Logowanie
 Test Planet Presentation Gateway WPG-210N
Planet Presentation Gateway WPG-210N to urządzenie przygotowane z myślą o prowadzeniu prezentacji multimedialnych w domu, firmie czy spotkaniach biznesowych. Dzisiaj na łamach portalu HotFix.pl chciałbym przedstawić jego krótką recenzję.

Specyfikacja


Standard: IEEE 802.11b/g/n
Częstotliwość nadawania: 2.4-2.484 GHz
Przepustowość WiFi: 300 Mbps
Interfejsy: LAN 100 Mbps, USB 2.0, Stereo Phone Jack
Anteny: 2x 2 dBi
Złącza wideo: D-Sub, HDMI
Maksymalna rozdzielczość: VGA 1440x900, HDMI 1280x720
Napięcie zasilania: 5V
Wymiary: 160x60.3x30mm
Obsługiwane systemy: Windows, Mac OS X

Przeznaczenie


Planet WPG-210N to urządzenie przeznaczone do prowadzenia prezentacji, choć tak na prawdę pozwala na streaming materiału wideo oraz audio z prędkością do 30 ramek na sekundę. Streaming odbywać się może nawet z czterech źródeł jednocześnie w trybie Plug and Show.

Klientem docelowym są osoby i instytucje, których sprzęt do prezentacji nie posiada możliwości wyświetlania materiału w sposób zdalny na odległość, a zatem tam, gdzie rzutniki czy monitory prezentacyjne nie posiadają łączności WiFi, a nam zależy aby nie prowadzić niepotrzebnych kabli. A bez kabli jak wiadomo zawsze jakoś tak ładniej jest.

Warto tu jeszcze powiedzieć, że sterowanie wyświetlaniem odbywa się z klawiatury i myszki podłączonej do komputera. Nie ma tu pilota jak przy tradycyjnych rzutnikach multimedialnych.

No i druga rzecz, szkoda że nie ma tu już wsparcia dla FullHD, jednak większość rzutników wspiera już dzisiaj taką rozdzielczość.

Budowa i jakość wykonania



WPG-210N sprawia wrażenie solidnego. Metalowa obudowa wskazuje na sprzęt przygotowany do długiej pracy, a więc profesjonalny. Z racji niewielkich rozmiarów można go także zainstalować tuż obok rzutnika multimedialnego podwieszonego np pod sufitem i nie będzie on znacząco przeszkadzał. Dzięki dołączonemu uchwytowi można go także montować na ścianie.

Metalowa obudowa jest solidna i pomalowano ją z użyciem tradycyjnej czarno-szarej farby.

Na przedniej ściance oprócz malowanej nazwy urządzenia i logo firmy umieszczono dwa porty USB oraz wskaźnik zasilania. Ciekawą rzeczą jest to, że nie ma tu w ogóle otworów wentylacyjnych. Najwyraźniej producent stwierdził, że wystarczy tu metalowa obudowa będą w końcu swoistym radiatorem.

Na tylnej ściance dzieje się już więcej. Mamy tutaj dwie anteny WiFi dla sieci 802.11n, a pomiędzy nimi kolejno złącze LAN, D-Sub, HDMI, audio oraz tradycyjne złącze zasilania.

Od spodu mamy gumowe stopki, miejsce na montaż uchwytu ściennego oraz naklejkę informacyjną z adresem MAC urządzenia.

Funkcjonalność


Z racji tego jakie urządzenie tu opisuję skupię się zatem nad opcjami jakie się tu pojawiają i łatwością ogólnej konfiguracji.



Wypakowanie urządzenia, przykręcenie antenek i włączenie zasilania już wystarczy, aby zacząć korzystać z tego sprzętu. Urządzenie to ma już skonfigurowaną sieć WiFi, która na tą chwilę nie jest jeszcze zabezpieczona. Wejście do panelu zarządzania odbywa się poprzez adres 192.168.1.1

Wita nas tam podstawowy ekran. Niestety nie obsługiwany jest tu język Polski, więc trzeba znać podstawy angielskiego. Wszystko zbudowano w przyjemnym niebieskim kolorze. Ekran ten podzielono na trzy części. Pierwsza dotyczy ściągania dedykowanej aplikacji do tego sprzętu, druga dotyczy zarządzania trybem konferencyjnym, a trzecia to już panel administratora.



Na początek zacznę od trybu administratora. Jak widać oprogramowanie pochodzi z 2013 roku, więc warto sprawdzić ewentualne aktualizacje. Pierwszy ekran tego trybu to podstawowe dane adresowe bramki WPG-210N. Opcje te są potem dostępne poprzez kliknięcie na System Status.



