Logowanie
 Naprawa pendrive, kart pamięci flash, odzyskiwanie danych
Wszystkie pamięci flash czy to te znane z aparatów cyfrowych czy pamięci przenośne USB typu pendrive mają bardzo podobną budowę i te same problemy się na nich zdarzają. Większość z nich opisano w poradniku: Budowa oraz uszkodzenia pendrive i pamięci flash

Najczęstsze sytuacje obejmują przypadkowe skasowanie danych, przypadkowe formatowanie danych lub błędy logiczne powstałe poprzez złe użytkowanie nośników, w tym nagłe zaniki napięcia lub odłączenie napędu bez wcześniejszego jego odbezpieczenia .

Innym, ostatnio często zdarzającym się problemem jest przestanie działania pendrivea, po czym pokazuje on o wiele mniejszą wolną przestrzeń niż wynikałoby to z tego co kupujemy. W tym przypadku najczęściej są to po prostu podróbki, w których zmodyfikowano firmware aby pokazywał iż ma się do czynienia z większym nośnikiem . Co ciekawe często taki pendrive pozwala na kopiowanie dużych plików, których jednak za żadne skarby nie można otworzyć.

Inny błąd jaki może nas spotkać to to, że pamięć nagle staje się tylko do odczytu, a jakiekolwiek próby zapisywania danych na dysk lub jego formatowanie kończy się komunikatem, że "dysk jest zabezpieczony przed zapisem" . Niestety takie przypadki najczęściej oznaczają uszkodzenie kontrolera lub samej pamięci NAND i urządzenie po prostu blokuje zapis danych, aby uniknąć powstawania dalszych szkód. Jedynie odczyt jest możliwy, aby czym prędzej skopiować swoje dane . Wtedy najpierw należy sprawdzić dysk czy nie posiada błędów. Tutaj warto zrobić Testowanie dysku w programie Victoria. Dopiero potem można przykładowo spróbować odzyskać firmware, jak opisano to w punkcie 2 .

Zanim zaczniesz jakieś operacje, sprawdź czy nie dotyczy Ciebie ta sytuacja -> Naprawa sterownika USB dla komunikatu Nie rozpoznano urządzenia USB

1. Brak systemu plików na pamięci flash, pendrive, system RAWJest to bardzo częsty przypadek powstający poprzez błędne obchodzenie się z urządzeniem lub np poprzez zaniki napięcia. Wtedy to po włożeniu pamięci do czytnika czy pendrive do portu USB, komputer prosi o jego sformatowanie . Z kolei we Właściwościach system plików jaki widnieje to RAW.

Jeśli wiemy, że nasz pendrive nie uległ mechanicznemu uszkodzeniu i sprawdzaliśmy go na innym komputerze, wtedy można spróbować wykonać odzyskiwanie danych z tego urządzenia.

Po pierwsze spróbuj odzyskać dane specjalizowanym do tego programem. Warto tutaj skorzystać z narzędzie PhotoRec

Można też sobie utworzyć obraz pendrive przy pomocy programu Testdisk, a na koniec poprzez Analizę (Quick Search oraz Deep Search) przywrócić system plików.

Jeśli dane są odzyskane, można też pendrive sformatować lub/i przetestować czy nie ma na nim błędów. O tym jednak na końcu.

2. Uszkodzenie firmware kontrolera pamięci flash, pendriveDrugi ale już poważniejszy przypadek. W tym momencie podpięcie pamięci flash kończy się komunikatem "nieznane urządzenie" lub pojemność jest widoczna jako zero. Nie pomaga także sprawdzanie pamięci na innym komputerze (więc nie jest to zasilanie) lub system plików pozostaje jako RAW, a metody odzyskiwania danych zawodzą, gdyż żaden program nic nie znajduje.

Metody tutaj opisywane mogą spowodować uszkodzenie danych, więc jeśli zależy Tobie na nich, lepiej skontaktuj się ze specjalistami.

Aby przywrócić do życia kontroler, który zgodnie z artykułem Budowa oraz uszkodzenia pendrive i pamięci flash jest głównym elementem sterującym pracą całej pamięci, trzeba poznać jego dwa najważniejsze numery.

Są nimi VID oraz PID. To na ich podstawie odnajduje się właściwy firmware urządzenia. Numer VID oznacza tutaj identyfikator producenta. PID to z kolei identyfikator urządzenia. Każdy dysk ma te dwa numery unikalne i przypisane do danego kontrolera. Aby je poznać potrzebne jest do tego odpowiednie narzędzie. Dwa z nich opisano w poradniku Odczytanie identyfikatorów VID i PID pendrive i pamięci flash.

