Logowanie

Wystąpiła awaria w wyszukiwarce Google. Przy wpisaniu dowolnej frazy, nawet samego google, otrzymujemy informacje o tym, że dana witryna jest niebezpieczna. Dokładny komunikat brzmi:

Ostrzeżenie- przejście do tej witryny może być niebezpieczne dla Twojego komputera!
Podpowiedzi:

* Powróć na poprzednią stronę i wybierz inny wynik.
* Spróbuj ponownie wyszukać żądane informacje.

Możesz też przejść na własne ryzyko na stronę http://xxxx.xx. Więcej informacji na temat wykrytych problemów można znaleźć na diagnostycznej stronie Google dla tej witryny Bezpieczne przeglądanie.

Więcej informacji na temat ochrony przed szkodliwym oprogramowaniem online znajduje się na stronie StopBadware.org.

Jeżeli jesteś właścicielem tej witryny, możesz poprosić o oceną witryny za pomocą Narzędzi Google dla webmasterów. Więcej informacji na temat procesu oceny można uzyskać w Centrum pomocy Google dla webmasterów.


UPDATE 16.27
Awaria wygląda na usuniętą [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 31/01/2009 14:06

Stephen Sinofsky (Vice President, Windows and Windows Live Engineering Group at Microsoft,) podał na swoim blogu informacje o ominięciu fazy wersji Beta 2 systemu Windows 7. Twierdzi on, że kolejną wersją będzie już Release Candidate (RC). RC będzie ostatnim etapem testowania systemu Windows 7 przed wersją Release to Manufacturing (RTM), czyli wersją produkcyjną.
Inżynier zespołu napisał na swoim blogu, że Microsoft dostaje jedną informację zwrotną co 15 sekund, co pokazuje, jak wiele informacji zwrotnych do nich trafia w fazie Beta. W blogu tym sugeruje on także, że Microsoft ogląda i czyta narodowe blogi i fora w poszukiwaniu tematów o Windows 7 i wrażeniach o nim samym.
Brakuje wprawdzie podania daty na temat wydania wersji RC oraz produkcyjnej RTM, ale można się spodziewać, że Windows 7 pojawi się w sklepach pod koniec bieżącego roku.

Źródło: www.neowin.net [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 30/01/2009 23:59

Jednym z najpopularniejszych obecnie CMSów jest Joomla. W poradniku przedstawiono proces jej instalacji. Do instalacji wykorzystano jej wersję 1.5.9 i jej proces został tutaj przedstawiony. Chętnych zapraszamy do czytania, wejdź: Instrukcja instalacji CMS Joomla 1.5 [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 30/01/2009 16:52

Nowa wersja programu do wirtualizacji na komputery typu Mac, pozwala teraz na przydzielenie większej pojemności pamięci RAM oraz większych zasobów obliczeniowych procesora, a co najważniejsze, daje możliwość uruchomienia systemu Windows 7 na tych komputerach.
Niestety pokazuje to, jak daleko w tyle Parallels Desktop jest za programami VMware Fusion czy Sun VirtualBox dla OS X.
Parallels Desktop for Mac wymaga obecnie procesora Intel Core Duo 1.66GHz i pozwala używać do ośmiu rdzeni procesora. Jednocześnie pozwala wykorzystać maksymalnie 8GB pamięci RAM lub 256MB RAM na kartę wideo.
Paralles oferuje również w ramach licencji roczne zabezpieczenie oprogramowaniem Kaspersky Labs oraz bezpłatne narzędzie Acronisa do kopii zapasowej.

Źródło: www.theinquirer.net [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 30/01/2009 16:38

Wielu specjalistów IT wykorzystuje możliwość blokowania aktualizacji systemów Windows o nowe Service Packi. Wyrażają oni zasadę, że jak coś działa, to lepiej tego nie ruszać. Microsoft wydał specjalne narzędzie pozwalające na blokowanie instalacji Service Packów o nazwie Microsoft Service Pack Blocker Tool. Niestety blokada działa tylko przez rok od wydania danego SP na witrynie Windows Update.
W przypadku Windows Vista, termin upływa 28 kwietnia tego roku, a dla XP 19 maja 2009.
Jednak nawet jeżeli blocker wygaśnie, nie ma konieczności instalowania odpowiedniego Service Packa. Dzieje się tak bowiem, aby rozpocząć instalację, należy najpierw zaakceptować ofertę. Przy włączonej usłudze Windows Update zostanie wyświetlona informacja o ważnej poprawce, ale nie jest wymagana jest instalacja. Samą poprawkę wystarczy ukryć. Jeżeli Windows Update jest domyślnie wyłączony, Service Pack nie będzie oferowany do czasu następnego otworzenia Windows Update.

