Logowanie

Electronista ujawnił kilka szczegółów na temat nadchodzącej platformy NVIDIA Ion. Ion integruje sobą GeForce 9400M z procesorami Intel Atom. Powinien ukazać się wiosną tego roku. Nie będą to jednak notebooki czy inne urządzenia przenośne, a bardzo małe, tanie komputery stacjonarne. Ich koszt może wynieść zaledwie 299 dolarów za komputery typu barebone. Jednak należy zwrócić tutaj uwagę, że nie będzie tutaj droższych elementów, jak choćby napędy optyczne. Pełniejsze modele będą droższe. Oczywiście dla notebooków będzie on także przydatny. Ion ma być konkurentem dla Intelowskiego chipsetu GN40, jednak ten NVIDII ma być 5 razy szybszy. Dodatkowo może płynnie wyświetlać większość nowoczesnych gier i dekodować wideo w rozdzielczości 1080p.
Nową platformą zainteresowany jest Apple, który mógłby na jej podstawie zbudować MAC mini. Sama NVIDIA uzyskała certyfikat Windows Hardware Quality Labs, co oznacza pełną kompatybilność Ion z systemami Windows Vista oraz Windows 7.

Źródło: http://www.neowin.net/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 12/02/2009 16:00

Firma Corsair - światowy lider w produkcji sprzętu komputerowego klasy high-performence przedstawiła światu nową linię pamięci RAM DDR3 Dominator GT dla procesorów Intel Core i7.

Jim Carlton, wiceprezes ds. marketingu firmy Corsair:

"Nowe pamięci z rodziny Dominator GT zapewnią jeszcze większy poziom wydajności, jak również rozszerzone możliwości chłodzenia, co czyni je idealnym produktem dla kogoś, kto szuka najwyższej możliwej wydajności we współpracy z procesorem Intel Core i7".

Rozwijając wypowiedź Pana Carltona nt. chłodzenia nowych modułów pamięci Dominator GT - jest możliwość zamontowania specjalnie przygotowanego dla tych modułów pamięci chłodzenia termoelektrycznego (airflow), zawierającego dwa wentylatory.
Ten moduł chłodzący potrafi obniżyć temperaturę kości pamięci aż o 20°C przy maksymalnym podkręceniu pamięci.

Ściągnięcie górnego "pióra" z kości pamięci umożliwia zamontowanie kolejnego modułu chłodzącego przygotowanego przez Corsair dla użytkowników "uprawiających" ekstremalny hardcore overclocking - tym razem to chłodzenie cieczą.
Pamięci przeznaczone są do pracy w trybie triple-channel, a więc sprzedawane będą w zestawach po trzy i po sześć kości.

Fabryczne taktowanie pamięci Dominator GT, to 1866MHz.


Cena nowych pamięci RAM od Corsair nie jest jeszcze znana.


Źródło: http://corsair.com/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· seba86mu dnia 12/02/2009 15:52

Firma GData udostępniła do testów TopSecret Next Generation 4.1 Beta.
Wystarczy ściągnąć nową Betę, zainstalować ją i wpisać klucz rejestracyjny, aby się zarejestrować. Klucz przyjdzie na maila wraz z zaproszeniem. Najnowsza wersja zapewnia obsługę systemu Windows 7 i systemów 64-bitowych (obsługiwane systemy Windows: 7, Vista, XP, 2003, 2000), czytników linii papilarnych. Można także stosować klucze kryptograficzne, aby się móc zalogować do programu, a samo hasło jest zabezpieczone przed przechwyceniem

Na co należy zracać uwagę:
  • Na stabilność działania programu pod systemami 64 bitowymi i Windows 7.

  • Funkcjonalność panelu użytkownika.

  • Poprawność działania czytnika linii papilarnych.


Nasze sugestie należy zgłaszać na maila: tsbeta@gdata.pl.

W zamian za podzielenie się swoimi sugestiami, otrzymamy za darmo finalną wersję tej aplikacji.

Więcej szczegółów na stronie: http://tsbeta.gdata.pl/
[Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 12/02/2009 13:42

Jak informuje redakcja Wirtualnej Polski, w trakcie testów wykryli lukę w routerze WRT610N. Do tego routera można podłączyć dowolne urządzenie magazynujące pod port USB, a sam router będzie pełnił rolę serwera FTP. Jak się okazuje, w zasadach dostępu był błąd pozwalający na przeglądanie każdemu folderów i plików mimo wyłączenia konta gościa. Aby uzyskać dostęp do plików wystarczyło znać sam IP routera. W ten sposób można było nawet dość szybko utracić wszystkie dane na podpiętym dysku.
Problem rozwiązuje aktualizacja firmwaru. Jak podaje WP, specjaliści Linksysa byli informowani o luce już w zeszłym roku, lecz dopiero teraz naprawiono problem.