Jeśli znamy VID oraz PID mamy szansę uratować pamięć. W innym wypadku raczej doszło do fizycznego uszkodzenia płytki PCB lub innych elementów opisanych w Budowa oraz uszkodzenia pendrive i pamięci flash.

Niestety każdy producent posiada różne oprogramowanie do ponownego wgrania softu do swoich urządzeń, każdy kontroler jest inny, więc różnie wygląda sposób ich programowania. Nie sposób, więc wszystkiego opisać. Tutaj polecam napisać temat na naszym Testowanie dysków, pamięci flash oraz pendrive programem Victoria lub H2testw - diagnostyka pendrive, karty pamięci, dysku USB.

Jeśli danych nie było lub nie są już potrzebne wykonaj formatowanie pamięci Formatowanie pendrive oraz dysków programem BOOTICE lub Zerowanie dysków i pamięci flash programem HDDGURU Low Level Format Tool.

UWAGA!!!
Uważaj na wszystko co robisz, myśl dwa razy za nim coś naciśniesz. Te operacje mogą trwale uszkodzić dane. Jeśli są one dla Ciebie bardzo ważne, zleć specjalistom ich odzyskanie. Wszystkie operacje wykonujesz na własne ryzyko. Nie możemy zagwarantować, że dane lub sama pamięć powróci do życia.


Wszelkie prawa zastrzeżone, cosik_ktosik 2011.
 Reklama

 Komentarze
#1 | Robert dnia 16/08/2011 12:33
Witam! Kierując się Państwa wskazówkami odkryłem VID (14CD) i PID (125Cool. Teraz zastanawiam się co mam z tą wiedzą zrobić. Problem z pendrivem wygląda tak że ma pojemność zero.
#2 | cosik_ktosik dnia 16/08/2011 18:08
Witam, to zapraszam na forum, poszukamy firmwareu
#3 | Witam co mam z tym zrobic ? dnia 13/02/2012 12:22
mój pendrive jak go wkladam to pisze dysk nie sformatowany a jak dam sformatuj to windows nie moze dokonczyc formatowania. i jest tylko pliki system raw
Description: [F:]Masowe urządzenie magazynujące USB(Flash Disk)
Device Type: Mass Storage Device

Protocal Version: USB 2.00
Current Speed: High Speed
Max Current: 100mA

USB Device ID: VID = 0204 PID = 6025
Serial Number: 01214402E124DC04

Device Name: Flash Disk
Device Revision: 0100

Product Model: Flash Disk
Product Revision: 5.00

Chip Vendor: Chipsbank
Chip Part-Number: CBM2091

Tools on web: http://dl.mydigit.net/special/up/chipsbank.html
#4 | cosik_ktosik dnia 13/02/2012 17:57
Witam Ciebie, czy próbowałeś robić zerowanie tego pendriva? Podaj na forum dokładny model tego urządzenia z tymi samymi danymi w dziale sprzęt komputerowy, to spróbujemy coś zaradzić.
#5 | matijas1505 dnia 07/03/2012 12:16
Witam. Odczytałem te numery Vid&Pid i co dalej mam z tym robić? objawy są u mnie takie jak opisujecie, stało mi sie tak nagle z trzema kartami pamięci które podpiąłem przez czytnik kart pamięci do USB. Teraz pokazuje ze nic na nich niema, natomiast w aparacie oraz cyfrówce t e pliki normalnie funkcjonują i są widoczne. Żadne programy nie widza tych plików ZADNE. do tego teraz pokazuje mi podlaczony dysk a gdy chce wejsc w niego to pisze "wloz dysk
#6 | cosik_ktosik dnia 07/03/2012 16:43
Podaj je w nowym temacie na forum w dziale najlepiej Sprzęt komputerowy.
#7 | wiolaskoda dnia 21/03/2012 22:36
witam a ja mam problem z penem nie moge sformatowac bo jest zabezpieczony przed zapisem probowalam juz chyba wszystkich programow i nadal nic pomóżcie :/
#8 | cosik_ktosik dnia 21/03/2012 22:43
Witam, być może to właśnie firmware wysiadł. Napisz na forum, tam jest jeszcze janpas to coś na pewno pomożemy.
#9 | mswdkg dnia 01/04/2012 20:38
Witam, a co mogę zrobić jak nie można odczytać VID i PID?

