Logowanie

Gadu-Gadu dodało do swojego radia internetowego Open FM cztery nowe stacje.

Pierwszą z nich jest kanał LEJDIS, który został skierowany do płci pięknej. Muzyka na tym kanale wykonywana jest tylko przez mężczyzn. Ponadto znaleźć można tutaj serwisy plotkarskie takie, jak "Ochy, Achy i Obciachy”, który emitowany jest cztery razy dziennie.

Kolejnym kanałem jest "FEEL THE GROOVE", który przy pomocy soul i funk ma "radować ciało i duszę".

Kanał "WEF" prezentuje muzykę elektroniczną "kształtowaną przez postęp i technologię" z Polski i ze całego świata.

Na koniec można się odprężyć przy "ODGŁOSKACH NATURY". Na kanale prezentowana jest cała twórczość otaczającej nas przyrody. Stanowi to świetne odprężenie po ciężkim dniu pracy.

Źródło: http://info.gadu-gadu.pl/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 18/04/2009 11:54

Firma Check Point wydała właśnie nową wersję swojego osobistego firewalla ZoneAlarm.

Cała linia produktów tego producenta ma za zadanie chronić komputer przed zagrożeniami z Internetu i sieci LAN takimi, jak np włamania. Standardowo wyposażono go w możliwość uzyskania dostępu do poszczególnych aplikacji, czy też wewnętrznych elementów, zdolność blokowania ruchu internetowego, filtry niechcianych reklam oraz witryn i aplikacji spyware. Dodatkowo został dodany specjalny tryb gry, w którym liczba ostrzeżeń została ograniczona do minimum.

Nowa wersja będzie rozprowadzana w następujących pakietach:
- ZoneAlarm Pro - z lepszymi możliwościami, w tym kontroli aplikacji spyware i witryn oraz ochroną danych osobowych.
- ZoneAlarm AntiVirus - z bardziej zaawansowaną kontroląę dostępu do aplikacji oraz zintegrowanym pakietem antywirusowym.
- ZoneAlarm Internet Security Suite - obejmuje wszystkie możliwości poprzednich produktów, a także zapewnia ochronę przed spamem i phishingiem, jak również dodaje funkcjaę monitorowania i kontroli IM-client (ICQ, itp.). Zastosowano tutaj IMSecure.
- ZoneAlarm Security Extreme - zawiera wszystkie powyższe składniki, jak również odrębny produkt o nazwie ZoneAlarm ForceField. Ma on na celu integrację i ochronę przeglądarki internetowej.

Niewątpliwą zaletą jest także dodana możliwość rozpoznawania osławionego robaka internetowego Conficker.

Źródło: http://www.anti-malware.ru/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 18/04/2009 11:35

Deweloperzy testują nową wersję systemu iPhone OS 3.0. Przy okazji znajdują oni nowe, nieudokumentowane nowości i udogodnienia dla użytkowników.

Odkryto m. in, że w przeglądarce Safari pojawi się możliwość zamknięcia wszystkich okien przeglądarki, w tym nawet aktywnego. Dotychczasowo było tak, że spośród 8 możliwych otwartych okien, można było zamknąć 7 spośród nich. Główne okno nie miało możliwości zamknięcia. Teraz to się zmieni, a w miejsce zamkniętego okna aktywnego pojawi się nowe, puste.

Dodatkowo znaleziono szereg kolorowych obrazów graficznych, których przeznaczeniem będzie zapewne procentowe wskazywanie zużycia energii. Jednocześnie użytkownicy, którzy martwili się o zwiększone zużycie energii, mogą spać spokojnie, gdyż pojawi się możliwość wyłączenia usługi Push.

Większość z aplikacji wyposażono w możliwość rozpoznawania danych typu adres e-mail, czy numer telefonu. Po ich kliknięciu iPhone wykona stosowną operację, np rozpocznie wybieranie danego numeru.

Na koniec można jeszcze zauważyć, że moduł iPod'a został wyposażony w możliwość płynnej zmiany prędkości przewijania, co będzie przydatne dla tych, którzy używają iPhone'a także do słuchania muzyki.

Źródło i foto: http://www.myapple.pl/

[Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 18/04/2009 11:11

Pojawiła się nowa wersja bardzo groźnego rootkita Mebroot. Jest ona na tyle zmieniona i przemyślana, że wiele z narzędzi do walki ze szkodnikami będzie miała problem z jego wykryciem.

Rootkit ten zaraża MBR dysku twardego, a po uruchomieniu dołącza się do niektórych funkcji jądra systemu Windows. Następnie maskuje swoją obecność w MBR. Dzięki startowaniu z MBRu większość aplikacji, w tym programów antywirusowych, nie zauważy jego obecności. Ponadto nie zapisuje on na dysku żadnych plików. Swój kod dodaje podczas uruchamiania do procesów systemowych np svchost.

Sam robak pozwala na całkowite przejęcie kontroli nad komputerem i uzyskanie dostępu do przechowywanych na nim plików. Do zarażenia dochodzi poprzez odwiedzenie zainfekowanych stron WWW. Instalacja jest możliwa dzięki wykorzystywaniu luk w popularnych przeglądarkach internetowych.

