Logowanie
 Najlepsze dodatki do przeglądarki Firefox

Autor: Mariusz Kołacz (rokko)
Strona autora: techformator.pl
Kontakt: m.kolacz(at)hotfix.pl

Jedną z największych zalet przeglądarki Mozilla Firefox jest obsługa wtyczek (add-ons), jeżeli jeszcze dodamy do tego, iż ich liczba jest na prawdę ogromna, przeglądarka ta, staje się wyśmienitym narzędziem do codziennego przeglądania internetu i nie tylko. W niniejszym poradniku przedstawię listę najciekawszych dodatków do najpopularniejszej na świecie przeglądarki - Mozilla Firefox. Można również pobrać zoptymalizowaną wersję przeglądarki, działającą znacznie szybciej od swojego pierwowzoru - Firefox Pigfoot (Windows). Zoptymalizowana wersja dla systemu Linux - Swiftfox (Linux).


Liczba dodatków w bazie: 71

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2010

Wszelkie propozycje do niniejszej listy proszę zamieszczać w komentarzach bądź na PW.


Nazwa Kategoria Opis
Abduction! Multimedia Umożliwia stworzenie zrzutu ekranu przeglądanej strony (fragmentu lub całości) i zapisanie go do pliku graficznego.
Adblock Plus Blokowanie reklam Blokowanie reklam.
Adblock Filterset.G Updater Blokowanie reklam Uzupełnienie adblock plus, umożliwiające łatwą aktualizację list blokowania (aktualizacja subskrypcji filtrów).
Advanced SearchSidebar Narzędzia Multiwyszukiwarka.
All-in-one Sidebar Narzędzia Dodatkowy panel boczny.
APNG Edit Narzędzia Wtyczka oferująca edytor, dzięki któremu będzie można tworzyć animacje w formacie APNG z poziomu przeglądarki.
Autohide Narzędzia Pozwala na usunięcie wybranych przez nas elementów interfejsu graficznego, a tym samym zwiększyć obszar roboczy przeglądarki.
BBCode Narzędzia Rozszerzenie dodaje obsługę BBCode do menu kontekstowego myszki.
Bookmark Backup Narzędzia Rozszerzenie wykonujące kopię zapasową Zakładek przy wyłączaniu przeglądarki.
Codetch Webmastering Edytor WYSIWYG (What-You-See-Is-What-You-Get) dla przeglądarki Firefox.
ColorZilla Webmastering Próbnik kolorów, linijka ekranowa.
Configuration Mania Narzędzia Dodatek umożliwia zaawansowaną konfigurację przeglądarki za pośrednictwem interfejsu graficznego.
Context Highlight Narzędzia Pozwala na proste i szybkie podświetlenie wszystkich poszukiwanych słów na przeglądanej stronie.
CopyAllURLs Narzędzia Kopiuje do schowka wszystkie adresy URL znajdujące się na stronie/stronach.
Dictionary Switcher Narzędzia Dodatek oferujący możliwość przełączania się pomiędzy różnymi słownikami, wybrany słownik wyświetlany jest na pasku stanu.
DownThemAll! Pobieranie plików Zaawansowany menedżer pobierania.
Download Statusbar Pobieranie plików Rozszerzenie standardowego menedżera pobierania usprawniające zarządzanie pobieranymi plikami.
Dr.Web anti-virus link checker Bezpieczeństwo Udostępnia funkcjonalność w postaci możliwości przeskanowania wybranego elementu (odnośnika) skanerem antywirusowym.
ErrorZilla Mod Narzędzia Udostępnia stronę z dodatkowymi opcjami, gdy żądana strona nie może zostać załadowana.
Extended Statusbar Narzędzia Wyświetla na pasku statusu informacje statystyczne dotyczące ładowania się stron internetowych takie jak ilość ściągniętych danych, średnią prędkość pobierania strony, czas ładowania i inne.
FaviconizeTab Narzędzia Dodaje do menu kontekstowego opcję "FaviconizeTab". Po kliknięciu na wybraną kartę i wybraniu opcji, karta przekształca się do postaci favikony.
FEBE Narzędzia Pozwala na szybkie i łatwe stworzenie kopii zapasowych wybranych elementów, jak na przykład zainstalowanych dodatków lub też całego profilu użytkownika, dzięki czemu możemy zabezpieczyć się przed niespodziewaną utratą danych na skutek uszkodzenia profilu.
Finjan SecureBrowsing Bezpieczeństwo Filtr anty-phisingowy.
Firebug Webmastering Wtyczka ułatwiająca pracę programistom, udostępniająca wiele ciekawych funkcjonalności min. debugowanie skryptów zawartych na stronie.
Firefox Throttle Narzędzia Firefox Throttle jest niewielkim dodatkiem, który pozwala monitorować przepustowość łącza oraz ustawiać limit downloadu i uploadu dla wszystkich otwartych kart lub plików znajdujących się w kolejce pobierania.
FireFTP Pobieranie plików Klient FTP dla przeglądarki Firefox.
FireShot Multimedia Dodatek służący do robienia zrzutów ekranu całej strony bądź widocznego obszaru.
Flashblock Blokowanie reklam Blokowanie zawartości (animacji) flash na przeglądanej stronie, w miejscu animacji flash pojawia się przycisk, po kliknięciu którego animacja zostanie odtworzona.
Foxmark Bookmark Synchronizer (Xmarks) Narzędzia Synchronizacja zakładek.
FoxTab Narzędzia Rozszerzenie pozwala na łatwą nawigację pomiędzy otwartymi zakładkami (widok z perspektywy 3D).
Gmail Notifier Obsługa poczty Z poziomu przeglądarki sprawdza i informuje użytkownika o nieprzeczytanych wiadomościach.
