Logowanie

Firma Doctor Web ostrzega przed nową formą trojana, który po uruchomieniu komputera żąda od użytkownika podania kodu rejestracyjnego do rzekomo nielicencjonowanej kopii systemu. Aby otrzymać odpowiedni kod, użytkownik musi wysłać wiadomość SMS na wskazany numer.

Trojan.Winlock.19 posiada funkcje, które pozwalają usunąć go po 2 godzinach od rozpoczęcia. Dla tych co nie chcą czekać, specjaliści Doctor Web przygotowali specjalny formularz, w którym po wypełnieniu odbieramy kod odblokowujący.

Sygnatura trojana została już dodana do bazy wirusów programu Dr.Web, dzięki czemu antywirus tego producenta skutecznie go usuwa.

Źródło: http://news.drweb.com/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 13/04/2009 17:41

Jedna z najbardziej znanych w świecie producentów sprzętu komputerowego - firma MSI przedstawiła dziś światu nowy produkt z branży komputerów przenośnych - MSI GX403. Jest to laptop wyposażony w płytę główną opartą na chipsecie Intel PM45 obsługującym procesory dwurdzeniowe z serii Intel Centrino 2, a w tym Intel Core 2 Duo. Produkt posiada dwa sloty na pamięć SO-DIMM RAM DDR2 667/800MHz, z których każdy pomieści maksymalnie moduły 2GB, a więc MSI GX403 "obdarzyć" możemy w 4GB pamięci. Graczy powinien zadowolić układ graficzny NVIDIA GeForce GT 130M z 256MB pamięci VRAM DDR3. Stworzono również specjalną wersję, konkretnie dla grającej populacji komputerowców, z wyróżnionymi kolorem klawiszami W, S, A, D. Notebook MSI GX403 wyposażyć możemy w dysk twardy SATA o pojemności: 160, 250, 320 lub 500 GB. Spory - 14 calowy panoramiczny (16:10) ekran LCD wyświetla obraz w rozdzielczości 1280x800. Elementy notebooka, o których warto wspomnieć, to układ dźwiękowy o standardzie High-Definition - Dolby Surround Sound (gniazda mini-jack: mikrofonowe, słuchawkowe) z wbudowanymi dwoma głośnikami stereo, kamerka internetowa o rozdzielczości 1,3 megapiksela, czytnik kart pamięci 4 in 1 (XD/SD/MMC/MS), karta sieciowa LAN 10/100/1000 Mbps, Wireless LAN, Bluetooth V2.0 + EDR, dwa porty USB 2.0, D-Sub (VGA), External-SATA oraz HDMI, poprzez które z prędkością 5 Gbps prześlemy obraz i dźwięk najwyższej rozdzielczości i jakości do zewnętrznego odbiornika HD, np. projektora czy cyfrowego telewizora.
Cechą charakterystyczną MSI GX403 jest niezwykły system oszczędności baterii. Za pomocą jednego przycisku "ECO" na klawiaturze możemy przełączyć aktualny tryb pracy komputera w pięć dostępnych trybów: "Tryb wideo", "Tryb graczy", "Tryb biurowy", "Tryb prezentacji" oraz "Tryb Turbo Battery". Każdy tryb możemy natychmiast wyłączyć poprzez naciśnięcie przycisku "ECO OFF" spośród 89 dostępnych klawiszy. Zostajemy wtedy momentalnie przeniesieni do pierwotnego ustawienia.

Waga produktu, to 2,2 kg. Wymiary: Szerokość: 330mm, Wysokość: 240mm Grubość: 25-37mm.
Cena nowego laptopa od MSI nie jest jeszcze znana.

Źródło: http://msi.com/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· seba86mu dnia 13/04/2009 17:28

