Logowanie

Wielokrotnie nagradzana tajwańska firma MSI (Micro Star International) wprowadza na rynek nową serię sprzętu audio - MSI Syren Series. Wyrażenie "Syren" (Syrena) nawiązywać ma do kojącego dźwięku syreny, który może zahipnotyzować każdego człowieka. Takim właśnie dźwiękiem charakteryzować ma się sprzęt audio od MSI, którego sloganem będzie "Dreaming Sound". Pierwszym sprzętem spod znaku "Syren Series" będą profesjonalne słuchawki USB dla graczy - SyrenPhone Gaming, wysokiej jakości karta dźwiękowa - SyrenSound X-Fi oraz malutkie głośniczki Mini-Q na interfejsie USB, z przeznaczeniem głównie dla komputerów przenośnych - SyrenSpeaker mini.

MSI SyrenPhone Gaming, to najwyżej jakości nauszne - okalającą całą małżowinę słuchawki stereofoniczne z mikrofonem. Najwyższą jakość dźwięku zapewniają 40 milimetrowe głośniki z magnesem neodymowym oraz pozłacana wtyczka USB na 2,5 metrowym antyzakłóceniowym przewodzie (Oxygen-Free Copper), poprzez który łączymy produkt z komputerem. Zintegrowany z słuchawkami mikrofon na giętkim pałąku cechuje technologia "Clear Voice", która zapewnia niezwykłą jakość rejestrowanego dźwięku. Wizualnie SyrenPhone Gaming prezentują się bardzo dobrze. Słuchawki osadzone są na pałąku z zapewniającą komfort noszenia miękką poduszką w miejscu oparcia słuchawek na głowie. Bezpośredni, a zarazem miły kontakt słuchawek z uszami zapewniają miękkie aksamitne poduszki okalające głośniki. Efekt wizualny podbija świecąca na pomarańczowo litera "G" na każdej z zewnętrznych powierzchni komór głośników. Na przewodzie znajduje się mały panel regulacji natężenia dźwięku, przełącznik "On-OFF" mikrofonu.
SyrenPhone Gaming kompatybilne są z systemem Windows XP SP3 oraz Windows Vista. W zestawie wraz ze słuchawkami znajdziemy skórzany pokrowiec oraz płytkę z oprogramowaniem.

Parametry techniczne słuchawek MSI SyrenPhone Gaming:

MSI SyrenPhone Gaming
Głośniki
Rozmiar i rodzaj
40mm
magnes neodymowy
Pasmo przenoszenia
10Hz - 20,000Hz
Impedancja
50Ω
Czułość
110dB
Mikrofon
Typ
Clear Voice
Pasmo przenoszenia
50Hz - 16,000Hz
Czułość
-47dB (+ - ) 3dB


MSI SyrenSound X-Fi - zaawansowana ośmiokanałowa karta dźwiękowa oparta na interfejsie PCI-Express x1 zapewniająca najwyższą jakość dźwięku, dzięki procesorowi Creative CA0110 i wsparciem technologii Xtreme Fidelity Audio Technology EAX Advanced HD 4.0, która dostarczy niezapomnianych wrażeń z gier 3D. Do karty podłączyć możemy głośniki systemu 5.1, 7.1, a dodatkowe operacje z kartą zapewne wspomoże wyjście optyczne SPDIF. Maksymalna częstotliwość próbkowania MSI SyrenSound X-Fi, to 96KHz przy 24-bitowej głębi dźwięku, która przywraca utracone walory dźwięku podczas kompresji, np. z formatu WAV do MP3, przy oglądaniu filmów DivX, oglądaniu TV i słuchaniu radia internetowego. Wręcz niedoścignioną zaletą karty dźwiękowej spod znaku Syreny jest odciążenie procesora CPU o niemalże 2/3, co przyczynia się do wzrostu jego wydajności przy obliczaniu operacji nie związanych bezpośrednio z dźwiękiem.
Do zestawu wraz z kartą dźwiękową dołączona jest płytka ze sterownikami oraz bogatym oprogramowaniem zawierającym aplikacje, które wspomogą nam pełne wykorzystanie karty dźwiękowej: Audio Console, Console Launcher, SoundFont Bank Manager, Volume Panel, MediaSource 5, Karaoke Player, ALchemy, WaveStudio i Media Toolbox.

