Logowanie
 Rozpoznawanie języków z Polyglot 3000

Autor: Mariusz Kołacz (rokko)
Strona autora: techformator.pl
Kontakt: m.kolacz(at)hotfix.pl

Polyglot 3000 jest bardzo ciekawą aplikacją pozwalającą automatycznie rozpoznać język tekstu (pisma), wprowadzonego w odpowiednim polu tekstowym aplikacji lub zaimportowanego z zewnętrznego pliku (rozszerzenie *.txt). Tego typu aplikacja szczególnie przydaje się w sytuacjach, gdy zachodzi konieczność rozpoznania jakiegoś fragmentu tekstu zawartego na stronie internetowej lub w publikacji. Polyglot zapewnia szybką i komfortową funkcję rozpoznawania języka, którą doceni nie jeden użytkownik. Na chwilę obecną program potrafi rozpoznać około 474 języków, posiada wsparcie dla tekstów w unicode. Program dostępny jest w polskiej wersji językowej. W dalszej części poradnika przybliżę w jaki sposób posługiwać się tą aplikacją.


Instalacja Polyglot 3000

Aplikację pobieramy z tej lokalizacji => Pobierz Polyglot 3000

Instalację rozpoczynamy poprzez dwukrotne kliknięcie ikony instalatora poly3000.exe ,po chwili zobaczymy kreator, który przeprowadzi nas przez cały proces instalacji programu Polyglot 3000.

Na ekranie powitalnym klikamy Next. Na ekranie wyboru lokalizacji pozostawiamy domyślne ustawienia, czyli w tym przypadku ścieżkę C:\Program Files\Polyglot 3000 i klikamy Next. W oknie tworzenia skrótów aplikacji pozostawiamy domyślne wartości i przechodzimy dalej, klikamy Next. Następny ekran pozwala na utworzenie dodatkowych skrótów uruchamiających aplikację, zaznaczamy opcje według uznania, po czym przechodzimy do kolejnego etapu, klikamy Next. W kolejnym oknie wybieramy Install. Rozpocznie się proces instalacji, po jego zakończeniu zamykamy okno kreatora, wybieramy Finish. Aplikacja jest zainstalowana i gotowa do użytkowania.


Instrukcja obsługi Polyglot 3000

Zaraz po uruchomieniu aplikacji zmieniamy język interfejsu, z menu wybieramy View => Language => Polish


Okno główne aplikacji Polyglot 3000


W szarym polu aplikacji wprowadzamy właściwy tekst, który będzie poddany analizie. Zaznaczamy fragment tekstu i wklejamy do aplikacji, możemy również wczytać dane z pliku tekstowego o rozszerzeniu TXT. W tym celu z menu programu wybieramy kolejno Plik => Otwórz tekst i wskazujemy lokalizację pliku. W menu Rozpoznawanie możemy ustawić, na której grupie języków będzie skoncentrowana analiza. Aplikację możemy ubrać w różne skórki, które zmienimy wybierając Podgląd => Kolor.

Podczas wprowadzania próbki tekstu należy zwrócić uwagę na jego poprawność ortograficzną oraz fakt, że czym dłuższy tekst wprowadzimy, tym trafniejsza będzie klasyfikacja języka. Przy krótkich frazach istnieje duże ryzyko, że program nie będzie w stanie poprawnie zinterpretować tekstu.


Okno główne aplikacji Polyglot 3000


Po wprowadzeniu tekstu rozpoczynamy proces identyfikacji poprzez wybranie przycisku Rozpoznaj język (lub wciskamy klawisz funkcyjny F9). Chwilę później w zielonym polu aplikacji powinny pojawić się informacje na temat zidentyfikowanego języka.

Zainteresowane osoby tym zagadnieniem powinny również przeczytać artykuł przedstawiający listę stron internetowych, na których udostępniane są usługi automatycznej identyfikacji języka => Rozpoznawanie języków - usługi on-line.


Copyright © 2009 rokko

 Reklama

 Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
 Dodaj komentarz
Dla wszystkich komentarzy wymagana jest ich akceptacja przez moderatora.

Nick:AntyBOT (dla niezalogowanych): Napisz słowo hotfix wielkimi literami

/articles.php?article_id=175

 Artykuły
Polecany artykuł


Jak walczyć z pobieraczkiem? Jak odstąpić od umowy? O tym w artykule.
 Ostatnie komentarze
gryPrzez: Maciak Plock [dnia: Apr 03, 2020]
wynik jest wysoko w google, przy...
gryPrzez: MAMBA [dnia: Mar 24, 2020]
Warning: Only 61104 of 61105 MBy...
gryPrzez: Random32 [dnia: Mar 18, 2020]
Witam, u mnie na polskim Window...
gryPrzez: muffintodebil [dnia: Mar 04, 2020]
aha gosicu to niezly jestes zaaw...
gryPrzez: Maciek [dnia: Feb 20, 2020]
2 karty 512 kupione na allegro: ...
gryPrzez: xd [dnia: Feb 05, 2020]
zrobiłem sposób Vin/7 na dziesią...
gryPrzez: gtremik [dnia: Jan 25, 2020]
Dzięki seba86mu :) Działa
gryPrzez: Mirek [dnia: Jan 22, 2020]
A jest rozwiązanie dla Windowsa 10?
 Gry
Polecany artykuł


Quake

Klasyk FPS w wersji flash.
 Programy
Polecany artykuł


Tapin Radio Darmowa aplikacja służąca do słuchania i nagrywania radia internetowego
 Recenzje
Polecana recenzja


Sleeping Dogs
Policjant pod przykrywką rozpracowuje Triadę.
 Facebook