Logowanie
 Test monitora Philips Gioco 278G4 z funkcją 3D

W dzisiejszej recenzji chciałabym przedstawić bliżej monitor marki Philips Gioco 278G4 z obsługą 3D. Cechą charakterystyczną monitora jest tylne podświetlenie zmieniające kolor w zależności od wyświetlanego obrazu.


Wygląd i wykonanie

Monitor o bardzo smukłej budowie prezentuje się na biurku okazale. 27 calowe urządzenie potrzebuje dość sporo miejsca na biurku z racji swojego rozmiaru. Przód urządzenia to ekran z widoczną dolną ramką o grubości 2cm, na której znajdziemy logo producenta, oznaczenia przycisków znajdujących się od spodniej części ramki oraz niewielką białą diodę informującą o pracy urządzenia. Ramki boczne oraz górna ramka zostały schowane pod taflą szkła chroniącą ekran, co sprawia wrażenie, że ekran nie posiada tych ramek.



Z tyłu urządzenia znajdują się wszystkie porty oraz blokada antykradzieżowa Kensington lock. Dostępne porty to 3 x HDMI, port VGA oraz port zasilania i HDMI audio output do podłączenia głośników. Dodatkowo producent umieścił w monitorze hub USB 3.0, a tuż przy porcie wejściowym znajdują się cztery dodatkowe poty USB 3.0. Ostatnim elementem znajdującym się na tylnej obudowie są kolorowe diody o których opowiem szerzej w dalszej części recenzji.



Ekran stoi na smukłej nóżce, która stanowi całość z podstawą. Podstawa jest odkręcana za pomocą jednej śruby, idealnie jest wpasowana z nóżką przez co sprawia wrażenie nierozdzielnej całości. Podstawa to ramka na bazie prostokąta z zaokrąglonymi rogami. Podstawa ta może nie sprawiać wrażenia solidnej lecz pod plastikiem umieszczono ciężkie metalowe elementy dociążające ją tak że nie ma obaw o stabilność monitora.


Zawartość pudełka


- monitor
- okulary do oglądania materiałów 3D
- skrócona instrukcja oraz płyta ze sterownikami
- zasilacz
- kabel HDMI

Specyfikacja

Informacje podstawowe
Typ panelu:LCD IPS
Typ wyświetlacza:W-LED
Rozdzielczość:1920 x 1080 przy 60 Hz
Rozmiar ekranu:68,6 cm / 27 cali
Format obrazu:16:9
Informacje szczegółowe
Czas reakcji:14 ms
Jasność:250 cd/m²
Współczynnik kontrastu (typowy):1000:1
SmartContrast:20 000 000:1
Wielkość plamki:0,311 x 0,311 mm
Kąty widzenia:178° (poz.) / 178° (pion.)
Funkcja 3D
Tryby:2D do 3D, 3D Auto, Side by Side oraz Top and Bottom
Zużycie energii
Podczas pracy: 32,75 W, maksymalnie 62,26 W
W trybie stand-by:0,4 W
Wyłączony:0,3 W
Dodatkowe funkcje
Dostosowanie ekranu:zmiana kąta pionie od -5 do 20 stopni
Wejście sygnału:HDMI, VGA (analogowe)
Hub USB:4 porty UBS 3.0
Obudowa:ciemny brąz lakierowany plastik
Wymiary z podstawą: 623 x 471 x 197 mm
Waga z podstawą 5,44 kg
Cena:1300-1400 zł

Testy

Na początek test wyświetlania barw podstawowych RGB oraz bieli oraz czerni. Parametry zdjęcia ISO 400, czas ekspozycji 1/80s, jasność obiektywu F 5.60.


Kolory podstawowe są żywe, nie odbiegają znacznie od barw wzorcowych, na zdjęciu wyszły nieco ciemniejsze niż były w rzeczywistości. Na kolorze czarnym widać trochę nierówne podświetlenie lecz podczas pracy nie jest ona zauważalne.


Kolejny testem jest jasność wyświetlanego obrazu pod kątem 45 stopni patrząc na ekran z różnych stron.



Tu bardzo miłe zaskoczenia, gdyż uzyskane wyniki są bardzo dobre nie tylko w poziomie, ale również w pionie. Wyświetlany obraz jest bardzo jasny a barwy nadal żywe. Uzyskując tak dobre wyniki sprawdziłam jak wygląda obraz patrząc na niego pod bardzo dużym kątem około 170 stopni.


Tu również bardzo miłe zaskoczenie, obraz jest lekko ciemniejszy ale barwy nadal pozostały żywe. Zarówno pion jak i poziom cechują się dużymi kątami, które pokrywają się z deklaracją producenta.


Tylne podświetlenie Ambiglow


Z tyłu monitora producent umieścił 2 kolumny kolorowych diod po pięć na każdej stronie. Diody oświetlają za monitorem otoczenie zgodnie z wyświetlanym obrazem na monitorze. Mając za monitorem ścianę uzyskiwany jest efekt łagodnego przejścia. System Ambiglow użyteczny jest zwłaszcza podczas wieczornej pracy, gdzie dodatkowe oświetlenie za monitorem wpływa na komfort pracy. Kolory zmieniają się dynamicznie w zależności od obrazu, zmiana wyświetlanej barwy jest szybka. W przypadku oglądania ciemnych obrazów diody są wyłączane.



