Logowanie
 MSI R5870, MSI R5850 z potężnym chłodzeniem Twin Frozr II
MSI R5870, MSI R5850 z potężnym chłodzeniem Twin Frozr II
Korporacja MSI przygotowała nową odsłonę układów graficznych z serii ATI Radeon HD 5870 oraz HD 8850 Series, które to były pierwszymi na rynku w pełni wspierającymi sprzętowo technologię DirectX 11 kompatybilną z Shader Model 5.0. Na temat specyfikacji technicznej i możliwości rodziny kart graficznych HD 5000 Series napisaliśmy na łamach naszego portalu już bardzo dużo, dlatego teraz skupimy się na czołowym walorze zaprezentowanych wczoraj światu MSI R5870 oraz MSI R5850, jakim jest profesjonalny system chłodzenia Twin Frozr II.

Zasadniczą różnicą pomiędzy podstawową wersją aktywnego układu chłodzenia Twin Frozr, a Twin Frozr II zastosowanego między innymi w kartach MSI R5870 i MSI R5850 jest liczba miedzianych ciepłowodów Super-Pipe transportujących potencjał cieplny od bazy kontaktowej, będącej bezpośrednią powierzchnią styku coolera z rdzeniem GPU karty, do multifinowego radiatora. W przypadku Twin Frozr II zastosowano aż pięć rurek Super-Pipe. Super-Pipe, to efektywniejsza, albowiem o przekroju 8 milimetrów, odmiana rurek heat-pipe (6 mm). Liczba miedzianych transmiterów oraz zwiększony ich przekrój przekładają się na nieprawdopodobny przyrost wydajności chłodzenia. Zwiększa się szybkość przepływu ciepła od procesora graficznego do radiatora, a co za tym idzie wzrasta współczynnik TDP (Thermal Design Power) będący miarą obciążalności coolera Twin Frozr II.

Czuwające nad optymalną temperaturą karty dwa 80 milimetrowe wentylatory zarządzane automatycznie poprzez układ PWM (Pulse Windt Modulation) pracują w sposób uwarunkowany od wentylatora sąsiadującego, wzajemnie się asekurując, nadrabiając zaległości sąsiada. Ich współpraca będzie najbardziej widoczna, gdy jeden z wentylatorów ulegnie awarii. W tym momencie drugi zwiększa prędkość obrotową do takiego poziomu, aby temperatura karty utrzymywana była w taki przedziale, jak podczas pracy dwóch wentylatorów. Twin Frozr II na kartach MSI R5870 i MSI R5850 potrafi utrzymywać temperaturę rdzenia nawet o 12'C niższą, niż ma się to w przypadku konwencjonalnych systemów chłodzenia stosowanych na tych kartach.

Najnowsze propozycje od MSI będą idealne dla osób fascynujących się overclockingiem. Oprócz ogromnego potencjału, jaki karcie dostarcza "chłodnica" Twin Frozr II otrzymujemy zaawansowane oprogramowanie overclockerskie MSI Afterburner, które oprócz typowych funkcji zmiany napięcia GPU i pamięci wideo karty, jak również napięć tychże podzespołów, pozwala na zaprogramowanie konkretnej prędkości obrotowej wirników wentylatorów dla danego przedziału temperaturowego. W kliku słowy: pełna kontrola potwora ;)

Źródło: MSI
Poleć znajomym:
Poprzedni

Kobieta zmarła gdyż system źle ocenił jej stan zdrowia
Następny

Core i7-875K dla overclockerów
 Reklama
 Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
 Dodaj komentarz
Dla wszystkich komentarzy wymagana jest ich akceptacja przez moderatora.

Nick:



AntyBOT (dla niezalogowanych): Napisz słowo hotfix wielkimi literami



 Artykuły
Polecany artykuł


Jak walczyć z pobieraczkiem? Jak odstąpić od umowy? O tym w artykule.
 Ostatnie komentarze
gryPrzez: Maciak Plock [dnia: Apr 03, 2020]
wynik jest wysoko w google, przy...
gryPrzez: MAMBA [dnia: Mar 24, 2020]
Warning: Only 61104 of 61105 MBy...
gryPrzez: Random32 [dnia: Mar 18, 2020]
Witam, u mnie na polskim Window...
gryPrzez: muffintodebil [dnia: Mar 04, 2020]
aha gosicu to niezly jestes zaaw...
gryPrzez: Maciek [dnia: Feb 20, 2020]
2 karty 512 kupione na allegro: ...
gryPrzez: xd [dnia: Feb 05, 2020]
zrobiłem sposób Vin/7 na dziesią...
gryPrzez: gtremik [dnia: Jan 25, 2020]
Dzięki seba86mu :) Działa
gryPrzez: Mirek [dnia: Jan 22, 2020]
A jest rozwiązanie dla Windowsa 10?
 Gry
Polecany artykuł


Quake

Klasyk FPS w wersji flash.
 Programy
Polecany artykuł


Tapin Radio Darmowa aplikacja służąca do słuchania i nagrywania radia internetowego
 Recenzje
Polecana recenzja


Sleeping Dogs
Policjant pod przykrywką rozpracowuje Triadę.
 Facebook