Logowanie
 Uważaj rodzicu: Twoje nastoletnie dziecko może być w przyszłości hakerem
Według badań jakie przeprowadziła Panda Security wynika, że ponad połowa młodzieży w wieku od 15 do 18 lat korzysta z Internetu codziennie, co daje 18.5h online tygodniowo. 32% całego czasu wolnego przeznaczanych jest na naukę, a 68% na wypoczynek, z czego głównie polega on na graniu online, wideo i muzyce, czatowaniu itp.

Jak wynika z badań 63% rodziców wyrażało zaniepokojenie z bezpieczeństwa online swoich pociech, a w szczególności z zagrożeń płynących z kontaktu z obcymi i dostępu do niepożądanych treści. Ale co ciekawe żaden z rodziców nie wspomniał o ryzyku związanego z nielegalną działalnością dzieci w Internecie.

Natomiast z badań młodzieży wynika, że 67% używa stron do wysłania wiadomości błyskawicznych czy udostępnia dane osobowe w różnych sieciach społecznościowych. 20% młodzieży potwierdziła, że wysyła zdjęcia znajomych za pośrednictwem Internetu bez ich zgody.

Ujawniono także narastające niebezpieczeństwo. 17% młodzieży stwierdziła, że w sieci można znaleźć dobrą wiedzę techniczną i narzędzia dla hakerów. Natomiast 30% z nich stwierdziło, że używało ich przynajmniej raz. Zadano także pytanie: Dlaczego? 86% z nich odpowiedziała, że z ciekawości.

Luis Korrons, dyrektor techniczny PandaLabs stwierdził: "Poprzez zaawansowaną wiedzę techniczną, którą mogą otrzymać młodzi ludzie poprzez bezpłatne narzędzia oraz informacje dostępne w sieci, mogą oni uczestniczyć w działaniach, które są często niezgodne z prawem. Stoimy w obliczu sytuacji, w której młodzi ludzie ze specjalistycznymi trojanami mogą szpiegować swoich rodziców na przerwach w szkole lub nawet wykradać dane prywatne przyjaciół i towarzyszy aby uzyskać dostęp do sieci społecznościowych.

Musimy zachęcić młodych ludzi do korzystania z Internetu dla rozwoju osobistego, nauczyć ich korzystania z zasobów sieciowych w sposób odpowiedzialny i w dobrych intencjach. Jest to bardzo ważne, aby nauczyć ich tego, aby uniknąć zaangażowania w wątpliwe działania, do których dochodzi prawdopodobnie ze względu na anonimowość jaką daje sieć." Dodał on także: "Ci, którzy angażują się w hacking z powodu ciekawości, mogą odkryć następnie finansowe korzyści płynące z tej działalności i stać się rzeczywistymi przestępcami."

Źródło: http://www.anti-malware.ru/
Poleć znajomym:
Poprzedni

Visa rozpoczyna badanie karty z generatorem kodów
Następny

Wydano betę nowego KDE 4.3
 Reklama


 Artykuły
Polecany artykuł


Jak walczyć z pobieraczkiem? Jak odstąpić od umowy? O tym w artykule.
 Ostatnie komentarze
gryPrzez: Maciak Plock [dnia: Apr 03, 2020]
wynik jest wysoko w google, przy...
gryPrzez: MAMBA [dnia: Mar 24, 2020]
Warning: Only 61104 of 61105 MBy...
gryPrzez: Random32 [dnia: Mar 18, 2020]
Witam, u mnie na polskim Window...
gryPrzez: muffintodebil [dnia: Mar 04, 2020]
aha gosicu to niezly jestes zaaw...
gryPrzez: Maciek [dnia: Feb 20, 2020]
2 karty 512 kupione na allegro: ...
gryPrzez: xd [dnia: Feb 05, 2020]
zrobiłem sposób Vin/7 na dziesią...
gryPrzez: gtremik [dnia: Jan 25, 2020]
Dzięki seba86mu :) Działa
gryPrzez: Mirek [dnia: Jan 22, 2020]
A jest rozwiązanie dla Windowsa 10?
 Gry
Polecany artykuł


Quake

Klasyk FPS w wersji flash.
 Programy
Polecany artykuł


Tapin Radio Darmowa aplikacja służąca do słuchania i nagrywania radia internetowego
 Recenzje
Polecana recenzja


Sleeping Dogs
Policjant pod przykrywką rozpracowuje Triadę.
 Facebook