Description: [Q:]Masowe urządzenie magazynujące USB(Kingston DataTraveler G2)

Protocal Version: USB 2.00
Current Speed: Low Speed

USB Device ID: VID = 0000 PID = 0000

Device Revision: 0100

Manufacturer: Kingston
Product Model: DataTraveler G2
Product Revision: 1.00

Chip Vendor: unknown
Chip Part-Number: Recovery?

Pena widzi że ma 0 pojemności, pod Xp w zarządzaniu dyskami wogule go nie wykrywa, pod 7 czasem wykryje że jest przestrzeń niesformatowana, ale po chwili znika i nie da się sformatować. Kingston DataTravel G2 32GB

--
PS. Jest jakiś problem z rejestracją na forum
#10 | cosik_ktosik dnia 01/04/2012 20:47
Prosiłbym o kontakt mailowy z opisem jaki błąd był z rejestracją.
#11 | sebaa87 dnia 02/05/2012 11:51
witam mam problem pendrive chodzi ale jak wrzucam dane to później nie mogę ich odczytać z niegoSad Shock nie wiem niektóre dane sa widoczne a ich otworzenie jest nie możliwe a inne porostu mimo skopiowania sa nie widoczne mimo iz pamięć na pendrive jest zajęta. pomorze ktoś
#12 | figo dnia 04/08/2012 10:05
nie niestety nie pomorze ja ze śląska
#13 | XMan dnia 04/08/2012 16:32
Jeżeli p/w poradnik nie pomaga to proszę o zarejestrowanie się na forum http://forum.hotfix.pl/ założenie tematu oraz dokładne opisanie problemu.
#14 | gloslasu dnia 05/08/2012 23:28
Wypas poradnik. Wielkie dzięki dla twórców. Pozdrawiam.
#15 | Bananowy dnia 07/08/2012 15:34
Witam,
Pojawił się problem gdy czyściłem pen'a za pomocą systemowego DISKPART (padło zasilanie w domu i teraz nie wykrywa mi pamięci USCool
Próbowałem sformatować pen'a za pomocą BOOTICE, ale wyskakuje komunikat: invalid number
Odczytałem VID: 1005 i PID: B113, to jest Apacer, 8 GB
W miarę możliwości proszę o pomoc w znalezieniu sterowników do tego pendrive'a Wink z góry dziękuję!
#16 | cosik_ktosik dnia 07/08/2012 16:14
Zapraszam do napisania na forum w dziale Sprzęt.
#17 | aleczkacomp dnia 05/09/2012 12:35
Proszę o pomoc, gdyż: urwało mi się niefortunnie wejście usb do pendriv'a, kiedy był wetknięty do komputera. Czy zwykłe zespawanie samego wejścia jest możliwe do ponownego użytkowania pendriv'a? Pozdrawiam.
#18 | kiks dnia 23/09/2012 07:11
@aleczkacomp - zespawanie to chyba nie jest możliwe Wink już raczej zlutowanie. Tak, da się to zrobić bez większego problemu (sam robiłem), o ile urwałeś samo gniazdo, a nie gniazdo z kawałkiem płytki. Rozbierz USB, sprawdź w jakim stanie jest koniec płytki, do którego lutowany jest wtyk - jeśli końcówki ścieżek, to których przylutowany był wtyk są OK, to poszukaj jakiegoś niepotrzebnego pendrive, wylutuj końcówkę i wlutuj do nowego.
#19 | Jacek dnia 29/09/2012 07:03
Mam pendrive Kingston DataTraveller II Plus. Niespodziewanie naped przestal byc widziany przez system (Windows, Linux etc.) nie mozna wiec uzyc narzedzi do odzyskiwania danych. Naped zglasza sie w systemie Windows jako Removable Disk ale bez dostepu, nie da sie go wiec takze sformatowac.
Ponizej zamieszczam dane uzyskane przez ChipGenius:
-----------------------------------------------------------------
Description: [F:]USB Mass Storage Device(USB DISK 20X)
Device Type: Mass Storage Device

Protocal Version: USB 2.00
Current Speed: High Speed
Max Current: 200mA

USB Device ID: VID = 0D7D PID = 1600

Device Name: USB DISK 20X
Device Revision: 0110

Product Model: USB DISK 20X
Product Revision: 1.05

Chip Vendor: Phison
Chip Part-Number: PS2151
-----------------------------------------------------------------
Na Pendrive mam dane na ktorych mi zalezy, co dalej robic z tym kwiatkiem?
Pozdrawiam
#20 | kamil381 dnia 10/10/2012 22:15
ufff po 6 godzinach mozolnej walki w DOS-ie DiskParcie i innych programach udało mi się w pełni przywrócić sprawność mojemu Kingston DataTraveler200 64GB WIELKIE DZIĘKI ZA Świetne poradniki
#21 | OuDzi dnia 09/01/2013 12:29
Witam.
Mam uszkodzonego Pendrive'a. Nie jest on w pełni wykrywalny przez Windows'a. Słychać dźwięk podłączenia, ale nie jest nigdzie widoczny, nawet w Zarządzaniu Dyskami Windows.

