Logowanie
 McAfee: nasilenie ataków hakerów na firmy
McAfee: nasilenie ataków hakerów na firmy
Ubiegłego roku aż 40% firm średniej wielkości padło ofiarą naruszenia bezpieczeństwa danych, a 75% uważa, że poważny wyciek danych mógłby spowodować załamanie ich działalności biznesowej.

McAfee - największa na świecie firma specjalizujące się w bezpieczeństwie informatycznym podczas konferencji FOCUS 10, 13 października 2010 roku w Las Vegas opublikowała raport pt. „The Security Paradox” („Paradoks bezpieczeństwa”), z którego wynika, że w ciągu ostatniego roku nastąpiło nasilenie ataków na sieci i systemy firm średniej wielkości.

Jak wynika z badań, ponad połowa ankietowanych firm średniej wielkości z całego świata, w minionym roku odnotowała wzrost liczby incydentów związanych z naruszeniem bezpieczeństwa, 40% padło ofiarą naruszenia bezpieczeństwa danych, a 75% uważa, że poważny wyciek danych mógłby spowodować całkowite załamanie ich działalności.

W tegorocznym, trzecim już z kolei, raporcie „The Security Paradox” porównano koszty działań prewencyjnych z kosztami działań interwencyjnych, poddano analizie podejście firm średniej wielkości do bezpieczeństwa informatycznego oraz zestawiono jej wyniki z rzeczywistym stanem bezpieczeństwa. Ponad 83% respondentów przyznało się do obaw, że ich firmy mogłyby stać się celem zamierzonego ataku, a 51% firm już zostało zaatakowanych. W 16% firm, które stały się ofiarami ataku odtworzenie danych zajęło ponad tydzień. Najpoważniejszą konsekwencją tych ataków był wyciek danych.

Z badań wynika także, że 33% firm średniej wielkości musiało sprostać wielokrotnym incydentom naruszenia bezpieczeństwa sieciowego. W 55% tych przypadków analiza i naprawa sytuacji zajęły nawet 5 godzin.

Nie za dobrą wiadomością jest to, że 58% respondentów z całego świata poświęca niecałe 3 godziny tygodniowo na ocenę i analizę bezpieczeństwa infrastruktury informatycznej. W poprzednim roku wskaźnik ten wynosił 65%.

Raport „The Security Paradox” powstał na zlecenie firmy McAfee na podstawie badań przeprowadzonych przez firmę Bloor Research. Ankietą objęto ponad 1100 respondentów odpowiedzialnych za infrastrukturę informatyczną, zarządzanie nadzorem, ryzykiem i zgodnością z przepisami lub za sprawowanie ogólnej pieczy nad tymi obszarami. W badaniu brały udział firmy zatrudniające od 51 do 1000 pracowników z Australii, Brazylii, Chin, Francji, Hiszpanii, Holandii, Indii, Japonii, Kanady, Meksyku, Niemiec, Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.

„Konieczność dotrzymywania kroku zagrożeniom znacznie utrudnia działalność firm średniej wielkości” ― powiedział Alex Thurber, wiceprezes firmy McAfee ds. współpracy z partnerami handlowymi. „Lawinowy wzrost liczby oraz poziomu zaawansowania szkodliwych programów wywiera negatywny wpływ na funkcjonowanie firm średniej wielkości, które usiłują się rozwijać w warunkach silnej konkurencji i powolnego wychodzenia gospodarki z kryzysu. W efekcie, choć liczba zagrożeń nieustannie rośnie, paradoksalnie mamy do czynienia ze spadkiem nakładów na ich zwalczanie”.

Źródło: Informacja prasowa
Poleć znajomym:
Poprzedni

Trojan-PWS-Nslog wykrada hasła z Firefoxa
Następny

W USA jest największa liczba komputerów zombie
 Reklama
 Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
 Dodaj komentarz
Dla wszystkich komentarzy wymagana jest ich akceptacja przez moderatora.

Nick:AntyBOT (dla niezalogowanych): Napisz słowo hotfix wielkimi literami Artykuły
Polecany artykuł


Jak walczyć z pobieraczkiem? Jak odstąpić od umowy? O tym w artykule.
 Ostatnie komentarze
gryPrzez: Maciak Plock [dnia: Apr 03, 2020]
wynik jest wysoko w google, przy...
gryPrzez: MAMBA [dnia: Mar 24, 2020]
Warning: Only 61104 of 61105 MBy...
gryPrzez: Random32 [dnia: Mar 18, 2020]
Witam, u mnie na polskim Window...
gryPrzez: muffintodebil [dnia: Mar 04, 2020]
aha gosicu to niezly jestes zaaw...
gryPrzez: Maciek [dnia: Feb 20, 2020]
2 karty 512 kupione na allegro: ...
gryPrzez: xd [dnia: Feb 05, 2020]
zrobiłem sposób Vin/7 na dziesią...
gryPrzez: gtremik [dnia: Jan 25, 2020]
Dzięki seba86mu :) Działa
gryPrzez: Mirek [dnia: Jan 22, 2020]
A jest rozwiązanie dla Windowsa 10?
 Gry
Polecany artykuł


Quake

Klasyk FPS w wersji flash.
 Programy
Polecany artykuł


Tapin Radio Darmowa aplikacja służąca do słuchania i nagrywania radia internetowego
 Recenzje
Polecana recenzja


Sleeping Dogs
Policjant pod przykrywką rozpracowuje Triadę.
 Facebook