Północnoamerykańska firma EVGA wypuszcza na rynek nową kartę graficzną z serii GTX275 w wersji FTW (For The Win). EVGA GeForce GTX275 FTW oparta na interfejsie PCI-Express 2.0 x16, wyposażona jest w procesor graficzny GPU GTX275 o częstotliwości taktowania 713MHz, co jest o 80MHz wyższą wartością, niż w standardowym modelu EVGA GeForce GTX275 (633MHz). Rozmiar pamięci DDR3 o 448-bitowej szynie dostępu do niej, to 896MB, co jest mniejszym rozmiarem, porównując nowy produkt do wersji bez dopisku FTW, gdzie pamięć wideo miała rozmiar 1792MB. Kosztem tego zawyżono taktowanie pamięci z 2268MHz do 2520MHz (rzeczywiste 1260MHz). Przepustowość pamięci wideo w wersji FTW, to 141 GB/sekundę. Rdzeń GTX275 między innymi wspiera technologie, co potwierdzone jest certyfikatami: "Microsoft DirectX 10 Shader Model 4.0 Support", "OpnenGL 3.0 Support", "NVIDIA PhysX Ready", "NVIDIA CUDA Support", "NVIDIA PureVideo HD Technology" oraz "2nd Generation Unified Shader Architecture". Produkt przystosowany jest do pracy w trybie zarówno 2-Way SLI, jak i 3-Way SLI, co również potwierdzone jest certyfikatem.
EVGA GeForce GTX275 FTW systemem chłodzenia w ogóle nie odbiega od standardowego modelu. To sporych rozmiarów radiator, który "zaopatrywany" jest w ciepło przez system miedzianych rurek cieplnych heat-pipe i niewielki wentylator. Całość - chłodzenie oraz "bebechy" karty - zamknięte są szczelnie w plastykowej obudowie.
Śledź karty wyposażony jest w dwa wyjścia DVI oraz w wyjście telewizyjne S-Video. Adapter, który znajdziemy w pudle z kartą umożliwi nam podłączenie do produktu monitora analogowego z przewodem VGA (D-Sub) i telewizora o standardzie HD poprzez przewód HDTV.
EVGA GeForce GTX275 FTW wymaga do poprawnej pracy dodatkowego zasilania z dwóch przewodów z wtyczkami PCI-E 6-PIN. Dwa adaptery PCI-E 6-PIN -> 2x MOLEX znajdują się w zestawie z kartą. Zalecany jest również klasowy zasilacz z minimalną mocą szczytową 550W z natężeniem na linii zasilającej +12V w wysokości 40 Amper.

Cena EVGA GeForce GTX275 FTW (For The Win) Edition, to ok. 1000 zł.

Źródło: http://evga.com/

Porównanie: EVGA GeForce GTX275 FTW 896MB DDR3 i EVGA GeForce GTX275 1792 MB DDR3

Karta graficznaEVGA GeForce GTX275 FTW 896MBEVGA GeForce GTX275 1792 MB
Model GPU
NVIDIA GTX275
NVIDIA GTX275
Szybkość GPU
713MHz
633MHz
Rozmiar pamięci
896MB DDR3
1792MB DDR3
Szyna pamięci
448-bit
448-bit
Szybkość pamięci
2520MHz
2268MHz
Przepustowość
pamięci
141,2 GB/sekundę
127 GB/sekundę
Chłodzenie
aktywne
aktywne
Rodzaj chłodzenia
radiator + wentylator
radiator + wentylator
Wymagany zasilacz
klasowy 550W
40A na linii +12V
klasowy 550W
40A na linii +12V
Cena
ok. 1000 zł.
pk. 1000 zł.
[Kliknij, aby przeczytać całość]
· seba86mu dnia 13/04/2009 15:57

Pojawiły się informacje o DejaVu w telefonii internetowej. Otóż według New York Times, Skype może wrócić do swoich twórców, jakimi są Niklas Zennström oraz Janus Friis. Jak się okazuje, poważnie oni myślą o odkupieniu Skype'a, którego sprzedali w 2005 roku.

Skype'a został wtedy kupiony za 2.6 miliarda dolarów eBayowi. Sami autorzy do końca 2007 roku pracowali w firmie, odkładając kolejne 500 milionów dolarów. Zatem na dzień dzisiejszy powinni posiadać około 3.1 miliarda dolarów.

W 2008 roku pojawiły się pogłoski, że eBay ma zamiar wycofać się z rynku telefonii internetowej. Pojawiały się zatem informacje, że zainteresowani Skypem są Yahoo, Microsoft, czy nawet Google. Potem popularność komunikatora zaczęła gwałtownie rosnąć i obecnie posiada on 405 milionów zarejestrowanych użytkowników. Jednocześnie operatorzy sieci komórkowych zaczęli poważnie się obawiać konkurencji w rynku połączeń na duże odległości.

Z kolei Zennstroma i Friis stworzyli firmę Atomico, jednocześnie inwestując pieniądze w internetowe usługi wideo Joost. Obecnie jednak, zamierzają wrócić do korzeni przejmując Skype'a. Osiągnęli już nawet stosowne porozumienia z kilkoma dużymi inwestorami tak, aby odkupić swoje dziecko od eBay.

Sam eBay na razie milczy. Miesiąc temu, dyrektor generalny eBay John Donahyu, stwierdził nawet w swym oświadczeniu, że jego firma osiągnęła wyjątkową równowagę w podstawowej działalności firmy tj sprzedaży towarów na aukcjach, które uzupełnione są przez dwa pozostałe - system telefonii Skype i płatności PayPal.

Analitycy New York Times twierdzą, że dolna cena za Skype może wynieść 1.7 miliarda dolarów, ale bardziej prawdopodobne jest ruszenie negocjacji od 2-2.23 miliarda dolarów.

Źródło: http://www.cybersecurity.ru/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 12/04/2009 13:32

Firma Trend Micro ogłosiła pojawienie się Trend Smart Surfing w sklepach Apple App Store.

