Logowanie
 Relacja z targów Poznań Game Arena 2013

PGA 2013: Relacja i podsumowanie targów

Tegoroczne edycja największych w Polsce targów gier, multimediów oraz rozrywki uważam że były zdecydowanie lepsze od zeszłorocznych.

W tym roku w 5 halach przechadzało się około 41 200 uczestników, którzy mieli szansę zagrać na 380 stanowiskach do gier. 59 wystawców miało szansę zaprezentować nam swoje nowe urządzeniach tj. np. słuchawki , myszki do komputerów, klawiatury itp. ale także gry.

Nasze zainteresowanie wzbudziła firma SteelSeries, która zaprezentowała nam swoje nowe słuchawki SteelSeries 9H oraz Polska firma Techland która zademonstrowała nam swój nowy produkt Dying Light który trafi na półki dopiero 2014 rok jest to nowa gra tej firmy. Techland na konferencji zapewniał że nie powtórzą błędów z Dead Island w Dying Light.Nie możemy także pominąć firmy XNOTE która udostępniła kilka prototypów Oculus Rift . Urządzenie to wzbudziło wielkie zainteresowanie zwiedzających jak i nasze. Testowaliśmy Oculusa na demie kolejki górskiej. Odczucia były identyczna jak by się rzeczywiście było w wagoniku, podczas testowania miał szansę odczuć też lekkie skurcze mięśni brzucha a także nóg, lekkie kiwanie się na boki było standardowym odczuciem każdego testującego Oculusa, mimo że nadal stało lub siedziało się w jednym miejscu. Gogle oraz słuchawki były bardzo wygodne i naprawdę można było się poczuć jak by się tam było. Moim zadaniem to była najciekawsza rzecz na ca całych targach.

W czasie targów udało nam się przeprowadzić wywiad z Przedstawicielem XNOTE:

Redaktor htofix.pl (H)
Przedstawiciel XNOTEŸ (P)

(H) Witamy, jesteśmy z redakcji hotfix.pl. Co będą państwo prezentować na tegorocznych targach?
(P) Witam. Prezentujemy nasze gamingowe laptopy, zdalnie konfigurowane, polska marka. Przy okazji prezentujemy tutaj wirtualną rzeczywistość, czyli okulary Oculus Rift, które nie są jeszcze w sprzedaży, ale już pokazujemy, co to będzie.
(H) Czy mógłby pan nam powiedzieć coś więcej o tym Oculus Rift’cie, co to dokładnie jest, bo z tego co wiemy, to przybliża nam wirtualny świat, ale jak to działa?
(P) Działa to w taki sposób, że mamy zamontowany akcelerometr, który oszukuje nam błędnik i tak jak tutaj jedziemy na rollercoasterze, zaczyna on nam szaleć. Nie czujemy, że stoimy, lecz jesteśmy w środku. W okularach są dwie soczewki, które są blisko oka i jeżeli obracamy się, to widzimy wszystko tak, jakbyśmy tam byli naprawdę. Nie widzimy nic dookoła, tylko to, co mamy na soczewkach.
(H) Jaki jest koszt takiego Oculus Rifta?
(P) Ceny jeszcze nie ma ustalonej, ponieważ są to dopiero wersje testowe i aplikacje są dopiero pisane. Okulary nie są dopracowane, ale już teraz pokazują, że jest moc
(H) Czy jest przybliżona data, kiedy okulary wyjdą na rynek?Na targach było można zagrać przedpremierowo w gry tj. Dying Light, Warface czy Deadfall Adventures.

Studio Black Moon Design pokazało nam m.in. grę The Few , która walczy o to by dostać się na steam.

Odejdźmy teraz od gier i zwrócimy uwagę na firmę Wacom. Wiele osób na targach korzystało z tabletów graficznych by narysować kilka kresek czy artystyczne cudo. Największą furorę zrobił Cintig 22HD oraz nowy Cintig Companion , który jest mobilna i samodzielną jednostką.

Podczas trwania targów było można usiąść i uważnie posłuchać konferencji twórców gier jak opowiadali w jaki sposób można dostać do GameDev’u . Niestety nie udało nam się zrobić z nimi wywiadu. Reklama

 Komentarze
#1 | 4094 dnia 30/04/2015 08:00
to było nie samowite wydarzenie
 Dodaj komentarz
Dla wszystkich komentarzy wymagana jest ich akceptacja przez moderatora.

Nick:AntyBOT (dla niezalogowanych): Napisz słowo hotfix wielkimi literami

/articles.php?article_id=394

 Artykuły
Polecany artykuł


Jak walczyć z pobieraczkiem? Jak odstąpić od umowy? O tym w artykule.
 Ostatnie komentarze
gryPrzez: Maciak Plock [dnia: Apr 03, 2020]
wynik jest wysoko w google, przy...
gryPrzez: MAMBA [dnia: Mar 24, 2020]
Warning: Only 61104 of 61105 MBy...
gryPrzez: Random32 [dnia: Mar 18, 2020]
Witam, u mnie na polskim Window...
gryPrzez: muffintodebil [dnia: Mar 04, 2020]
aha gosicu to niezly jestes zaaw...
gryPrzez: Maciek [dnia: Feb 20, 2020]
2 karty 512 kupione na allegro: ...
gryPrzez: xd [dnia: Feb 05, 2020]
zrobiłem sposób Vin/7 na dziesią...
gryPrzez: gtremik [dnia: Jan 25, 2020]
Dzięki seba86mu :) Działa
gryPrzez: Mirek [dnia: Jan 22, 2020]
A jest rozwiązanie dla Windowsa 10?
 Gry
Polecany artykuł


Quake

Klasyk FPS w wersji flash.
 Programy
Polecany artykuł


Tapin Radio Darmowa aplikacja służąca do słuchania i nagrywania radia internetowego
 Recenzje
Polecana recenzja


Sleeping Dogs
Policjant pod przykrywką rozpracowuje Triadę.
 Facebook