas overclockingu. Wszystko to ułatwi nam prosty i przyjazny dla użytkownika interfejs urządzenia i efektowne podświetlenie funkcjonalnych przycisków. Co ważne, wszystkich manualnych ustawień możemy dokonywać podczas rozgrywki, co jest bardzo praktyczne, ponieważ wyniki naszego overclockingu od razu widzimy na ekranie monitora grając na przykład w grę 3D. ASUS ROG OC Station pozwoli także na wyświetlenie pokazu slajdów.

Źródło: http://asus.com
[Kliknij, aby przeczytać całość]
· seba86mu dnia 20/05/2009 22:19

Tajwańska korporacja Micro Star International (MSI) przedstawia dwa swoje najnowsze produkty, jakimi są płyty główne oparte na chipsecie AMD 790GX i AMD 790FX z podstawkami AM3 wspierającymi najnowsze procesory od AMD. Nowe płyty, to MSI 790FX Winki Edition oraz MSI 790GX Winki Edition. Produkty stworzone zostały głównie z myślą o błyskawicznym dostępie do zasobów multimedialnych, bez zbędnego wyczekiwania na załadowanie się systemu operacyjnego, które trwa wiekami, zwłaszcza, gdy na gwałt musimy uzyskać jakieś informacje, na przykład z Internetu. Za proces ten odpowiada technologia Winki, oferująca szybki dostęp do trybu online, zaraz po uruchomieniu komputera. W Sieci bez problemu możemy czatować, edytować i przeglądać strony WWW, również poprzez połączenie szyfrowane SSL oraz uzyskać połączenie z drugim rozmówcą za pomocą telefonii VoIP w Skype. Nic nie stanie nam na przeszkodzie przy sprawdzaniu poczty e-mail oraz przy słuchaniu muzyki z protokołu streaming. Do komunikacji tekstowej skorzystać możemy z piętnastu protokołów, między innymi z MSN Messenger, Google Talk, QQ, ICQ czy SIP. Na uwagę zasługuje obsługa Java Script, Web 2.0, jak również obsługa kilku kont jednocześnie. Jednak Internet, to nie wszystko, co zaoferować może Winki ;) Technologia ta umożliwia ponadto dostęp do zdjęć w formacie PNG, JPG, JPEG i BMP z dysków twardych podłączonych do płyty za pośrednictwem interfejsu IDE ATA, SATA oraz USB. Dodatkowym atutem MSI 790FX Winki Edition oraz MSI 790GX Winki Edition jest technologia APS (Active Phase Switching). To rozwiązanie techniczne zarządza zasobami energii zużywanej poprzez poszczególne elementy płyty głównej. Do każdego z elementów dostarczane jest tyle energii, ile w danym momencie jest wymagane. I nie chodzi tutaj o sam procesor, lecz również o mostek północny, jak i porty pamięci RAM. Tak więc nowe płyty główne Winki od MSI oferują niezwykle praktyczne rozwiązania techniki idące ze sobą w parze: wygodę poprzez błyskawiczny dostęp do zasobów multimedialnych z równoczesną oszczędnością energii elektrycznej.

Specyfikacja płyt głównych:

Płyta głównaMSI 790GX-G65 Winki EditionMSI 790FX-GD70 Winki Edition
Chipset
AMD 790GX @ SB750
AMD 790FX @ SB750
Podstawka procesora
AM3
AM3
Obsługiwane procesory
KLIK
KLIK
Gniazda pamięci RAM
4x DDR3
Dual-Channel
4x DDR3
Dual-Channel
Obsługiwane częstotliwości
pamięci RAM
800MHz, 1066MHz
1333MHz, 1600MHz (OC)
800MHz, 1066MHz, 1333MHz
1600MHz, 1800MHz, 2133MHz(OC)
Maksymalny rozmiar
pamięci RAM
16GB
16GB
Sloty kart rozszerzeń
2x PCI-E x16 2.0
2x PCI-E x1
2x PCI
4x PCI-E x16 2.0
1x PCI-E x1
2x PCI
Magistrale
1x IDE ATA133
1x FLOPPY
5x SATA II
1x IDE ATA133
1x FLOPPY
8x SATA II
Układ dźwiękowy
Realtek HD ALC889
8-kanałowy
Realtek HD ALC889
8-kanałowy
Zintegrowany
układ graficzny
Tak
DVI, D-Sub (VGA)
Nie
Karta sieciowa
Gigabit LAN
10Mb/s, 100Mb/s, 1000Mb/s
Gigabit LAN
10Mb/s, 100Mb/s, 1000Mb/s
Wyjścia / Wejścia
na panelu tylnym
1x PS/2 (klawiatura / mysz)
6x mini-jack (audio)
1x optyczne SPDIF
6x USB2.0
1x LAN (RJ45)
1x eSATA
1x HDMI
1x FireWire (IEEE1394)
2x PS/2
6x mini-jack (audio)
1x optyczne SPDIF
1x coaxial SPDIF
7x USB2.0
2x LAN (RJ45)
1x Power eSATA
1x FireWire (IEEE1394)
Gniazda wentylatorów
1x CPU, 3x System FAN
1x CPU, 3x System FAN
Gniazda zasilające
ATX12V 24-PIN, ATX12V 4-PIN
ATX12V 24-PIN, EPS12V 8-PIN


