Logowanie

W poprzedni poniedziałek doszło do paraliżu niektórych rejonów Internetu. Wszystkiemu był winien jeden router w Czechach BGP. Wysyłał on zbyt długie ścieżki trasowania, przez co wiele innych routerów miało problem z ich przetwarzaniem. To z kolei doprowadziło do zakłóceń działania globalnej sieci. W BGP problemem jest ciągle rozrastająca się tabela routingu, co w starszych urządzeniach trasujących powoduje problemy wydajnościowo-pamięciowe.
To nie pierwsza wpadka BGP. W 2008 roku z powodu ustawienia błędnej ścieżki na routerach BGP przez Pakistan Telecom, doszło do wielogodzinnej blokady serwisu YouTube (stał się nieosiągalny).

Źródło: http://www.heise-online.pl/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 17/02/2009 15:33

Ostatnio pisaliśmy o nowych pamięciach DDR3 od Corsair (Superwydajne pamięci RAM Dominator GT DDR3 od Corsair).

Firma OCZ prezentuje jednak jeszcze bardziej wydajny produkt, jeżeli chodzi o kości pamięci DDR3.

OCZ DDR3 PC3-16000 Blade Series to pamięci współpracujące z procesorami Intel Core i7 oraz najnowszymi chipsetami Intela - x58 Express Chipset.

Produkt OCZ pracuje domyślnie na niskim napięciu 1,65V, czasem dostępu CL 7-8-7 z niebotyczną częstotliwością 2000MHz.

Innowacyjny system chłodzenia kości pamięci ("The Blade Heatspreader") ma na celu utrzymanie niskiej temperatury kości pamięci, co przyczynia się do jej długowieczności i stabilnej pracy przy maksymalnym obciążeniu, zachowując jednocześnie elegancki niski profil.
System chłodzenia "The Blade Heatspreader" posiada liczne kanały, które zwiększają powierzchnię wymiany ciepła z atmosferą. Przydaje się to szczególnie przy ekstremalnym podkręcaniu sprzętu, kiedy wyciskamy z niego ostatnie poty.

Kości dostępne są w zestawach po trzy sztuki, z których każda to 2048MB pamięci, co w sumie daje 6GB.
Produkt objęty jest dożywotnią gwarancją.


Cena rynkowa zestawu 3x OCZ DDR3 PC3-16000 Blade Series, to ok. 1900 zł.


Źródło: http://www.ocztechnology.com/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· seba86mu dnia 17/02/2009 15:30

Wydano nowe obrazy instalacyjne dystrybucji Arch Linux w wersji 2009.02. Dodano w nim kilka nowych elementów oraz usunięto niedoskonałości. Nowa wersja wprowadza nowe funkcje: jądro 2.6.28, wsparcie dla systemu plików Ext4, na partycji Ext4 może zostać dokonana instalacja, odzyskiwanie partycji Ext4, kilka poprawek w instalatorze, aktualizacja dokumentacji. Naprawiono także problemy z uruchomieniem obrazów opartych o GRUBa. Pojawił się także AIF (Arch Linux Installation Framework), który będzie dalej rozwijany.
Arch Linux należy do dystrybucji lekkich systemów, a jego grupą docelową stanowią użytkownicy którzy samodzielnie budują swój system.

Źródło: http://www.archlinux.org/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 17/02/2009 13:22

W serwerze usługi Telnet FreeBSD7.x wykryto lukę pozwalającą napastnikowi, który posiada minimalne prawa w systemie, zdobycie uprawnień administratora, czyli między innymi na uruchamianie programów w tym systemie. Luka ta pozwala ustawić zmienną środowiskową tak, aby prowadziła do pliku z kodem napastnika. Plik ten musi jednak najpierw zmodyfikowany przez atakującego. Jeżeli teraz napastnik się zaloguje do usługi Telnet, ukryty kod zostanie wykonany w kontekście administratora (zwykle root). Aby rozwiązać problem należy skorzystać z aktualizacji wydanej przez producenta. Zaleca on także przejście na bardziej bezpieczny SSH.