MSI SyrenPhone Mini są malutkimi głośniczkami 2.0 (stereo) opartymi na interfejsie USB, wydanymi w dwóch wersjach kolorystycznych - czarnej i białej. Ich teoretyczne przeznaczenie, to komputery przenośne, ale nie odmówią również współpracy z komputerami klasy PC. Z zewnątrz prezentują się bardzo ładnie - efektu dodatkowo nadają niebieskie diody LED, które podświetlają srebrną wklęśnięta membranę, co efektownie współpracuje z lakierowaną, połyskującą obudową. Jeden głośnik o średnicy 1,5 cala dysponuje mocą 1W ;)


Źródło: http://msi.com/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· seba86mu dnia 08/05/2009 17:41

W czwartek, 14 maja bieżącego roku odbędzie się wielki pojedynek pod nazwą "Strom The Front" pomiędzy zespołami: COD4-Team i Fnatic.MSI przeciwko British Top Team i Team CoolerMaster w grze "Call Of Duty 4: Modern Warfare" w trybie S&D. Rozgrywka przewidziana jest na 13 rund, a pierwszy zespół, który zdobędzie dwie mapy wygrywa. Początek batalii przewidziany jest na godzinę 20:00 czasu środkowoeuropejskiego (21:00 czasu polskiego), a jej organizatorem jest CM Storm. Wszyscy zainteresowani z całego świata będą mogli obejrzeć transmisję z "pojedynku tytanów" w serwisie GameSports.de, ale to jeszcze nie koniec niespodzianek dla zapalonych graczy, którzy z niecierpliwością wyczekują bitwy. Spośród wszystkich, którzy do dnia 14 maja wypowiedzą się lub zadadzą pytanie w sprawie zawodów, w co najmniej jednym z serwisów: Fnatic.com, Team-coolermaster.co.uk, ewentualnie na Forum CM Strom, zostanie wylosowanych kilka osób. Wylosowani otrzymają wiadomości prywatne w serwisach, w których zabrali głos i do 14 maja, do godziny 20:00 czasu CMT (21:00 czasu polskiego) muszą odpowiedzieć na ową wiadomość. W przeciwnym wypadku nagroda przepada. Na każdego zwycięzcę czeka jedna z przewidzianych nagród: obudowa CoolerMaster Storm Scout, cooler CoolerMaster V8, płyta główna z serii LanParty dla procesorów AMD, oparta na chipsecie AMD 790FX i ciepłowodowym systemie chłodzenia, a ostatnią spośród nagród jest aktywny system chłodzenia dla pamięci RAM - GeIL's EVO Cyclone Memory Cooling System.

Źródło: http://coolermaster.com/

Wszystkim naszym Czytelnikom, którzy wezmą udział w konkursie z okazji pojedynku życzymy powodzenia ;) [Kliknij, aby przeczytać całość]
· seba86mu dnia 08/05/2009 15:44

Patriot, to północnoamerykańska firma założona w 1985 roku zajmująca się głównie produkcją modułów pamięci RAM do komputerów klasy PC, notebooków oraz pamięci flash USB. Najnowszym produktem od Patriot są dwa zestawy kości pamięci przeznaczone dla komputerów przenośnych. Pierwsza nowowydana partia, to w zasadzie jedna 200-pinowa kość SO-DIMM o pojemności 4GB DDR2 i częstotliwości taktowania 800MHz (PC2-6400). Moduł pracuje na standardowym napięciu 1,8V i charakteryzuje się niskim czasem dostępu CL5. Drugi nowy zestaw pamięci od Patriot, to tym razem dwa moduły SO-DIMM wspólnie pracujące w trybie Dual-Channel. Każda z kości posiada 4GB pojemności, co razem daje 8GB DDR2 PC2-6400 (800MHz). Case Latency obu modułów "parki" również charakteryzuje się tym samym współczynnikiem, co opisywana wyżej pojedyncza kość i obie również standardowo zasilane są napięciem 1,8V.
Wszystkie kości z obu zestawów objęte są dożywotnią gwarancją producenta.

Źródło: http://patriotmemory.com/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· seba86mu dnia 07/05/2009 21:40

Google wydało poprawioną wersję swojej przeglądarki internetowej Google Chrome, oznaczoną numerem 1.0.154.64. W nowej wersji naprawiono dwie luki bezpieczeństwa, krytyczną oraz o wysokim zagrożeniu.

Pierwsza luka dotyczyła błędnego przetwarzania danych o bitmapach pochodzących z procesu renderowania. W wyniku podania spreparowanych danych o liczbie pikseli było możliwe nadpisanie obszaru pamięci używanego przez proces przeglądarki. To z kolei dawało możliwość przemycenia i wykonania złośliwego kodu.

