Logowanie

Komisja Europejska nałożyła karę w wysokości 1.06 miliarda euro na firmę Intel. Grzywna została nałożona za naruszenie przepisów antymonopolowych w sprawie nadużywania pozycji dominującej na rynku. Chodzi dokładnie o uczestniczenie w nielegalnych praktykach antykonkurencyjnych w celu wykluczenia innych producentów z rynku procesorów x86.

W całym okresie od października 2002 do grudnia 2007, Intel posiadał dominującą pozycję na światowym rynku procesorów x86 (co najmniej 70%). Komisja stwierdziła, że Intel zaangażowany był w dwie formy nielegalnych praktyk. Po pierwsze, Intel dawał częściowo lub całkowicie ukryte rabaty dla producentów komputerów, pod warunkiem, że zakupią oni prawie wszystkie lub wszystkie procesory od Intela. Po drugie, Intel dokonywał płatności bezpośrednich dla producentów komputerów, w celu powstrzymywania lub opóźniania rozpoczęcia sprzedaży konkretnych produktów zawierających procesory konkurencji, a także za ograniczenia ich kanałów dystrybucji.

Komisarz Neelie Kroes powiedziała: "Intel szkodził milionom europejskich konsumentów poprzez celowe działania blokująec konkurencję na rynku chipów komputerowych od wielu lat. Takie poważne i trwałe naruszenie unijnych przepisów dotyczących ochrony konkurencji, nie może być tolerowane".

Sprawa dotyczyła komputerów produkowanych przez: Acer, Dell, HP, Lenovo i NEC. Detalistą był Media Saturn Holding, właściciel sieci MediaMarkt.

W wyniku rabatów, zdolności konkurencyjnych producentów do konkurowania i innowacyjności została osłabiona i doprowadziło to do zmniejszenia możliwości wyboru dla konsumentów. W wielu krajach zniżki stosowane przez Intela są uznawane za bezprawne, ponieważ efektem ich stosowania jest kłamliwe odbieranie wyboru dla konsumentów.

Komisja posiada wiele dowodów na poparcie stwierdzenia nielegalnych działań Intela. Dowodami są chociażby e-maila uzyskane podczas niezapowiedzianych kontroli, czy odpowiedzi firm występujących w sprawie na pytania stawiane przez Komisję Europejską.

Źródło: http://europa.eu/
[Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 13/05/2009 22:55

Jak poinformował D-Link, popularne routery DIR-615, DIR-625, DIR-628, DIR-655, DIR-825, DIR-855, DIR-685 i DGL-4500 można zabezpieczyć przed nieuprawnionym logowaniem poprzez kody CAPTCHA. Wystarczy tylko uaktualnić ich firmware.

D-Link wprowadza CAPTCHA w logowaniu do panelu administracyjnego swoich routerów, w celu zapewnienia dodatkowego poziomu bezpieczeństwa. System CAPTCHA (czyli dzięki przepisywanym znakom z obrazków, powiedz komputerowi, że jesteś człowiekiem) jest stosowany w celu zapobiegania wykonywania szkodliwych działań, które mogą pogorszyć jakość usług w sieci, poprzez działanie robaków, wirusów i koni trojańskich.

CAPTCHA (Completely Automated Public Turing test to tell Computers and Humans Apart) należy do typu protokołu wyzwanie-odpowiedź (challenge-response), gdzie użytkownik musi przepisać podane na obrazku znaki, aby móc przejść do następnego kroku.

Aby uaktualnić oprogramowanie routerów i dodatkowo je zabezpieczyć należy odwiedzić stronę http://support.dlink.com/ w celu pobrania odpowiednich aktualizacji.

Źródło: http://d-link.com/
Foto: http://www.heise-online.pl/


[Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 13/05/2009 21:10

Naukowcy z Uniwersytetu w Tokio poczynili kolejny krok w budowie prostych komputerów które można nosić na swoim rękawie lub nawet owinąć wokół kanapy.

Profesor Takao Someya i jego koledzy wykonali giętki wyświetlacz poprzez połączenie diod emitujących światło OLD oraz organicznych tranzystorów z materiałem gumowatym. Wyświetlacz taki może być rozciągnięty na zakrzywionej powierzchni bez wpływu na jego wydajność lub też złożony w pół bez ponoszenia jakichkolwiek szkód.

W poprzednim etapie naukowcy wykorzystali elastyczny konduktor będący połączeniem gumy i węglowych nanorurek. Powstał w wyniku połączenia nanorurek węglowych, cieczy jonowej oraz płynu polimerowego i działania wysokiego ciśnienia. Nowa wersja konduktora jest bardziej elastyczna i może się rozciągać nawet dwukrotnie. Dodatkowo w połączeniu z drukowanymi tranzystorami i OLED, może pozwolić na tworzenie dużych, tanich, wyświetlaczy do noszenia.

