Logowanie
 Silniejsza ochrona danych osobowych w Europie
Komisja Europejska rozważy nową ustawę, która zobowiązuje wszystkie przedsiębiorstwa, agencje i organizacje w Europie do informowania konsumentów o wycieku lub utracie poufnych danych swoich klientów.

Vivian Ridin, specjalny Komisarz ds. Komunikacji Komisji Europejskiej, powiedziała że Parlament Europejski jest organem wykonawczym w Unii Europejskiej i będzie dążyć do rozszerzenia zakresu zawiadamiania ofiar wycieku danych od 2012 roku. W Stanach i Japonii takie przepisy obowiązują już od 2003 roku.

Ann Bevitt, prawnik z Londynu firm Moriison i Forester powiedziała, że "Proces ten może zająć nieco czasu, ale myślę, że większość konsumentów będzie chciała wiedzieć o wycieku danych osobowych, jeśli nagle tak się stanie".

Większość krajów europejskich, w tym Wielka Brytania, nie ma obowiązujących przepisów, wymagających od firm powiadamiania zainteresowanych klientów o wycieku ich danych osobowych, choć niektórzy robią to z własnej inicjatywy. Jednak zdarzały się kary za incydenty z wyciekiem poufnych danych. Przykładowo, brytyjska kontrola finansowa, w 2007 roku nałożyła karę w wysokości 1.5 miliona dolarów na hipotecznego brokera Nationwide Building Society, za utratę laptopa z prywatnymi informacjami milionów klientów.

Według Nikołaja Fedotov, czołowego analityka InfoWatch, poinformowanie klienta może mieć pozytywny skutek, gdyż przykładowo ten zdąży zablokować swoją kartę kredytową. W innych przypadkach informacja taka nie będzie miała znaczenia. Przykładem może być ujawnienie adresu domowego. Przecież nikt go od razu nie zmieni. W takich przypadkach, obowiązkowe zgłoszenie wycieku danych jest bezużyteczne. Ponadto zazwyczaj jakieś informacje zawsze pojawiają się w prasie.

Kwestia wprowadzenia bardziej rygorystycznych przepisów co do ochrony informacji i ich zakresu jest na razie sprawą otwartą. Zgodnie z prawem, Unia Europejska ma czas do 2010 roku na zatwierdzenie nowego prawa dla przedsiębiorstw telekomunikacyjnych i dostawców usług internetowych.

Źródło: http://www.anti-malware.ru/
Poleć znajomym:
Poprzedni

Manta GPS 070 Easy Rider i Manta GPS 430 Easy Rider - wzorowe polskie nawigacje
Następny

Intel: rynek procesorów zaczyna się ożywiać
 Reklama


 Artykuły
Polecany artykuł


Jak walczyć z pobieraczkiem? Jak odstąpić od umowy? O tym w artykule.
 Ostatnie komentarze
gryPrzez: Maciak Plock [dnia: Apr 03, 2020]
wynik jest wysoko w google, przy...
gryPrzez: MAMBA [dnia: Mar 24, 2020]
Warning: Only 61104 of 61105 MBy...
gryPrzez: Random32 [dnia: Mar 18, 2020]
Witam, u mnie na polskim Window...
gryPrzez: muffintodebil [dnia: Mar 04, 2020]
aha gosicu to niezly jestes zaaw...
gryPrzez: Maciek [dnia: Feb 20, 2020]
2 karty 512 kupione na allegro: ...
gryPrzez: xd [dnia: Feb 05, 2020]
zrobiłem sposób Vin/7 na dziesią...
gryPrzez: gtremik [dnia: Jan 25, 2020]
Dzięki seba86mu :) Działa
gryPrzez: Mirek [dnia: Jan 22, 2020]
A jest rozwiązanie dla Windowsa 10?
 Gry
Polecany artykuł


Quake

Klasyk FPS w wersji flash.
 Programy
Polecany artykuł


Tapin Radio Darmowa aplikacja służąca do słuchania i nagrywania radia internetowego
 Recenzje
Polecana recenzja


Sleeping Dogs
Policjant pod przykrywką rozpracowuje Triadę.
 Facebook