Źródło: http://www.freebsd.org/
[Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 17/02/2009 13:08

Firma Doctor Web ogłosiła wydanie specjalnej wersji programu antywirusowego Dr.Web w wersji dysku live-cd. Skaner będzie oparty o jądro 5.0 Dr.Web.
Dr.Web LiveCD ma stanowić szybkie wsparcie, które pozwoli na odzyskanie systemu dotkniętego wirusem na stacjach roboczych i serwerach opartych na systemach Windows/Unix.
Dr.Web 5.0 cechuje przede wszystkim szybkość działania w skanowaniu wszystkich mediów. Znacznie uproszczono tutaj konfigurację sieci, aby szybko uzyskać dostęp do serwerów aktualizacyjnych. Dzięki temu będzie można szybko pobrać najnowszą bazę sygnatur wirusowych.
Ponadto istnieje możliwość stworzenia bootowalnego dysku USB (pendrive), aby móc skanować system, gdy napęd z jakiegoś powodu nie chce startować.

Pobierz Dr.Web livecd: KLIK

Źródło: http://www.anti-malware.ru/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 17/02/2009 09:03

Red Hat oraz firma Microsoft podpisały umowę o współpracy systemów Red Hat Enterprise Linux oraz Microsoft Windows z narzędziami wirtualizacyjnymi partnera. Celem tej umowy ma być zapewnienie lepszej pomocy technicznej klientom, którzy korzystają z środowiska linuksowo-windowsowego. Na mocy tego porozumienia, Red Hat wejdzie do projektu Microsoft Server Virtualization Program, a Microsoft przystąpi do procedury certyfikacyjnej Red Hata.
Firmy zapewniają jednocześnie, że porozumienie to jest czymś innym niż zawarty sojusz Microsoft-Novell i nie określa kwestii patentowo-licencyjnych.

Źródło: http://www.heise-online.pl/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 17/02/2009 08:48

W3C opublikowała nowe szkice robocze przyszłej specyfikacji HTML w wersji 5. Obecnie obowiązująca wersja HTML została wprowadzona w 1997 roku, Nowa wersja ma przynieść wiele nowości. Dodane zostaną nowe elementy struktury: section, article, aside, header, footer, nav, dialog, figure, czy audio i video do zawartości multimedialnych oraz canvas dla grafiki 2D. Wprowadzone zostaną nowe atrybuty, pomagające w tworzeniu aplikacji interaktywnych. Będą one dotyczyły głównie elementów input oraz type. Wiele z nowości zaproponował już dawno zespół WHATWG (Web Hypertext Application Technology Working Group).

Wszystkie dane można znaleźć pod tym adresem: http://www.w3.org/html/wg/

Źródło: http://www.w3.org/ [Kliknij, aby przeczytać całość]
· cosik_ktosik dnia 16/02/2009 21:23

 Z forum
 Nasze statystyki
Statystyki strony:

· Liczba newsów: 12273

· Liczba poradników: 378

· Liczba recenzji: 185

· Liczba gier: 124

· Liczba programów: 942

· Użytkowników forum: 65588

· Unikalnych wizyt: 43,686,296
 Partnerzy:Hotfix w katalogu Gwiazdor Artykuły
Polecany artykuł


Jak walczyć z pobieraczkiem? Jak odstąpić od umowy? O tym w artykule.
 Ostatnie komentarze
gryPrzez: Bombel [dnia: Aug 15, 2017]
Witam .Drugi pendrive Verbatim 1...
gryPrzez: Bombel [dnia: Aug 15, 2017]
Witam posiadam dwa peny w tym je...
gryPrzez: cosik_ktosik [dnia: Aug 04, 2017]
Na początek zapewne Amazon i Chi...
gryPrzez: Meter [dnia: Aug 03, 2017]
Gdzie to kupie?
gryPrzez: Windows 10 [dnia: Jul 28, 2017]
HKEY_LOCAL_MACHINE\System\Curren...
gryPrzez: kortez [dnia: Jul 26, 2017]
Witam mam pena 2 Tb i taki mały ...
gryPrzez: M.ario.T [dnia: Jul 26, 2017]
Witam. Rozwiązaniem może być PDF...
gryPrzez: focus [dnia: Jul 20, 2017]
A co jesli po podlaczeniu zasila...
 Gry
Polecany artykuł


Quake

Klasyk FPS w wersji flash.
 Programy
Polecany artykuł


Tapin Radio Darmowa aplikacja służąca do słuchania i nagrywania radia internetowego
 Recenzje
Polecana recenzja


Sleeping Dogs
Policjant pod przykrywką rozpracowuje Triadę.
 Facebook