Logowanie
 Czy na Gameshow aresztują właściciela napisy.info?
Czy na Gameshow aresztują właściciela napisy.info?
Już niebawem, bo 6 i 7 listopada odbędzie się największa impreza dla fanów gier komputerowych w Polsce Gameshow 2010. W hali Międzynarodowych Targów Szczecińskich ma się pojawić także Krzysztof J. Szklarski czyli właściciel popularnego serwisu napisy.info.

To, że pana Szklarskiego wszelkie organizacje zrzeszające twórców, szczególnie filmów, nie lubią tego chyba nie trzeba omawiać. Właściciel napisy.info deklaruje, że podczas konferencji położy kres piractwu w Polsce. Zamierza on zaprezentować także filmy, na których pokazanie nikt nie wyraził zgody.

"Obawiamy się trochę przyjazdu tego człowieka, ale zaprosiliśmy go wyłącznie po to, by poprowadził u nas prelekcję dotyczącą piractwa" powiedział Przemek Nowaczyk, organizator SGS 2010. "Szklarski jest barwną postacią, ale ma ogromną wiedzę na ten temat. Podczas wydarzenia w strefie kinowej chcieliśmy zaprezentować filmy. Nie dostaliśmy na to zgody i zrezygnowaliśmy. On zaproponował, że pokaże je legalnie na własną odpowiedzialność".

Krzysztof Szklarski zamierza przedstawić wszystkim zadziwiającą propozycje: "Dystrybutorom i właścicielom praw autorskich zaproponuję rozwiązanie, które z pewnością wszyscy nagrodzą oklaskami. Przedstawię im do podpisania umowy z firmą, którą reprezentuję. Zgodnie z zapisami w niej zawartymi całą odpowiedzialność za piractwo biorę na siebie. Od teraz, gdy nielegalne treści pojawią się w internecie, będą mogli żądać odszkodowania ode mnie. Ja natomiast będę ścigał swoimi sposobami przestępców internetowych kradnących treści".

Jednak autor napisy.info ma też poważne obawy, że już się na niego szykują przedstawiciele organów ścigania i być może zostanie na targach aresztowany. "Może dojść do takiej sytuacji", dodaje. "Mam nadzieję jednak, że wszystko dobrze się skończy i nie będzie przeszkód podczas mojego wystąpienia. Wszystko co zrobię, będzie zgodne z prawem".

Sama impreza przede wszystkim poświęcona jest grom komputerowym, najwięksi wydawcy zaprezentują swoje tytuły. W czasie dwu dniowej zabawy odbędzie się największy ogólnopolski turniej Counter Strike, weźmie w, nim udział ponad 400 graczy z całego kraju. Miłośnicy starych gier będą mogli zmierzyć się w turnieju Retro Games, gry konkursowe to Duke Nukem 3D, Doom, Warcraft.

Źródło: gs24
Poleć znajomym:
Poprzedni

10 nanometrowe procesory już w 2016 roku
Następny

HotFix.pl - rozpoczęcie wyborów HotUser 2010
 Reklama
 Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
 Dodaj komentarz
Dla wszystkich komentarzy wymagana jest ich akceptacja przez moderatora.

Nick:AntyBOT (dla niezalogowanych): Napisz słowo hotfix wielkimi literami Artykuły
Polecany artykuł


Jak walczyć z pobieraczkiem? Jak odstąpić od umowy? O tym w artykule.
 Ostatnie komentarze
gryPrzez: Maciak Plock [dnia: Apr 03, 2020]
wynik jest wysoko w google, przy...
gryPrzez: MAMBA [dnia: Mar 24, 2020]
Warning: Only 61104 of 61105 MBy...
gryPrzez: Random32 [dnia: Mar 18, 2020]
Witam, u mnie na polskim Window...
gryPrzez: muffintodebil [dnia: Mar 04, 2020]
aha gosicu to niezly jestes zaaw...
gryPrzez: Maciek [dnia: Feb 20, 2020]
2 karty 512 kupione na allegro: ...
gryPrzez: xd [dnia: Feb 05, 2020]
zrobiłem sposób Vin/7 na dziesią...
gryPrzez: gtremik [dnia: Jan 25, 2020]
Dzięki seba86mu :) Działa
gryPrzez: Mirek [dnia: Jan 22, 2020]
A jest rozwiązanie dla Windowsa 10?
 Gry
Polecany artykuł


Quake

Klasyk FPS w wersji flash.
 Programy
Polecany artykuł


Tapin Radio Darmowa aplikacja służąca do słuchania i nagrywania radia internetowego
 Recenzje
Polecana recenzja


Sleeping Dogs
Policjant pod przykrywką rozpracowuje Triadę.
 Facebook