Logowanie
 Personal Software Inspector 2.0 - recenzja


Personal Software Inspector 2.0 to druga wersja ciekawego programu firmy Secunia, której głównym zainteresowaniem jest bezpieczeństwo w Internecie.

Sam program dostępny jest za darmo i znajdziemy go w naszym downloadzie: Personal Software Inspector 2.0. Głównym zadaniem tego programu jest wyszukiwanie w naszych systemach wszelkich programów, które wymagają aktualizacji. Pokazuje on nam także jakie aktualizacje powinny znaleźć się w naszym systemie operacyjnym.

Brak aktualizacji stanowi dla nas najważniejsze zagrożenie, gdyż to właśnie one najczęściej łatają wszelkie luki bezpieczeństwa.

Sam program jest dosyć przyjazny użytkownikowi. Jedyną niedogodnością jest konieczność zainstalowania sterownika wirtualnego, który będzie potrzebny, gdy wybierzemy opcję automatycznego wykrywania nowych aktualizacji. Co ciekawe w moim przypadku okno instalacji było całkowicie puste. Niemniej sterownik sam zainstalował się bez problemów. Instalator wymaga jedynie zatwierdzenia instalowania niecertyfikowanego sterownika.

Po zainstalowaniu i uruchomieniu programu ten rozpoczyna od testu połączenia Internetowego oraz wykrycia wszystkich nieaktualnych składników. Niestety połączenie Internetowe jest tutaj wymagane, aby program mógł sprawdzić wszystkie najnowsze wersje.

Po skanowaniu otrzymujemy krótkie podsumowanie o tym jakie elementy i w jakiej ilości powinny być zaktualizowane.Sam program rozpoznaje nie tylko nieaktualne wersje systemu ale także wiele programów firm trzecich. Niemal natychmiastowo dowiemy się czy mamy aktualnego flasha, Adobe Readera czy Javę. Mało tego pokazują się nam także informacja o stopniu zagrożenia. Przedstawiane na kolorowej skali zagrożenia mówią np czy brak danej aktualizacji nie jest już przypadkiem wykorzystywany przez hakerów.Bardzo ciekawą funkcją jest także możliwość pobierania za nas poprawek. Nie tylko nie musimy już ich szukać ale także z łatwością mamy do nich dostęp. Po wejściu w dane zagrożenie możemy ściągnąć wybraną łatkę, odinstalować program stwarzający zagrożenie lub też np wymusić na PSI ponowne sprawdzenie danego programu.

Sam program jest w pełni konfigurowalny, więc możemy jemu zlecić wykonywanie automatycznego updateu wszystkich składników i to bez interakcji z użytkownikiem.

Ciekawą opcję mamy w oknie Dashboard. W tym oknie oprócz ilości zagrożeń program prezentuje nam też informacje jak często wydawane były aktualizacje do naszych programów i systemu w ciągu ostatnich miesięcy.Ostatnią wartą omówienia rzeczą jest otwartość tego programu dzięki czemu można nawet tworzyć własne aplikacje, w tym dostosowywać do swoich potrzeb np wygląd poszczególnych raportów.
 Reklama

 Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
 Dodaj komentarz
Dla wszystkich komentarzy wymagana jest ich akceptacja przez moderatora.

Nick:AntyBOT (dla niezalogowanych): Napisz słowo hotfix wielkimi literami

/recenzja.php?recenzje_id=16

 Artykuły
Polecany artykuł


Jak walczyć z pobieraczkiem? Jak odstąpić od umowy? O tym w artykule.
 Ostatnie komentarze
gryPrzez: Wik [dnia: Aug 12, 2019]
WITAM. W moim przypadku BOOTICE ...
gryPrzez: Faker [dnia: Jul 25, 2019]
Jak sprawdzić jaki program spowo...
gryPrzez: p. [dnia: Jul 21, 2019]
Punkt 1 nic nie dał. Zatrzymałem...
gryPrzez: Kama [dnia: Jul 16, 2019]
Sprawdzenie pendrive 2TB według ...
gryPrzez: kakxkamil [dnia: Jun 11, 2019]
prosze o bezpiecznie haslo :o
gryPrzez: Marcin s [dnia: Jun 04, 2019]
Działa super 👌
gryPrzez: Piomisil [dnia: May 19, 2019]
Mi osobiście pomogła porada w pu...
gryPrzez: stan2 [dnia: May 09, 2019]
A czy ma adsl do połączenia z ne...
 Gry
Polecany artykuł


Quake

Klasyk FPS w wersji flash.
 Programy
Polecany artykuł


Tapin Radio Darmowa aplikacja służąca do słuchania i nagrywania radia internetowego
 Recenzje
Polecana recenzja


Sleeping Dogs
Policjant pod przykrywką rozpracowuje Triadę.
 Facebook