Logowanie
 Kaspersky KryptoStorage oraz Password Manager
Kaspersky Lab poinformował o wypuszczeniu produktu do szyfrowania danych Kaspersky KryptoStorage (KKS) oraz rozwiązania do bezpiecznego przechowywania haseł, Kaspersky Password Manager (KPM).

Ostatnio nasilające się przypadki kradzieży poufnych danych użytkowników spowodowała, że firma Kaspersky postanowiła dać swoim użytkownikom dodatkową barierę przed atakami hakerów. Kaspersky KryptoStorage to narzędzie przeznaczone do kryptograficznej ochrony danych. Zapewnia poufność poprzez szyfrowanie ale także bezpieczne usuwanie wskazanych przez użytkownika danych. System ten został zaprojektowany zarówno dla wirtualnych dysków jak i dysków logicznych. Szyfrowanie i deszyfrowanie odbywa się w tle, bez zakłócania pracy użytkownika.

Narzędzie daje możliwość szyfrowania zarówno całych partycji jak i pojedynczych folderów. Wszystkie dane można odczytać tylko gdy posiada się stosowne hasło. Całe szyfrowanie odbywa się przy pomocy symetrycznego szyfru blokowego AES-128. Tajny klucz jest tutaj tworzony poprzez kryptograficzne przekształcenie hasła użytkownika. Dodatkowo wzmocniona ochrona zabezpiecza przed atakiem wyczerpującego przeszukiwania przestrzeni kluczy.

Każdy zaszyfrowany plik, w postaci pewnego kontenera możemy wysłać pocztą lub dostarczyć na dysku flash. Wszystkie dane mogą być dodatkowo szyfrowane jednym hasłem lub też oddzielnym hasłem dla każdego obiektu.

Drugim narzędziem jest Kaspersky Password Manager do bezpiecznego przechowywania haseł. Rozwiązanie to w pełni automatyzuje wprowadzanie haseł i innych poufnych danych na stronach internetowych. Dzięki temu użytkownik nie musi zapamiętywać i wpisywać wielu złożonych haseł. W narzędziu tym wbudowano kody zabezpieczeń, które chronią dostępu do stron internetowych zapisując wszystko w specjalnej bazie danych chronionej hasłem. Hasło to w celu zabezpieczenia przed keyloggerami może być wprowadzane z klawiatury wirtualnej. Sam program potrafi importować niezabezpieczone hasła z przeglądarek.

Kaspersky Password Manager jest w stanie pracować z nośników USB, bez konieczności preinstalacji na nich (portable). Ponadto, rozwiązania anty-phishingowe są w stanie wykrywać podejrzane witryny i ostrzegać użytkowników.

Wszyscy użytkownicy Kaspersky Internet Security 2010 mają możliwość zakupienia obydwu programów po specjalnie dla nich wprowadzonych zniżkach.

Źródło: anti-malware

Skomentuj
Poleć znajomym:
Poprzedni

Manta DVD 063 EMPEROR BASIC 4, DVD 064 EMPEROR BASIC 5, DVD 065 EMPEROR BASIC HDMI
Następny

Wirusy w zwykłym tekście pisanym
 Reklama


 Artykuły
Polecany artykuł


Jak walczyć z pobieraczkiem? Jak odstąpić od umowy? O tym w artykule.
 Ostatnie komentarze
gryPrzez: Maciak Plock [dnia: Apr 03, 2020]
wynik jest wysoko w google, przy...
gryPrzez: MAMBA [dnia: Mar 24, 2020]
Warning: Only 61104 of 61105 MBy...
gryPrzez: Random32 [dnia: Mar 18, 2020]
Witam, u mnie na polskim Window...
gryPrzez: muffintodebil [dnia: Mar 04, 2020]
aha gosicu to niezly jestes zaaw...
gryPrzez: Maciek [dnia: Feb 20, 2020]
2 karty 512 kupione na allegro: ...
gryPrzez: xd [dnia: Feb 05, 2020]
zrobiłem sposób Vin/7 na dziesią...
gryPrzez: gtremik [dnia: Jan 25, 2020]
Dzięki seba86mu :) Działa
gryPrzez: Mirek [dnia: Jan 22, 2020]
A jest rozwiązanie dla Windowsa 10?
 Gry
Polecany artykuł


Quake

Klasyk FPS w wersji flash.
 Programy
Polecany artykuł


Tapin Radio Darmowa aplikacja służąca do słuchania i nagrywania radia internetowego
 Recenzje
Polecana recenzja


Sleeping Dogs
Policjant pod przykrywką rozpracowuje Triadę.
 Facebook