Źródło: http://msi.com
[Kliknij, aby przeczytać całość]
· seba86mu dnia 20/05/2009 14:34

W protokole OpenSSH znaleziono błąd pozwalający na przechwytywanie zaszyfrowanych danych. Luka została zidentyfikowana przez ekspertów ds bezpieczeństwa IT Uniwersytetu w Londynie. Znaleźli oni lukę w 32 bitowej realizacji tego protokołu w systemie OS Debian/GNU Linux. Niestety luka ma charakter podstawowy, więc reszta realizacji bieżącej wersji 4.7 jest także zagrożona. OpenSSH jest bardzo popularnym zestawem programów, których celem jest zapewnienie szyfrowanej komunikacji w Internecie.

Według profesora Kenny Pattersona z grupy Information Security Group (ISG) na Uniwersytecie w Londynie, 1 atakujący ma jedną szansę na 262114 prób do pomyślnego przeprowadzenia ataku na algorytm szyfrowania. "Odkryty problem odnosi się do błędów w projektowaniu OpenSSH, a luka została spowodowana przez stare problemy kodu" - powiedział Patterson.

Atak jest klasyczną formą Man-in-the-middle, gdzie atakujący przechwytuje ruch z komputera użytkownika.

W celu zminimalizowania możliwości ataku, administratorzy IT zalecają stosowanie algorytmu AES w trybuie CTR (counter mode) w miejsce standardowego CBC. Wrażliwość ta została wykryta już w listopadzie 2008. Spodziewano się, że luka zostanie zamknięta wersją OpenSSH 5.2, jednak tak się nie stało.

Źródło: http://www.cybersecurity.ru/
[Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 19/05/2009 21:40

Amerykańska korporacja Dell, która zasłynęła na światowym rynku głównie z produkcji komputerów przenośnych przedstawia swój najnowszy produkt, jakim jest netbook Dell Latitude 2100. Komputer ten stworzony został głównie z myślą o oświacie - nauczycielach i uczniach. W dobie, kiedy w wielu krajach świata tradycyjne pomoce naukowe - podręczniki i zeszyty wypierane zostają przez nowoczesne rozwiązania technologiczne, takie jak na przykład komputery przenośne, Latitude 2100 jest idealnym rozwiązaniem. Netbook wyposażony jest w odłączalny uchwyt, co przy jego niskiej wadze 1,32kg ułatwia jego swobodne przenoszenie. Odporna na uderzenia obudowa komputera uchroni go w znacznym stopniu od uszkodzeń, na jakie narażony będzie podczas szkolnych wybryków ;) Na uwagę zasługuje również klawiatura dostosowana dla zarówno małych dłoni dziecka, jak i dorosłego człowieka. Dodatkowo klawisze pokryte są antybakteryjną powłoką uniemożliwiającą rozwój zarazków, do czego idealnie sprzyjają warunki szkolne oraz fakt, że z komputera korzystać będzie mnóstwo różnych osób. Komunikację uczniów z nauczycielem zapewni bezprzewodowa sieć Network Activity Light, zaimplementowana w wyświetlacz kamerka VGA oraz cyfrowy mikrofon. Poprzez sieć nauczyciel w każdym momencie będzie miał pod kontrolą swoich podopiecznych. Szczególnie przyda się to w momencie, gdy uczniowi znudzi się tok lekcji i postanowi skorzystać z dodatkowych walorów Latitude 2100.
Dell Latitude 2100 wyposażony jest w procesor Intel Atom o częstotliwości taktowania 1,6GHz z 533 megahercową szyną FSB. Całością zarządza Intel-owski chipset 945 GS Express. Do zagospodarowania mamy dwa sloty na pamięć RAM DDR2, z których każdy obsłuży maksymalnie moduł 1GB z zegarem 800MHz. W sumie nowy komputer Dell-a wyposażyć możemy w 2GB pamięci RAM. Powierzchnię na zapis danych udostępnia dysk SSD (Solid State Disk) o pojemności 16GB oraz dysk twardy HDD o maksymalnej pojemności 250GB. Za tworzenie obrazu odpowiedzialny jest zintegrowany układ graficzny Intel Graphics Media Accelerator 950. Dziesięcio calowy wyświetlacz WSVGA o maksymalnej rozdzielczości 1280x576 wspiera technologię dotykową. W kwestii złączy Input/Output Dell Latitude 2100 oferuje nam trzy porty USB2.0, gniazda układu dźwiękowego (wyjście audio, wejście mikrofonowe), gniazdo D-Sub (VGA), jak również czytnik kart pamięci 3 in 1.
Produkt wedle uznania sprzedawany będzie z systemami operacyjnymi Genuine Windows Vista Home Basic SP1, Windows XP Home SP3 oraz Ubuntu Linux 8.10 i w bogatej palecie kolorów, między innymi w czerwonym, zielonym, niebieskim, żółtym i czarnym, także najmłodsi będą mieli spore pole wyboru.

