Logowanie

Korporacja MSI zaprezentowała dziś dwa nowe modele kart graficznych z "potwornym" rdzeniem NVIDIA GTX285. Pierwszy - N285GTX SuperPipe oraz drugi z fabrycznie "wywindowanymi" zegarami rdzenia i pamięci wideo - N285GTX SuperPipe OC. W przypadku pierwszej, procesor graficzny GPU taktuje z częstotliwością 648MHz, zaś w wersji z dopiskiem "OC", z ogromną szybkością 680MHz. Oba modele posiadają pamięć wideo o rozmiarze 1GB z 512-bitowym dostępem do niej. N285GTX SuperPipe cechuje się pamięcią typu DDR3 o efektywnej częstotliwości pracy 2484MHz (rzeczywiste 1242MHz). Podkręcony model MSI N285GTX SuperPipe OC pochwalić się może pamięcią o szybkości taktowania 2500MHz (rzeczywiste 1250MHz). Tak niebywałe parametry techniczne pamięci wideo kart, a w szczególności 512-bitowa szyna pamięci, pozwalają jej na transfer danych na poziomie 160GB/sekundę. Procesor GTX285 wspiera wszystkie nowoczesne technologie, które jak dotąd opatentowała NVIDIA. Głównymi z nich są NVIDIA PhysX odwzorowująca w fantastyczny sposób prawa fizyczne w grach 3D, NVIDIA CUDA, NVIDIA Lumenex Engine oraz GigaThread Technology itp. Z klasycznych technologii wspieranych przez nowe kart graficzne od MSI wymienić możemy DirectX 10 i OpenGL 2.1. Karty przystosowane są do pracy w trybie 3-Way NVIDIA SLI. Oparte są one na interfejsie PCI-Express 2.0 x16, a wyświetlana przez nie maksymalna rozdzielczość, to 2560x1600.
Flagowym elementem nowych kart graficznych MSI N285GTX SuperPipe oraz MSI N285GTX SuperPipe OC jest ich innowacyjny system chłodzenia SuperPipe Twin Frozr. System ten jest wizualnie niemal identyczny, jak w kartach graficznych od MSI opisanych przez nas wcześniej - MSI N260GTX Lighting oraz Lighting Black Edition i MSI N275GTX Twin Frozr OC, jednak z kolosalną różnicą z technicznego punktu widzenia. System SuperPipe Twin Frozr charakteryzuje się pogrubioną średnicą pięciu miedzianych rurek cieplnych heat-pipe ze standardowych 6mm do 8mm. To zaledwie o 2mm większa średnica, ale w praktyce to bardzo dużo. Zwiększona średnica rurek cieplnych wpływa kolosalnie na szybkość, ilość transportowanego ciepła przez ciepłowody do radiatora. MSI zapewnia, że to aż o 60% większa wydajność, niż w standardowym systemie Twin Frozr. Reszta elementów systemu chłodzenia pozostaje ta sama - dwa wentylatory pracujące niezależnie od siebie, kontrolowane przez system PWM oraz sporych rozmiarów multifinowy radiator rozpraszający wydzielane przez rdzeń GPU ciepło. Tak wysoce zaawansowany system obniżania temperatury pozwala na hardcorowe zabiegi overclockingowe na rdzeniu GPU i pamięci wideo kart.
Śledzie nowych kart od MSI wyposażone są w dwa wyjścia DVI oraz w wyjście telewizyjne S-Video.
W zestawie wraz z danym modelem karty znajdziemy adaptery: DVI -> VGA (D-Sub), DVI -> HDMI, przewody: S-Video, HDTV, przewód dodatkowego zasilania PCI-E -> 2x MOLEX, przy czym opisywane modele kart graficznych wymagają podłączenia dwóch przewodów zasilających PCI-E 6-PIN.

Źródło: http://msi.com/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· seba86mu dnia 24/04/2009 17:08

Amerykańska korporacja EVGA przedstawia swój nowy produkt z branży systemów chłodzących, a konkretnie systemu chłodzenia, które oparte jest na medium, jakim jest ciecz. EVGA X58 Hydro Copper Waterblock, bo tak brzmi jego nazwa, przeznaczony jest do chłodzenia mostka północnego i południowego nowoczesnego chipsetu Intel X58, a ściślej - produkt kompatybilny jest tylko z płytami głównymi z serii 132-BL-E758-XX od EVGA. Prezentowany blok wodny wykonany jest w całości z pełnowartościowej miedzi. Składa się on z dwóch baz - powierzchni bezpośredniego kontaktu z mostkami chipsetu: północnym i południowym, które to połączone są mostem przepływowym. Wewnętrzne wysokoprzepływowe kanały w połączeniu z miedzią i szybkim przepływem cieczy nadają ogromny potencjał płycie głównej przy jej ekstremalnym overclockingu.
EVGA X58 Hydro Copper Waterblock jest jedynie elementem instalacji systemu chłodzenia cieczą i sam - bez takowego systemu - nie spełnia swojej powierzonej mu funkcji. W zestawie wraz z blokiem wodnym znajdziemy cztery złącza bloku z przewodami, zaciski na przewody oraz pastę termoprzewodzącą Arctic Ceramique z mikrocząsteczkami ceramiki.