Mnie osobiście brakowało opcji pomocy w obsłudze tego urządzenia. Przykład okna Device Setup. Fajnie, rozdzielczość wiem czym jest, ale o co chodzi w Code? Tutaj początkujący zgłupieje. Dopiero po włączeniu specjalnego programu domyśliłem się, że chodzi o kod dostępu do zarządzania prezentacjami.



Na pewno łatwiej jest w przypadku ustawień sieci. Łatwo można konfigurować adresację IP, serwer DHCP, ustawienia WiFi czy przełączyć sprzęt w tryb klienta sieci bezprzewodowej.

Pozostał opcje tego trybu raczej nie są już tak istotne. Można zmienić logo powitalne, wyłączyć informacje startowe, zmienić hasło dostępowe, zresetować urządzenie i przywrócić opcje fabryczne czy finalnie wykonać upgrade firmwaru.



Kolejny tryb dostępu do Conference Control do którego logujemy się z hasłem domyślnym trainer. Służy ona do zarządzania ekranami po stronie odbiornika, a zatem samego wyświetlacza.



W sekcji Download można pobrać dedykowaną aplikację do obsługi prezentowanej na łamach portalu HotFix.pl bramki. Należy pamiętać w tym wypadku, aby zezwolić na połączenie w posiadanym firewallu.



Jej obsługa jest skrajnie prosta i odpowiada temu co widzimy w sekcji Conference Control po zalogowaniu. Można spowodować, że nasza prezentacja przełączy się w tryb pełnoekranowy lub też podzieli ekran wyświetlacza/projektora na cztery części i prezentacja wyświetli się na jednym z nich.

Pozostałe opcje tego programu to wystartowanie prezentacji oraz jej wstrzymanie. Aplikacja automatycznie dostosuje rozdzielczość naszego ekrany do rozdzielczości rzutnika.



Program ten na górze posiada ukryte menu pozwalające na szybkie uruchamianie opcji bramki, zmienić tryb prezentacji, jej jakość oraz zmieniać proporcje ekranu.

Podsumowanie


Na dzień dzisiejszy prezentowany u nas na Hotfixie WPG-210N jest ciekawym urządzeniem dla ludzi aktywnie biorących udział w prezentacjach. Pomimo braku odpowiednich manuali dostępnych z programu lub poprzez stronę zarządzania to sama obsługa nie sprawia większych problemów. Trzeba tylko czasami trochę pomyśleć. Jako, że sam ciągle prowadzę różne prezentacje i wykłady, mogę uznać, że to przydatny sprzęt, gdyż oszczędza mi konieczność prowadzenia długiego kabla do rzutnika. To na dzień dzisiejszy. Sytuacja może się mocno zmienić, gdy popularne staną się rzutniki z łączem WiFi. Jedyna dla mnie wada, to niskie jak dla mnie rozdzielczości. Dzisiaj sam korzystam już tylko z rzutników FullHD. Pomimo tego mogę przyznać bramce WPG-210N naszą redakcyjną rekomendację.



Wszelkie prawa zastrzeżone, HotFix.pl 2015

 Reklama

 Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
 Dodaj komentarz
Dla wszystkich komentarzy wymagana jest ich akceptacja przez moderatora.

Nick:



AntyBOT (dla niezalogowanych): Napisz słowo hotfix wielkimi literami

/recenzja.php?recenzje_id=176

 Artykuły
Polecany artykuł


Jak walczyć z pobieraczkiem? Jak odstąpić od umowy? O tym w artykule.
 Ostatnie komentarze
gryPrzez: Maciak Plock [dnia: Apr 03, 2020]
wynik jest wysoko w google, przy...
gryPrzez: MAMBA [dnia: Mar 24, 2020]
Warning: Only 61104 of 61105 MBy...
gryPrzez: Random32 [dnia: Mar 18, 2020]
Witam, u mnie na polskim Window...
gryPrzez: muffintodebil [dnia: Mar 04, 2020]
aha gosicu to niezly jestes zaaw...
gryPrzez: Maciek [dnia: Feb 20, 2020]
2 karty 512 kupione na allegro: ...
gryPrzez: xd [dnia: Feb 05, 2020]
zrobiłem sposób Vin/7 na dziesią...
gryPrzez: gtremik [dnia: Jan 25, 2020]
Dzięki seba86mu :) Działa
gryPrzez: Mirek [dnia: Jan 22, 2020]
A jest rozwiązanie dla Windowsa 10?
 Gry
Polecany artykuł


Quake

Klasyk FPS w wersji flash.
 Programy
Polecany artykuł


Tapin Radio Darmowa aplikacja służąca do słuchania i nagrywania radia internetowego
 Recenzje
Polecana recenzja


Sleeping Dogs
Policjant pod przykrywką rozpracowuje Triadę.
 Facebook