Ustaliłem PID, VID i UT=163. Chcę użyć MPTool do wgrania firmware dla kontrolera tego Pendrive'a. Stąd moje pytanie:

Czy po uzyciu MPTool dane z Pendrive'a zostaną utracone?
#22 | sandisk 4GB dnia 02/05/2013 16:33
Witam
Posiadam 2 szt pamięci SanDisk Cruzer Blade 4GB i w jednej z nich ułamałem kocówkę (wsuwkę). Pytanie jest takie. Czy jest możliwość przelutowania kości pamięci tak aby dane nie zostały utracone...??? Co można teraz zrobić żeby odzyskać dane zapisane na uszkodzonym penie???
Proszę o odpowiedz
Pozdrawiam
#23 | cosik_ktosik dnia 02/05/2013 17:08
Można przelutować jak są takie same ale danych z tej uszkodzonej części już nie odzyskasz, tylko z pozostałych układów. Jeszcze zależy co ułamałeś, daj fotki na forum.
#24 | Pawel_DPW dnia 13/06/2013 20:39
Witam
Posiadam pena 32 Gb Kingston DataTraveler 111. Po wyciągnięciu go z USB bez wcześniejszego bezpiecznego usunięcia, pen ma zerową pojemność. Po przeczytaniu poradnika rozumiem że jest to kwestia ponownego wgrania oprogramowania.
Kwestia teraz czym to zrobić i skąd pobrać firmware.
To są dane z ChipGenius:
Description: [F:]Urządzenie pamięci masowej USB(Kingston DataTraveler 111)

Protocal Version: USB 2.10 <- Hint: This is a USB3.0 device working at USB2.0 mode
Current Speed: High Speed

USB Device ID: VID = 0951 PID = 1693

Device Revision: 0110

Manufacturer: Kingston
Product Model: DataTraveler 111
Product Revision: PMAP

Chip Part-Number: Unknown
---

Proszę o pomoc.
#25 | Anekon dnia 12/08/2013 15:55
Mam DataTraveler SE( Kingstona
VID = 0951 PID = 1689
Pokazuje 0 KB a ma faktycznie 8 GB
Odczytałem te dwie dane
Co mam robić dalej
Przetestowałemz 15 programów do odzyskiwania danych i nic nie pomogło
#26 | miko dnia 02/10/2013 22:18
Uwaga dla tych, którzy już stracili nadzieję w walce po awarii pamięci flashowej!
Miałem bardzo podobny problem z moją kartą MicroSD. Tzn Windows ją wykrywał jako dysk w czytniku kart, dobrze pokazywał nawet właściwą pojemność karty, ale system plików nieznany i nawet nie chciał jej sformatować ani też żaden programik do zarządzania partycjami nie widział partycji. Mało tego wszelkie opcje do zarządzania partycjami nie działały! Program TestDisk wykrywał moją kartę, ale nie widział systemu plików ani nie żadne przeszukiwanie nie dało rady.

Co mi pomogło? Darmowy program Victoria. Zapuściłem test powierzchni dysku z zaznaczoną opcją "Erase". Jakie było moje zdziwienie, gdy po zakończeniu skanowania wszelkie dane jak gdyby nigdy nic wróciły Smile Okazało się, że był walnięty zerowy sektor.
Także jeśli wykrywa Wam dysk, ale nie da się w żaden sposób go sformatować ani odzyskać danych, to spróbujcie programu Victoria Smile Przeskanujcie dysk z włączoną opcją "Erase" albo ewentualnie "Remap".

