Logowanie
 Szybka i skuteczna naprawa przeglądarki Internet Explorer
Szybka i skuteczna naprawa przeglądarki Internet Explorer

Jeżeli w przeszłości miałeś problemy z przeglądarką Microsoftu, zapewne wiesz, jak bardzo denerwujące błędy potrafi generować. Błędy, które mają wpływ nie tylko na Twoje życie, lecz także życie innych... oraz prawidłowe funkcjonowanie Twojego ukochanego systemu - Windows. Oooo tak, uszkodzony Internet Explorer może przysporzyć wielu problemów. Do niedawna musieliśmy sobie z nimi radzić sami, aż w końcu pojawił się sprytny i wygodny w użyciu program, który potrafi automatycznie naprawić przeglądarkę, zaoszczędzając nam wielu nerwów i czasu. Program nosi nazwę SF IE Restorator Tool i stanowi pierwszą pomoc w problemach z Internet Explorerem.

Naprawa przeglądarki Internet Explorer

Problemy wynikłe z uszkodzenia przeglądarki zwykle ograniczają komfort pracy lub całkowicie uniemożliwiają użytkowanie komputera, albowiem Internet Explorer jest w dużym stopniu zintegrowany z systemem operacyjnym. Szczęśliwie powstał SF IE Restorator, który jest skutecznym narzędziem w walce z błędami generowanymi przez IE. Program wspiera różne architektury (32 bit/64 bit) oraz Internet Explorer w wersji 8. Posiada pełne wsparcie dla Windows 7. W najbliższym czasie twórcy programu dodadzą obsługę najnowszej odsłony przeglądarki. Program do prawidłowego funkcjonowania wymaga zainstalowania bibliotek środowiska .NET w wersji 3.5.

Aby operacja naprawy powiodła się, IE Restorator należy uruchomić jako administrator, można skorzystać z opcji w menu kontekstowym, kliknąć prawym przyciskiem myszy na aplikacji i wybrać Uruchom jako administrator...

Program zawiera szereg opcji naprawczych, do których zaliczamy:
  • Flush / Renew DNS IP - opcja przeznaczona do czyszczenia pamięci podręcznej nazw DNS. Odwiedzone przez internautę strony są zapamiętywane, co usprawnia przeglądanie stron. Odwiedzając tę samą stronę, przeglądarka nie będzie wykonywała powtórnego odpytywania serwera DNS, lecz zerknie do lokalnej bazy danych i pobierze niezbędne informacje. Takie działanie może stwarzać problemy, jeżeli na liście będą błędne wpisy, nie będzie można wczytać danej witryny.
  • Re-register 32-Bit IE in 64-Bit W7 - opcja pozwalająca dokonać re-rejestracji wszelkich komponentów 32-bitowej przeglądarki zainstalowanej na 64-bitowym systemie operacyjnym. W przypadku gdy któryś z elementów jest uszkodzony lub jest w innej wersji niż wymagana, aktywacja tejże opcji przywróci oryginalne ustawienia.
  • Re-register 64-Bit IE in 64-Bit W7 - opcja podobna do powyższej, z tą różnicą, że dotyczy przeglądarki 64 bitowej zainstalowanej w systemie 64-bitowym.
  • Re-register 32-Bit IE in 32-Bit W7 - opcja tożsama z dwoma poprzednimi, rejestracja komponentów przeglądarki w systemie 32-bitowym.
  • Reset IE - funkcja resetująca Internet Explorer, przywraca domyślne ustawienia przeglądarki. Jeżeli usterką była nieprawidłowa konfiguracja bądź wadliwy dodatek, ta opcja naprawi sytuację.
  • Reset Winsock - większość problemów dotyczących utraty połączenia z internetem związana jest z problemami z Winsock. Jeżeli na skutek instalacji wadliwego oprogramowania lub działania wirusów utraciliśmy połączenie i żadne dotychczasowe metody naprawy nie powiodły się, należy skorzystać z tej opcji i zresetować Winsock. UWAGA! Przed uruchomieniem opcji warto spisać dane konfiguracyjne sieci (IP, maska, brama etc.) oraz zamknąć wszelkie otwarte programy.

UWAGA! Niektóre programy antywirusowe mogą raportować, że program zawiera szkodliwe komponenty, jednakże są to fałszywe alarmy.

Źródło: własne, www.sevenforums.com

Poleć znajomym:
Poprzedni

MSI CX413 - multimedialny notebook
Następny

Miliony ludzi zagrożonych podczas pisania SMSów
 Reklama
 Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
 Dodaj komentarz
Dla wszystkich komentarzy wymagana jest ich akceptacja przez moderatora.

Nick:AntyBOT (dla niezalogowanych): Napisz słowo hotfix wielkimi literami Artykuły
Polecany artykuł


Jak walczyć z pobieraczkiem? Jak odstąpić od umowy? O tym w artykule.
 Ostatnie komentarze
gryPrzez: bob [dnia: May 13, 2018]
diskpart polecam
gryPrzez: Polak [dnia: May 08, 2018]
Czy killdisk z dyskietki lub pły...
gryPrzez: Andrzej67 [dnia: Apr 29, 2018]
Tego mi było trzeba. Wielkie dzi...
gryPrzez: Lena [dnia: Apr 22, 2018]
Zapraszam na forum.hotfix.pl zał...
gryPrzez: Michał [dnia: Apr 21, 2018]
Czemu nie ma mojego komentarza i...
gryPrzez: cosik_ktosik [dnia: Apr 17, 2018]
W sumie dobry pomysł, target jak...
gryPrzez: dd45 [dnia: Apr 17, 2018]
Raczej powinien być wydany w Kor...
gryPrzez: Iv [dnia: Apr 16, 2018]
Witam , mam problem z OrganiZen ...
 Gry
Polecany artykuł


Quake

Klasyk FPS w wersji flash.
 Programy
Polecany artykuł


Tapin Radio Darmowa aplikacja służąca do słuchania i nagrywania radia internetowego
 Recenzje
Polecana recenzja


Sleeping Dogs
Policjant pod przykrywką rozpracowuje Triadę.
 Facebook