Funkcja 3D


Philips to monitora dołącza oprogramowanie pozwalające na przeniesienie wybranych gier do trójwymiarowej rozgrywki. Lista gier wspierających 3D jest dość długa, zapewne każdy znajdzie na niej coś dla siebie. Ja testowałam monitor na demie gry Wall-E.
W czasie grania obraz był wyświetlany poprawnie, trójwymiar był widoczny jednakże nie tak spektakularnie jak w przypadku niektórych filmów. Rodzaj efektów 3D zależą od producenta danej gry, który przystosowuje ją do trójwymiarowej rozgrywki.


Monitor posiada funkcję przetwarzania filmów 2D do 3D. Tu obraz był wyraźny. Z nieco większej odległości 2-3 metry siedząc blisko monitora widać było nałożone na siebie obrazy.
Obie funkcje 3D Side by Side oraz Top and Bottom bez żadnych problemów są wyświetlane na monitorze. Obraz można oglądać z bliskiej odległości około jednego metra i widzieć efekty trójwymiarowe.


Włączenie funkcji 3D następuje poprzez przycisk znajdujący się na obudowie. Na monitorze pokazuje się menu, w którym należy wybrać rodzaj nakładania obrazów na siebie lub wybór funkcji przetwarzającej tradycyjny obraz w trójwymiarowy. W przypadku gier uruchamia się je poprzez aplikację, która automatycznie włączy rozgrywkę w 3D.
Plusem jest zastosowany pasywny system 3D, brak migotania oraz lekkie okulary sprawiają, że wygodnie się ogląda filmy w trójwymiarze.


Podsumowanie


Monitor Philips Gioco 278G4 wyświetla bardzo ładny żywy obraz. Cechy te zachowane są nawet podczas patrzenia na ekran pod dużym kątem, co w wielu innych monitorach jest tylko teorią. Smukła obudowa oraz ukryta ramka pod taflą szkła wyglądają bardzo elegancko a ciemno brązowa obudowa wpadająca w czerń wpasuje się do każdego pomieszczenia. Komfort pracy jest bardzo dobry, a dodatkowe podświetlenie Ambiglow bardzo przypadło mi do gustu podczas wieczornej pracy przy komputerze. W moim uznaniu monitor Philips Gioco 278G4 zasługuje na naszą rekomendację.



Plusy:


+ bardzo dobre kąty
+ pasywna funkcja 3D
+ podświetlenie Ambiglow
+ wygląd
+ hub USB 3.0

Minusy:


- brak możliwości ustawienia wysokości

Dziękujemy za wypożyczenie sprzętu do testów pani Karolinie Pluta z firmy Sarota PR.


Wszelkie prawa zastrzeżone
 Reklama

 Komentarze
#1 | LupeR dnia 27/09/2013 22:28
Bardzo fajny monitor, dość uniwersalny, gdyby jeszcze można było by go powiesić na ścianę(dla mnie -), ale nie można mieć wszystkiego. Ambiglow i film w 3D tego teraz chcę Grin

Dzięki za recke, fajnie się czytało Smile
 Dodaj komentarz
Dla wszystkich komentarzy wymagana jest ich akceptacja przez moderatora.

Nick:



AntyBOT (dla niezalogowanych): Napisz słowo hotfix wielkimi literami

/recenzja.php?recenzje_id=140

 Artykuły
Polecany artykuł


Jak walczyć z pobieraczkiem? Jak odstąpić od umowy? O tym w artykule.
 Ostatnie komentarze
gryPrzez: Maciak Plock [dnia: Apr 03, 2020]
wynik jest wysoko w google, przy...
gryPrzez: MAMBA [dnia: Mar 24, 2020]
Warning: Only 61104 of 61105 MBy...
gryPrzez: Random32 [dnia: Mar 18, 2020]
Witam, u mnie na polskim Window...
gryPrzez: muffintodebil [dnia: Mar 04, 2020]
aha gosicu to niezly jestes zaaw...
gryPrzez: Maciek [dnia: Feb 20, 2020]
2 karty 512 kupione na allegro: ...
gryPrzez: xd [dnia: Feb 05, 2020]
zrobiłem sposób Vin/7 na dziesią...
gryPrzez: gtremik [dnia: Jan 25, 2020]
Dzięki seba86mu :) Działa
gryPrzez: Mirek [dnia: Jan 22, 2020]
A jest rozwiązanie dla Windowsa 10?
 Gry
Polecany artykuł


Quake

Klasyk FPS w wersji flash.
 Programy
Polecany artykuł


Tapin Radio Darmowa aplikacja służąca do słuchania i nagrywania radia internetowego
 Recenzje
Polecana recenzja


Sleeping Dogs
Policjant pod przykrywką rozpracowuje Triadę.
 Facebook