Logowanie

Firma Microsoft udostępniła publicznie na swoich serwerach przeglądarkę internetową Internet Explorer 8 Release Candidate 1 PL

Microsoft reklamuje nową przeglądarkę słowami: szybciej, łatwiej, więcej prywatności i bardziej bezpiecznie. A oto co się pod tymi słowami kryje:
- Szybciej program reaguje na czynności wykonywane przez użytkownika, szybko i niezawodnie otwierając strony oraz karty.
- Łatwiej, czyli wykonywanie typowych czynności wymaga od użytkownika podjęcia mniejszej liczby kroków. Dostęp do aktualizacji przeglądanych informacji, można zautomatyzować.
- Więcej prywatności, którą program zapewnia w każdym miejscu w sieci Web.
- Bardziej bezpiecznie, dzięki zapewnieniu przez program blokowania złośliwego oprogramowania oraz ułatwień w wykrywaniu fałszywych witryn.

Nowa przeglądarka oferuje także lepszą implementację standardów sieciowych. Niestety, jak twierdzi Microsoft, może to spowodować problemy ze zgodnością niektórych witryn, które są zależne od wcześniejszych wersji.

Odsyłacze do nowej wersji:
Windows Internet Explorer 8 Release Candidate 1 dla systemu Windows XP
Aktualizacja listy widoku zgodności programu Internet Explorer 8 dla systemu Windows Vista (KB961813)

Źródło: www.microsoft.com/

[Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 26/01/2009 18:40

Także firma Sun Microsystems ma problemy finansowe związane z kryzysem gospodarczym. Jak podaje heise-online, firma ta do kwietnia zamierza zwolnić 1300 pracowników. W listopadzie 2008 firma planowała zwolnienia nawet w wysokości 6 tysięcy pracowników. Redukcja ta ma dotknąć wszystkich szczebli zatrudnienia, a przyniesie to oszczędności rzędu 800 milionów dolarów.

Źródło: www.heise-online.pl [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 26/01/2009 15:39

Raz na jakiś czas w wyszukiwarce google mamy do czynienia ze zjawiskiem Googlebombingu. Już kilka lat temu po wpisaniu w tej popularnej wyszukiwarce słowa miserable failure, jako wynik zwracało biografię prezydenta Busha. Tym razem wpisanie failure lub cheerful achievement spowodowało wyświetlenie biografii prezydenta Obamy na pierwszym miejscu. Z jakiegoś powodu, prawdopodobnie poprzez przebudowę strony białego domu, te wszystkie linki kierujące do Busha, przekierowywały teraz użytkowników do Obamy.
Google opracowało parę lat temu specjalny algorytm do wykrywania GoogleBoomb. Został on użyty i tym razem. Nie jest on stosowany na bieżąco, gdyż zabiera on trochę mocy obliczeniowej, a samo pojawienie się Googlebombs jest dość rzadkie. Obecnie wpisanie słów failure lub cheerful achievement kieruje do dyskusji na temat powrotu Googlebombs, w miejsce tych, oryginalnie zwracanych.

Źródło: googlepublicpolicy.blogspot.com [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 26/01/2009 09:29

Kryzys ekonomiczny na świecie dotknął także internetowego giganta Yahoo. Obecnie firma zamroziła wzrost płac na okres całego roku 2009. Winną tego ma być obecna sytuacja na rynku oraz ciężka sytuacja na rynku reklam.
W grudniu spółka ogłosiła dziesięcioprocentowe cięcia w zatrudnieniu, zwalniając 1500 osób.
Jak sądzą analitycy, spadek zysku z reklam firmy sięgnął w czwartym kwartale zeszłego roku nawet 64 procent. Oczekuje się także dalszych redukcji zatrudnienia.