Źródło: http://tech.wp.pl/
Zdjęcie: Linksys [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 12/02/2009 13:41

Użytkownicy MobileMe są nękani przez phisherów, którzy próbują nakłonić w wiadomościach mailowych do ujawnienia swoich danych prywatnych. W mailu użytkownik otrzymuje rzekomą wiadomość od Apple, że może on uzyskać pomoc w przedłużeniu subskrypcji usługi i należy do tego celu podać dane karty kredytowej. W mailu wysyłana jest następująca fałszywa treść "Próba obciążenia Twojej karty kredytowej nie powiodła się". Nie jest to pierwszy atak na użytkowników tej usługi. Jak zwykle w takich momentach należy zachować szczególną ostrożność.

Źródło: http://www.myapple.pl/
Zdjęcie za życzliwością Apple [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 12/02/2009 12:46

Firma Apple wydała uaktualnienie dla panelu kontrolnego usługi MobileMe 1.3 dla systemów operacyjnych Windows. Narzędzie MobileMe Control Panel służy do synchronizacji i zarządzania MobileMe oraz iDiskiem pod tym systemem.
Nowa wersja wprowadza szybszą synchronizację kontaktów i kalendarzy pomiędzy MobileMe, a programem Microsoft Outlook. Synchronizacja taka polega na automatycznym dokonywaniu zmian w MobileMe, zaraz po zmianie danych w Microsoft Outlook. Zmiany mogą być dokonywane nawet z poziomu strony internetowej lub z innego urządzenia.

Źródło: http://www.myapple.pl/
Zdjęcie za życzliwością Apple [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 12/02/2009 12:27

Podczas użytkowania Internet Explorera, istnieje niebezpieczeństwo wykonania kodu html i skryptów w nim osadzonych w sposób nieświadomy dla oglądającego daną stronę internetową. Jak się okazuje IE pozwala na wykonywanie kodu html ukrytego pod obrazkiem. Internet Explorer sprawdzą nie tylko nazwę pliku i typ MIME obrazka. Jeżeli dane są sprzeczne, przeglądarka sprawdza plik i odpowiednio reaguje. Niestety pozwala to także na MIME Sniffing, gdzie IE zrenderuje obrazek i wykona osadzony w nim kod JavaScript. To już prosta droga do wykradania informacji o np danych logowania użytkownika.
Największym zagrożeniem są strony, gdzie użytkownicy sami mogą ładować swoje obrazki. Tam należałoby sprawdzać typ obrazka przed jego wczytaniem, a nawet zmienić jego format, aby usunąć szkodliwe dane.

Źródło: http://www.heise-online.pl/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 12/02/2009 12:09

 Z forum
 Nasze statystyki
Statystyki strony:

· Liczba newsów: 12819

· Liczba poradników: 378

· Liczba recenzji: 192

· Liczba gier: 124

· Liczba programów: 942

· Użytkowników forum: 67865

· Unikalnych wizyt: 47,617,076
 Partnerzy:Hotfix w katalogu Gwiazdor Artykuły
Polecany artykuł


Jak walczyć z pobieraczkiem? Jak odstąpić od umowy? O tym w artykule.
 Ostatnie komentarze
gryPrzez: lukasz [dnia: Aug 01, 2018]
Wystarczy podpiąć nawet mały pow...
gryPrzez: cosik_ktosik [dnia: Jul 22, 2018]
Napisałem, że pomogę na forum ;)
gryPrzez: antares [dnia: Jul 22, 2018]
szkoda tylko ze autor tego porad...
gryPrzez: lipa [dnia: Jul 14, 2018]
Formatował, formatował a po 15 m...
gryPrzez: Adam [dnia: Jun 21, 2018]
Niestety, program nie odzyskał a...
gryPrzez: Uzytkownik Internetu [dnia: Jun 06, 2018]
Czy tylko mi to przypomina Firef...
gryPrzez: cosik_ktosik [dnia: May 29, 2018]
| Polak lepiej MHDD i zerowanie....
gryPrzez: grrrrrrr [dnia: May 25, 2018]
:@
 Gry
Polecany artykuł


Quake

Klasyk FPS w wersji flash.
 Programy
Polecany artykuł


Tapin Radio Darmowa aplikacja służąca do słuchania i nagrywania radia internetowego
 Recenzje
Polecana recenzja


Sleeping Dogs
Policjant pod przykrywką rozpracowuje Triadę.
 Facebook