Pozdrawiam
#27 | cosik_ktosik dnia 03/10/2013 06:03
Czyli zrobiłeś to o czym pisałem w punkcie drugim, a zatem po prostu zerowanie dysku. Niestety to też nie zawsze pomoże. Musi być sprawny firmware, a tutaj niestety to on najczęściej jest uszkadzany złym użytkowaniem pamięci.
#28 | chrris dnia 07/10/2013 10:08
Mam pytanie wczoraj formatowałem pendrive'a i w trakcie diodka z tyłu przestała świecić na czerwono . Od tego momentu podłączając pendrive'a do komputera owszem jest instalowanie sterowników bo sprawdzałem jeszcze na kolegi laptopie ale pendrive nie jest w ogóle wykrywany przez komputer. Da się go jakoś odratować ? Nie miałem tam na nim nic ważnego ale szkoda mi 8 gb :/
#29 | Lena dnia 07/10/2013 18:06
chrris zapraszamy na forum, podaj w temacie PID i VID pendrive'a oraz opisz problem
#30 | Mamiusz dnia 01/01/2014 18:01
Mam problem. Mam pendrive wiem, że był 16GB teraz cos się stało. Nie mam nic na nim ale widzi tylko 8GB i system plików RAW. Nie mogę znaleźć żadnego programu do formatowania który by widział go jako 16GB. Nie zależy mi na zawartości pendrive tylko na wielkości czyli 16GB. Proszę o pomoc.
#31 | cosik_ktosik dnia 03/01/2014 20:22
Witam. To zapraszam do nas na forum, postaram się coś znaleźć.
#32 | ......... dnia 19/01/2014 20:44
Mam karte micro sd 8gn platinet. W win xp wykrywa mi ją i moge w nią wejsc ale gdy chce cos zrobic pisze ze nie mozna odnalezc okreslonego pliku a jej pojemnosc to 0/0kb. W żadnym programie do partycjonowania nie wykrywa mi go tez nie wykrywa w programie hdd low level format tool. Raz wyskoczyl mi monit bym sformatowal ok 200mb.
#33 | cosik_ktosik dnia 19/01/2014 21:14
Wklej na forum do nowego tematu w dziale Sprzęt informacje na temat VID i PID z programu Chipgenius.
#34 | szukajacy pomocy dnia 10/02/2014 22:26
mam emteca 16 gb po podlaczeniu do pc pokazuje 7 gb formatowalem go programem bootice v 1.3 program pokazuje ze USB ma ~16 gb ale po formacie dalej jest 7 ktos ma jakis pomysł ?
#35 | Malysz dnia 03/03/2014 19:36
Description: [I:]Urządzenie pamięci masowej USB(USB 2.0 SD MMC Reader)
Device Type: Mass Storage Device

Protocal Version: USB 2.00
Current Speed: High Speed
Max Current: 100mA

USB Device ID: VID = 14CD PID = 8123
Serial Number: 812822222789

Device Vendor: SDMMC MA8123
Device Name: USB 2.0 SD MMC READER
Device Revision: 0201

Manufacturer: USB 2.0
Product Model: SD MMC Reader
Product Revision: 

Chip Vendor: SuperTop
Chip Part-Number: MA8123

Tools on web: http://bbs.mydigit.cn/read.php?tid=20620Karta SD Sandisk Ultra 32 gb link do modelu http://www.kurtmedia.pl/product-pol-316474-SANDISK-MOBILE-ULTRA-ANDROID-microSDHC-32-GB.html
#36 | cosik_ktosik dnia 03/03/2014 20:17
Zapraszam na forum, napisz w dziale sprzęt komputerowy.
#37 | Rolnik1985 dnia 18/05/2014 13:02
Witam
Proszę o pomoc ponieważ dysk mi wysiadł i pokazuje że ma ero pojemności i co dalej można zrobić.
Description: [M:]Masowe urządzenie magazynujące USB(Patriot Memory)

Protocal Version: USB 2.00
Current Speed: High Speed

USB Device ID: VID = 13FE PID = 3800

Device Revision: 0100

Product Model: Patriot Memory
Product Revision: PMAP

Chip Part-Number: Unknown

Tools on web: http://dl.mydigit.net/special/up/phison.html

Proszę o kontakt czakup.lime@wp.pl
#38 | holinex6 dnia 21/05/2014 10:06
Witam ma,m problem z uruchomieniem pendriva w postaci "karty magnetycznej". Windows nie może sformatować wyżej wymienionego dysku. W zakładce mój komputer widnieje ikona " dysk wymienny tego pena". Problem wystąpił podczas wyłączania laptopa i po ponownym uruchomieniu już zamiast 4gb widnieje 347gb. próbowałem wiele sposobów formatowania oraz sprawdzenia ale bez efektów. wyciąg z programu Chip genius:
Device Name: +[I:]+Generic USB Hub(USB DISK 12345 678 USB Device)

PnP Device ID: VID = 05E3 PID = 0608
Serial Number: 5&&1166C295&&0&&1
Revision: 2.00

Device Type: Standard USB device - USB2.0 High-Speed

Chip Vendor: GenesysLogic(??)
Chip Part-Number: GL850

Product Vendor: USB
Product Model: DISK 12345 678

Tools on Web: (N/A)

