Logowanie

Monitor Eizo ColorEdge CG301W-BK to największy, bowiem 30 calowy monitor panoramiczny LCD, jaki oferuje firma Eizo.

Monitor ten, zaliczany do serii Premium ColorEdge CG301W, wyświetla obraz w rozdzielczości 2560x1600 w proporcjach 16:10, jednak, aby monitor pracował w tak wysokiej rozdzielczości wymagana jest karta graficzna z wyjściem DVI-D dual link.

Monitor posiada dwa wejścia - jedno DVI-D dual link, na którym pracuje z opisaną wyżej rozdzielczością 2560x1600 (to 40 mln. 960 tys. pikseli na ekranie!) oraz drugie - DVI-D single link, umożliwiające pracę z maksymalną rozdzielczością 1920x1200.

Obsługiwana przez monitor funkcja "Picture By Picture" pozwala na wyświetlanie na ekranie monitora obrazów z dwóch niezależnych od siebie źródeł. W tym przypadku ekran monitora zostanie podzielony pionowo na dwie części - 1200x1600 każda.

Dużą zaletą monitora jest również układ Digital Uniformity Equalizer (DUE), który czuwa nad jednolitym podświetleniem oraz jednolitością barw na całej powierzchni ekranu.

Czas reakcji matrycy to 8ms, przy kontraście 850:1 i jasności 260cd/m2 , co jest dobrymi parametrami przy tak ogromnym rozmiarze monitora.

Dołączone do zestawu oprogramowanie "ColorNavigator" pozwala na zarządzanie ustawieniami monitora (kontrast, jasność, temperatura kolorów itp) z poziomu programu.

Jednak produkt ten nie został stworzony z myślą o graczach.
30 calowy monitor to idealne rozwiązanie dla osób (raczej profesjonalistów, o czym świadczyć może również cena monitora) potrzebujących bardzo dużo miejsca na ekranie bądź stale korzystających z bardzo "rozłożystych" aplikacji: profesjonalnych grafików, miłośników fotografii i jej edycji, osób składających tekst (prasa) itp.

Monitor posiada dodatkowo wbudowane dwa gniazda USB, do których podłączyć możemy zewnętrzne urządzenia, np. pamięć masową (pendrive), aparat cyfrowy itp.

Cena rynkowa monitora to bagatela ok. 30,000 zł.


Źródło: http://eizo.pl/

[Kliknij, aby przeczytać całość]
· seba86mu dnia 22/02/2009 16:28

Symantec Corp wydała Messagelabs Intelligence Report na luty 2009. Analizy tego producenta oprogramowania antywirusowego wskazują, że w lutym spadł poziom spamu o 1.3% do 73.3% wszystkich wiadomości e-mail. Z uwagi na walentynki poziom spamu wykorzystującego tą okazję, sięgnął 9% wszystkich przesyłanych wiadomości kwalifikowanych jako spam. Prawie 7% wiadomości związanych z dniem Walentego pochodziło z sieci bot-Cutwail (Pandex), co stanowi 90% wszystkich wiadomości związanych z tą okazją. Dziennie rozsyłanych było 7 miliardów wiadomości tylko z tej jednej sieci.
Także kryzys finansowy jest powszechnie wykorzystywany do pozyskania klientów. Wiadomości takie zazwyczaj zawierają tekst: Trochę pieniędzy, to jest trudne. Święta są zawsze". Wzrosła tym samym liczba ataków phishingowych. Z jednej wiadomości na 396.2 do 1 na 190.4 Phishingowe wspólnoty wykorzystują fakt kryzysu dla własnych korzyści, a klienci banków nie zawsze są uważni.
Spam: W lutym, poziom globalnego spamu z nowych i nieznanych złośliwych źródeł, wyniósł 73.3%. Jest to mniej o 1.3% w stosunku do stycznia.
Wirusy: Poziom wirusów w e-mailach z nowych lokalizacji, spadł do 0.33%, czyli jednej wiadomości na 304.9. Jest to mniej o 0.06% w stosunku do poprzedniego miesiąca.
Phishing: 1 z 190.4 wiadomości (0.53%) zawierała różne formy phishingowe. W styczniu poziom ten wynosił 1 wiadomość na 396.2. Jeżeli natomiast rozpatrywać wszystkie wiadomości z wirusami, trojanami i innymi, to liczba wiadomości phishingowych spadła o 3.4% do 61.6% wszystkich przechwyconych zagrożeń.
Trendy: Poziom spamu we Francji spadł o 9.2%, ale kraj ten nadal pozostaje rekordzistą w tej dziedzinie. Osiągnął on poziom spamu 74.6% ogólnej liczby wiadomości e-mail.
W innych krajach panuje odpust. W USA poziom spamu spadł do poziomu 57%, w Wielkiej Brytanii do 66.6%, a w Polsce do 52.6%. W Niemczech poziom spamu osiągnął pułap 60.1%, w Holandii 67.4%. W innych rejonach świata: w Australii 68.5%, w Hong Kongu 72.8%, a w Chinach 67.8%.
Największe ognisko występuje w Indiach, gdzie jedna na 197.4 wiadomości zawierała wirus. Czyni to ten kraj główną lokalizacją poszukiwania wirusów.
Najbardziej narażonym sektorem na Spam był sektor edukacji, który wykazuje 67.9% poziom tego zjawiska.
W sektorze IT poziom zainfekowanych wiadomości wynosił jedna wiadomość na 347.5 ich ogólnej liczny.

