Logowanie
 Scythe Ninja 3 - na niego nie ma mocnych
Scythe Ninja 3 - na niego nie ma mocnych
Japońska korporacja Scythe wprowadziła oficjalnie na rynek europejski potężny cooler Scythe Ninja 3 zawierający szereg unowocześnień, w stosunku do znakomitego poprzednika, którym był Ninja 2. Ze względu na swą niebywałą konstrukcję Scythe Ninja 3 pretenduje do miana najwydajniejszego coolera CPU na świecie i wygląda na to, że takim jest. Jakżesz inaczej napisać o coolerze, którego współczynnik TDP (Thermal Design Power) sięga 150W, zaś maksymalna wydajność w przepływie powietrza to 187 m³/godzinę.

Jedną z nowości jest specjalna dołączona do zestawu płytka F.M.S.B.2. (Flip Mount Super Back-Plate 2), która ułatwia instalację coolera na różnego rodzaju płytach głównych oraz znacznie stabilizuje jego osadzenie, co jest niezwykle ważne przy wadze 1,04 kg, a taką osiągnął Ninja 3. Dzięki uniwersalnemu zestawowi instalacyjnemu chłodnica bez problemu osiądzie na podstawkach z rodziny Intel (LGA 775, LGA1156, LGA1366) oraz AMD (754, 939, AM2, AM3, AM2+, 940). To co jest wręcz zdumiewające w Scythe Ninja 3, to system miedzianych rurek cieplnych wyprowadzonych z bazy kontaktowej coolera. Osiem U-kształtnych ciepłowodów usytuowanych prostopadle względem siebie daje w efekcie 16 rurek transportujących potencjał cieplny do ogromnego radiatora.

Radiator stworzono w zgodności z systemem M.A.P.S. (Multiple Airflow Pass-Through Structure), który przewiduje specjalne konstrukcję aluminiowych finów, co sprawia, że radiator wygląda niezwykle oryginalnie, a co przekłada się na jego niezwykłą wydajność jeżeli chodzi o rozpraszanie ciepła. Spoglądając na cooler z góry zauważymy, że chłodnica wygląda tak, jakby podzielono ją na cztery segmenty, z których każdy połączony jest z czterema rurkami cieplnymi. Takie wrażenie sprawia właśnie zestawienie radiatora z finów z wycięciem na ich przekątnych, co wygląda jak symbol "X". Owy "X" przeszywa cały radiator w pionie zwiększając przepływ powietrzna nawet o 7%, w porównaniu z coolerem Ninja 2.

Zestaw zawiera także 120 milimetrowy wentylator Slip Stream 120 PWM, który, jak sama nazwa wskazuje, kontrolowany jest poprzez układ PWM (Pulse Width Moduulation) płyty głównej. To oznacza także, że wentylator łączymy z płytą główną poprzez przewód z wtyczką 4-PIN. Zakres pracy wirnika, to 1340 RPM - 1900 RPM przy generowanym hałasie 27 dB(A) - 37 dB(A), a jego prędkość możemy kontrolować manualnie za pośrednictwem specjalnego potencjometru, który przeznaczony jest do montażu z tyłu obudowy.

Źródło: Scythe
Poleć znajomym:
Poprzedni

Arctic Breeze Pro, Arctic Breeze Pro Mobile - wentylatorki na lato
Następny

Zmasowany atak na użytkowników Windows XP
 Reklama
 Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
 Dodaj komentarz
Dla wszystkich komentarzy wymagana jest ich akceptacja przez moderatora.

Nick:



AntyBOT (dla niezalogowanych): Napisz słowo hotfix wielkimi literami



 Artykuły
Polecany artykuł


Jak walczyć z pobieraczkiem? Jak odstąpić od umowy? O tym w artykule.
 Ostatnie komentarze
gryPrzez: Maciak Plock [dnia: Apr 03, 2020]
wynik jest wysoko w google, przy...
gryPrzez: MAMBA [dnia: Mar 24, 2020]
Warning: Only 61104 of 61105 MBy...
gryPrzez: Random32 [dnia: Mar 18, 2020]
Witam, u mnie na polskim Window...
gryPrzez: muffintodebil [dnia: Mar 04, 2020]
aha gosicu to niezly jestes zaaw...
gryPrzez: Maciek [dnia: Feb 20, 2020]
2 karty 512 kupione na allegro: ...
gryPrzez: xd [dnia: Feb 05, 2020]
zrobiłem sposób Vin/7 na dziesią...
gryPrzez: gtremik [dnia: Jan 25, 2020]
Dzięki seba86mu :) Działa
gryPrzez: Mirek [dnia: Jan 22, 2020]
A jest rozwiązanie dla Windowsa 10?
 Gry
Polecany artykuł


Quake

Klasyk FPS w wersji flash.
 Programy
Polecany artykuł


Tapin Radio Darmowa aplikacja służąca do słuchania i nagrywania radia internetowego
 Recenzje
Polecana recenzja


Sleeping Dogs
Policjant pod przykrywką rozpracowuje Triadę.
 Facebook