Gspace Obsługa poczty Pozwala z konta gmail stworzyć wirtualny dysk.
Html Validator Webmastering Dodatek ułatwiający webmasterom walidację przeglądanej strony.
IE Tab Webmastering Rozszerzenie umożliwiające przetestowanie wyglądu dowolnej strony internetowej w Firefoksie za pomocą silnika renderującego IE.
Image Zoom Multimedia Dodatek rozszerzający możliwości przeglądania zdjęć w przeglądarce.
Make Link Narzędzia Dodaje do menu kontekstowego opcję, pozwalającą na łatwe tworzenie odnośników z przeznaczeniem na forum lub stronę internetową.
McAfee SiteAdvisor Bezpieczeństwo Filtr anty-phisingowy.
Media Converter Multimedia Umożliwia pobieranie i konwersję plików video.
MR Tech Toolkit Narzędzia Dodatek rozbudowuje sekcję dotyczącą zarządzania zainstalowanymi dodatkami.
Leet Key Narzędzia Pozwala na przekształcenie wpisywanego tekstu przy pomocy jednego z dostępnych algorytmów.
Link Alert Narzędzia Po najechaniu kursorem myszy na wybrany element pojawia się ikona, która informuje użytkownika o typie zawartości na które wskazuje hiperłącze.
LinkChecker Webmastering Umożliwia sprawdzenie adresów hiperłączy zawartych na stronie.
Mouse Gestures Narzędzia Pozwala na wykonywanie komend za pomocą gestów myszki.
NoScript Bezpieczeństwo Dodatek pozwala zablokować wykonywanie skryptów JavaScript i apletów Java na stronach internetowych.
Password Exporter Narzędzia Pozwala na eksport/import zapisanych loginów i haseł do/z pliku w formacie XML lub CSV.
PDF Download Pobieranie plików Dodatek który umożliwia wybór akcji dla plików o rozszerzeniu PDF, pliki można otwierać, zapisać lub przekonwertować do formatu HTML.
Print Preview Narzędzia Dodaje opcję podglądu wydruku do menu kontekstowego.
ProCon Latte Bezpieczeństwo Rozszerzenie służące do filtrowania stron oraz treści na nich zawartych (kontrola rodzicielska).
Quick Locale Switcher Narzędzia Pozwala na szybkie przełączenie lokalizacji. Użyteczne, gdy z tej samej przeglądarki korzystają osoby mówiące w różnych językach.
Redirect Remover Narzędzia Usuwa przekierowania (RDR) z odnośników i obrazków.
ReloadEvery Narzędzia Odświeża stronę co zadaną ilość sekund lub minut.
Rip (Remove it Permanently) Narzędzia Dodatek udostępniający funkcję, która umożliwia usunięcie zbędnej zawartości witryn.
Sage Narzędzia Czytnik kanałów RSS i Atom.
Screen grab! Multimedia Dodatek podobny w swej funkcjonalności do wtyczki Abduction!
SearchStatus Webmastering Rozszerzenie pozwalające na dogłębną analizę danej witryny m.in. widoczności, sprawdzenie Google PageRank, wskaźnika popularności Alexy.
ShowIP Narzędzia Na pasku stanu wyświetla adres IP przeglądanej strony oraz udostępnia kilka narzędzi pozwalających na jego głębszą analizę.
SwitchProxy Tool Narzędzia Pozwala na szybkie przełączanie się pomiędzy różnymi serwerami Proxy. Zapewnienia anonimowość podczas przeglądania stron.
Tab Kit Narzędzia Zarządzanie kartami.
TabRenamizer Narzędzia Umożliwia zmianę tekstu wyświetlanego na karcie.
Tabs Scope Narzędzia Wyświetla podgląd otwartej karty w postaci miniatury.
Text Link Narzędzia Pozwala na aktywację i otwarcie wybranego hiperłącza w oknie przeglądarki poprzez dwuklik na wybranym odnośniku znajdującym się w tekście witryny. Dodatek eliminuje konieczność kopiowania hiperłącza i wklejania go w pasek adresu.
TinyUrl Creator Narzędzia Udostępnia dodatkowy przycisk pozwalający na skracanie długich linków.
Tweak Network Narzędzia Optymalizacja połączenia z Internetem.
Undo Closed Tabs Button Narzędzia Udostępnia dodatkowy przycisk w celu przywrócenia zamkniętych kart.
UnMHT Narzędzia Podgląd i zapis plików MHT.
User Agent Switcher Narzędzia Umożliwia zmianę identyfikacji przeglądarki.
Vacuum Places Improved Narzędzia Vacuum Places Improved to wtyczka przeznaczona dla Firefox w wersji 3.5 i wyższej. Pozwala ona na defragmentację bazy danych miejsc odwiedzonych (plik places.sqlite). Defragmentując bazę sprawimy, iż przeglądarka bedzie działała i uruchamiała się znacznie szybciej.
Video DownloadHelper Multimedia Umożliwia przechwytywanie materiałów graficznych oraz audio-wizualnych z popularnych serwisów udostępniających tego typu pliki.
Web Developer Webmastering Dodaje nową funkcjonalność w postaci dodatkowego menu oraz paska narzędziowego zawierającego wiele przydatnych narzędzi ułatwiających pracę twórcom stron WWW.
Xinha Here! Webmastering Xinha Here! to podręczny edytor WYSIWYG, który można z łatwością uruchomić bezpośrednio w przeglądarce internetowej.
YSlow Webmastering YSlow jest rozszerzeniem Firebug (wymaga jego wcześniejszego zainstalowania). Wtyczka pozwala na analizę przeglądanej strony pod względem wydajnościowym. Potrafi wskazać punkty, które można zoptymalizować, a tym samym wyeliminować mankamenty strony i sprawić, że będzie szybciej ładowała się.

