Logowanie

Shutter jest niewielkim, wszechstronnym narzędziem umożliwiającym zaplanowanie i wykonanie określonej akcji. Pomimo skąpego wyglądu program posiada wiele przydatnych funkcji niedostępnych w innych aplikacjach tego typu. Program umożliwia wykonanie takich akcji jak: zamknięcie systemu i wyłączenie komputera, ponowne uruchomienie komputera, wylogowanie użytkownika, blokowanie stacji roboczej, przejście komputera w tryb niskiego poboru energii, przejście komputera w stan hibernacji, rozłączenie wszelkich połączeń typu dial-up, wygaszenie ekranu monitora, wyciszenie muzyki itd. Shutter udostępnia interfejs WWW, dzięki czemu daną czynność można wykonać zdalnie za pośrednictwem dowolnej przeglądarki WWW.

Shutter jest mały, lecz bogaty w różnorodne funkcje i powinien zadowolić każdego, nawet zaawansowanego użytkownika. Jego obsługa nie jest skomplikowana, przez co początkujący użytkownicy szybko opanują obsługę programu. Mam nadzieję, iż niniejszy mini poradnik przybliży wszystkim ten wspaniały program i zachęci do jego użytkowania. Zapraszam do lektury => Automatyczne wykonywanie określonych zadań przy użyciu aplikacji Shutter
[Kliknij, aby przeczytać całość]
· rokko dnia 04/06/2009 18:03

Google przygotowało specjalną wersję najpopularniejszego w świecie serwisu z filmami i wideoklipami - "YouTube". Nowa odsłona cechuje się bardzo uproszczonym interfejsem, w porównaniu z oryginalną witryną. Dominuje mroczna kolorystyka, dużych rozmiarów hiperłącza, znacznie powiększona czcionka oraz minimum funkcji, a wszystko po to, aby ułatwić oglądanie zawartości strony na ogromnych telewizorach LCD sięgających rozmiarami 40 cali.
Nowa witryna w formacie XL dostępna jest pod adresem youtube.com/xl

Źródło: http://gazeta.pl
[Kliknij, aby przeczytać całość]
· seba86mu dnia 04/06/2009 17:31

Dziś mija trzeci dzień od rozpoczęcia międzynarodowych targów branży informatycznej - COMPUTEX 2009. Przedwczoraj i wczoraj opisywaliśmy nowości prezentowane przez Gigabyte oraz MSI (płyty główne i notebooki). Dziś napiszemy krótko o technologiach poruszanych przez firmę ASUS. Przy stanowisku tajpejskiego giganta szeroko mówi się na temat niezwykle perfekcyjnej technologi zasilania płyt głównych - ASUS Xtreme Phase. Jest to multifazowy system dostarczania energii dla poszczególnych stref płyty głównej, wpływający niezwykle pozytywnie na stabilność pracy całości, całkowite wyeliminowanie niepotrzebnych strat energii elektrycznej, co wiąże się z utrzymaniem najniższej możliwej temperatury pracy płyty, a to ma wpływ na znaczne wydłużenie jej żywotności oraz jej bezawaryjność. Filarami systemu Xtreme Phase są dławiki ferrytowe, Low RDS oraz najwyższej jakości kondensatory aluminiowe z przewodnikiem polimerowym. Xtreme Phase będzie oczywiście gratką dla overclockerów, choć często tego typu sprawy, jak system zasilania czy tym podobne są przez większość niedostrzegane i nie brane w ogóle pod uwagę, a jest są to przecież kluczowe walory sprzętu komputerowego. ASUS Xtreme Phase stosowane jest obecnie w płytach głównych z serii M4, PQ5, P6T i P7.
Na stanowisko ASUS-a tłumy zapewne zwabiać będzie nowy system chłodzenia kart graficznych - Formula Series. Jest to najnowszej generacji cooler z elementem aktywnym, stworzony z myślą o najwydajniejszych na rynku układach graficznych, oczywiście w tym wypadku od ASUS-a ;) Pierwszy kontakt wzrokowy z Formula Series wprowadza w kosmiczne oraz wyścigowe klimaty, a to za sprawą zewnętrznego elementu radiatora stworzonego na kształt bolidu Formuły 1. I nie bez powodu taka otoczka. Specjalnie ukształtowany aerodynamiczny radiator "Micro Surface Treatment Technology" zwiększa przepływ powietrza o 7%, w porównaniu ze standardowymi systemami chłodzenia, a o 14% zwiększa się efektywność rozpraszania ciepła. Elementem aktywnym coolera jest wentylatorek z antypyłową powłoką, co zwiększa jego żywotność aż o 10,000 godzin, co jest o 25% lepszym wynikiem porównując go do typowych rozwiązań. Formula Series oferuje o 33% większą wydajność od standardowych coolerów montowanych na kartach graficznych. Innowacyjny cooler początkowo stosowany będzie w układach graficznych HD 4890 oraz HD 4770.