Źródło: http://evga.com/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· seba86mu dnia 24/04/2009 15:40

Kolejna już firma specjalizująca się głównie w produkcji sprzętu chłodzącego podzespoły naszych komputerów podświadomie przypomina, że lato tuż tuż, a co za tym idzie - należy uzbroić swoje komputery w nowe "chłodziwa". Przedwczoraj napisaliśmy o nowych wentylatorach od szwajcarskiego Arctic Cooling - Arctic F Pro PWM oraz od austriackiego Noctua - Noctua NF-S12B ULN i Noctua NF-S12B FLX. Dziś przedstawimy produkt od japońskiego Scythe, jakim jest kontroler prędkości wentylatorów - Scythe KAZE Q. Kontroler ten przeznaczony jest do montażu w zewnętrznej zatoce 3,25". Panel produktu wykonany jest z wysokiej jakości szczotkowanego aluminium, zaś cztery pokrętła niezależnie regulujące prędkość czterech wentylatorów wykonane są z plastyku. Dostępne są dwa modele kontrolera, które różnią się między sobą kolorem: czarny - KQ01-BK-3.5 oraz srebrny - KQ01-SL-3.5. Produkty prezentują się naprawdę dobrze. Wentylatory podłączone do panela zasilane są napięciem z przedziału od 5V do 12V, a ich prędkość obrotową regulujemy poprzez przekręcanie pokrętła w lewo i w prawo. Scythe KAZE Q dysponuje kontrolą zakresu obrotowego wentylatorów od 0 do 9,900 obr./minutę.
W zestawie otrzymamy przewody umożliwiające podłączenie czterech wentylatorów, przewód zasilający panel oraz śrubki montażowe.

Cena Scythe KAZE Q nie jest jeszcze znana.

Źródło: http://scythe-usa.com [Kliknij, aby przeczytać całość]
· seba86mu dnia 23/04/2009 23:21

Firma Inner Fence wydała program Credit Card Terminal dla iPhone'a. Dzięki tej aplikacji można stworzyć z iPhone'a wirtualny czytnik kart kredytowych oraz debetowych. W tym momencie, użytkownik telefonu może pobierać opłaty od swoich klientów pracując w terenie. Po zakupieniu aplikacji, użytkownik loguje się na stronie producenta programu dzięki czemu tworzone jest jednocześnie konto, na którym przechowywane będą przelewane pieniądze.

Podczas dokonywania transakcji należy podać numer karty, datę jej ważności, numer CVV2/CVC/CID oraz wysokość przelewu. Po transakcji wysyłany jest na adres e-mail stosowny paragon z wykonanej operacji.

Na razie aplikacja działa tylko na terenie Stanów Zjednoczonych, ale niebawem ta sytuacja powinna się zmienić.

Źródło: http://www.myapple.pl/

[Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 23/04/2009 22:55

Google opracowało technologię zamieszczania trójwymiarowych treści w przeglądarkach internetowych, o nazwie O3D. Aby można było oglądać opracowywane efekty, trzeba najpierw zainstalować stosowną wtyczkę. Sama technologia bazuje na języku JavaScript.

O3D ma stanowić wieloplatformową, wydajną oraz co najważniejsze łatwą do zastosowania technologię. Na dzień dzisiejszy mamy do czynienia z projektem, ale już teraz można pooglądać ciekawe demonstracje 3D,

O3D ma w przyszłości konkurować z takimi potęgami, jak Flash i Silverlight, ale także i z płotkami SVG oraz VRML.

Źródło: http://www.heise-online.pl/

[Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 23/04/2009 22:17

Można już pobrać finalną wersję linuksowej dystrybucji Ubuntu 9.04 Jaunty Jackalope. W nowej wersji jak się można spodziewać, można znaleźć wiele uaktualnień i usprawnień. Jak twierdzą twórcy poprawiono tutaj szybkość uruchamiania tego systemu, dodano obsługę systemu plików ext4, uaktualniono środowisko GNOME do 2.26.1 oraz X.org do wersji 1.6.

Dodatkowo wprowadzono ujednolicony system powiadomień. Od teraz będą się one pojawiały w górnym, prawym rogu pulpitu. Co oczywiste, można znaleźć także popularny pakiet biurowy OpenOffice 3.0.1 oraz alternatywne środowisko graficzne KDE 4.2.2.