Copyright © rokko

 Reklama

 Komentarze
#1 | eee dnia 04/06/2013 19:50
a gdzie WOT i DNT ?
 Dodaj komentarz
Dla wszystkich komentarzy wymagana jest ich akceptacja przez moderatora.

Nick:AntyBOT (dla niezalogowanych): Napisz słowo hotfix wielkimi literami

/articles.php?article_id=88

 Artykuły
Polecany artykuł


Jak walczyć z pobieraczkiem? Jak odstąpić od umowy? O tym w artykule.
 Ostatnie komentarze
gryPrzez: Maciak Plock [dnia: Apr 03, 2020]
wynik jest wysoko w google, przy...
gryPrzez: MAMBA [dnia: Mar 24, 2020]
Warning: Only 61104 of 61105 MBy...
gryPrzez: Random32 [dnia: Mar 18, 2020]
Witam, u mnie na polskim Window...
gryPrzez: muffintodebil [dnia: Mar 04, 2020]
aha gosicu to niezly jestes zaaw...
gryPrzez: Maciek [dnia: Feb 20, 2020]
2 karty 512 kupione na allegro: ...
gryPrzez: xd [dnia: Feb 05, 2020]
zrobiłem sposób Vin/7 na dziesią...
gryPrzez: gtremik [dnia: Jan 25, 2020]
Dzięki seba86mu :) Działa
gryPrzez: Mirek [dnia: Jan 22, 2020]
A jest rozwiązanie dla Windowsa 10?
 Gry
Polecany artykuł


Quake

Klasyk FPS w wersji flash.
 Programy
Polecany artykuł


Tapin Radio Darmowa aplikacja służąca do słuchania i nagrywania radia internetowego
 Recenzje
Polecana recenzja


Sleeping Dogs
Policjant pod przykrywką rozpracowuje Triadę.
 Facebook