Logowanie
 Szyfrowanie Skype jednak można obejść
Szyfrowanie Skype jednak można obejść
Program do komunikacji Skype cieszy się obecnie wielką renomą. Przedstawiciele Microsoftu, który niedawno nabył Skype, projektanci i wiele innych osób zawsze twierdzili, że obejście szyfrowania stosowanego w Skype jest niemożliwe do zrealizowania.

Tym samym wielu powierzyło swoje bezpieczeństwo w ręce tej łączności. Podobnie myśleli rewolucjoniści z Egiptu, którzy podczas zamieszek planowali koordynować swoje działania przy pomocy tego popularnego programu. Jednak podczas przeszukań pomieszczeń służb specjalnych znaleziono archiwalne notatki świadczące o tym, że istnieje system łamania zabezpieczeń Skype w wyniku czego wiele planów rewolucyjnych wyszło na jaw. Pewien 26 letni działacz stwierdził nawet, że znaleziono nagrania z jego miłosnego życia co dowodzi, że zbierano jego e-maile i rozmowy.

Jak się teraz okazuje wiele firm na całym świecie sprzedaje narzędzia do blokowania lub podsłuchiwania rozmów przez Skype. Korzystają oni głównie ze specjalnego oprogramowania szpiegowskiego, które przechwytuje strumień audio z komputera skutecznie omijając szyfrowanie Skype.

Okazuje się, że wywiad Egipski w ubiegłym roku zainteresował się jednym z takich narzędzi, które dostarcza brytyjska firma Gamma International UK Ltd. Dzięki narzędziu FinSpy rząd Egiptu mógłby podsłuchiwać rewolucjonistów. Czy do tego doszło nie wiadomo do końca, gdyś Gamma zaprzecza, że im cokolwiek sprzedała.

Tymczasem znalezione notatki potwierdzają, że oprogramowanie to stało się bardzo pomocne i wywiad złamał zabezpieczenia Skype. Doszła do tego możliwość łamania kont Gmail, Hotmail czy Yahoo oraz możliwość fizycznego określania położenia komputerów.


Jedna z technik podsłuchiwania


A co na to wszystko powiedział Skype? Adrian Asher, szef bezpieczeństwa informacji powiedział, że jego firma nie jest w stanie i nie jest to jej celem, aby chronić użytkowników przed programami szpiegującymi, a po drugie Skype nie jest pomyślany jako oprogramowanie do prowadzenia działalności rewolucyjnej.

Należy jednak tutaj przypomnieć, że Skype np w Chinach uległ cenzurze. Tam Skype zgodził się dostarczyć specjalną wersję oprogramowania wyposażoną w filtry, które blokują drażliwe tematy. Tam to Skype zobowiązał się przestrzegać lokalne prawo i umożliwił filtrowanie oraz archiwizowanie rozmów użytkowników. Czy zatem szefowie Skype są gotowi oddać naszą prywatność zachłannemu państwu?

Źródło: http://net.compulenta.ru
Poleć znajomym:
Poprzedni

Microsoft Standalone System Sweeper do usuwania wirusów
Następny

Microsoft prezentuje Windows 8 dla tabletów
 Reklama
 Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
 Dodaj komentarz
Dla wszystkich komentarzy wymagana jest ich akceptacja przez moderatora.

Nick:AntyBOT (dla niezalogowanych): Napisz słowo hotfix wielkimi literami Artykuły
Polecany artykuł


Jak walczyć z pobieraczkiem? Jak odstąpić od umowy? O tym w artykule.
 Ostatnie komentarze
gryPrzez: Maciak Plock [dnia: Apr 03, 2020]
wynik jest wysoko w google, przy...
gryPrzez: MAMBA [dnia: Mar 24, 2020]
Warning: Only 61104 of 61105 MBy...
gryPrzez: Random32 [dnia: Mar 18, 2020]
Witam, u mnie na polskim Window...
gryPrzez: muffintodebil [dnia: Mar 04, 2020]
aha gosicu to niezly jestes zaaw...
gryPrzez: Maciek [dnia: Feb 20, 2020]
2 karty 512 kupione na allegro: ...
gryPrzez: xd [dnia: Feb 05, 2020]
zrobiłem sposób Vin/7 na dziesią...
gryPrzez: gtremik [dnia: Jan 25, 2020]
Dzięki seba86mu :) Działa
gryPrzez: Mirek [dnia: Jan 22, 2020]
A jest rozwiązanie dla Windowsa 10?
 Gry
Polecany artykuł


Quake

Klasyk FPS w wersji flash.
 Programy
Polecany artykuł


Tapin Radio Darmowa aplikacja służąca do słuchania i nagrywania radia internetowego
 Recenzje
Polecana recenzja


Sleeping Dogs
Policjant pod przykrywką rozpracowuje Triadę.
 Facebook