Źródło http://www.heise-online.pl/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 23/04/2009 20:46

Raczej mniej znany producent wysokiej jakości sprzętu komputerowego - północnoamerykańska firma Antec wzbogaciła serię zasilaczy EarthWatts o nowy produkt - Antec EarthWatts EA-750. Od teraz jest to najpotężniejsza pozycja z tejże serii. Dotychczas EarthWatts liczyła cztery zasilacze: EA-380, EA-430, EA-500, a najmocniejszym był EA-650. EA-750 to naprawdę "potworna" konstrukcja chłodzona ogromnym 135 milimetrowym wentylatorem. Antec zapewnia, że nowy zasilacz jest o 33% energooszędniejszy od konkurencyjnych produktów w tej klasie. To żadna nowość, ponieważ wszystkie najmocniejsze modele zasilaczy od Antec-a posiadają "otoczkę" o 33% mniejszego zużycia energii. Przejdźmy do bardziej realnych informacji ;)
Cztery niezwykle silne 25 Amperowe linie zasilające +12V o łącznym natężeniu 56A i o niebywałej mocy 672W. Taka "elektryczność" bez problemu poradzi sobie z wymagającymi zestawieniami kart graficznych w tryby NVIDIA SLI oraz ATI CrossFireX. Dwuprocesorowe karty graficzne i czterordzeniowe procesory CPU też nie straszne dla Antec EarthWatts EA-750. Produkt posiada ponad 80% sprawność, za co przysługuje mu zaledwie podstawowy certyfikat 80 PLUS, przy czym wspomniana wcześniej o 33% większa energooszczędność w porównaniu z konkurencją wydaje się być podważalna. Niezwykle ważny w dzisiejszych czasach certyfikat przyznawany jest przez instytucję 80 PLUS EETS na podstawie badań przeprowadzanych nad bezstratnością mocy zasilacza, a co za tym idzie jego energooszczędnością, więc podstawowy atest 80 PLUS świadczy raczej, że slogan "o 33% bardziej energooszczędny" jest raczej chybiony. Aktywny układ korekcji współczynnika mocy (PFC) i zestaw filtrów zabezpieczających (SCP, POP, OVP oraz UVP) wypełniają lukę po moich dociekaniach, co do rzetelności opisanego wyżej przypadku.
Antec EarthWatts EA-750, to zasilacz o standardzie ATX12V v2.3 "wypchany" wysokiej jakości podzespołami o czy świadczyć może przykładowo jego waga - 2,6 kg.

Obciążalność i moc poszczególnych linii zasilających:

Zasilacz
Antec EarthWatts EA-750 750W
Napięcie+3,3V+5V+12V1+12V2+12V3+12V4-12V+5Vsb
Obciążenie
25A
25A
25A
25A
25A
25A
0,5A
3A
Moc linii
170W
675W (56A)
b.d.
b.d.
Moc
750W


Bardzo bogate modularne okablowanie zasilacza:

Zasilacz
Antec EarthWatts EA-750 750W
Złącze
Nazwa
ATX 24-PIN
(20+4)
EPS12V 8-PIN
EPS12V 4-PIN
PCI-E 6-PIN
PCI-E 8-PIN
(6+2)
MOLEX
SATA
FDD
Ilość
1
1
1
2
2
9
9
1


Cena EA-750, to 500 zł.

Źródło: http://antec.com/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· seba86mu dnia 23/04/2009 20:19

 Z forum
 Nasze statystyki
Statystyki strony:

· Liczba newsów: 12645

· Liczba poradników: 378

· Liczba recenzji: 190

· Liczba gier: 124

· Liczba programów: 942

· Użytkowników forum: 67099

· Unikalnych wizyt: 46,151,636
 Partnerzy:Hotfix w katalogu Gwiazdor Artykuły
Polecany artykuł


Jak walczyć z pobieraczkiem? Jak odstąpić od umowy? O tym w artykule.
 Ostatnie komentarze
gryPrzez: cosik_ktosik [dnia: Mar 15, 2018]
Ktoś w końcu użył mózgu i zrobił...
gryPrzez: Jana [dnia: Mar 14, 2018]
Jak znaleźć odzyskane pliki?
gryPrzez: cosik_ktosik [dnia: Mar 13, 2018]
Pewnie tak, zobaczymy co miłe Pa...
gryPrzez: Maro [dnia: Mar 13, 2018]
Fajny sprzęt, będziecie coś jesz...
gryPrzez: Tom [dnia: Mar 09, 2018]
Jak z utratą danych? przecież wy...
gryPrzez: grześ60 [dnia: Mar 07, 2018]
Jedynie pomógł mi program EaseUS...
gryPrzez: awfd [dnia: Mar 06, 2018]
Z powodu natrętnych reklam cierp...
gryPrzez: zaza [dnia: Mar 03, 2018]
Wielkie dzięki zdjęcia odzyskane:)
 Gry
Polecany artykuł


Quake

Klasyk FPS w wersji flash.
 Programy
Polecany artykuł


Tapin Radio Darmowa aplikacja służąca do słuchania i nagrywania radia internetowego
 Recenzje
Polecana recenzja


Sleeping Dogs
Policjant pod przykrywką rozpracowuje Triadę.
 Facebook