PROSZĘ O POMOC. POZDRAWIAM
#39 | splakoma dnia 18/06/2014 23:02
Mój pen pokazuje pojemność, ale nie pokazuje zawartości dysku. jedyne co widzę, to zasób który ostatnio zapisałam. reszta niewidoczna, niedostepna
prosze o pomoc
#40 | cosik_ktosik dnia 19/06/2014 18:25
W dziale sprzęt komputerowy na forum (link na górze) podaj VID i PID tego pena.
#41 | masija dnia 14/07/2014 11:13
Witam,

Mój problem z pendrivem polega na tym, że mój laptop go nie widzi ( chociaż dźwięk podłaczenia jest ). Sprawdzałam na innych komputerach i normalnie działa. Dodam, że inne pendrivy normalnie działają na moim laptopie. Tylko ten jeden nie. Jaka może być tego przyczyna ? I jak ją ewentualnie naprawić ?
#42 | aditu dnia 12/09/2014 19:58
To wszystko to same podstawy podstaw. Noobkom sie przyda, jak ktos rozumie jak dzialaja urzadzenia i systemy to szuka innych informacji.
#43 | cosik_ktosik dnia 12/09/2014 20:08
Tylko 90 % ludzi nie ma o tym kompletnego pojęcia.
#44 | MaciekW11 dnia 19/09/2014 13:08
Witam,
Mam pendrive Kingston DTR500 i po włożeniu do usb windows mówi, że należy go sformatować po czym wywala błąd formatowania, próbowałem różnych narzędzi i diskpart też i nawet pod linuxem gpartem, nie można go sformatować. Co poradzicie??
#45 | Maru dnia 07/11/2014 10:54
Mój problem jest taki - pendrive nie jest odczytywany na żadnym komputerze (jest dźwięk podłączania, ale nie wyświetla mi go w Mój Komputer - sprawdzałam na 3 komp.) Czy to uszkodzenie mechaniczne? Co można z nim zrobić? Dodam że mam go od 1,5 roku.
#46 | malenka dnia 28/01/2015 00:46
Hej padła mi karta micro sd, a mianowicie przed rozkręceniem telefonu nie została wyciągnięta i normalnie w świecie pękła. Czy da się coś z tym zrobić, wie ktoś coś???
#47 | cosik_ktosik dnia 28/01/2015 19:16
uhuhu, jeśli to tylko jakaś mega profesjonalna firma do odzyskiwania danych i to za duże pieniądze.
#48 | BLONDI dnia 31/01/2015 07:55
WITAM mam podlaczonego pena w Moj komputer jest ikonka H przypisana dyskowi wymiennemu ale jak klikam na niego 2 razy zeby otworzyc to wyskakuje Wloz dysk do stacji dyskow Dysk wymienny (HSmile co zrobic dodam ze nie znam sie na komputerach jak to bywa u dziewczyn wiec prosze o wyrozumialosc jesli sie powtarzam w temacie lub dla was to moze byc proste Frown
#49 | gb sd hc class 10 40mb dnia 02/02/2015 09:06
Karta pracowała 2 tygodnie w kamerce i padła w trakcie pracy, programy do formatowania pokazuja bład sektora 0, na karcie są uszkodzone pliki, nie zależy mi na nich. Na karte mozna wejśc ale przy próbie zrobienia czegokolwiek wyłacza się.

Protocal Version: USB 2.00
Current Speed: High Speed
Max Current: 100mA

USB Device ID: VID = AAAA PID = 8816
Serial Number: 130818V01

Device Vendor: MXTronics
Device Name: MXT USB Device
Device Revision: 1308

Manufacturer: MXT-USB
Product Model: Storage Device
Product Revision: 1308

Chip Part-Number: Unknown
#50 | Angelika dnia 24/02/2015 12:21
Witam. Mam problem odnośnie uszkodzenia pendrive.. Wydaje mi się, że te uszkodzenie wynikają z tego że przy wyciągnięciu go z USB osłona pendrive się urwała prawdopodobnie go uszkadzając i od tej pory nie działa.. Czy jest jakaś opcja odzyskania danych z niego? Nie orientuje się zupełnie w tym temacie, więc proszę o wyrozumiałość.. Pozdrawiam.
#51 | Miki dnia 25/04/2015 22:55
Witam , mam problem z kartą pamięci SDHC 8GB .
Po załączeniu do mp3 karta nie jest odczytywana na żadnym innym urządzeniu , nawet jako pamięć masowa w telefonie i dysk wymienny na komputerze . Próbowałam każdego sposobu , Dołączam również Team Viewer QiuckSupport , ale nie są widoczne pliki znajdujące się na SD . W zasadzie one nie są ważne , ale karta do niczego się nie nadaje. W jaki sposób można ją naprawić ?
#52 | 4333 dnia 29/04/2015 10:21
Witam.Pen Toshiba 16GB wogóle nierozpoznawalny w windowsie miga tylko zielona dioda i nic dalej.Jak go naprawić?