Na dzień dzisiejszy nie wiadomo od kiedy Mebroot jest aktywny w sieci. Jego wykrycie było bardzo trudne i zajęło ekspertom firmy Prevx kilka dni. Wiadomo jest tylko, że celem autora jest na dzień dzisiejszy zarażenie jak największej liczby komputerów.

Źródło: http://www.securitystandard.pl/
[Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 17/04/2009 20:23

Mimo ostatniego światowego kryzysu finansowego sprzedaż w Apple Store utrzymuje swój dobry poziom. Ciekawa oferta oraz dobra reklama powoduje, że z pewnością Apple odnotowuje znacznie lepsze efekty od konkurencji w walce z kryzysem na rynku.

Według raportu przeprowadzonego w marcu przez agencję Piper Jafrey można zauważyć, że każdy ze sklepów sprzedaje średnio 22 iPhony, 28 komputerów Mac oraz 50 iPodów na dobę. Apple w 2008 roku sprzedało 2.52 milionów komputerów, zaś w 2007 roku 2.16 miliona. Ponadto 8% sklepów Apple znajduje się w prestiżowych lokalizacjach. Pozostałe znajdują się zazwyczaj w centrach handlowych.

W przypadku iPhone'a duże znaczenie ma ciągłe wprowadzanie nowych modeli, co też z niebanalnym wyglądem powoduje chęć ich nabycia.

Źródło: http://www.myapple.pl/
Foto: http://appleinsider.com/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 17/04/2009 18:59

Wikimedia oraz Amazon zrezygnowały z usług bardzo kontrowersyjnego systemu monitorowania firmy Phorm. Firma ta dostarcza metodę kierowanej reklamy internetowej Webwise. Poprzez gromadzenie olbrzymiej liczby danych o zachowaniach każdego z użytkowników, a następnie ich analizie w celu określenia preferencji danego użytkownika, dostarcza ona reklam zgodnych z zainteresowaniami danego internauty (tzw behavioural targeting).

Wszystkie informacje są zbierane na poziomie samego dostawcy łącza internetowego. W środę decyzję o zaprzestaniu udostępniania wszelkich informacji Phorm podjął Amazon. Teraz taką samą decyzję podjęła teraz fundacja Wikimedia argumentując całość jako naruszenie prywatności użytkowników.

Źródło: http://www.heise-online.pl/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 17/04/2009 18:38

Jakiś czas temu, użytkownicy portalu podróżnych PKP mieli problem z przeglądaniem zawartości strony spowodowany błędem połączenia z bazą danych. Przy okazji wyszło na jaw, że portal ten wykorzystuje popularny CMS Drupal.

Oczywiście sam fakt wykorzystania Drupala zasługuje na pochwałę za używanie wolnego oprogramowania. Jednak drążąc sprawę można się niestety dowiedzieć, że wykorzystywana wersja nie należy do najnowszych. Fakt ten odkrył Piotr Konieczny przeglądając plik http://rozklad-pkp.pl/CHANGELOG.txt. Okazuje się, że używana jest tutaj wersja 5.10 z sierpnia 2008 roku. Obecnie najnowsza wersja to 5.16.

Jeżeli administratorzy portalu nie dokonują ręcznych aktualizacji, to niestety wersja 5.10 jest podatna na wiele ataków. Jeden z błędów pozwalał na atak typu XSS, a inne np na SQL Injection.

Źródło: http://www.heise-online.pl/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 17/04/2009 17:55

 Z forum
 Nasze statystyki
Statystyki strony:

· Liczba newsów: 12720

· Liczba poradników: 378

· Liczba recenzji: 191

· Liczba gier: 124

· Liczba programów: 942

· Użytkowników forum: 67400

· Unikalnych wizyt: 46,802,850
 Partnerzy:Hotfix w katalogu Gwiazdor Artykuły
Polecany artykuł


Jak walczyć z pobieraczkiem? Jak odstąpić od umowy? O tym w artykule.
 Ostatnie komentarze
gryPrzez: bob [dnia: May 13, 2018]
diskpart polecam
gryPrzez: Polak [dnia: May 08, 2018]
Czy killdisk z dyskietki lub pły...
gryPrzez: Andrzej67 [dnia: Apr 29, 2018]
Tego mi było trzeba. Wielkie dzi...
gryPrzez: Lena [dnia: Apr 22, 2018]
Zapraszam na forum.hotfix.pl zał...
gryPrzez: Michał [dnia: Apr 21, 2018]
Czemu nie ma mojego komentarza i...
gryPrzez: cosik_ktosik [dnia: Apr 17, 2018]
W sumie dobry pomysł, target jak...
gryPrzez: dd45 [dnia: Apr 17, 2018]
Raczej powinien być wydany w Kor...
gryPrzez: Iv [dnia: Apr 16, 2018]
Witam , mam problem z OrganiZen ...
 Gry
Polecany artykuł


Quake

Klasyk FPS w wersji flash.
 Programy
Polecany artykuł


Tapin Radio Darmowa aplikacja służąca do słuchania i nagrywania radia internetowego
 Recenzje
Polecana recenzja


Sleeping Dogs
Policjant pod przykrywką rozpracowuje Triadę.
 Facebook