Źródło: http://asus.com
[Kliknij, aby przeczytać całość]
· seba86mu dnia 04/06/2009 17:07

Partner MSI, firma FuntoRo Inc, założona w 2005, rozpoczęła testy nad programem "Media On Demand (MOD) System Enterprise" mającym zapewnić pełną "info-rozrywkę" pasażerom podróżującym autokarami. Cały system polega na jednym serwerze obsługującym aż do 54 pracujących niezależnie od siebie stacji multimedialnych w jednym autokarze. Panele informacyjno-rozrywkowe zamontowane są w zagłówkach oparć foteli w autokarze. Każdy z pasażerów do dyspozycji będzie miał dostęp do bezprzewodowego Internetu, gier audio-wideo, fotografii, muzyki, filmów, nawet tych własnych. Wystarczy podłączyć naszego pendrive'a z ulubionymi kawałkami muzycznymi czy filmami do jednego z pięciu dostępnych portów USB, aby uzyskać pełen relaks podczas długiej, męczącej i monotonnej podróży. Całością sterujemy z poziomu dotykowego wyświetlacza LCD klasy High-Definition (HMI TOUCH) wyposażonego w system wstrząsoodporny. Ponadto, oprócz wspomnianych portów USB, do dyspozycji mamy gniazdo na kartę SD, oraz dwa złącza RS232. W przypadku oglądania filmu możemy skorzystać z trzech opatentowanych technologii - "Never Stop", "Auto Recovery", "Dual Boot" oraz "Last Good". Ostatnia z nich pozwala na odtworzenie filmu od momentu, w którym ostatnio wyłączyliśmy urządzenie.
Technologia "Media On Demand (MOD) System Enterprise" została wyróżniona podczas trwających aktualnie tajpejskich targów COMPUTEX 2009 nagrodą "Best Choice Award of Car Electronic Products" przyznawaną za najlepsze elektroniczne rozwiązanie technologiczne dla pojazdów mechanicznych.

Źródło: http://msi.com
[Kliknij, aby przeczytać całość]
· seba86mu dnia 04/06/2009 16:06

Minęły już dwa tygodnie od rozpoczęcia zawodów overclockerskich, których organizatorem jest firma Futuremark - producent najpopularniejszego w świecie benchmarka 3DMark 06. To właśnie na nim uczestnicy zawodów "Futuremark Lords Of Overclocking 2009" ustanawiają nowe rekordy świata, starając się uzyskać jak największą liczbę punktów, poprzez ekstremalne podkręcanie sprzętu komputerowego. Wytypowano już Lordów trzech kontynentów dwóch pierwszych tygodni trwania imprezy:

Tydzień pierwszy:
Lord Europy - Sampsa Kurri - 35,924 pkt. 3DMark 06
Lord obu Ameryk - Andre Yang - 37,353 pkt. 3DMark 06 – pobity rekord świata
Lord Azji - Goddy Roodt - 33,937 3DMark 06

Tydzień drugi:
Lord Europy - Haakon - 37,004 pkt. 3DMark 06
Lord obu Ameryk - Kevin Wu - 37,839 pkt. 3D Mark 06 - nowy rekord świata
Lord Azji - HWA OC Team - 34,989 pkt. 3DMark 06

Do zakończenia imprezy, czyli do 14 czerwca pozostały dwa tygodnie. Dotychczas w konkursie wzięło udział aż 120,000 ludzi z całego świata. Organizatorzy przypuszczają, że do dnia finału będzie ich aż 200,000, co świadczyłoby, że "Futuremark Lords Of Overclocking 2009" są największymi tego typu zawodami na świecie. Najlepsi finału głównego otrzymają nagrody rzeczowe ufundowane przez światowych pionierów w produkcji sprzętu komputerowego: MSI, Huntkey, Thermaltake, GlacialTech, Enermax oraz Patriot Memory.

