Logowanie

Kolejna luka w Facebooku

Błąd w systemie logowania na Facebooka pozwala napastnikowi na podstawia adresu email poznać imię i nazwisko posiadacza adresu poczty.

Wyciek danych może być wykorzystywany przez oszustów inżynierii społecznej, phisherzy albo osoba, która będzie ciekawa, kto kryje się za danym adresem email. Jeżeli adres należy do jedne z 500 milionów aktywnych użytkowników Facebooka serwis zwróci przy niewłaściwym logowaniu imię i nazwisko oraz zdjęcie użytkownika, który kryje się pod danym adresem.

"Użytkownicy Facebooka nie mają kontroli nad [Kliknij, aby przeczytać całość]
· Lena dnia 13/08/2010 21:15 · 0 komentarzy ·

ASUS Eee PC 1015PN oparty na NVIDIA ION 2

W Europie rusza sprzedaż netbooka wysokiej wydajności o przekątnej 10.1 cala ASUS Eee PC 1015PN. Według przedstawianych cen, będzie on kosztował 387 euro.

Model ten zbudowano w oparciu o układ Intel Atom N475 taktowany zegarem 1.83GHz oraz chipset nVidia Ion drugiej generacji. Obsługiwana technologia nVidia Optimus pozwala na przełączanie wyświetlania grafiki pomiędzy rdzeniem graficznym platformy ION i układem zintegrowanym. Wszystko będzie zależało od zapotrzebowania na moc obliczeniową.

Komputer ten zostanie wyposażony w 1GB pamięci RAM DDR3 oraz 250 gigabajtowy dysk twardy. Ponadto mamy tutaj kartę sieciową 10/100 Mbit... [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 13/08/2010 21:03 · 0 komentarzy ·

Indie chcą zakazać używania Skype i Google

Indyjskie służby specjalne chcą zakazania używania Skype i Google ze względu na niezdolność czytania korespondencji. Rząd Indii może zakazać używania komunikatów Skype i Google.

Wczoraj rząd indyjski postawił warunek firmie Research In Motion (producentowi BlackBerry) albo do 31 sierpnia firma da możliwość organom ścigania w Indiach możliwość odczytania zakodowanych liter, które są używane w smartphone albo BlackBerry ma opuścić Indyjski rynek. Wg władz tego kraju system szyfrowania poczty w smartphonie może być ... [Kliknij, aby przeczytać całość]
· Lena dnia 13/08/2010 20:56 · 0 komentarzy ·

MSI C50T33-HUBS czyli klasyczny notebook

21 sierpnia firma MSI rozpoczyna sprzedaż nowego laptopa C50T33-HUBS opartego na klasycznej serii CR500.

Model ten został wyposażony w procesor Intel Celeron T3300 pracujący z częstotliwością dwóch gigaherców. W minimalnej konfiguracji w komputerze tym zainstalowane zostanie 1GB pamięci RAM oraz dysk twardy 320GB.

Laptop ten wyposażono w klasyczny monitor 15.6 cala o rozdzielczości 1366x768 pikseli. Co do grafiki, to jest ona tutaj w rękach akceleratora GeForce 8200M G.

Ponadto w arsenale tego laptopa znajdzie się nagrywarka wieloformatowa DVD, kamera internetowa 1.3 megapiksela. czytnik kart... [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 13/08/2010 20:52 · 0 komentarzy ·

Czy NVIDIA wkroczy na rynek CPU?

Według najnowszych źródeł internetowych, firma nVidia może już wkrótce zająć się produkcją klasycznych procesorów dla komputerów.

Według "poinformowanych" osób, w koncernie tym powstała już specjalna grupa inżynierów, która zajmie się rozwojem mikroprocesorów. Szczegółów na temat tych informacji jest bardzo mało. Wiadomo jest na razie, że procesory te mają konkurować z niektórymi układami intelowskimi i skupią się głównie na rynku urządzeń typu Tablet PC.