Stworzenie takiego wyświetlacza ma dodatkowe zalety w stosunku do innej elastycznej elektroniki. Elektronika taka pozwala na budowanie obiektów trójwymiarowych. Mając wyświetlacz, jak kartka papieru, można go owinąć na cylindrze lub stożku.

Źródło i foto:
http://www.technologyreview.com/
http://www.heise-online.pl/
[Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 13/05/2009 20:41

Microsoft wydał majowy biuletyn bezpieczeństwa, który naprawia luki w programie PowerPoint. W nowym biuletynie naprawia się łącznie 14 luk w tym 12 krytycznych dla programu PowerPoint 2000, 2002, 2003, 2007 oraz PowerPoint Viewer 2003 i 2007.

Wszystkie luki krytyczne dotyczyły PowerPointa w wersji 2000, które umożliwiały przemycanie szkodliwych skryptów. Dla pozostałych wersji nie są one tak samo mocno groźne, ze względu na automatyczne blokowanie niektórych dokumentów.

Naprawiono także lukę umożliwiającą na przemycenie i wykonanie dowolnego kodu na komputerze. Luka ta została wykorzystana do wykonania ukierunkowego ataku przez eploit Win32/Apptom.gen.

Standardowo uaktualniono także narzędzie Malicious Software Removal Tool, jednak brakuje informacji na temat wprowadzonych nowych sygnatur szkodników.

Następnego biuletynu bezpieczeństwa można się spodziewać 9 czerwca, a jego zapowiedzi już 5 czerwca. [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 13/05/2009 18:46

Firma Adobe załatała krytyczną lukę znalezioną w Adobe Reader 9.1 i Acrobat 9.1 oraz wcześniejszych ich wersjach. Luka ta (CVE-2009-1492) umożliwiała spowodowanie awarii oraz przejęcie kontroli nad atakowanym systemem. Wszystko poprzez przepełnienie bufora w JavaScript. Druga luka (CVE-2009-1493) mogła wpływać na działanie programu Adobe Reader pracującym pod kontrolą systemu UNIX. Chodziło tutaj o lukę JavaScript customDictionaryOpen.

Adobe zaleca użytkownikom programu Adobe Reader 9.1 i Acrobat 9.1 oraz wcześniejszych wersji, aktualizację do programu Adobe Reader 9.1.1 i Acrobat 9.1.1. Użytkownikom programu Acrobat 8 zaleca się aktualizację do Acrobat 8.1.5, a użytkownikom programu Acrobat 7, aktualizację do Acrobat 7.1.2.

Nowe wersje można już pobrać dla systemów Windows, Mac OS X oraz UNIX.

Źródło: http://www.adobe.com/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 13/05/2009 18:19

Korporacja ASUS wypuszcza na rynek prawdziwą bombę, jaką jest bodajże najpotężniejsza płyta główna na świecie - ASUS P6T7 WS SuperComputer oparta na chipsecie Intel X58 + ICH10R oraz na dwóch mostkach NVIDIA NF200. SpuerComputer wyposażyć możemy w procesor z przeznaczeniem na podstawkę socket 1366, a idealnymi będą: Intel Core i7, Intel Core i7 Extreme Edition, Intel Xeon 3500 Series, Intel Xeon E5502,, E5504, E5506. Pracę procesora na pewno wspomoże 24GB pamięci RAM DDR3, bo tyle możemy maksymalnie zaimplementować do sześciu slotów na kości RAM ze wsparciem dla trybu pracy Triple-Channel. Obsługiwane częstotliwości pracy modłów pamięci, to: 1066MHz, 1333MHz oraz 1600MHz, 1866MHz i 2000MHz po zastosowaniu overclockingu. Cechą rozpoznawczą ASUS P6T7 WS SuperComputer jest siedem aż złączy PCI-Express 2.0 x16 ze wsparciem dla trybu graficznego ATI CrossFireX Quad oraz 3-Way SLI ! Bogactwo złączy uzupełnia sześć portów SATA II, dwa eSATA (panel tylny) oraz dwa porty SAS (Serial Attached SCSI), trzy gniazda dla dodatkowych portów USB, co daje w sumie uzupełnienie sześcioma portami USB istniejących już sześciu na panelu tylnym płyty. Na pokładzie zainstalowano 8-kanałowy (7.1) układ dźwiękowy ADI2000B o standardzie High Definition (8 gniazd na panelu tylnym, w tym port Coaxial oraz port optyczny SPDIF) oraz dwie karty sieciowe Realtek 8111C Dual Gigabit LAN. Uzupełnieniem panelu tylnego Input/Output jest jedno gniazdo PS/2 z obsługą myszy oraz klawiatury.
Spoglądając na ASUS P6T7 WS SuperComputer od razu w oczy rzuca się zaawansowany system chłodzenia płyty (ASUS Quiet Thermal Solution), którego sercem jest swego rodzaju aluminiowy blok wodny z wygrawerowanym napisem "SuperComputer", spoczywający na mostkach. Jego odnogami są trzy ciepłowody heat-pipe - dwa z nich otaczają podstawkę LGA1366 procesora, oddając ciepło do trzech radiatorów; trzecia rurka cieplna ucieka za główne gniazdo zasilające płyty - ATX12V 24-PIN i zakończona jest jednym radiatorem. Wszystkie cztery radiatory umieszczone sa na strefach zasilania procesora i pamięci RAM. Uzupełniając system zasilania płyty - oprócz gniazda 24-pinowego płyta wymaga podłączenia wtyczki EPS12V 8-PIN.
Ciekawym rozwiązaniem technologicznym jest system informowania o urządzeniu podłączonym do płyty powodującym, problem. Podczas uruchamiania komputera standardowo testowane są: procesor, pamięci RAM, karta graficzna i dysk twardy. W momencie, gdy system kontroli odnajdzie problem, momentalnie przy wadliwym urządzeniu na płycie głównej zapali się dioda LED (Diag. LED), co od razu pozwoli na identyfikację winowajcy problemu. To innowacyjne rozwiązanie całkowicie eliminuje dręczące dźwięki głośniczka systemowego sygnalizujące problem.
Wbudowany w ASUS P6T7 WS SuperComputer mini system operacyjny "Express Gate" umożliwi natychmiastowe uruchomienie niezbędnej aplikacji, np. przeglądarki internetowej, komunikatora, przeglądarki zdjęć, odtwarzacza muzyki itp. Zainicjowanie potrzebnej aplikacji następuje w ciągu pięciu sekund od uruchomienia płyty głównej, co wyklucza zbędne długotrwałe ładowanie głównego systemu operacyjnego, gdy błyskawicznie chcemy skorzystać z jakiegoś programu.