Druga luka dotyczyła biblioteki Skia 2D, gdzie poprzez błąd w procesie mnożenia liczb całkowitych można było przekroczyć w wyniku zakres takiej zmiennej. W wyniku takiego działania można było wymusić na przeglądarce wykonania niepożądanego kodu w sandboxie.

Źródło: http://www.heise-online.pl/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 07/05/2009 20:53

Wprawdzie dla systemów Windows Vista oraz XP wydano już jakiś czas temu ostateczną wersję przeglądarki Internet Explorer 8, lecz dla Windows 7 nadal jest ona w wersji Release Candidate. Wszystko przez nowe funkcje, które będą specyficzne dla tego systemu. Przykładem mogą być karty na pasku zadań.

Dla każdej nowej karty Windows 7 uruchamia nowy proces dla zapewnienia większego bezpieczeństwa i stabilności działania. Przedstawiono więc wersję, która w przypadku zawieszenia się karty, proponowała zakończenie jej procesu. Jednak ustawiony zbyt krótki czas opóźnienia na stwierdzenie zawieszenia się karty powodował, że wielu użytkowników otrzymywała zbyt wiele fałszywych alarmów. W wyniku tego Microsoft obecnie zrezygnował z tej funkcji wydając wersję pozbawioną tej funkcji.

Funkcję tą można było także wyłączyć ręcznie poprzez modyfikację rejestru.
HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Internet Explorer \ Main! HangResistance, DWORD, 0

Źródło i foto: http://blogs.msdn.com [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 07/05/2009 19:56

Udostępniono nową wersję KDE 4.2.3 Cuagmire. W wydaniu tym usunięto wiele błędów oraz poprawiono wydajność tego środowiska.

Główne zmiany w tej wersji dotyczą aplikacji KMail, w którym poprawiono działanie ikon w tacce systemowej oraz pracę poprzez IMAP. Poprawiono także działanie silnika KHTML dla przeglądarki Konqueror.

Dodatkowo naprawiono błędy pamięciowe dla Kate, Ksysguard, poprawiono stabilność Krunnera i wykonano wiele innych zmian opisanych w dzienniku zmian.

Źródło: http://linuxnews.pl/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 07/05/2009 17:31

Firma ASUS jako pierwszy w świecie producent sprzętu komputerowego oferuje pełne wsparcie pięciu swoich nowoczesnych płyt głównych dla systemu MS Windows 7 w wersji Release Candidate (RC). W dziale Download na stronie internetowej usa.asus.com znajdziemy pełen pakiet sterowników dla poszczególnych podzespołów płyt głównych opartych na chipsetach Intela: ASUS P6T Deluxe V2, ASUS P5Q-E, ASUS P5Q PRO Turbo, ASUS P5Q SE PLUS oraz jednej na chipsecie AMD - ASUS M4A78-EM. Wszystkie sterowniki dostepne są w wersji BETA.

Źródło: http://usa.asus.com/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· seba86mu dnia 07/05/2009 15:12

 Z forum
 Nasze statystyki
Statystyki strony:

· Liczba newsów: 12712

· Liczba poradników: 378

· Liczba recenzji: 191

· Liczba gier: 124

· Liczba programów: 942

· Użytkowników forum: 67385

· Unikalnych wizyt: 46,780,012
 Partnerzy:Hotfix w katalogu Gwiazdor Artykuły
Polecany artykuł


Jak walczyć z pobieraczkiem? Jak odstąpić od umowy? O tym w artykule.
 Ostatnie komentarze
gryPrzez: bob [dnia: May 13, 2018]
diskpart polecam
gryPrzez: Polak [dnia: May 08, 2018]
Czy killdisk z dyskietki lub pły...
gryPrzez: Andrzej67 [dnia: Apr 29, 2018]
Tego mi było trzeba. Wielkie dzi...
gryPrzez: Lena [dnia: Apr 22, 2018]
Zapraszam na forum.hotfix.pl zał...
gryPrzez: Michał [dnia: Apr 21, 2018]
Czemu nie ma mojego komentarza i...
gryPrzez: cosik_ktosik [dnia: Apr 17, 2018]
W sumie dobry pomysł, target jak...
gryPrzez: dd45 [dnia: Apr 17, 2018]
Raczej powinien być wydany w Kor...
gryPrzez: Iv [dnia: Apr 16, 2018]
Witam , mam problem z OrganiZen ...
 Gry
Polecany artykuł


Quake

Klasyk FPS w wersji flash.
 Programy
Polecany artykuł


Tapin Radio Darmowa aplikacja służąca do słuchania i nagrywania radia internetowego
 Recenzje
Polecana recenzja


Sleeping Dogs
Policjant pod przykrywką rozpracowuje Triadę.
 Facebook