W pewnym sensie nVidia już ruszyła na podbój komputerów przenośnych. Zaoferowała ona platformę Tegra w oparciu o dwurdzeniowy ARM Cortex A9... [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 13/08/2010 20:42 · 0 komentarzy ·

Google Chrome 6 Beta dodaje funkcję Autofill

Programiści Google Chrome przedstawiają nową wersję przeglądarki Chrome 6 oznaczoną numerem v6.0.472.33.

Jak twierdzą jej twórcy, nowa beta już teraz jest o 64% szybsza od oficjalnej wersji Google Chrome 5. Ponadto oferuje ona także nowe funkcje. Można już ją pobrać, testować i jeśli ktoś ma ochotę, regularnie stosować, podaje Dev-Team.

Wśród nowości jakie się pojawiają występuje głównie Autofill. Funkcja ta oferuje pomoc w wypełnianiu pól formularzy internetowych w sposób szybki i łatwy jak to tylko możłiwe.

Ponadto uległ aktualizacji interfejs użytkownika. W tym przypadku... [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 12/08/2010 17:43 · 0 komentarzy ·

Nowy Firefox 4 Beta 3 dodaje wsparcie dla multi-touch

Według tego co nam Mozilla prezentuje w Becie 3 Firefoxa 4, w ostatecznej wersji pojawi się wsparcie dla technologii dotykowej multi-touch. Na razie wsparcie wprowadzono tylko dla systemów Windows 7. W przyszłości pojawi się te wsparcie także dla innych platform.

W najnowszej wersji nie pojawiły się zmiany wizualne w programie, ale znaczne modyfikacje nastąpiły pod samą maską. Wprowadzono zwłaszcza zmiany w przetwarzaniu języka JavaScript, dzięki czemu kod numeryczny jest przetwarzany bardziej efektywnie. Kod przetwarzania kodu JavaScript ma być porównywalny do tego jak szybko system operacyjny przetwarza kod C++. Jednak Mozilla zapewnia, że to nie koniec zmian w JavaScript... [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 12/08/2010 17:38 · 0 komentarzy ·

 Z forum
 Nasze statystyki
Statystyki strony:

· Liczba newsów: 12879

· Liczba poradników: 378

· Liczba recenzji: 192

· Liczba gier: 124

· Liczba programów: 943

· Użytkowników forum: 72431

· Unikalnych wizyt: 83,688,646
 Partnerzy:



Hotfix w katalogu Gwiazdor











 Artykuły
Polecany artykuł


Jak walczyć z pobieraczkiem? Jak odstąpić od umowy? O tym w artykule.
 Ostatnie komentarze
gryPrzez: Maciak Plock [dnia: Apr 03, 2020]
wynik jest wysoko w google, przy...
gryPrzez: MAMBA [dnia: Mar 24, 2020]
Warning: Only 61104 of 61105 MBy...
gryPrzez: Random32 [dnia: Mar 18, 2020]
Witam, u mnie na polskim Window...
gryPrzez: muffintodebil [dnia: Mar 04, 2020]
aha gosicu to niezly jestes zaaw...
gryPrzez: Maciek [dnia: Feb 20, 2020]
2 karty 512 kupione na allegro: ...
gryPrzez: xd [dnia: Feb 05, 2020]
zrobiłem sposób Vin/7 na dziesią...
gryPrzez: gtremik [dnia: Jan 25, 2020]
Dzięki seba86mu :) Działa
gryPrzez: Mirek [dnia: Jan 22, 2020]
A jest rozwiązanie dla Windowsa 10?
 Gry
Polecany artykuł


Quake

Klasyk FPS w wersji flash.
 Programy
Polecany artykuł


Tapin Radio Darmowa aplikacja służąca do słuchania i nagrywania radia internetowego
 Recenzje
Polecana recenzja


Sleeping Dogs
Policjant pod przykrywką rozpracowuje Triadę.
 Facebook