Źródło: http://dell.com
[Kliknij, aby przeczytać całość]
· seba86mu dnia 19/05/2009 20:58

W przyszłym tygodniu Intel wprowadzi pierwsze 8 rdzeniowe procesory serwerowe z górnej półki cenowej. Nowe procesory na jądrze Nehelem oparte zostały na tej samej architekturze co zaprezentowane jesienią 2008 procesory Core i7. Nehelem-EX mają zastąpić starsze 6 rdzeniowe Intel Xeon Dunnington oparte na architekturze Penryn.

Procesory Nehalem-EX zostały oparte na technologii 45nm i zawierają 2.3 miliarda tranzystorów. Stefan Rusu, przedstawiciel Intela, powiedział, że po wydaniu Nehalem-EX będą one sprzedawane jako układy Xeon 74xx. Ich przeznaczeniem będą serwery oraz specjalistyczne stanowiska Apple Mac Pro.

Każdy procesor będzie zawierać 8 jąder, a każde jądro będzie wspierać wiele technologii SMT, pozwalając na taktowanie z obsługą 2 poleceń na takt. Dodatkowo Nehalem-EX będzie posiadał 8 bloków pamięci cache drugiego poziomu oraz jedną 24 megabajtową trzeciego poziomu.

Inteligentny system kontroli jądra procesora może pozwolić na zmniejszenie zużycia energii o około 83%. Ciekawymi technologiami są Turbo Mode i QuickPath Interconnect. Pierwsza z nich jest odpowiedzialna za zapewnienie, że wstrzymane jądro obudzi się wręcz na rozkaz, a druga umożliwia przesył bezpośrednio z/do jądra z prędkością 25.5GB/s.

Istnieją także pewne dowody na to, że Intel już latem 2009 wyda nowe procesory w wersji desktop z rodziny Nehalem.

Dzisiaj także Intel ogłosił nowe procesory Atom o kryptonimie Pinetrail. Prace nad nimi mają zakończyć się w drugiej połowie 2009 roku. Podobnie jak dzisiejsze Atomy, zostanie on zaprojektowany do pracy w netbookach i kompaktowych urządzeniach elektronicznych.

Nowy Atom to dwie nowe innowacje. Po pierwsze, zintegrowany kontroler pamięci RAM, co zasadniczo zwiększy ich wwydajność. A po drugie, zintegrowana grafika.

Źródło i foto: http://www.cybersecurity.ru/
[Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 19/05/2009 20:23

 Z forum
 Nasze statystyki
Statystyki strony:

· Liczba newsów: 12645

· Liczba poradników: 378

· Liczba recenzji: 190

· Liczba gier: 124

· Liczba programów: 942

· Użytkowników forum: 67099

· Unikalnych wizyt: 46,151,622
 Partnerzy:Hotfix w katalogu Gwiazdor Artykuły
Polecany artykuł


Jak walczyć z pobieraczkiem? Jak odstąpić od umowy? O tym w artykule.
 Ostatnie komentarze
gryPrzez: cosik_ktosik [dnia: Mar 15, 2018]
Ktoś w końcu użył mózgu i zrobił...
gryPrzez: Jana [dnia: Mar 14, 2018]
Jak znaleźć odzyskane pliki?
gryPrzez: cosik_ktosik [dnia: Mar 13, 2018]
Pewnie tak, zobaczymy co miłe Pa...
gryPrzez: Maro [dnia: Mar 13, 2018]
Fajny sprzęt, będziecie coś jesz...
gryPrzez: Tom [dnia: Mar 09, 2018]
Jak z utratą danych? przecież wy...
gryPrzez: grześ60 [dnia: Mar 07, 2018]
Jedynie pomógł mi program EaseUS...
gryPrzez: awfd [dnia: Mar 06, 2018]
Z powodu natrętnych reklam cierp...
gryPrzez: zaza [dnia: Mar 03, 2018]
Wielkie dzięki zdjęcia odzyskane:)
 Gry
Polecany artykuł


Quake

Klasyk FPS w wersji flash.
 Programy
Polecany artykuł


Tapin Radio Darmowa aplikacja służąca do słuchania i nagrywania radia internetowego
 Recenzje
Polecana recenzja


Sleeping Dogs
Policjant pod przykrywką rozpracowuje Triadę.
 Facebook