CheckDisk:
Name: TransMemory (USB2.0)

VID&PID: Vid_0930&Pid_6544
Speed: high speed

Product Revision:

Vendor Description: TOSHIBA
Product Description: TransMemory
Serial Number: 728B87EC25F0CDB062BD8179

ChipGenius:
Description: Urządzenie pamięci masowej USB
Device Type: Mass Storage Device

Protocal Version: USB 2.00
Current Speed: High Speed
Max Current: 200mA

USB Device ID: VID = 0930 PID = 6544

Device Revision: 0100

Chip Part-Number: Unknown
#53 | 2545 dnia 27/05/2015 21:15
Witam.
Mam problem z kartą pamięci SD.
W zakładce "Mój Komputer" i po wybraniu właściwości owego dysku pokazuje mi info, że - "Zajęte miejsce 0 bajtów" i "Wolne miejsce 0 bajtów". Natomiast przy próbie formatowania karty wyskakuje komunikat, że "System Windows nie może dokończyć formatowania". Wykonałem zerowanie programem HDD Low Level Format, - ale nie pomogło.

Odczytałem identyfikator urządzenia VID oraz PID: - ID: VID = 1307 PID = 0330

Może da radę coś z tym zrobić ?
Już raz mi tutejsza porada pomogła przy pamięci USB, to i może z kartą pamięci coś da się zrobić.
Pozdrawiam.
#54 | staszek dnia 05/06/2015 14:01
Witam, robiłem zdjęcia Samsungiem , z microsd otwierają się z 1 dnia a z 2 i 3 dnia pisze "błąd pliku". Rozmiar zdjęć jest pokazany , zapisane w JPG, ale "błąd pliku"". Może ktoś doradzi dziadkowi???
#55 | cosik_ktosik dnia 05/06/2015 18:56
Jeśli na danych Tobie nie zależy to można sformatować kartę i przetestować ją programem H2.Test. Jeśli dane są ważne to najpierw włóż kartę do adaptera do kart SD i zabezpiecz kartę przed zapisem. Dopiero wtedy programy do odzyskiwania danych typu PC Smart Inspector Recovery.
#56 | keram dnia 09/06/2015 11:58
Witam.
Potrzebuję profesjonalnej, rzeczowej pomocy.
Karta microSD (Samsung 32GCool w moim smartfonie NAGLE, przez noc, ZNIKNĘŁA.
Po podłączeniu do PC nie jest widoczna na poziomie sprzętowym.
Czy istnieje jakiś sposób na odczytanie danych?
#57 | john dnia 16/08/2015 20:44
witam mam problem z karta microSD SanDISK ultra 64GB mój USB Device ID: VID = 0BDA PID = 0138 . Prawdopodobnie jest uszkodzony firmware kontrolera pamięci . Jak moge go wgrać ?
#58 | zbigu73 dnia 09/09/2015 22:01
Hej

mam problem z kartą microsd Kongstona

USB Device ID: VID = 0BDA PID = 0116
Serial Number: 20021111153705700

Da się to jakoś ruszyć?
#59 | adataman dnia 26/09/2015 17:48
Witam. Pendrive Adata USB3 chodzi na USB2 (komunikat ze moze pracowac szybciej) ale na USB3 pojawia sie i znika. PID C13A , VID 125F (odczytane na USB2). Prosze o pomoc
#60 | XMan dnia 26/09/2015 20:10
Jeżeli nie pomógł poradnik i występują dalsze problemy
to proszę się zarejestrować na forum oraz napisać temat
w dziale Problemy.
#61 | oprych dnia 22/01/2016 18:46
witam jak naprawic pena Protocal Version: USB 2.00
Current Speed: High Speed
Max Current: 200mA