Źródło: http://asus.com [Kliknij, aby przeczytać całość]
· seba86mu dnia 13/05/2009 17:59

Ukazała się właśnie nowa wersja projektu SystemRescueCd 1.2.0. SystemRescueCd to bootowalny z płyty CD/DVD linuksowy system ratunkowy, który pozwala także na odzyskiwanie danych po awarii. Jego celem jest łatwe przeprowadzenie zadań administracyjnych na zarządzanym komputerze. Zawiera on w sobie wiele narzędzi systemowych (parted, partimage, fstools) i podstawowe narzędzia (edytory, Midnight Commander, narzędzia sieciowe). Jądro obsługuje większość z najważniejszych systemów plików (ext2/ext3/ext4, reiserfs, reiser4, btrfs, xfs, jfs, vfat, ntfs, iso9660), jak również sieciowe systemy plików (Samba i NFS).

W wydaniu 1.2.0 wprowadzone zostało nowe jądro linux-2.6.29, obsługę nowych systemów plików btrfs, uaktualniono GParted do wersji 0.4.5, wprowadzono nowy serwer Xorg-server-1.5.3 oraz środowisko graficzne xfce. Dodano także fsarchiver. Program ten może być używany do klonowania plików: obsługuje wszystkie systemy plików linuksowych, w tym ext4 i btrfs. Pozwala także na klonowanie partycji NTFS.

Źródło: http://www.sysresccd.org/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 13/05/2009 17:58

 Z forum
 Nasze statystyki
Statystyki strony:

· Liczba newsów: 12879

· Liczba poradników: 378

· Liczba recenzji: 192

· Liczba gier: 124

· Liczba programów: 943

· Użytkowników forum: 72205

· Unikalnych wizyt: 71,662,157
 Partnerzy:



Hotfix w katalogu Gwiazdor











 Artykuły
Polecany artykuł


Jak walczyć z pobieraczkiem? Jak odstąpić od umowy? O tym w artykule.
 Ostatnie komentarze
gryPrzez: Maciak Plock [dnia: Apr 03, 2020]
wynik jest wysoko w google, przy...
gryPrzez: MAMBA [dnia: Mar 24, 2020]
Warning: Only 61104 of 61105 MBy...
gryPrzez: Random32 [dnia: Mar 18, 2020]
Witam, u mnie na polskim Window...
gryPrzez: muffintodebil [dnia: Mar 04, 2020]
aha gosicu to niezly jestes zaaw...
gryPrzez: Maciek [dnia: Feb 20, 2020]
2 karty 512 kupione na allegro: ...
gryPrzez: xd [dnia: Feb 05, 2020]
zrobiłem sposób Vin/7 na dziesią...
gryPrzez: gtremik [dnia: Jan 25, 2020]
Dzięki seba86mu :) Działa
gryPrzez: Mirek [dnia: Jan 22, 2020]
A jest rozwiązanie dla Windowsa 10?
 Gry
Polecany artykuł


Quake

Klasyk FPS w wersji flash.
 Programy
Polecany artykuł


Tapin Radio Darmowa aplikacja służąca do słuchania i nagrywania radia internetowego
 Recenzje
Polecana recenzja


Sleeping Dogs
Policjant pod przykrywką rozpracowuje Triadę.
 Facebook