Pełny tekst raportu można znaleźć na stronie: http://www.messagelabs.com/intelligence.aspx.

Źródło: http://www.anti-malware.ru/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 21/02/2009 23:44

W ostatnich dniach PandaLabs odnotowała wzrost zakażeń wirusem Sality.AO. Pojawiły się także nowe warianty tego zagrożenia. Może to oznaczać, że wkrótce pojawi się zmasowany atak tego wirusa.
Sality.AO łączy sobą cechy tradycyjnych wirusów, czyli infekowanie oraz wyrządzanie szkód, a także w jego przypadku dochodzi jeszcze uzyskiwanie korzyści finansowych przez cyberprzestępców.
Wykorzystuje on od dawna nie obserwowane techniki przypadkowych zdarzeń EPO oraz Cavity. Techniki te odnoszą się do sposobu dokonywania zakażeń plików, co znacznie utrudnia ich wykrywanie. Umieszczenie kodu wirusa w wolnej jamie pliku powoduje, że plik staje się tutaj ciężki do odzyskania po infekcji.
W przypadku Sality.AO, jego twórca musi posiadać duże umiejętności i głęboką wiedzę programistyczną w tworzeniu złośliwego kodu. Nie jest to robak stworzony przy pomocy ostatnio modnych generatorów wirusów.
Kod Sality.AO zawiera szereg specyfikacji nowych zagrożeń takich, jak połączenia za pośrednictwem kanałów IRC. Komputery otrzymując zdalne polecenia stając się Zombie, Komputery Zombie wykorzystywane są dalej do rozsyłania spamu i rozprzestrzeniania złośliwego oprogramowania dla ataków DoS i innych.

Źródło: http://www.anti-malware.ru/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 21/02/2009 21:34

Kończą się prace nad Qt Jambi. Wydano właśnie wersja Technology Preview dla Javy zawiera wszystkie funkcje wersji Qt 4.5 RC. Qt jest to napisany w języku C++ zestaw narzędzi przeznaczonych do tworzenia interfejsów użytkownika. Dzięki wykorzystaniu tych samych funkcji dla różnych systemów operacyjnych, aplikacje stają się wieloplatformowe. Pakiet Qt wchodzi także w skład środowiska graficznego KDE Linuxa.
Nowe oprogramowanie zostanie objęte licencją Lesser Public License (LGPL). Według planów w marcu zostanie wydana wersja 4.5.0_01 po czym wariant opensource będzie dostępny na stronach Qt Labs.
Wersja otwarta będzie miała zapewnione wsparcie techniczne oraz roczny serwis oprogramowania.

Źródło: http://www.heise-online.pl/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 21/02/2009 19:56

Do poszczególnych apletów Panelu Sterowania można dostać się na dwa sposoby. Pierwszy tradycyjny, czyli poprzez kliknięcie odpowiedniej ikonki. Drugi poprzez wydanie odpowiedniego polecenia. Aby uruchomić dany aplet poprzez polecenie, wejdź do Menu Start->Uruchom->tutaj wpisać odpowiednie polecenie. Jakie? To pokazuje ten poradnik, wejdź -> Vista: Uruchamianie poleceniem apletu Panelu Sterowania [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 21/02/2009 11:45

Instytut Air Force Institute of Technology (AFIT) opracował narzędzie pozwalające na wykrywania nielegalnych treści w sieciach BitTorrent. Nowy system ma za zadanie dostarczać niezbitych dowodów przeciwko tym, którzy łamią prawo. Rozpoznawane są wszystkie nielegalne treści, od pirackich kopii, po pornografię dziecięcą. Jeżeli dane zostaną zidentyfikowane jako łamiące prawo, adres nadawcy będzie rejestrowany, a następnie poddany odpowiedniej analizie.
System działa pasywnie, więc nie zakłóca działania sieci. Nie dostarcza on niestety informacji o zawartości tego co jest przesyłane. Powodem jest to, że identyfikacja treści trwałaby zbyt długo.
Proces wyszukiwania opiera się na liczeniu funkcji skrótu. Z tego powodu zainteresowana strona musi samodzielnie dostarczyć odpowiednie listy do identyfikacji nielegalnej treści. Niestety, aby system zadziałał to dostawca usług musi zainstalować odpowiednie narzędzie.
Największą jednak wadą technologii jest jej powolność. 99% skuteczności dla transferu 100 Mb/s to na dziś za mało, aby można było ją wykorzystać w sposób komercyjny.