Źródło: www.neowin.net [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 30/01/2009 16:38

Google wydało poprawioną wersję swojej przeglądarki Chrome. W nowej wersji 1.0.154.46 dodano obsługę dwóch popularnych dostawców poczty eletronicznej oraz zamknięto trzy luki bezpieczeństwa.
W nowej wersji działa ponownie wysyłanie poczty poprzez Yahoo! Mail oraz dodano obsługę Windows Live Hotmail.
Aktualizacja zabezpieczeń dotyczyła trzech luk. Pierwsze dwie, CVE: CVE-2007-0048, CVE-2007-0045, dotyczyły nieprawidłowego wywołania wtyczki programu Adobe Reader Netscape Plugin API (NPAPI). Luki te pozwalały na przeprowadzenie z odpowiednio przygotowanym dokumentem PDF, ataku typu Cross-Site Scripting. Pozwalało to na uruchamianie skryptów na arbitralnych stronach. Google oceniło to, jako zagrożenie umiarkowane.
Trzecia luka, CVE: CVE-2009-0276 (krytyczna), pozwalała na odczytywanie dzięki JavaScript danych wprowadzanych w formularzach w innych ramkach na stronie. Oczywiście w tym momencie ofiara musiała by mieć otwarte dwa okna, pierwsze z odpowiednio przygotowanych kodem JavaScript, a drugie ze stroną, na której wykonywany jest atak. Pozwalałoby to napastnikowi na odczytywanie danych wprowadzanych na np stronach bankowych.

Źródło: http://googlechromereleases.blogspot.com/
[Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 30/01/2009 11:54

Google wraz z przyjaciółmi planuje udostępnić światu laboratorium online do badania zachowania połączeń z Internetem.
Wczoraj New America Foundation's Open Technology Institute oraz PlanetLab Consortium otworzyli Laboratorium Pomiarów (Measurement Lab), gdzie na rozproszonym serwerze on-line, naukowcy mogą tworzyć swoje własne testy półączeń z Internetem.
Naukowcy są obecnie na etapie tworzenia odpowiednich narzędzi, które pozwolą między innymi na zmierzenie prędkości łącz użytkowników. Będzie można uruchamiać narzędzia diagnostyczne oraz sprawdzać, czy Nasz ISP nie blokuje połączenia.
Narzędzia te mają na celu generowanie pewnych danych, które będą przesyłane w dwie strony między komputerem użytkownika, a serwerem w innym miejscu w Internecie. Zgromadzone w ten sposób dane będą dostępne dla Wszystkich.
Niestety brakuje serwerów "bogatych" w łącza, co stwarza barierę dla dokładności i skalowalności narzędzi. Naukowcy mają także problem z udostępnianiem danych między sobą. M-Lab ma rozwiązać ten problem.
W przyszłym roku, Google dostarczy 36 testowych serwerów w 12 lokalizacjach w Stanach Zjednoczonych oraz Europie.
Obecnie, wirtualne laboratorium Google uruchomiło trzy istniejące testy, które sprawdzają czy blokowany jest BitTorrent oraz do sprawdzania szybkości łącza. Inni natomiast rozmieszczają narzędzia do identyfikacji czy ISP obniża wydajność dla niektórych użytkowników lub też pewnych typów sieci.

Źródło: www.theregister.co.uk
[Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 30/01/2009 06:52

 Z forum
 Nasze statystyki
Statystyki strony:

· Liczba newsów: 12018

· Liczba poradników: 378

· Liczba recenzji: 185

· Liczba gier: 124

· Liczba programów: 942

· Użytkowników forum: 64432

· Unikalnych wizyt: 41,737,926
 Partnerzy:Hotfix w katalogu Gwiazdor Artykuły
Polecany artykuł


Jak walczyć z pobieraczkiem? Jak odstąpić od umowy? O tym w artykule.
 Ostatnie komentarze
gryPrzez: Wojownikz [dnia: Mar 22, 2017]
Fakt za dużo trochę chce ten sąd
gryPrzez: Damyk [dnia: Mar 15, 2017]
mojego pendrive nawet nie widzi ...
gryPrzez: kda [dnia: Mar 08, 2017]
Dzięki wielkie , wszystko działa...
gryPrzez: miras80 [dnia: Mar 02, 2017]
Witam Mam pytanie czy mogę odzy...
gryPrzez: lan lan land [dnia: Feb 26, 2017]
Tak jak w artykule, 4GB RAM daje...
gryPrzez: Mi pomogło [dnia: Feb 26, 2017]
Witam wszystkich z problemem iko...
gryPrzez: Paweł [dnia: Feb 24, 2017]
Dzięki za poradnik. Tylko mała u...
gryPrzez: Gutek [dnia: Feb 06, 2017]
ok
 Gry
Polecany artykuł


Quake

Klasyk FPS w wersji flash.
 Programy
Polecany artykuł


Tapin Radio Darmowa aplikacja służąca do słuchania i nagrywania radia internetowego
 Recenzje
Polecana recenzja


Sleeping Dogs
Policjant pod przykrywką rozpracowuje Triadę.
 Blogi
trojan156
» Problem z grafik? toshiba satellite L... - Napisane: Dec 25, 2016 15:21:52 - [Ocena: 0.00]
stukot
» Wega?skie placki gryczane. - Napisane: Jun 06, 2016 16:42:46 - [Ocena: 5.00]
stukot
» Ciemna strona Twittera. - Napisane: Jun 06, 2016 16:22:59 - [Ocena: 5.00]
stukot
» Prawdziwa pechowa trzynastka. - Napisane: Jun 06, 2016 16:09:51 - [Ocena: 5.00]
stukot
» Pseudo-wiersz o wrednej ?mierci. - Napisane: May 22, 2016 06:57:11 - [Ocena: 5.00]
stukot
» Bezjajeczne placki ziemniaczane i inne. - Napisane: May 18, 2016 16:04:16 - [Ocena: 5.00]

» Szukaj bloga
 Facebook