USB Device ID: VID = 0781 PID = 5575
Serial Number: 20054857311B58E385FD

Device Vendor: SanDisk
Device Name: Cruzer Glide
Device Revision: 0127

Manufacturer: SanDisk
Product Model: Cruzer Glide
Product Revision: 1.27

Chip Part-Number: Unknown
#62 | shibby dnia 28/01/2016 20:53
Witam, mam problem w telefonie nagle przestała działać mi karta po podłączeni do komputera karte widać, oraz zapisane na niej dane, problem w tym że na karcie są dwie partycje jedna widoczna z danymi druga w formacie ext3 zrobiłem sobie już kopie tych partycji ale tel nie chce wystartować z tą kartą, bez karty się włącza, da się jakoś kartę naprawić ????
#63 | Adzia dnia 02/04/2016 21:52
Gdzie jest ten poradnik. Jak odzyska&#169; dane karty Samsung 32GB SD
#64 | Stefan dnia 20/07/2017 14:47
Witam,

Mam flash drive Emtec 16gb.
Dane z ChipGenius:

Protocal Version: USB 2.00
Current Speed: High Speed

USB Device ID: VID = 13FE PID = 4200

Device Revision: 0100

Product Model: USB DISK 2.0
Product Revision: PMAP

Chip Part-Number: Unknown.

System pokazuje go jako Dysk F:, nie można się dostać do zawartości. We właściwościach pokazuje zerową pojemność.
Kiedy próbowałem go sprawdzić, wyświetliło mi że nie ma takiej możliwości, bo system nie ma do niego dostępu.
Można go jakoś przywrócić do życia?
Z góry dziękuję za pomoc...
#65 | Bombel dnia 15/08/2017 16:24
Witam posiadam dwa peny w tym jeden nie wiadomego producenta . Dane z ChipGenius :
Ten pendrive to 64GB a pokazuje 8MB i nie da sie z formatować
Plik RAW
Description: [F:]Urządzenie pamięci masowej USB(Generic Flash Disk 2.0)
Device Type: Mass Storage Device

Protocal Version: USB 2.00
Current Speed: High Speed
Max Current: 100mA

USB Device ID: VID = 5136 PID = 4678

Device Vendor: Generic
Device Name: USB2.0 FlashDisk
Device Revision: 1000

Manufacturer: Generic
Product Model: Flash Disk 2.0
Product Revision: 2.60

Chip Vendor: Micov
Chip Part-Number: MXT6208E/MW8209 - F/W NO ISP
#66 | Bombel dnia 15/08/2017 16:26
Witam .Drugi pendrive Verbatim 16 GB zabezpieczony przed zapisem . Nic nie mogę zrobić :-(

Description: [F:]Urządzenie pamięci masowej USB(Verbatim STORE N GO)
Device Type: Mass Storage Device

Protocal Version: USB 2.00
Current Speed: High Speed
Max Current: 300mA

USB Device ID: VID = 18A5 PID = 0245
Serial Number: 1233000000000149

Device Vendor: Verbatim
Device Name: STORE N GO
Device Revision: 1100

Manufacturer: Verbatim
Product Model: STORE N GO
Product Revision: 1100

Chip Vendor: SMI
Chip Part-Number: SM3257ENLT - ISP 150513-AA
Flash ID Code: AD3A18A3 - Hynix - 1CE/Single Channel [TLC]
 Dodaj komentarz
Dla wszystkich komentarzy wymagana jest ich akceptacja przez moderatora.

Nick:AntyBOT (dla niezalogowanych): Napisz słowo hotfix wielkimi literami

/articles.php?article_id=366

 Artykuły
Polecany artykuł


Jak walczyć z pobieraczkiem? Jak odstąpić od umowy? O tym w artykule.
 Ostatnie komentarze
gryPrzez: Maciak Plock [dnia: Apr 03, 2020]
wynik jest wysoko w google, przy...
gryPrzez: MAMBA [dnia: Mar 24, 2020]
Warning: Only 61104 of 61105 MBy...
gryPrzez: Random32 [dnia: Mar 18, 2020]
Witam, u mnie na polskim Window...
gryPrzez: muffintodebil [dnia: Mar 04, 2020]
aha gosicu to niezly jestes zaaw...
gryPrzez: Maciek [dnia: Feb 20, 2020]
2 karty 512 kupione na allegro: ...
gryPrzez: xd [dnia: Feb 05, 2020]
zrobiłem sposób Vin/7 na dziesią...
gryPrzez: gtremik [dnia: Jan 25, 2020]
Dzięki seba86mu :) Działa
gryPrzez: Mirek [dnia: Jan 22, 2020]
A jest rozwiązanie dla Windowsa 10?
 Gry
Polecany artykuł


Quake

Klasyk FPS w wersji flash.
 Programy
Polecany artykuł


Tapin Radio Darmowa aplikacja służąca do słuchania i nagrywania radia internetowego
 Recenzje
Polecana recenzja


Sleeping Dogs
Policjant pod przykrywką rozpracowuje Triadę.
 Facebook