| |
 Firma antywirusowa Symantec informuje o wykryciu szkodliwego oprogramowania dla mobilnego systemu operacyjnego Android, które wykrada dane użytkownika i wysyła spam na różne numery telefonów aktywnie opróżniając konto właściciela.
Znaleziony szkodnik jest fałszywką podszywającą się pod popularną aplikację na Androidy Walk and Text, która standardowo dostępna jest w Android Market.
Symantec informuje, że fałszywy program aktywnie występuje na terenach Europy oraz Azji. Według zaprezentowanych informacji, program ten jest łudząco... [Kliknij, aby przeczytać całość] |
 W sieci komputerowej agencji kosmicznej NASA znajduje się wiele niebezpiecznych usterek, które mogą mieć wpływ na jej pracę i stanowić poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa przechowywanych tam informacji niejawnych.
Do takich wniosków doszli specjaliści prowadzący niezależny audyt w tej amerykańskiej agencji. Określono w nim zabezpieczenia i ustawienia sieci jako "niewystarczające", a korzystanie z niej stanowi narażenie na atak hakerów. Według tych słów, znalezione luki mogą zagrozić najważniejszym programom w jakie zaangażowana jest NASA, w tym projekt obsługi wahadłowców, stacji kosmicznej ISS oraz kosmicznego teleskopu Hubble'a.
W raporcie tym... [Kliknij, aby przeczytać całość] |
 Około roku temu Google zaprezentowało plany stworzenia ultraszybkiego dostępu do Internetu. Nowa sieć ma mieć charakter doświadczalny.
Firma w końcu zdecydowała się na wybór lokalizacji dla tego projektu. Według pogłosek Google miało otrzymać prawie 1100 wniosków od różnych organów administracyjnych wielu miast w USA, którzy chcieli przeprowadzić u siebie ten eksperyment.
Jednym z głównych kryteriów było to, że projekt miał mieć kluczowy wpływ na życie ludzi. Ostatecznie wybrano jednak ze wszystkich ofert Kansas City. Google poinformowało już o podpisaniu umowy na współpracę z lokalnymi... [Kliknij, aby przeczytać całość] |
 SPARKLE wydaje dwa nowe modele akceleratora GeForce GTS 450 SXS4501024S3NM oraz SXS4502048S3NM.
W odróżnieniu od konkurencji producent ten zdecydował się wykorzystać tańsze moduły pamięci RAM. W miejsce wydajnych modułów GDDR5 pojawiły się tańsze DDR3 w pojemnościach 1 lub 2 GB. W obydwu przypadkach wykorzystano szynę 128 bit.
Taktowania tej karty wynoszą dla rdzenia 783 MHz, zaś dla shaderów 1566 MHz. Wyposażono ją we własnej konstrukcji system chłodzenia o nazwie Sun Flower.
Opatentowane chłodzenie... [Kliknij, aby przeczytać całość] |
 Na stronie internetowej firmy AFOX z Hong Kongu pojawił się niespodziewanie opis nowego akceleratora graficznego, którego oficjalnie jeszcze nie ma. Jest nim nVidia GeForce GT 530.
Wierząc opublikowanym danym, częstotliwość rdzenia układu GeForce GT 530 wyniesie do 750 MHz, shadery zostaną napędzone zegarem 1500 MHz, zaś pamięci 1333 MHz. Karta zostanie wyposażona w 1 lub 2 GB pamięci DDR 3 z szyną 128 bit. Niestety nie określono liczby procesorów strumieniowych. Maksymalna rozdzielczość ekranu będzie wynosiła 2560x1600 pikseli.
Akcelerator AFOX został... [Kliknij, aby przeczytać całość] |
 Ciekawe rozwiązanie pojawiło się niedawno na terenie Alp. Powstaje tam właśnie elektrownia wodna ale, że jej budowniczy do czynienia mają z górami, a więc transport z pewnością nie należy do najprostszych.
Wbrew pozorom, aby zawieść nieporęczne i ciężkie wyposażenie na wysokość 2000 metrów n.p.m, nie potrzebują oni uciekać się do używania wielkich helikopterów. Zamiast tego postanowili oni zbudować kolejkę linową dla ciężarówek.
Elektrownia zostanie wybudowana wewnątrz góry, gdzie będzie wymagane stworzenie tunelu o długości aż 5.6 kilometra. Do budowy wykorzystuje się bardzo ciężkie maszyny, w tym wywrotkę Astra HD8 o ciężarze nośnym 48 ton. Na wysokości... [Kliknij, aby przeczytać całość] |
 Dane osobowe około 13 tysięcy osób zostały wykradzione wraz z jednym z laptopów pracownika tej firmy. Wszystkie dane związane były z wyciekiem ropy w Zatoce Meksykańskiej, do którego doszło w zeszłym roku.
Według tego co już wiadomo, wszystkie informacje były przechowywane w postaci niezaszyfrowanej. Były to zarówno nazwiska, numery PESEL, adresy, telefony jak i daty urodzeń wszystkich tych, którzy się podpisali pod pozwem przeciwko BP. Wszystkie dane były zapisane w formie arkusza kalkulacyjnego.
Biuro prasowe BP poinformowało, że sprawa została już zgłoszona policji, jednak w obecnej chwili postępy... [Kliknij, aby przeczytać całość] |
|
|
|
|
 |
Artykuły |
 |

Jak walczyć z pobieraczkiem? Jak odstąpić od umowy? O tym w artykule. | |
|
 |
Ostatnie komentarze |
 |
 | Przez: Maciak Plock [dnia: Apr 03, 2020] wynik jest wysoko w google, przy... |  | Przez: MAMBA [dnia: Mar 24, 2020] Warning: Only 61104 of 61105 MBy... |  | Przez: Random32 [dnia: Mar 18, 2020] Witam,
u mnie na polskim Window... |  | Przez: muffintodebil [dnia: Mar 04, 2020] aha gosicu to niezly jestes zaaw... |  | Przez: Maciek [dnia: Feb 20, 2020] 2 karty 512 kupione na allegro:
... |  | Przez: xd [dnia: Feb 05, 2020] zrobiłem sposób Vin/7 na dziesią... |  | Przez: gtremik [dnia: Jan 25, 2020] Dzięki seba86mu :) Działa |  | Przez: Mirek [dnia: Jan 22, 2020] A jest rozwiązanie dla Windowsa 10? |
|
 |
Gry |
 |

Quake
Klasyk FPS w wersji flash. | |
|
 |
Programy |
 |

Tapin Radio
Darmowa aplikacja służąca do słuchania i nagrywania radia internetowego | |
|
 |
Recenzje |
 |

Sleeping Dogs
Policjant pod przykrywką rozpracowuje Triadę. | |
|
 |
Facebook |
 |
|