Źródło: http://msi.com
[Kliknij, aby przeczytać całość]
· seba86mu dnia 04/06/2009 15:24

Firma ASUS zapowiedziała dziś wprowadzenie na rynek pierwszego w świecie multimedialnego odtwarzacza klasy High-Definition - ASUS O!Play HDP-R1 HD Media Player. Produkt ten, to efektownie prezentujące się urządzenie o rozmiarach 181.0mm x 125.3mm x 47.7mm, które wyposażono w wejścia: USB 2.0, combo eSATA/USB2.0 (Power eSATA), RJ-45 LAN oraz wyjścia: HDMI, cinch audio/wideo, optyczne audio. Jego ogromną zaletą jest mnogość obsługiwanych formatów:

wideo: MPEG1/2/4, H.264, VC-1, MOV, XviD, AVI, DivX, ASF, WMV, MKV, RM, RMVB, FLV, TS, M2TS, DAT, MPG, VOB
audio: MP3, WAV, AAC, OGG, WAV, FLAC, AIFF
foto: JPEG, BMP, PNG, GIF, TIFF
tekst: SRT, SUB, SMI, SSA

O!Play HDP-R1 HD Media Player zapewnia najwyższej jakości obraz Full HD o rozdzielczości 1080p (1920 × 1080 16:9). Nic nie stanie na przeszkodzie odtworzenia pokazu slajdów zdjęć z naszego pendrive'a czy odtworzenia filmu w każdym popularnym formacie. O!Play HDP-R1 HD Media Player oferuje także losowe odtwarzanie muzyki z podłączonego doń urządzenia, bez jakiejkolwiek naszej ingerencji. Całość obsługiwać możemy oczywiście z załączonego do zestawu pilota.

Źródło: http://asus.com
[Kliknij, aby przeczytać całość]
· seba86mu dnia 03/06/2009 17:30

Firma CoolerMaster zaprezentowała dziś światu uniwersalny zasilacz dla komputerów przenośnych - CoolerMaster SNA 95. Jest to produkt o mocy 95W (szczytowe 105W), kompatybilny niemalże z każdym popularnym i ogólnodostępnym komputerem przenośnym: ACER, ASUS, COMPAQ, DELL, HP, IBM, LENOVO, SAMSUNG, SONY oraz TOSHIBA. Dostępnych jest osiem różnych wtyczek do laptopów. Zasilacz cechuje się niewielkimi rozmiarami (75mm x 17mm x 145 mm), wysoką - 90% sprawnością oraz szeregiem zabezpieczeń prądowych chroniących zasilany przezeń sprzęt: OVP, OTP, OCP, OPP oraz SCP. Oprócz dostarczania energii do laptopów, CoolerMaster SNA 95 posiada jeszcze jeden atut, mianowicie port USB, z którego podładować możemy praktycznie każde urządzenie oferujące złącze USB, np. nawigację czy chociażby telefon komórkowy. Produkt sygnalizuje aktualny tryb pracy diodami LED:

zasilanie włączone
migocząca - aktywne zabezpieczenie
zasilanie USB

Źródło: http://coolermaster.com
[Kliknij, aby przeczytać całość]
· seba86mu dnia 03/06/2009 16:35

 Z forum
 Nasze statystyki
Statystyki strony:

· Liczba newsów: 12712

· Liczba poradników: 378

· Liczba recenzji: 191

· Liczba gier: 124

· Liczba programów: 942

· Użytkowników forum: 67385

· Unikalnych wizyt: 46,780,031
 Partnerzy:Hotfix w katalogu Gwiazdor Artykuły
Polecany artykuł


Jak walczyć z pobieraczkiem? Jak odstąpić od umowy? O tym w artykule.
 Ostatnie komentarze
gryPrzez: bob [dnia: May 13, 2018]
diskpart polecam
gryPrzez: Polak [dnia: May 08, 2018]
Czy killdisk z dyskietki lub pły...
gryPrzez: Andrzej67 [dnia: Apr 29, 2018]
Tego mi było trzeba. Wielkie dzi...
gryPrzez: Lena [dnia: Apr 22, 2018]
Zapraszam na forum.hotfix.pl zał...
gryPrzez: Michał [dnia: Apr 21, 2018]
Czemu nie ma mojego komentarza i...
gryPrzez: cosik_ktosik [dnia: Apr 17, 2018]
W sumie dobry pomysł, target jak...
gryPrzez: dd45 [dnia: Apr 17, 2018]
Raczej powinien być wydany w Kor...
gryPrzez: Iv [dnia: Apr 16, 2018]
Witam , mam problem z OrganiZen ...
 Gry
Polecany artykuł


Quake

Klasyk FPS w wersji flash.
 Programy
Polecany artykuł


Tapin Radio Darmowa aplikacja służąca do słuchania i nagrywania radia internetowego
 Recenzje
Polecana recenzja


Sleeping Dogs
Policjant pod przykrywką rozpracowuje Triadę.
 Facebook