Logowanie
 Compro CS80 kamera IP z łącznością WiFi
Witam, tym razem chciałbym Wam przedstawić pewną niepozorną kamerę IP od firmy Compro, która przypadła mi osobiście do gustu.

Compro CS80 bo o niej dziś mowa jest wprawdzie niewielka ale daje nam dość ciekawe możliwości. Jej sensor o rozdzielczości 2 MPx w zupełności wystarczy do obserwacji wewnątrz pomieszczeń, a nawet tego co dzieje się za oknem dostarczając nam obrazu 1600x1200 pikseli. Przy okazji mamy tutaj do czynienia z bardzo wydajnym kompresowaniem H.264 co nie będzie nam znacząco obciążało naszego łącza.

Sama kamera jest jednocześnie kamerą WiFi co pozwala nam na korzystanie z niej praktycznie bez kabli. To wielki plus zwłaszcza, że zasięg tej łączności jest dość przyzwoity.

1. Specyfikacja


Sensor: 1/3 cala 2MP CMOS
Obiektyw: 3.75nn F3.0
Zoom: 10x cyfrowy
Focus: od 0.5m
Minimalna luminancja: 1.0 lux
Obrazy: M-JPEG, H.264
Rozdzielczość: 160x120, 320x240, 640x480, 1280x720, 1280x1024, 1600x1200
Prędkość: 30 FPS dla 720p oraz 15 FPS dla 1600x1200
Kompresja audio: G.711 PCM 64Kbit/sec
Protokoły: TCP/IP, HTTP, UDP, FTP, ICMP, ARP, DHCP, NTP, DDNS, UPnP, RTP, RTSP, RTCP, SMTP, IGMP, 3GPP, IPv4
Ethernet: 10/100 Base-T, autosensing, RJ-45
Zasilanie: DC 5V/2A
Opcjonalne wyposażenie: dongiel WiFi N

2. Zawartość opakowania


W pudełku znajdziemy:
- kamerę CS80
- opcjonalny adapter WiFi na USB
- oprogramowanie
- instrukcję szybkiej obsługi
- kabel Ethernet
- śruby montażowe

3. Pierwsze wrażenia


Stojąca na swej szczupłej nóżce kamera CS80 została tym razem bardzo dobrze wykonana. Zupełnie inna od pierwszej kamery jaką kiedyś testowaliśmy od tego producenta. Teraz jest to produkt bardzo dobrze dopracowany. Ma ładną obudowę z wysokiej jakości plastiku, metalowy uchwyt, wyglądający na dobry obiektyw.



Z przodu spogląda na nas sam obiektyw z logo producenta oraz otworem mikrofonowym. Z tyłu zaś mamy mocowanie do nóżki (odkręcana w pełni obrotowa), złącze zasilania oraz złącze Ethernetowe z dwoma diodami sygnalizującymi pracę i ukryty przycisk sprzętowego resetu.

Kamera stoi na plastikowej nóżce z metalowym ramieniem. Stópka ma od spodu umieszczone dodatkowo otwory montażowe na śruby wkręcane w ścianę.

Na górze pojawia się jeszcze złącze USB, które służy do podłączania adaptera WiFi dzięki czemu kamera staje się urządzeniem WiFi.

Całość sprawia wrażenie dość solidnego urządzenia i nie mam tutaj zastrzeżeń. No chyba, że ktoś uzna tą kamerę za urządzenie ochrony, to tutaj z pewnością kamera nie wygląda na takie.

4. Obsługa


Zacznijmy od instalacji. Tutaj pomaga nam kreator z płyty CD dołączonej do urządzenia. Po starcie od razu wchodzimy do konfiguratora.



Po chwili oczekiwania nasza kamera zostanie wykryta, oczywiście musimy ją najpierw podłączyć kablem Ethernetowym, gdyż nie zna ona jeszcze ustawień naszej sieci WiFi. Pomocny będzie oczywiście przycisk WPS na donglu dołączanym do kamery. Ja jednak postanowiłem przejść ręcznie przez całą konfigurację.





Jedna z najważniejszych części. Co jak co ale to kamera internetowa, a więc zawsze trzeba dbać o swoje bezpieczeństwo i o haśle nie można zapominać.



Jedną z wielu zalet kamery Compro CS80 jest obsługa wielu języków. Niestety szkoda, że choć konfiguracja jest po Polsku, w samym urządzeniu już go nie znajdziemy.



W przypadku tego urządzenia mamy zaoferowane wsparcie dla Seedonk P2P dzięki czemu obraz z kamery możemy udostępnić w Internecie. Ważnym jest to, że usługa ta wspiera przeglądarki IE, Safari oraz Firefox.





Teraz, jeśli mamy podpięty dongiel WiFi możemy go sobie skonfigurować dzięki czemu kamera stanie się urządzeniem bezprzewodowym.



