Logowanie

Wyciekają coraz to nowsze informacje na temat nowego iPhone'a, zdradzane przez operatorów sieci komórkowych. Znaleziono już w OSie 3.0 numery ID nowych urządzeń, pojawiły się już także informacje o szybszym internecie, czy odkryto w oprogramowaniu panel MobileMe do przesyłania filmów.

Tym razem at&t zdradza nowe szczegóły na temat iPhone'a. Jego premiera ma nastąpić w połowie czerwca, czyli podobnie jak to było przy poprzednich modelach. Ma być szybszy od poprzednika. Będzie posiadał możliwość sterowania obsługą kina domowego innych urządzeń tego typu (start, pauza, przewiń itd) oraz zostanie wyposażony w HSDPA 7.2Mbps.

Dodatkowo Apple zamówiło chip Marvell PXA168 ARM, który mógłby się znaleźć w nowym iPhonie. Chip ten oferuje możliwości laptopa z dolnej półki, w tym wsparcie dla Adobe Flash Lite czy usługę wideokonferencji.

Choć to na razie plotki, jednak należy pamiętać, że znaczna część z nich, poprzednim razem sprawdziła się.

Źródło: http://www.myapple.pl/
Zdjęcie dzięki życzliwości Apple. [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 24/03/2009 19:32

Google ogłosiło, że jego serwis YouTube został całkowicie zablokowany przez władze Chin. Według odnotowanych statystyk nastąpił drastyczny spadek odwiedzin z Chin, który spadł praktycznie do zera.

Scott Rubin, przedstawiciel YouTube, powiedział "Nie wiemy, co spowodowało blokadę. Nasi pracownicy próbują skontaktować się z chińskim regulatorem telekomunikacyjnym i chcą się dowiedzieć, dlaczego?".

Chiny dość regularnie blokują nieprzychylne dla siebie witryny internetowe. Zablokowały już witryny Timesa, kanału telewizyjnego BBC, Wikipedii, a także wybiórczo YouTube.

Według niepotwierdzonych informacji, przyczyną blokady jest rocznica protestów w stolicy Tybetu i pokazywanych filmów o strzałach służb porządkowych Chin w kierunku tybetańskich mnichów.

Źródło: http://www.cybersecurity.ru/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 24/03/2009 18:54

Richard Stallman, znany haker uważa, że JavaScript łamie zasady OpenSource. Stallman jest twórcą ruchu wolnego oprogramowania, założycielem projektu GNU oraz Free Software Foundation, a także współtwórcą licencji GNU GPL. Oprócz tego jest współtwórcą wielu programów, edytora Emacs, debugera GDB czy świetnego kompilatora GCC.

W swoim najnowszym artykule porusza kwestię "The JavaScript trap" (Pułapki JavaScriptu). Krytyce poddał przede wszystkim stosowanie JavaScript na stronach internetowych. Twierdzi on bowiem, że wiele programów działających w przeglądarkach internetowych, łamie zasady wolnych w znaczeniu OpenSource.

Nie może być bowiem tak, że użytkownicy nie są w ogóle informowani o działaniu tych programów w tle. Widzi on tylko jedno rozwiązanie, niestety dość drastyczne. Należy bezwzględnie wyłączyć obsługę JavaScript. Dodatkowo stwierdza, że nie ma możliwości dopuszczania jedynie wolnych aplikacji. Należy takową dodać, gdyż to by zapewniło prawidłowe działanie stron internetowych. Użytkownik musi być świadomy działania nietrywialnych i własnościowych programów. Ponadto użytkownicy muszą mieć możliwość stwierdzenia, jaki kod pracuje na stronach bazujących na wolnym oprogramowaniu.

Nietrywialny program jest zdefiniowany przez metodę programistyczną, pobiera zewnętrzny skrypt lub wykonuje wywołania Ajax, podaje swoją lokalizację oraz podaje szczegóły na temat licencji jego stosowania.

Więcej na temat nietrywialnych programów i proponowanych zasadach ich działania można przeczytać na http://www.gnu.org/philosophy/javascript-trap.html

Źródło: http://www.heise-online.pl/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 24/03/2009 18:34

SilverStone, to taiwański producent sprzętu i akcesoriów komputerowych. Firma istnieje na rynku niedługo - od 2003 roku, ale zdołała już udowodnić, że należy do światowej czołówki.

SilverStone ClearCMOS, to niezwykle praktyczne akcesorium dla komputera klasy PC służące do resetowania ustawień CMOS, a konkretniej do resetowania BIOS-u płyty głównej komputera. Zresetowanie BIOS-u ogranicza się w tym przypadku tylko do odbezpieczenia przełącznika i przestawienia go w pozycję "Clear". Wyklucza to uciążliwe resetowanie BIOS-u poprzez wyciągnięcie bateryjki z płyty głównej lub przestawienie malutkiej zworki CMOS na płycie głównej.
SilverStone ClearCMOS jest zbawieniem dla overclockerów, którzy żyją dzięki ciągłej manipulacji zegarami procesora, magistrali FSB płyty głównej, napięciami itp.
Jest to również dobre rozwiązanie dla osób rozpoczynających przygodę z komputerem, którym na hasło "reset BIOS-u" podnosi bądź obniża się ciśnienie ;)
Urządzonko składa się z niewielkiego przełącznika "Normal - Clear" zabezpieczonego czerwoną klapką. Całość umieszczona jest na śledziu, który należy zamontować na tylnej ścianie obudowy komputera. Mamy również możliwość odłączenia plastykowego elementu zawierającego przełącznik oraz klapkę zabezpieczającą i przykręcenia go w innym miejscu na obudowie, jeżeli obudowa spełnia ku temu warunki.
SilverStone ClearCMOS połączony jest z płytą główną za pomocą dwóch osiemdziesięciocentymetrowych przewodów zakończonych wtyczkami - jedno i dwupinowymi. Akcesorium kompatybilne jest z większością modeli płyt głównych.