Źródło: theregister [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 26/01/2009 09:28

W Wikipedii prawdopodobnie dojdzie do zmian w zamieszczaniu informacji. W prace nad systemem, który miałby zapobiegać umieszczaniu w serwisie fałszywym informacjom, zaangażował się sam twórca Wikipedii Jimmy Wales. System ten o nazwie Flagged Revisions już zadziałał, nie pozwalając na wprowadzenie fałszywych informacji o rzekomej śmierci senatora Edwarda (Teda) Kennedy'ego.
Sam Wales popiera sytuację, w której zmian w artykułach dokonują tylko zarejestrowani użytkownicy, dużym zaufaniu. Pozostałe zmiany miałyby trafiać do moderowanej kolejki. System taki jednak może doprowadzić do wielu opóźnień. Wales proponuje więc, aby nie stosować go do wszystkich wpisów, a do najważniejszych. Pozwoli to ograniczyć czas publikacji z nawet trzech tygodni do jednego.
Odbyło się w tej sprawie głosowanie. Za propozycją zagłosowało 60% członków Wikipedii, którzy brali w nim udział.

Źródło: heise-online [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 26/01/2009 09:28

Papież Benedykt XVI oraz Watykan, jako całość stworzył konto w serwisie YouTube.
Watykan chce tym samym wykorzystać rosnące znaczenie mediów elektronicznych, aby zjednoczyć papieża z publicznością. Papież na rozpowszechnianej dorgą elektroniczną mowie, powiedział:
"Kościół i jego przesłanie nadal są obecne w wielkiej centralnej komunikacji określonej przez papieża Jana Pawła II i dlatego, że nie są obce te miejsca, gdzie wielu młodych ludzi szuka odpowiedzi i znaczenia w życiu, trzeba znaleźć nowe sposoby rozpowszechniania głosu i obrazu nadziei, nieustannie zmieniającego się systemu, który otacza naszą planetę" (tłum. translate.google.pl).

Tym samym papież otwiera się na młodych i pokazuje, że kościół nie zatrzymuje się w miejscu.

Adres ten znajdziesz pod tym linkiem -> Kanał Watykanu.

Źródło: www.neowin.net [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 25/01/2009 08:45

Czasami zachodzi potrzeba wyłączenia funkcji autoodtwarzania w systemie MS Windows. Funkcja ta służy do automatycznego uruchamiania płyt CD/DVD, czy pamięci przenośnych USB. Uruchamiany jest wtedy plik autorun.inf znajdujący się na danym nośniku. Niestety pliki te często są wykorzystywane przez twórców wirusów do rozprzestrzeniania ich złośliwego oprogramowania. W poradniku przedstawiono metodę na prawidłowe wyłączenie funkcji autoodtwarzania w systemach od Windows 2000 po Vistę. Zapraszam do czytania -> Wyłączenie funkcji autouruchamiania. [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 24/01/2009 15:09

 Z forum
 Nasze statystyki
Statystyki strony:

· Liczba newsów: 12709

· Liczba poradników: 378

· Liczba recenzji: 191

· Liczba gier: 124

· Liczba programów: 942

· Użytkowników forum: 67384

· Unikalnych wizyt: 46,774,761
 Partnerzy:Hotfix w katalogu Gwiazdor Artykuły
Polecany artykuł


Jak walczyć z pobieraczkiem? Jak odstąpić od umowy? O tym w artykule.
 Ostatnie komentarze
gryPrzez: bob [dnia: May 13, 2018]
diskpart polecam
gryPrzez: Polak [dnia: May 08, 2018]
Czy killdisk z dyskietki lub pły...
gryPrzez: Andrzej67 [dnia: Apr 29, 2018]
Tego mi było trzeba. Wielkie dzi...
gryPrzez: Lena [dnia: Apr 22, 2018]
Zapraszam na forum.hotfix.pl zał...
gryPrzez: Michał [dnia: Apr 21, 2018]
Czemu nie ma mojego komentarza i...
gryPrzez: cosik_ktosik [dnia: Apr 17, 2018]
W sumie dobry pomysł, target jak...
gryPrzez: dd45 [dnia: Apr 17, 2018]
Raczej powinien być wydany w Kor...
gryPrzez: Iv [dnia: Apr 16, 2018]
Witam , mam problem z OrganiZen ...
 Gry
Polecany artykuł


Quake

Klasyk FPS w wersji flash.
 Programy
Polecany artykuł


Tapin Radio Darmowa aplikacja służąca do słuchania i nagrywania radia internetowego
 Recenzje
Polecana recenzja


Sleeping Dogs
Policjant pod przykrywką rozpracowuje Triadę.
 Facebook