Na koniec pozostaje nam potwierdzić zmiany i poczekać aż instalator przerzuci dane do pamięci flash kamery.



No dobrze, a co możemy znaleźć w samym interfejsie urządzenia? Na pierwszy rzut oka niewiele ale pozory mylą. Początkowy ekran wita nas listą rozwijaną z wyborem źródła, rozmiarem obrazu, robieniem zrzutów ekranu, przyciskiem nagrywania oraz konfiguracji. W sekcji Network zmienimy także zaawansowane ustawienia sieci dla kamery, w tym także harmonogramowanie QoS.





A w konfiguracji czeka na nas całe multum opcji o jakich tylko sobie możemy zamarzyć. Tutaj możemy już sterować jakością nagrywanego materiału wideo, balansem bieli, jasnością czy chociażby wyłączać sygnalizację diodą LED o trwającym nagrywaniu. Opcja rodem z kamer ochrony. Miłą opcją jest także dodawanie znaku wodnego do rejestrowanego materiału.



Tutaj możemy także sterować nagrywaniem i słyszeniem głosu na podglądzie z kamery. Jeśli nam na nim nie zależy, to głos z mikrofonu kamery możemy zawsze wyłączyć.



Na zaawansowanie kamery CS80 wskazuje opcja możliwości dodawania nowych użytkowników, którym będziemy mogli przydzielać prawa zwykłego użytkownika lub też administratora z dostępem do sterowania ustawieniami kamery.



Oczywiście nie mogło tutaj także zabraknąć informacji o samym urządzeniu czy opcji aktualizacji firmwaru i restartowania kamery.

5. Jakość obrazu Compro CS80


Co do materiału przesyłanego przez kamerę sprawa wygląda całkiem przyjemnie. Mam tutaj tylko dwie uwagi. Po pierwsze, nie może być ciemno, a po drugie warto majstrować przy balansie bieli bo w trybie automatycznym jest po prostu blado.

Oto kilka obrazów, pierwszy pod źródło światła i dwa z światłem z boku i lekko z tyłu.







6. Podsumowanie


Uważam, że firma Compro w ciągu ostatnich lat zdecydowanie poprawiła swoje urządzenia awansując do sektora wyższego. Obecna na testach kamera robi już wrażenie jakością wykonania oraz możliwościami konfiguracyjnymi. Obraz niestety nie będzie idealny, bo obiektyw nie jest ogromny ale biorąc pod uwagę rozmiar jest bardzo przyzwoicie. Stąd też uważam, że produkt w postaci kamery Compro CS80 zasługuje na naszą rekomendację.



Plusy:


+ ładny wygląd
+ możliwość korzystania z WiFi
+ bogate możliwości konfiguracji

Minusy:


- gdyby moduł WiFi byłby wbudowany byłaby ładniejsza

Za użyczenie sprzętu do testów dziękujemy firmie Compro oraz firmie PR Projekt Zero2 s.c.

Wszelkie prawa zastrzeżone


*Dwa pierwsze zdjęcia pochodzą z oficjalnej strony marki Compro
 Reklama

 Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
 Dodaj komentarz
Dla wszystkich komentarzy wymagana jest ich akceptacja przez moderatora.

Nick:



AntyBOT (dla niezalogowanych): Napisz słowo hotfix wielkimi literami

/recenzja.php?recenzje_id=101

 Artykuły
Polecany artykuł


Jak walczyć z pobieraczkiem? Jak odstąpić od umowy? O tym w artykule.
 Ostatnie komentarze
gryPrzez: Maciak Plock [dnia: Apr 03, 2020]
wynik jest wysoko w google, przy...
gryPrzez: MAMBA [dnia: Mar 24, 2020]
Warning: Only 61104 of 61105 MBy...
gryPrzez: Random32 [dnia: Mar 18, 2020]
Witam, u mnie na polskim Window...
gryPrzez: muffintodebil [dnia: Mar 04, 2020]
aha gosicu to niezly jestes zaaw...
gryPrzez: Maciek [dnia: Feb 20, 2020]
2 karty 512 kupione na allegro: ...
gryPrzez: xd [dnia: Feb 05, 2020]
zrobiłem sposób Vin/7 na dziesią...
gryPrzez: gtremik [dnia: Jan 25, 2020]
Dzięki seba86mu :) Działa
gryPrzez: Mirek [dnia: Jan 22, 2020]
A jest rozwiązanie dla Windowsa 10?
 Gry
Polecany artykuł


Quake

Klasyk FPS w wersji flash.
 Programy
Polecany artykuł


Tapin Radio Darmowa aplikacja służąca do słuchania i nagrywania radia internetowego
 Recenzje
Polecana recenzja


Sleeping Dogs
Policjant pod przykrywką rozpracowuje Triadę.
 Facebook