Źródło: http://www.heise-online.pl/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 20/02/2009 21:49

Firma Hightech Information System (HIS) to od zawsze jedna z przodowniczek jeżeli chodzi o produkcję kart graficznych.
I w tym przypadku nie jest inaczej.

Najmocniejszy układ graficzny jaki wyszedł spod dłuta firmy HIS, to Radeon HD 4870X2 na interfejsie PCI-Express x16 2.0.
Karta charakteryzuje się nieprawdopodobnymi parametrami.
W zasadzie to dwie karty graficzne w jednej.

Dwa procesory graficzne 4870 taktujące z wysoką częstotliwością 750MHz każdy, pamięć GDDR5 o rozmiarze 2048MB na 512-bitowej (2x 256-bit) szynie danych taktująca z częstotliwością 3600MHz, to naprawdę imponujące.

Karta jest podwójnej grubości ze względu na okazałe aktywne chłodzenie, przez co zajmuje dwa sloty.

Karta wyprodukowana została w technologii 55nm, posiada 965 milionów tranzystorów, 1600 jednostek Pixlel Shader oraz 1600 jednostek Vertex Shader i w pełni wspiera najnowsze rozwiązania:

- DirectX 10.1
- OpenGL 2.1
- Shader Model (SM) 4.1

Dwa wyjścia DVI i wyjście TV (TV-OUT), obsługa dwóch monitorów w maksymalnej rozdzielczości 2560x1600 oraz przystosowanie do pracy w trybie CrossFireX to raczej żadna rewelacja w porównaniu z podanymi wyżej parametrami.

Karta posiada wbudowany układ dźwiękowy HD Audio 7.1.

Potworek z takimi parametrami jest oczywiście ogromnie prądożerny.
Producent ostrzega, że minimalna moc zasilacza dla stabilnej pracy Radeona HD 4870X2 to 650W.
Do współpracy w trybie CrossFireX minimalna wymagana moc zasilacza, to 1000W.

W zestawie wraz z kartą oprócz płytki ze sterownikami otrzymamy:

- adapter DVI na D-Sub (VGA)
- adapter DVI na HDMI
- adapter S-Video na Chinch
- adapter S-Video na HDTV
- mostek CrossFireX
- przewód zasilający 6-pin -> 2x MOLEX

Cena rynkowa HIS HD 4870X2, to ok. 2,600 zł.


Źródło: http://hisdigital.com/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· seba86mu dnia 20/02/2009 20:07

 Z forum
 Nasze statystyki
Statystyki strony:

· Liczba newsów: 12869

· Liczba poradników: 378

· Liczba recenzji: 192

· Liczba gier: 124

· Liczba programów: 943

· Użytkowników forum: 68924

· Unikalnych wizyt: 49,304,484
 Partnerzy:Hotfix w katalogu Gwiazdor Artykuły
Polecany artykuł


Jak walczyć z pobieraczkiem? Jak odstąpić od umowy? O tym w artykule.
 Ostatnie komentarze
gryPrzez: patryk7133 [dnia: Feb 10, 2019]
Witam. Moja karta 128 GB prze...
gryPrzez: Gracz [dnia: Jan 24, 2019]
Chcę naprawić rejestr ale mam la...
gryPrzez: Wiktor_Szkoła_Pruszków_Technik [dnia: Jan 21, 2019]
KAWAŁ DOBREJ ROBOTY!!!!!!!!!!`11...
gryPrzez: Bolek [dnia: Jan 11, 2019]
Panowie do takich sprzedawców tr...
gryPrzez: Jurek! [dnia: Jan 10, 2019]
Super! autoodtwarzanie w Win ...
gryPrzez: Bociuch [dnia: Dec 29, 2018]
Dzięki działa znakomicie
gryPrzez: SD_joke [dnia: Dec 28, 2018]
U mnie zakup 32GB od gasgroup na...
gryPrzez: nerevarine [dnia: Dec 27, 2018]
Tylko że nie istnieje taki forma...
 Gry
Polecany artykuł


Quake

Klasyk FPS w wersji flash.
 Programy
Polecany artykuł


Tapin Radio Darmowa aplikacja służąca do słuchania i nagrywania radia internetowego
 Recenzje
Polecana recenzja


Sleeping Dogs
Policjant pod przykrywką rozpracowuje Triadę.
 Facebook