Logowanie
 Jak pobrać klip wideo ze strony internetowej na dysk twardy
Witam.


Przedstawię, jak za pośrednictwem zgrania trzech aplikacji: przeglądarki internetowej Mozilla Firefox, dodatku DownloadHelper oraz znakomitego akceleratora pobierania plików Free Download Manager w sposób niezwykle szybki, bezpłatny i skuteczny w 100% pobrać ze strony internetowej praktycznie każdy klip filmowy na dysk twardy, nawet ten, który po obejrzeniu do pobrania dostępny jest za wcześniejszym uiszczeniem opłaty.1. Identyfikacja bezpośredniego źródła klipu filmowego


Mozilla Firefox to znana chyba każdemu popularna przeglądarka stron internetowych. Jeżeli jednak jeszcze jej nie posiadasz, to pobierz ją stąd i zainstaluj.

Kolejnym krokiem będzie instalacja dodatku do przeglądarki, DownloadHelper, który domyślnie służy do pobierania klipów filmowych umieszczonych na stronach internetowych, natomiast nam posłuży on do zidentyfikowania bezpośredniego źródła klipu.

Po przejściu do strony pobierania dodatku klikamy na przycisku 1, po czym w następnie wyświetlonym oknie, po upłynięciu kilku sekund klikamy na "Zainstaluj" (2):Dodatek DownloadHelper, jak każdy inny będzie w pełni funkcjonalny dopiero po ponownym uruchomieniu przeglądarki, co czynimy.
DownloadHelper uwidoczniony jest w oknie przeglądarki po lewej stronie od pasku adresu w postaci ikonki 3. Kolorowa i jednocześnie ruchoma ikonka dodatku informuje o zidentyfikowaniu klipu filmowego na aktualnie przeglądanej stronie internetowej. Ikona czarno biała, nieaktywna (4) informuje o braku klipu na bieżącej stronie, bądź o niezidentyfikowaniu go:

Jeżeli znajdujemy się na stronie, na której umieszczony jest klip który chcemy pobrać na dysk twardy, klikamy na ikonkę DownloadHelpera, wskazujemy nazwę pliku (w naszym przypadku nazwa klipu to "21_09_09.wmv"), automatycznie rozwinie się kolejne menu, z którego wybieramy pozycję "Kopiuj adres URL" (5):
W ten oto sposób przechwyciliśmy bezpośredni adres do klipu filmowego.

P.S.
Jeżeli na obecnie przeglądanej stronie umieszczonych jest klika klipów, to po kliknięciu na ikonkę DownloadHelpera widoczna będzie ich cała lista.

Po skopiowaniu adresu klipu możemy zamknąć przeglądarkę, bądź kartę ze stroną, na której znajduje się klip. Nie musimy wyczekiwać na załadowanie się całego klipu do pamięci cache przeglądarki. Wystarczy wejść na stronę, skopiować adres URL do klipu i stronę można zamknąć.2. Pobieramy klip filmowy poprzez Free Download Manager


Free Download Manager, to doskonały akcelerator pobierania plików integrujący się ze wszystkimi najpopularniejszymi przeglądarkami internetowymi. Aplikacja jest w pełni spolszczona i całkowicie pozbawiona jakichkolwiek reklam, co wyróżnia ją spośród konkurencji.
Pobieramy Free Download Manager stąd i instalujemy go.

Po uruchomieniu programu, z poziomu jego głównego okna klikamy na niebieskim przycisku "Dodaj pobieranie" (6). W ukazanym oknie wklejamy skopiowany wcześniej bezpośredni adres klipu filmowego w polu tekstowym "URL:" (7).

W poniższym polu tekstowym "Zapisz do folderu" (8) wskazujemy lokalizację na dysku twardym, do której klip zostanie zapisany.
Po kliknięciu na "Ok" akcelerator z maksymalną możliwą prędkością, jaką oferuje Twoje łącze, pobierze klip filmowy.3. Konwertujemy pobrany klip filmowy do dowolnego formatu


Free Download Manager, dzięki któremu pobraliśmy klip wideo pozwoli nam także na skonwertowanie ściągniętego materiału do dowolnego formatu wyjściowego.

Pobrany klip wideo będzie możliwy do odtworzenia w dolnej połowie głównego okna programu Free Download Manager. Z tego poziomu także skonwertujemy klip do wybranego formatu przez kliknięcie na przycisku "Konwertuj" (12).

Ukaże się okno, na którym dostosujemy parametry konwersji:

9 - format pliku
10 - rozdzielczość filmu
11 - jakość filmu
Czas samej konwersji adekwatny jest do długości i jakości filmu oraz posiadanego przez nas sprzętu.Pozdrawiam serdecznie.
seba86mu

ZAKAZ KOPIOWANIA TREŚCI ORAZ SCREENÓW TU ZAWARTYCH
 Reklama

 Komentarze
#1 | Mr Spox dnia 20/04/2010 07:30
A w jaki sposób pobrać i zapisać na dysku twardym clip, do którego nie znamy adresu? Zazwyczaj po kliknięciu prawym przyciskiem myszy, można we właściwościach zobaczyć adres. W moim clipie, ktory chciałbym ściągnąć w ten sposób nie da się zobaczyć adresu URL. Po prostu informacji takiej brak.
#2 | rokko dnia 20/04/2010 08:09
Ja do takich celów używam Orbit Downloader. Świetnie przechwytuje wszelkie pliki video.
#3 | MAX dnia 12/04/2012 14:03
A co zrobić gdy flash jest zabezpieczony tokenem zabezpieczającym?
 Dodaj komentarz
Dla wszystkich komentarzy wymagana jest ich akceptacja przez moderatora.

Nick:AntyBOT (dla niezalogowanych): Napisz słowo hotfix wielkimi literami

/articles.php?article_id=191

 Artykuły
Polecany artykuł


Jak walczyć z pobieraczkiem? Jak odstąpić od umowy? O tym w artykule.
 Ostatnie komentarze
gryPrzez: Maciak Plock [dnia: Apr 03, 2020]
wynik jest wysoko w google, przy...
gryPrzez: MAMBA [dnia: Mar 24, 2020]
Warning: Only 61104 of 61105 MBy...
gryPrzez: Random32 [dnia: Mar 18, 2020]
Witam, u mnie na polskim Window...
gryPrzez: muffintodebil [dnia: Mar 04, 2020]
aha gosicu to niezly jestes zaaw...
gryPrzez: Maciek [dnia: Feb 20, 2020]
2 karty 512 kupione na allegro: ...
gryPrzez: xd [dnia: Feb 05, 2020]
zrobiłem sposób Vin/7 na dziesią...
gryPrzez: gtremik [dnia: Jan 25, 2020]
Dzięki seba86mu :) Działa
gryPrzez: Mirek [dnia: Jan 22, 2020]
A jest rozwiązanie dla Windowsa 10?
 Gry
Polecany artykuł


Quake

Klasyk FPS w wersji flash.
 Programy
Polecany artykuł


Tapin Radio Darmowa aplikacja służąca do słuchania i nagrywania radia internetowego
 Recenzje
Polecana recenzja


Sleeping Dogs
Policjant pod przykrywką rozpracowuje Triadę.
 Facebook