Cena produktu, to ok. 30 zł.

Źródło: http://silverstonetek.com/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· seba86mu dnia 24/03/2009 17:52

Pojawił się najmniejszy na świecie, produkowany przez Compulab, nettop fit-PC2. Nettop ten został zamknięty w aluminiowej obudowie o rozmiarach zbliżonych do płyty CD (101 x 115 x 27 mm) i waży zaledwie 370 gram razem z wbudowanym dyskiem. Jego niewątpliwą zaletą to całkowita cisza, gdyż nie posiada żadnego wentylatora. Na dodatek pobiera zaledwie od 6 do 8W energii.
Na jego specyfikację składa się procesor Intel Atom Z510 1.1GHz lub za dopłatą Z530 1.6GHz, płyta oparta na chipsecie Intel US15W, 1GB ramu DDR2, karta graficzna Intel GMA500 z wyjściem DVI oraz HDMI (o rozdzielczości do 1920x1080), audio HD 2.0, gigabitowa karta sieciowa oraz WIFI 802.11g, 6 gniazd USB 2.0. Dane można przechowywać na opcjonalnym dysku SATA 2.5 cala 160GB (domyślnie dostarczana jest sama kieszeń) lub na karcie SD.
Dołączono do niego system operacyjny Ubuntu 8.04, a za dopłatą można nabyć Microsoft Windows XP.
Koszt komputerka wynosi od 245 do 400 dolarów.

Źródło: http://ubuntu.pl/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 24/03/2009 17:23

Wykryto nową lukę w jądrze FreeBSD 7.0, poprzez którą lokalny użytkownik może przejąć kontrolę nad systemem. Usterka dotyczy modułu ktimer, która pozwala na przekroczenie zakresu zmiennej całkowitej. Poprzez ten błąd, wywołujący funkcję proces może uzyskać bezpośredni dostęp do pamięci jądra. To z kolei umożliwia zmianę identyfikatora użytkownika oraz wykonanie przez niego dowolnego kodu.
Aby rozwiązać problem należy zainstalować odpowiednie łatki, które są dostępne na stronie producenta dystrybucji.

Źródło: http://www.heise-online.pl/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 24/03/2009 17:01

Pojawiła się nowa dystrybucja live-cd OpenGEU 8.10, która została oparta na Ubuntu 8.10. OpenGEU poprzednio znana była jako dystrybucja Geubuntu i jest chyba jedną z najbardziej kolorowych dystrybucji tego typu. Połączono w niej Ubuntu, GNOME z przepychem i zadziwiającym wyglądem Enlightenment DR17. Tutaj kładzie się szczególny nacisk na wygląd, a tworzą go artyści dla artystów. Domyślnie system startuje z zadziwiającym motywem Sunshine Edition, lecz można go zmienić na Moonlight Edition lub ściągnąć dowolny inny.
Enlightenment nie jest jeszcze w pełni funkcjonalny, więc część elementów zapożyczono z bardzo funkcjonalnego GNOME. Niemniej lekkość działania, możliwości i piękno olśni każdego.

Źródło: http://www.ubuntu.pl/

[Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 24/03/2009 16:43

 Z forum
 Nasze statystyki
Statystyki strony:

· Liczba newsów: 12683

· Liczba poradników: 378

· Liczba recenzji: 190

· Liczba gier: 124

· Liczba programów: 942

· Użytkowników forum: 67234

· Unikalnych wizyt: 46,460,423
 Partnerzy:Hotfix w katalogu Gwiazdor Artykuły
Polecany artykuł


Jak walczyć z pobieraczkiem? Jak odstąpić od umowy? O tym w artykule.
 Ostatnie komentarze
gryPrzez: cosik_ktosik [dnia: Apr 17, 2018]
W sumie dobry pomysł, target jak...
gryPrzez: dd45 [dnia: Apr 17, 2018]
Raczej powinien być wydany w Kor...
gryPrzez: Iv [dnia: Apr 16, 2018]
Witam , mam problem z OrganiZen ...
gryPrzez: cosik_ktosik [dnia: Mar 15, 2018]
Ktoś w końcu użył mózgu i zrobił...
gryPrzez: Jana [dnia: Mar 14, 2018]
Jak znaleźć odzyskane pliki?
gryPrzez: cosik_ktosik [dnia: Mar 13, 2018]
Pewnie tak, zobaczymy co miłe Pa...
gryPrzez: Maro [dnia: Mar 13, 2018]
Fajny sprzęt, będziecie coś jesz...
gryPrzez: Tom [dnia: Mar 09, 2018]
Jak z utratą danych? przecież wy...
 Gry
Polecany artykuł


Quake

Klasyk FPS w wersji flash.
 Programy
Polecany artykuł


Tapin Radio Darmowa aplikacja służąca do słuchania i nagrywania radia internetowego
 Recenzje
Polecana recenzja


Sleeping Dogs
Policjant pod przykrywką rozpracowuje Triadę.
 Facebook