Trend Smart Surfing jest bezpieczną przeglądarkę dla urządzeń mobilnych takich, jak iPhone czy iPod touch. Tworzy ona dodatkowy poziom ochrony przed zagrożeniami pochodzącymi z Internetu poprzez blokowanie dostępu do złośliwych witryn.

Trend Smart Surfing korzysta z technologii Trend Micro Smart Protection Network. Korzystanie z niej pozwala blokować dostęp do miejsc, gdzie szkodliwe oprogramowanie ma na celu kradzież poufnych informacji i danych osobowych. Technologia ta działa w czasie rzeczywistym i pozwala weryfikować bezpieczeństwo więcej niż 5 miliardów adresów URL, e-mail i plików na dzień.

Źródło: http://www.anti-malware.ru/
Logo pochodzi ze strony: http://emea.trendmicro.com/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 12/04/2009 12:23

W ostatnim tygodniu Microsoft oraz Yahoo wznowiły rozmowy na temat współpracy w kwestii reklam i wyszukiwania.

O możliwej współpracy poinformowali Steve Ballmer z Micosoft oraz jego kolega Carol Bartsev z Yahoo. Źródła spółki twierdza, że nie ma tutaj mowy o pełnym zakupie Yahoo, a wszystko dotyczy tylko wybranych form współpracy. Yahoo ma przejąć obsługę reklam, a Microsoft wyszukiwanie.

W Yahoo niedawno temperaturę podniosła zmiana Jerry'ego Yanga, który stał na jego czele. Zastąpił go Carol Bartsev, który według opinii ekspertów, miał tylko jeden cel, a mianowicie sprzedać całkowicie Yahoo koncernowi z Redmond. Bartsev odpierał zarzuty twierdząc, że jego jedynym celem jest restrukturyzacja Yahoo w celu zwiększenia zysków.

Źródło: http://www.cybersecurity.ru/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 12/04/2009 11:59

Koncern Microsoft planuje rozpoczęcie dystrybucji programu Internet Explorer 8 dla klientów posiadających starsze jego wersje (Internet Explorer 6 lub Internet Explorer 7) poprzez funkcję aktualizacji automatycznych. Akcja ma się rozpocząć w 3 tygodniu kwietnia. Aktualizacje mają być rozwijane od małych grup użytkowników do większych.

Sama aktualizacja otrzyma oznaczenie "wysoki priorytet" dla systemów operacyjnych Windows XP i Windows Server 2003 oraz "ważne" dla Visty oraz Windows Server 2008.

Organizacje, które są niechętne zmianom, mogą pobrać IE8 Blocker Toolkit , który zablokuje automatyczne pobieranie IE8. Ponadto nowa wersja przeglądarki będzie dostępna dla systemu Windows Server Update Services (WSUS) w lipcu 2009 i zostanie zakwalifikowana jako pakiet zbiorczy aktualizacji.

Źródło: http://www.neowin.net/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 11/04/2009 15:31

 Z forum
 Nasze statystyki
Statystyki strony:

· Liczba newsów: 12645

· Liczba poradników: 378

· Liczba recenzji: 190

· Liczba gier: 124

· Liczba programów: 942

· Użytkowników forum: 67099

· Unikalnych wizyt: 46,151,710
 Partnerzy:Hotfix w katalogu Gwiazdor Artykuły
Polecany artykuł


Jak walczyć z pobieraczkiem? Jak odstąpić od umowy? O tym w artykule.
 Ostatnie komentarze
gryPrzez: cosik_ktosik [dnia: Mar 15, 2018]
Ktoś w końcu użył mózgu i zrobił...
gryPrzez: Jana [dnia: Mar 14, 2018]
Jak znaleźć odzyskane pliki?
gryPrzez: cosik_ktosik [dnia: Mar 13, 2018]
Pewnie tak, zobaczymy co miłe Pa...
gryPrzez: Maro [dnia: Mar 13, 2018]
Fajny sprzęt, będziecie coś jesz...
gryPrzez: Tom [dnia: Mar 09, 2018]
Jak z utratą danych? przecież wy...
gryPrzez: grześ60 [dnia: Mar 07, 2018]
Jedynie pomógł mi program EaseUS...
gryPrzez: awfd [dnia: Mar 06, 2018]
Z powodu natrętnych reklam cierp...
gryPrzez: zaza [dnia: Mar 03, 2018]
Wielkie dzięki zdjęcia odzyskane:)
 Gry
Polecany artykuł


Quake

Klasyk FPS w wersji flash.
 Programy
Polecany artykuł


Tapin Radio Darmowa aplikacja służąca do słuchania i nagrywania radia internetowego
 Recenzje
Polecana recenzja


Sleeping Dogs
Policjant pod przykrywką rozpracowuje Triadę.
 Facebook